"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

katka1981
23. únor 2014

@luciauk, the best of!!!!!

cairka
24. únor 2014

Menšia vždy na ORL urobí riadny cirkus. Naposledy po vyšetrení jej doktorka podáva omaľovánku a vraví jej, že "A nabudúce už tak nerev, dobre?!" Dnes ideme na kontrolu a ten môj Polepetko zas zabodoval, hovorí "Teta doktorka mi sľúbila, že nebudem revať" 😀 😀 😀

katkatt
24. únor 2014

detska logika: "toto tricko je mne uz male a Filipkovi este velke, to je take medzinarodne"

akiram
24. únor 2014

malá (3r) išla na odražadle a vraví mi...mami nabuducie mi daj ine nohavice v týchto mi vŕzga šuška...

akrim1311
24. únor 2014

@bronia13 aj ja som to raz povedala Dankovi a on sa šťastný opýtal:a čo dostanem?

bronia13
24. únor 2014

@akrim1311 to podobne ako drobec on to tiez nepochopil, tieto nase ratolesti....

yukki
24. únor 2014

Markétka dnes vonku opierajúc sa o bakulu hrala nejakú rolu a vraví hrubým hlasom sestre: Dobrý človeče, daj mi hlt vody, nech môžem PREHNAŤ smäd....

No, takých sme už pár krát v živote videli, čo prehnali smäd....

V čítaní s Kikou pokračujeme štýlom ....neďubem.........nedupem......(nebudem)
bdp nám ešte dajú zabrať.... 🙄

lalus
24. únor 2014

@cairka a ako? dodržala teta doktorka sľub? 😕 😀

doty1
24. únor 2014

Dnes môj muž urobil dcére ochutený tvaroh a trochu nechali aj mne. Prídem domov a malá si pýtala od ocina tú moju "dávku". Ocino na to, že to je maminkine,...odula sa, tak som je vysvetľovala, že namiesto hnevu a zlosti treba pekne prísť za maminkou a opýtať sa slušne, či by sa predsa len nechcela "rozlúčiť" s tou maškrtou....dieťa si ma vypočuje, porozmýšľa a zahlási " maminka prepáč, že som sa hneď zlostila, ale nebuď taká maškrtná a daj mi prosím ťa ten tvaroh" 😀

bronia13
25. únor 2014

sestra zobrala deti do kostola dneska a pytam sa Sasenky "co ste robili v kostole" boli sme tichucko 😉
sedim v auta a vravi "mami ty si nepocul ze ja ustami grgol" v preklade ze si grgla a ja som nepocula - lebo vie ze to nemam rada, ona rozprava ako talian bo ony su 2 jazycny a sklonuje ako Sebastian bo sa od neho uci 😀

bronia13
25. únor 2014

este Sasenka vravi ze v kostole bol aj sestri frajer a drobec fuj ja nechcem ani frajera ani frajerku ani ked budem velky 😉 Tak sa pytam Sasky ci ma v skolke frajera ze vraj nie lebo ona je este moc mala 😀

akrim1311
25. únor 2014

x krát som chalanom povedala,že keď dávajú veci do špinavej bielizne,nech si prekontrolujú vrecká.Samozrejme triedim bielizeň na pranie a v Riškových teplákoch plná guča papierových vreckoviek.Tak som takým silnejším hlasom povedala:"Pane Bože!"A v kúpelni sa za chvíľu objavil Riško a sa opýtal:"Volala si ma?" 😀 😀 😀

yukki
25. únor 2014

Obrázok v šlabikári, horská služba dáva lyžiarovi dlahu, pod tým text o obrázku, Kika číta "....dali dlahu...Podlahu? Aj my sme predtým mali takú podlahu!"
Dyle sme mali predtým, naozaj tá dlaha vyzerá ako vytrhnutá dylovka...

Ideme autom a Kika kričí "Vojaci! Vojaci tam sú! Mali na sebe takú tú zelenú formu!"
uniformu asi, že....

konidana
25. únor 2014

Často jezdíme vlakem do Prahy, tak děti znají nazpaměť všechny stanice: ... Praha-Horní Počernice, Zeleneč, Čelákovice... No a když posledně hlásili "Zeleneč", tak mladej pokračoval: Příští stanice Červeneč. a mohl se potrhat smíchy, no a všichni okolo taky:D

victory1
26. únor 2014

" Mami, aj zajtra bude slniecko? "
"Jasne, Viki, meteorolog slubil, ze zajtra bude.."
" Tak ja nechcem ist do skolky...!"
"A to uz preco? Vadi ti to slniecko, ked si v skolke?"
" No, ocko povedal, ze ked svieti slniecko, tak to je radost zit! ...a radost zit to nie je chodit do skolky!" 😝 😀

...hm..ani do roboty, moja..ani do roboty... 😝 😉

onlika
26. únor 2014

Mne vcera syn vystuhal "poklonu", ked na celu ulicu zahlasil: "Mami, Ty si krava!" Ja len v nemom uzase nanho pozeram a on vysvetluje: "no tu mas na kabate take biele a cierne flaky, ako krava." (Mam kabat bielo-cierne karo). Pani - teta, co pozname z jasliciek, vysvetlenie nepocula, len tu hlasku, lebo to este 3x zopakoval, tak sa na mna dost divne kukala 😅

majuska81
26. únor 2014

Syncek hovori svokre:
-Babi, povedz mi, ze ti dam obrovsku facku!
- Urcite ti to nepoviem! -hovori svokra.
-Ale babi prosim povedz, ze dam ti obrovsku facku! - prosika dalej syn.
-DAM TI OBROVSKU FACKU! - vyslovi svokra.
Synovi sa do oci nahrnu slzy a s obrovskym placom bezi ku mne:
-MAMIIII, BABI POVEDALA, ZE MI DÁ JEDNU OBROVSKU FACKUUUU!!!!!

NO CHUDERKA BABICKA BOLA HOTOVA !!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

victory1
26. únor 2014

@majuska81 A z babi je hned bitkarka, co? 😝 😀

...to mi pripomenulo Vikinu...moj otec sa zvykne "vyhrazat", ze "dostanes poza usi"... A ked to Vikina pocula, spytala sa: " A to je kde? Tam kde mas zavesene okuliare? " 😀

lenoc
27. únor 2014

Nas maly sa na nas nedavno nahneval, ked sme mu daco nechceli dovolit, ofucal sa, a najedovane dolezito zahlasil: "Mam vas uz plne OČI!!!" Jasne, ze myslel ZUBY, len akosi zabudol...

A min. tyzden sme isli uz potme cez zahradu k nasim, krpec nam zdrhol a cakal uz u nich pri brane (potme). Manzel sa ho pyta, preco utiekol a ci sa nebal. Tak odpoved: "Ja sa nebojim ani tmy, ani ducha." Neviem, kde to zobral.

ichbinich
27. únor 2014

Syn dostal od "spoluziacky" v skolke knihu priatelov na vyplnenie. Tak reku, budem ti citat, co je napisane, ty mi odpovies, a ja to zapisem.
Otazka: Ktoreho tvojho plysaka mas najradsej na mojkanie? Odpoved mojho syna: MAMA! A potom doplnil, ze vsetky jeho plysaky 😀 😀 😀

sirene
27. únor 2014

Ako pobaviť polovicu vagóna . "Mami, kde je ujo sprievodčík?"( Neviem, asi má veľa roboty...) Po chvílke: "Mamiiii, kde je ujo sprievodčík. Ja mám lístok, cvak cvak! " (Asi bude na zachode...) "Ujo sprievodčík" zrazu okolo nás rýchlo prešiel a malá nahlas: "Ujo sprievodčík, ideš cikať? " (btw - krpaňa má 2,5 roka 😵 )

hexena
27. únor 2014

idem sem napisat hlasku Gregora Maresa z dnesnej sutaze Duel, neviem ci to bude presne doslovne, ale dnes
zahlasil jednej sutaziace priblizne toto:
Pani Hanka Vam sa uz uplne scvrkli 😀

adelajda2012
27. únor 2014

@bronia13
@akrim1311 budte rady, ze nepochopili, aspon vidiet ze nedostavaju, ked nevedia co to znamena 🙂

cmulinko
2. bře 2014

vcera moj manzel opravoval nieco na aute a ked skoncil tak prisiel za mnou a pred detmi mi vravi '' ja som taky hrdy na seba,usporil som za suciastku a za servis a spravil som nieco co bola poriadna drina ''.na to moj najstarsi syn hrdym pohladom odpovedal '' tiez som nieco spravil co bola poriadna drina '' a manzel sa ho pyta -co take ? '' No konecne som si normalne strcil tricko do gati '' 😀 😀 😀

bronia13
2. bře 2014

mm ide s detmi na SK tak ich pomaly balim, prisla som ku Saske a drzim v ruke vankus na cestovania a pytam sa jej ci si to chce zobrat a ona ze nie,ze ona chce cinky (akurat ich drzala v ruke) ze nechce vankus ze si zobere cinky na SK a ja reku ze preco? a povedala "lebo chcem byt svalovec" hm jej su prednejsie svaly pred pohodlym 😀 😎 tak neviem ci je taky sportovec po maminke ci po tatikovi 😉

ichbinich
3. bře 2014

@bronia13:
😀
To je predsa uplne logicke, ked bude mat velke svaly, nebude potrebovat vankus, lebo si lahne na vlastnu ruku a bude mat integrovany vankus! 😉 😀

zuzica219
3. bře 2014

v kostole s dvojročným synom. sedkal, kukal, obzeral a na plnú hubu sa pýta:"mamiiii, prečo tam ten ujo visí?" 😝 , učitelky v školke mi vraveli, že starší syn sedel v tureckom sede na koberci okolo neho deti a on hovorí tým deťom:"no pozrite ako mi zarastá!" učitelka sa s hrôzou pýta:"a čo ti Šimonko zarastá?"a on nato:"no predsa necheť na palci!" 🙂

cairka
5. bře 2014

Asi začnem zisťovať, či moje dieťa nemá maďarské korene 😅 "Maminka, daj mi TEN ŠUMIVÝ TABLET" (vitamín, nie novinka v IT technológiach 😝 😀

yukki
5. bře 2014

Večer na chate, varíme víno s klinčekmi...deti stoja okolo piecky kukajú...naraz sa Vladko pýta. "A vy prečo varíte mravce?
Hovoríme si s deťmi, kde sme boli, reku veď si telefonoval zo Skalnatého plesa....
Máňa (5): " A čo je to skalnatý ples?

h2
5. bře 2014

@cairka Môj Vilko volá minerálku "šumlavá" voda. (šumivá+perlivá=šumlavá) 😀