"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

beruska24.9.
29. dub 2013

Minulý týden jsme využili krásného počasí a opékali buřtíky. Starší dcerka potichu směrem ke mně: ´´Tady je místo pro dědečka.´´ A maximálně nahlas: ´´Dědku, pojď si sednout!´´ 😲 😀 Naštěstí to tchán vzal sportovně a neurazil se 🙂

bubbles
30. dub 2013

@bubelko 🙂 tie slova celkom pasuju 🙂

bubelko
30. dub 2013

@bubbles to ano. aj melodiu vedeli 🙂 ale teda najst to len podla ich prednesu bolo teda fakt zazitkom. 😀 😀 😀

lucyvivien
30. dub 2013

Moja 3 ročná dcérka sa ma pýtala , či pojdeme poobede von , tak som jej povedala , že myslím, že áno a ona mi vážnym tonom odpovedala : Mami ty když myslíš, tak nemyslíš ! :D

mima89
30. dub 2013

,,Dominika, nechytaj mravčeka, lebo ťa poštípe!"
,,Niééé mravček nepíče!" :D

deniska08
30. dub 2013

Šla som na nákup a malého som si dala do košíka...Ako som už bola pri pokladni a vykladala som tovar,nevšimla som si,že malý dotiahol na regále okolo a hádzal veci...Keby niake sladkosti,ale on mi tam nahádzal krabičky s kondómami..Všimla som si to,až keď ma pán za mnou pobúchal po pleci a pýtal sa ma,či mam len jedno dieťatko keď som odpovedala,že áno,tak vravel "váš syn chce byť jedináčik" a ukázal mi čo mam nahadzane v nákupe 😀 😀 😀

doty1
30. dub 2013

môj synovec si doniesol zo škôlky pekné slovné spojenie "do r..i a asi sa mu veľmi páči, lebo ho povie aj 5 krát za sebou 🙂 Včera sme stáli na ulici, ja, švagriná, deti a "elita ulice" 🙂 asi 5m odo mňa synovec, dcérka detto ale na druhej strane a zrazu počujem synovcove tichučké "do r..i, do r..i,....a zrazu naša zareve : "Danko, nevrav do r..i, lebo ti narastú rohy! " 😲 😀

stankapk
30. dub 2013

vysvetlovala som mojej mame ze nie je jednoduchy vyber dovolenky s dvomi detmi, lebo je tazke najst izbu s 2 pristelkami.ze je to jednoduchsie s jednym. mladsia dcera 3r. to pocula a hovori: Moja sestricka zostane doma??? 😀

luciauk
30. dub 2013

@deniska08 😀 😀 😀 malý ťa vie dostať do situácií 😀 😀 😀 si mi pripomenula, ako mi syn hádzal do vozíka veci, tiež nie sladkosti, ale 5ks kapustných hláv, 5 melónov alebo boxov s proteínmi na posilovanie, ako to uvládal dvoj-trojročný, to netuším 🙂

dnes sa mi počas jazdy odpútal zo sedačky, poskakuje medzi sedadlami, tak som skríkla, nech si okamžite sadne a pripne sa. a on, papula malá, si sadol, pripútal sa, oprel, zavrel oči a hovorí : Mami, relaxuj ! 😀 😀 😀

zizala79
1. kvě 2013

mladej začal vytahovat kapesníky z krabice, tak jsem hoc těla umravnit:
- jeden kapesník ti stačí, nemusíš si jich vzí- brí- brát tolik 😀 chvilku mi trvalo se vyjádřit, no 😅

luciauk
1. kvě 2013

Syn dnes po príchode zo školy : Mami, ja sa trasiem od tepla 😀

fraufrt
1. kvě 2013

Dcerka sa obuvala na stolceku pod oknom, na ktorom mame muskat a pichol ju do chrbta. Zahlasila " asi si myslel, ze je kaktus."

sofi05
1. kvě 2013

Raz pred spanim totalna divocina, kricim na dceru 2,5 "napocitam do 3 a nech si v posteli" Zaklipkala ocami a kludnym hlaskom mi oznamila: "to nestiham, rataj do 5" 😀

sofi05
1. kvě 2013

Ked mala dcera 3 bola v telke stale reklama na nanuk Magnum. mala sedela na zachode na svojich schodikoch a z kupelne pocut sexi hlas: som zahadna, som sexi...

sofi05
1. kvě 2013

mam toho viac, zapisovali sme si do zosita...
isli sme na vylet na Zeleznu za kamaratmi a ocka sa pyta malej. " tesis sa ako sa vyhovädiš?", mala mlci, o chvilu ocko: budes sa s chalanmi hovädiť?", opat mlci len kuka... "viec co to znamena hovädiť sa?"
odpoved: " nie, poznam iba hovienko"

sofi05
1. kvě 2013

mala 3r. s ockom sa hrali so zvieratkami. sofi-zirafa: ide mi taka hladka cikanica". Aka hladká? "Lebo ja som jedla taku muku..." 😀

jerryjanka
1. kvě 2013

dnes mi moja staršia čosi ukazovala a hovorila tam je velky čuačik a aj maji čuačik - a ja rozmyšlam kde to počula a čo kde vidí a ona ukazovala na snehuliačikov 😀 😀 😀 😀 😀

mgabriskova
2. kvě 2013

Konverzacia s mojou dvoj-rocnou dcerou - dala som jej jogurtik co ma velmi rada, odbehnem do kupelne a ked pridem tak polovica jogurtu skoncila na stole a vselikde okolo. Tak som toto umenie neocenila a hovorim jej :
"Sofia toto sa nerobi!!! Co mi na to povies?!"
"Prepac mami."
"Uz to neurobis, vsak!?"
"Do kedy?"
"No nikdy!"
"Mama daj mi este jogurtik a uvidime.."

stankapk
2. kvě 2013

Natalka: mami podme ovonat ten orangutan /orgovan/
Miska: mami ja chcem byt tucna! Tucna ako ty! 😀 😀

dadka28
2. kvě 2013

chodíme teraz na záhradu...moj Matús vraví sv.sesternici:teraz ma nechaj lebo mám veľa práce až do večera /čistil s kefou bránu/ a sesternica Nika vraví:no vidiš,ja som dnes ešte nič neurobila,ja sa len popišávam...

luciauk
2. kvě 2013

@dadka28 😀 😀 😀

dnes v aute cestou zo školy:
Bruno: Mami, Ben ma dnes tresol do oka. Tak som sa naštval a tresol ho dva razy.
Olivia: Čo? Sedel si na zemi a kričal - Oliii Oliii rob niečoooo !
😀 😀 😀

zizala79
2. kvě 2013

@mgabriskova do kedy 😀 😀 😀

cairka
4. kvě 2013

Aktuálna perlička 7 ročnej : "Už sme mohli dať Fínovi gól, keby mu nezobral puk" 😀 😀 😀

littlejane
4. kvě 2013

Dnes dopoledne: oblékám syna, že půjdou s tatínkem ven. Máme zrovna období "proč?"
On říká: mamí pujdeš s námi?
Já: ne
On: a ploč?
Já: musím uklízet
On: a ploč?
Já: protože jsme tady dlouho neuklízeli
On: a ploč?
Já: protože se mamce s tatkou nechtělo
Jenda se zamračí, zkříží ruce a povídá: zjobím se
Já: na koho se zlobíš?
On: na mamku a tatku
Já: a proč se zlobíš?
On: že neukjízej!!!!
😀 😀 😀 😀 😀

luciauk
4. kvě 2013

@cairka 😀 😀 😀 vidíš, tá by ich hned dala do laty ako trénerka

Mne dnes dcéra 9r oliala špinavou vodou nové tenisky. tak som poznamenala, že "chúďatká tenisky" a dcéra na to, že "ale mami, ved oni nemajú žiadnu osobnosť" 😀

lejlla
5. kvě 2013

Mamiii...v zologickej su aj take zvieratka ktore neexistuju?

edeltraut
5. kvě 2013

Máme hospodářství a sem tam se stane, že z nás doma vypadne pár stébel sena... Ládík tak kouká na podlahu a říká: "Mami, já bych chtěl domů králíčka." Já mu říkám, prosím tě, na co, vždyť se můžeš pomazlit v králíkárně... A on: No ale kdyby tu běhal na volno, tak ho ani nemusím krmit - sežral by tu to seno a ty bys ani nemusela zametat 😀. Má v tom jasno - ale já si radši zatančím s koštětem než abych doma sbírala bobečky 🙂.

stankapk
5. kvě 2013

Ideme po schodoch a po prvom poschodi hovori Miska /3 r/: Idem do druheho levelu 😀 😀 😀

simoro1510
5. kvě 2013

Po narodení synčeka volám svojej dcérke, že už má bračeka.....a ona sa ma pýta: Mami, a bolelo to veľmi keď sa liahol? 😀 😀 😀 😀 😀

sherynkamalinka
5. kvě 2013

No najnovsi hlod mojho starsieho....Idem s mladsim po starsieho do druziny, a kedze boli z druziny vonku na preliezkach, tak reku pod pojdeme za bracekom na ihrisko a trosku sa pohrame. Vsetci spoluziaci sa zhrkli kolo maleho a ze jeeeeej ty mas takeho krasneho brata jeeeeeej aj ja chcem takeho. Starsi pysny chcel ukazat co maly dokaze a tak sa ho pyta. Olik ako robi huska? Olik GA GA, deti jeeeeeeeej, ucitelka jeeeeeeeeeeeeeeeej aky je sikovny, dalsia otazka starsieho Olik a ako robi kohutik? Maly krasne KIKIRIKIIIIIIIII, ucitelka jeeeeeeeej ten je krasny sikovny...a tretia otazka starsieho OLIK A KTO SA POSRAL? a olik odpoved JA.....zrazu hrobove ticho, ucitelka vygulala oci na mna, ja cervena bordova fialova.....zhukla som na starsieho ako to rozprava, ucitelka ze to je v pohode, smiala sa nakoniec ale tak ja som mala dost 😀