"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

mahmulienka
16. srp 2012

nasej malej sme tak rok dozadu pustali z youtube zvieratka. a ona vkuse kricala "jebaaaaaaat"... a nam tuponom dobre 3 tyzdne trvalo, kym sme pochopili, ze chce povedat "rabbit" (muzik na nu hovori po anglicky)

a zo sucasnosti?
pri ranajkach, ked som kojila mladsiu, mi zahlasila: "maminka, ty uz prestan dudkat, chod do roboty a ja ostanem doma s daddym" (tak dakujem pekne 😀 )
alebo vcera som sa vymkla z bytu, ked prisiel zamocnik, zahlasila mu "maminka ma deravu hlavu, vies?"
alebo jej najnovsi zvyk - odokryva si nohy, ked zaspava. preco? "musim sa pozriet, ake ich mam chlpate, mami"
ale najviac do krcov som isla, ked mi vysvetlovala, ako si mam sadnut na dreveneho konika: "mami, tuto na toto drevo si das pisku" 🙂 🙂 🙂 🙂

garzonka
16. srp 2012

Moj bratranec sa vola Brano. Isli sme mu na svadbu a cestou autom detom hovorim: "Ten zenich je moj bratranec, vola sa Brano a ked sme boli deti, tak sme mu hovorili *Brančo Pomarančo*. "
Mladsi syn sa zamyslel, a hovori: "Takze Janka, jeho manzelka sa teraz vola *Pomarančová* ! "
😀 😀 😀

27sunny
16. srp 2012

@mahmulienka 100 bodov 😀 😀 😀

jankah77
17. srp 2012

@lussy23 no knedlik 🙂... inak presne tak som mu ja hovorila tiez, mozno az do 7r...a ze po kom to dieta je

jankah77
17. srp 2012

@kikaneu no tak toto je aj u nas, s tym zajtra: mami, zajtra mi ocko kupil lizatko.... inak teraz ma taku uchylku, ze ked nieco ma, co mi nechce ukazat (nieco vezme, co nesmie, alebo nejaku sladkost od niekoho pred jedlom), tak stale pride za mnou, ruky schovane za chrbtom a hovori: Ja nic nemam!....ale furt sa takto sam od seba prizna 🙂

kikaneu
17. srp 2012

@jankah77 zlaté 🙂

zana0077
17. srp 2012

neda mi nepridat sa...:o) vecerna motlitbicka s malou...ja predmodlievam..."aniel bozi strazca moj, vo dne v noci pri mne stoj".... a mala opakuje..."aniel bozi strazca moj, vo dne v noci v zime v lete, najradsej sme na vylete...:o)"
a dalsia... "mami, ja si vezmem ocka za zenu"...a ja jej na to... "ano? a ja co? ved ocko je uz moj muz"... mala po kratkom premyslani..."teba ocko zastreli...:o)"

xlucia
17. srp 2012

@27sunny a co ti na to pan povedal??? 😀

27sunny
17. srp 2012

@xlucia nič, bol taký opitý, že mám pocit, že to ani nezaregistroval, bolo to jedno šťastie, ináč by sme možno dostali aj nakladačku 😀

missymici
18. srp 2012

Vcera
Daník: Mami,chci pustit pohádku.
Ja: ...a jakou?
Danik : ,To dřevo!
Ze neuhodnete jakou myslel !!!!?????
...No predce pinocchia 🙂 🙂 🙂

kontesa26
18. srp 2012

Babička mi vravela aká nezbednica bola naša mamina 🙂. Babka akurát prerábala dom a mala na stavbe murárov. Nakúpila klobásu, že aby si mali čo zajesť. Povesila ju v kuchyni rovno nad maminou postielkou kde sa hrávala. Než sa babka po chvíľke vrátila moja mamina vyskočila z postielky na nohy a schmatla celé kilo klobásy a všetko zjedla 😀 Keď sa babka vrátila nevedela čo skôr..či volať záchranku či plakať smiechom 🙂)) A to sa našej mamke ešte málilo Keď videla murárov ako papajú vajíčka chcela ešte aj tie 😀 Kde to do nej v jednom roku vošlo ..nenažranec maličký 🙂

yokralovnayo
18. srp 2012

@27sunny hh to si mi pripomenula ked som ja este dávno odpovedala na literatúre.... mala som menovať tiež nejaké diela.. Správne to malo byť: Za koho ísť? a ja som povedala: Za koho ja pojdem? 😅 😀 a všetci do výbuchu.. a profesorka na to že : Moja milá neviem za koho pojdete vy, ale autor napísal niečo iné 😀 😀

yokralovnayo
18. srp 2012

@garzonka ja učím malú už pekne dlho povedať nektarinka.. ideme vždys po slabikách, kráááásne opakuje po mne.. a ked má povedať celé slovo, vylezie z nej: NEmandarinka 😅 😀

beruska24.9.
19. srp 2012

dcerka při obědě hlásí: ´´tati, bú á´´ (chtěla mléko, donedávna měla pití ´´á´´, teď někdy použije ´´á´´ někdy řekne ´´pití´´).
´´cože chceš??´´ ptá se tatínek (asi chtěl slyšet ´´pití´´)
´´mléko´´, zasáhla jsem do toho, ještě neumí říct ´´mléko´´
a dcerka, jak se asi chtěla pokusit zopakovat mléko a zapletlo se ji do toho pití, prohlásila: ´´miči piči´´ 😀 😀 😀

yokralovnayo
19. srp 2012

baby teraz sme sa vrátili domov, boli sme na ranči. tam sme si dali večeru, ja som mala k masu hranolky. a ked som si objednávala malá mi stále skákala do reči a na čašníka vykrikovala: hranolky s pipikom 😅 😅 😀 😀 akože podla nej s KECUPOM 😀 a keď odišiel čašník stále dokola vykrikovala pipííík pipííík 😅 no ja s mm sme nemohli.... sme sa kosili dole pod stolom... 😀 😀

frick
19. srp 2012

Náš Domčo (6) minule videl upútavku na extrémne prípady a namiesto toho zadrel extrémne nápady 😀

bocinka
20. srp 2012

dneska mám chuť zabít toho svého andílka.... Když už jsem na ni začala řvát, tak mi s klidem říká "Mami chceš cigájo?"

mimi21mimi
20. srp 2012

Ja: Jasminka, co chces na ranajky?
J: Obed.
Ja: Ale co chces papat?
J: Ranajky.
Ja: A ake papanie ti spravim na ranajky?
J: Obed...

kettm
20. srp 2012

Tatínek přišel domů z práce a Tomáškovi byli 2,5 roku.
Tatínek na Tomáška: "Tomášku, kdopak tady udělal ten binčus?!"
Tomášek:"Pán!"
Tatínek:"Tady byl nějakej pán?"
Tomášek: "Jo, byl tady starej pán!"
by mě zajímalo co se manželovi honilo hlavou, podíval se na mě a já se začala smát, protože jsem k tomu neměla fakt co dodat, opravdu k nám žádnej starší pán nechodí😀D ale kam na to přišlo to naše dítě, to by mě fakt zajímalo.

mima1311
20. srp 2012

B...mami , ja mam v topanke pretlak
ja..????pretlak ?????ako sa ti tam dostal ?
B,..sam sa mi urobil
😀 😀 😀 😀 😀 syn myslel otlak 😀 😀 😀

mima1311
20. srp 2012

jaaaaj a este to ,,nase,, sklonovanie .. 🙂
mamiiiiii, mna stipia oka 😀 😀 😀

katkav
20. srp 2012

ja som minule pozerala spravy na BBC a maly bol pri mne, pozera tiez, akurat tam hlasili, ze zomrel ghansky prezident a maly ako zbadal toho hlasatela, krici opica, opica, tak som mu vysvetlovala, ze su aj ine rasy 😉 esteze sa to nestalo niekde vonku na ulici.

mima1311
20. srp 2012

Svagrov syn prisiel so svagrom do cakarne u lekara , kde bolo viac ,, pociernejsich,, spoluobcanov a on sa najprv len diva a diva a potom svojim mega hrubym hlasiskom hovori ...tati tu je sama cierna huba 😲 😀

masinka
20. srp 2012

moja mama dodnes spomina ako som ako rocna na prazskom letisku s pusou dokoran vyvalovala oci na cernocha 🙂... inac celkove ma na to letisko same vesele spomienky. zase sme tade leteli ked som mala 8 rokov... na WC tam mali napis "vlozky zabalovat" , tak som sa jej uprostred sory cakajucej na odbavenie na plnu hubu spytala, ze co su to vlozky.
teraz mi to iste robia moje decka v Lidli pri pokladni - ukazu na balicek ochrannych prostriedkov s ovocnou aromou a mami, co su to za cukriky? Vravim, ze to nie su cukriky, ale pre dospelakov, aby nemali babatka. Do dalsieho nakupu sa to Nelke rozlezalo v hlavicke a pri pokladni sa ma zase pyta (samozrejme tak, ze to je pocut az vzadu pri chladiacich pultoch). Mami a kupis si tie lieciky aby sme uz nemali dalsie babo ?

dulkagabulka
20. srp 2012

@katkav kolegynin syn v prvej triede ukazoval prstom v knižke rozne rasy a vraví:
-černoch
- indián
- čínan
- človek

ined77
21. srp 2012

tak asi už začíná perlit i mladší holčička 🙂 .
byli jsme na zahrádce na zmrzlině, katunka jako vždy všude šmejdila až narazila na pána, který držel v náručí miminko...svraštila obočíčko, natáhla ručičky a říká...dej mi to miminko! 😀
...pána mohlo porazit 😀 ...a já se snažila vlastně taky ještě miminku vysvětlit, že to není panenka 😀

zizala79
21. srp 2012

moje máma potkala sousedku na chatě se čtyřletou a dospělou dcerkou a říká:
- jak jste se dneska vyspali? (oni tam spali týden předtím poprvé a holčička vůbec nechtěla spát)
- moc dobře ne (sousedka)
- no, já si to myslela, tvůj taťka nebyl zrovna ve formě
- to se neříká! (holčička)
- ale paní neříkala debil, to jsi slyšela špatně (velká dcera)

nevím, jestli to píšu vtipně, ale strašně jsme se na tom pobavili, jakože ta holka slyšela, že moje máma říká o jejím tátovi, že je to debil 😀

strawberry17
21. srp 2012

Raz sme boli u kamosky a jej sestra mala malu dceru s ktorou som si citala nejaku knizku a hovorila som jej - pozri aky ma ta macicka nostek, oci, usi, chvostik a mala sa chcela pochvalit a skrikla: Aj moj ocinko ma chvostik!!! ale vpredu !!!!!
😀

kaara1980
21. srp 2012

Syn má obľúbený film ,Chlpatá odplata,, v jeho podaní je to však Chlpatá od blata
Mal asi 4 roky,keď sme sa od niekiaľ viezli autom a on už mal plán v hlave,čo bude robiť,tak mi vraví ,,mami,keď prídeme,tak budem krtkať,,(chápte ,kukať krtka,)
ako malý,nedokázal rozoznať smrad a vôňu,takže vždy keď som niečo varila došiel za nosom a zahlásil ,,mamka,ja niečo smrdím,,

strawberry17
22. srp 2012

Neviem ci to bude vtipne, ale mne sa to vtipne zda 😀 Moj maly je strasne tvrdohlavy a nechce sa obliekat, prebalovat, jest, nic...ked ho nahanam aby sa obliekol, atd tak krici POMOOOOOC, POMOOOOC!!! 😀