"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

kocko
29. lis 2013

V lete sme boli v múzeu SNP na výstave a bolo tam zhodou okolností vystavené pásikavé oblečenie
z koncentráku. A moja dcéra zapílila a samozrejme ju všetci počuli : "Mami to je krásne pyžamko, aj
ja chcem také na Vianoce." 🙂 🙂

littlejane
29. lis 2013

Adélka teď o sobě mluví jako o "Ty". Příklad: Ptám se: kdo to udělal? Říká: ty a ukazuje na sebe.
Dnes po koupání ji utírám a ptám se:
"Jak se jmenuješ?"
"Ty"
"Ne ty. Áďa. Jak se jmenuješ?"
"Týýý"
"Nééé ty. A-dél-ka. Jak se jmenuješ?"
Chvíli ticha. Kouká na mě těma modrejma kukadlama a pak s vážnou tváří říká:
"Bim-bam" 😀 😀 😀

Tak je taková "bachratá" a hlas má zvučný, ale proč zvon????? 😀

hancazivocich
29. lis 2013

Kristýnka šeptá babičce : ,,Můžu si vzít lupínky?"
Babička jí dovolí, ale jen do jedný ručičky.. Kristýnka jde a šeptá znovu :,,Ale já budu mít dvojčátka, potřebuju ještě pro to druhý..."

doty1
29. lis 2013

@kocko no som odpadla 😀 😀

dana_l
30. lis 2013

dcera zjedla veceru a dovolila som jej zobrat si sladkost. odbalila ju a drzala v jednej ruke a v druhej mala papier z nej. kedze mala plne ruky nemohla otvorit kos a tak mi vravi - mami, otvor mi kos, ja som plna.
😀

dana_l
30. lis 2013

pisem odkaz kamaratke ohladom mikulasa - manzelov kolega bude RODIT mikulasa a aj kostym som zohnala.
po spravnosti - robit

pifina
30. lis 2013

dcerka sa uci sklonovat a nejak jej zatial idu len muzske koncovky, tak obcas pekne tvary dostaneme ... zanesie nieco tatinkovi a maminkovi ... hodi loptu Dadovi (Dade) a Robotovi (Robovi) 😀

yana.
1. pro 2013

Predchvilou k nam prisla babka, priniesla nam adventny veniec, s peknymi cervenymi svieckami. Prostredny syn (6) sa jej pyta: "Babka, to je dynamit alebo sviecka??"
-som zalahla na zem, nezmohla som sa na nic 😀

bea13
2. pro 2013

Cez vikend sa ma 5r. princezna pyta: "Mami, ktora je najvacsia banka?" - tu podotykam, ze neviem ako prisla na tuto otazku... ja ze Narodna banka Slovenska a ona hned nato krici tatinovi. "tatik vies, ta Narocna banka..." 😎 V podstate mala pravdu xixi

stankapk
2. pro 2013

Ideme ráno do škôlky a staršia dcéra mi hovorí: Mami ja na teba nikdy nezabudnem, ani ked budem stára baba 😀 😀 😀

susu29
2. pro 2013

"Čo ste mali dnes na obedík", pýtam sa syna. "Pizzu." "To je dobrý obedík, nie? Chutilo Ti?" "Nooo, ani nie, mali objednať iné číslo." 😀

damind
2. pro 2013

@dzovana moja dcéra keď bola malá, na cintoríne stále do nás štuchala:,,ticho zobudíte dedka.

eeffka
2. pro 2013

dnesna debata ( moja dcera je strasne zavistliva?, ci ako to nazvat 😀, 8,5r )
Mami a co je to memorial? tak vysvetlujem ze podujatie na pocest ludi co uz zomreli, zamyslela sa a rozrevala sa...
Reku hmm mrtvy ludia, smutna je a ona ..." a ja nemam svoj memorial " , nuz nevedela som si sa smiat ci plakat 😀

fidorka_m
2. pro 2013

tak zas taky něco přidám, povídali jsme si o Ježíškovi a jesličkách, že přišli králové a dali mi dárečky,a malý s pak ptá a co mu přinesli ti králici 🙂

victory1
3. pro 2013

Vcera bol u nas dedko...a pyta sa malej: " Tak co, uz sa tesis na Mikulasa?" A mala kruti hlavou: " Na Mikulasa sa tesia iba dospeli, lebo papaju sladkosti od neho na nervy..."

No, je to divne, ale moja slecna naozaj nejedava sladkosti...jednoducho nema rada ani cokoladu ani cukriky..vzdy sa potesi, ked od niekoho sladkost dostane, ale ani ju neotvori a zanesie do spajze...teda maximalne to vyzlecie a pekny papierik si odlozi.....no a ja to bud zozeriem /tvrdim, ze si musim dat cosi na nervy 😀/ , alebo ponukame navstevy...

xabri
3. pro 2013

Malý prišiel klasika zo škôlky s tričkom ,na ktorom boli zvyšky obeda.Na našu otázku čo to má sa mu očká rozžiarili a zaperlil:,,No predsa jedálny lístok" 🙂

victory1
4. pro 2013

@xabri Pekne! 😀 No ale vzdy lepsie ako moja slecna, ktora raz prisla zo skolky v povodne bielom tricku, na ktorom mala ruzovo - cervene flaky, este aj so zasusenymi zrnieckami od rajciny.... 😠 Ked som sa jej pytala, ako to papala rajcinku, ked ma stavu este aj na rukavikoch, tak som dostala odpoved, ze ved pekne papala, ona sa nezagebrila, ale chcela mat cervene tricko ako Alenka, tak sa tou rajcinkou pokreslila.... 😕

rebekanr
4. pro 2013

Moja dcera 2,10 sa mi hrabe v kozmetickej tašticke a pýta sa: Kde je piliňák? (pilník).

ketrinka17
4. pro 2013

milujem tuto diskusiu! furt sa sulam na zemi! 😀 moj maly ma 16m a vie krasne napodobnit zvuky zvieratiek, vsak ako vsetky deti 🙂 , ale ked mu poviem urob opicu vzdy povie mama! 😀 😠

katarinka133
4. pro 2013

Včera večer, moja 2,5 r. neter Klára:" Katka daj mi ponožky." Keď som jej ich obula, hovorí: " Tak Klara ma ponožky, maminka má ponožky, Katka má ponožky, tatík má nohy a Ferko má pipíš." 🙂 (Ferko 4 mes. braček)

akrim1311
4. pro 2013

Keď v škole píšu nejakú samostatku alebo diktát,učiteľka im napíše pod prácu počet chýb.Včera písali diktát a Dankova spolužiačka čo s ňou sedí v lavici sa čudovala,prečo keď nemala žiadnu chybu jej učiteľka napísala pod diktát och 😀 Nepochopila,že to je 0 ch 😀 😀 😀

egyptanka
4. pro 2013

Vravim muzovi, kedze som mladsiu krmila, aby isiel vybrat starsiu z vane, lebo voda je iste studena. Muz, ktory chystal veceru mi odpoveda: "jasne milacik, len co si uslaham vajcia." (na veceru sme mali chlieb vo vajicku).

pipka
4. pro 2013

piekla som na obed jaternicky a malý tu chodí po byte a pyta sa..."mamina uz to tu voni, kedy uz budu upecene MATERNIČY? 😀 😀 😀 😀 😀 😅

bea13
4. pro 2013

nedavno dcera po dlhsej dobe nakreslila postavu, sme sa s mm tesili, nakolko doteraz preferovala skor abstraktne malby 😉 tak sa jej pytame, ze aka princezna to je a jej odpoved: "SOPELNICA", my s udivom ze co??? a ona: "nevidite, ze je z nosa tecie sopel???" po blizsom skumani sme pod nosom nasli dve zelene ciarky..... 😀 😀 😀

rebekanr
5. pro 2013

Muž dcére (2,10): Poď sa očesať, si strapatá jak divá BÁRA! Malá do spevu: BARA BARA BARA, bere bere.... (michel telò)

ivett1
5. pro 2013

Jááj musím to sem dať....😀
Včerajší rozhovor nášho synčeka s ocinom, po prečítaní rozprávky na dobrú noc v našej posteli... ocino: "Môžem sa k tebe pritúliť?"
Števi:"Nie."
ocino:"Prečo?"
Števi:"To Ti nebudem vysvetľovať..."

victory1
5. pro 2013

@egyptanka 😀 toto su tu aj perly nasich muzickov, tusim... 😀
A ja sa pridam...vcera som nestihala v praci a vynimocne drahy prisiel domov skor. Mala som v chladnicke nalozene kuracie kridla, tak som mu povedala , nech ich hodi do truby upiect. Na 180 stupnov a na teplovzduch, to na nasej trube vyzera ako znak radioaktivity. /..len pre vysvetlenie, moj drahy nevari, nepecie a dokonca radsej ani nemiesa 😉 / Ale teda hlad je hlad, tak sa na to podujal...
Prisla som domov po 2 hodinach od telefonatu..asi nikdy v zivote ma nevidel tak rad doma! S hlbokym uspokojenim sadol k telke a zacala mi rozpravat, ako najskor na internete hladal znak radioaktovity a porovnaval ho s nasou trubou 😀 😀 😀 a potom zahliadol v telke, ako ktosi pecie hus na 120 stupnoch. Takze vystartoval do kuchyne a zmiernil teplotu z mojich 180 na 120 stupnov! 😠
Samozrejme, ked som po tych dvoch hodinach prisla domov, tak sa kridla este stale piekli, boli sice makke, ale len jemne ruzovo- zlte...Tak som tomu vytala a slavnostne sme o pol hodinu vecerali...
Samozrejme som ho nezabudla pochvalit, ake super kridelka upiekol... 😀 😀 😀

victory1
5. pro 2013

@bea13 princezna Sopelnica... 😀 😀 😀

yukki
5. pro 2013

Dnes som sa dozvedela, čo sa vraj učili decká na Mikuláša....."Mikuláš, Mikuláš, čo v tom vreci máš? Cukrovú pálenku pre našu Alenku....."
...hmmmm, ak je Alenka nejaký notorik, tak sa poteší aj lacnej, cukrovej..... 😝

nena236
5. pro 2013

Tak aj ja jeden pridam. Isla som sa okupat, manzel bol v obyvacke a maly trojrocny syncek ma zacal hladat. Prebehol po byte, vosiel do zachoda a krici....Tatooooo, mama sa splachla! 🙂