"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

dana_l
12. dub 2014

hovorim detom - na velku noc k nam pridu znami aj s detmi. a dcera vravi - musime napisat velkonocnemu zajkovi aby priniesol viacej vajicok na easter egg hunt lebo budeme mat u nas aj kamaratov.

bronia13
13. dub 2014

@dana_l to je pekne od nej ze mysli na kamosov... my ideme zajtra na jeden vedla do kostola a v sobotu do parku, mali sme ist dneska ale kamoska mi volala ze nech nechodim ze je to o nicom tam, tak dati nazhavene ze idu zbierat vajciska s cukrikami - tak vravim "zajko siel spat bo ho boli brusku" a zabudla som na to potom prisli domov a deti vravia mm "na zajacovi sme neboli lebo ho boli brusko a spinka" 😀 😎

hancazivocich
13. dub 2014

Prababička vysvětluje Kristýnce, jak se vyklubou kuřátka - že je slepička vysedí z vajíček.

Kristýnka na to - ale babičko, mě maminka nevyseděla, mě vyrodila

kackackac123
13. dub 2014

Rikam dcerce pojd obejdeme baracek at miminku nesviti slunce do oci.a dcerka rika -to teda jo,to uz by z nas nebyly češi ale černoši 🙂

babls5
13. dub 2014

Vravim Vaneska pod rychlo mam ťažkú tašku z nákupom , a ona nato že Tvoja chyba 😀

victory1
14. dub 2014

@mrsbrown Vies co..pan vobec nemusel byt pod vplyvom drog...ono taketo debilne maily chodia aj mne, aj mojim znamym do schranok. Akoze typu...som ten a ten z pravnickej kacelarie, moj klient zomrel a poveril ma, aby som mu previedol majetok...vy sa mi zdate zodpovedna osoba, chcem vas poziadat, aby ste mi dali cislo uctu, na ktory vam peniaze prevediem, popripade pricestujete za mnou, peniaze vam dam osobne..☹
Takychto a podobne ladenych mailov sa tula po nete strasne moc...mozno ten pan bol len neskutocne naivny a uveril nejakej takejto debiline... ☹

mrsbrown
14. dub 2014

@victory1 jaaaj...to su scammeri...to najdes aj na bazarovych strankach,ze predavaju velmi lacno auta,len potrebuju pomoct s transportom :D

victory1
14. dub 2014

@mrsbrown Takych odzubavakov je plny svet...zial vzdy sa najde niekto naivny, kto im na to skoci... 😒

prasiatko30
14. dub 2014

@victory1 tomu sa nadava nigerijsky podvod a fakt musi byt clovek naivny aby sa dal nachytat 😀

hancazivocich
14. dub 2014

Maminko, to kloktadlo pálí jako ventilační bonbon... 😕

audri
14. dub 2014

Chodíme usínat vždycky všichni tři spolu, já, přítel a naše dcera. Minulý týden měl přítel po noční, byl hrozně unavený a pořád reptal, ať už jdeme spát, my jsme se s malou ještě trošku zdržely chvilku tam, chvilku tam. Nakonec jsme došly do postele, v tu chvíli přítel vstal a šel něco sníst do lednice, asi mu při tom čekání vytrávilo. Malá se tak na mě podívá a říká: "Mami, nezdá se ti, že je táta jak hyena? Ta se taky v noci chodí nažrat."

hexena
14. dub 2014

dnes som cakala so synmi na autobus a aby sme si skratili cas tak som im spievala pesnicky...asi po 4 pesnicke som sa dlhsie zamyslela ktoru zaspievam ako dalsiu a mladsi syn uz bol netrpezlivy tak zahlasil:
Maminka zaspievaj nam dalsiu ROZPRAVKU !
😀 😀

hexena
14. dub 2014

syn mal nedavno narodeniny a dostal nove lego...
minule ked isiel spat tak ho mal porozhadzovane a nie a nie ho upratat
uz ked som nevedela ako na neho tak som mu povedala:
pozbieraj to alebo to pojde do kosa !
neskor som prisla skontrolovat, nebolo uz nic na zemi, ja ze tak super pozbieral
dala som decka spat
rano prebiehalo vsetko ako vzdy, odisli sme z domu, cestou som vyhodila este smeti...
poobede pozeram a krabica od lega prazdna...
pytam sa - a kde si dal vcera to lego?
no ved do kosa maminka
utekam som dole hladat tasku zo smetami do smetiaka 😝
otvorim smetiak - uplne prazdny - rano akurat boli smetiari
bye-bye nove lego...
odvtedy sa detom nevyhrazam ze pojde nieco do kosa ak to neupracu 😝 😝 😝

reanda
15. dub 2014

@hexena ale ta vychoval! 😀

victory1
15. dub 2014

@prasiatko30 hm..takych naivnych ale je... 😠 ..dokonca som to, ze je to sprostost, vysvetlovala jednemu kamaratovi, o ktorom si myslim, ze je celkom inteligentny...S nadsenim mi rozpraval, ze dostal list, v ktorom mu oznamil nejaky neznamy pravnik, ze zdedil 500.00 libier niekde v Anglicku... 😖

zara0201
15. dub 2014

Ide nam rozpravanie dost pomaly ale ked sa naucime nove slovo tak sa vsade chvalime. Minule vonku po dazdi vsade mlaky. Tak mu vysvetlujem, ze je to mlaka a nesmie do nej stupit. Chodi okolo a krici: Mlaka, nono.
Vecer sme sa chceli ockovi pochvalit ze vieme nove slovo "mlaka". No, milacik, ake vieme nove slovo? No vies, to, do coho nesmies vonku stupit...A moj maly sa pozrel na ocinka a zahlasil: Hovno!

akrim1311
15. dub 2014

vopred upozorňujem,že deti nevedia čo to je.Naučili sa to slovo pri pozeraní 5 proti 5-tim.A pre ne je to iba slovo.Pozeráme každý večer a hádame odpovede do tabuľky.Dnes otázka-čím si spríjemnite večer:ja vínom,Riško(4r)sexom 😕 a Daňo(7r) urazený zazrel na Riška:Rišo,to som chcel ja povedať!!!" 😕 😕 😕

baby8686
15. dub 2014

Vzdy ma pobavil pribeh mojej svokry spred 30rokov, ked rozpravala prihodu ako sla so svojimi synmi (vtedy 2 a 3,5roc.) autobusom na vylet.Svokra byvala v meste, rodicia jej zomreli skor a nemala moznost velmi chodit na dedinu.Ako tak sla autobusom s ostatnymi mamickami a detmi, zrazu jej syn zbadal sliepku vo dvore jedneho domu a zahlasil ''Mamka a to co je tam za velky vtacik?'' Svokra sa samozrejme zahambila. Mne bolo z toho smiesno a tak som si povedala, ze ak ja budem mat dieta, tak urcite sliepocku nevynecham. Moja dcerka ma teraz 1 a 8mes. Vela zvieratiek uz pozna. Najradsej ma psika, macicku a kravicku. Minule som sla kolo jedneho domu, kde v prednej zahrade boli dve sliepky. Moja mala hned ''mama, ko-ko-ko'' a ukazuje prstekom na ne. A ja ''ano Lianka, pekne''. Zrazu ale prisla taka strakata bielo-cierna sliepka a moja mala ''mama, múúú'' pan, ktory sedel na lavicke vo dvore sa zacal smiat ... hned ma napadlo, ze sa mi nevyplatilo smiat zo svokry, teraz sa mi to vratilo... ale v dobrom samozrejme :D

siska53
16. dub 2014

Bavili sme sa predtym so synom o nosnej mandli,ze je velka, potrebovala som mu vysvetlit, preco berie spreje a tak. No on aj papava mandle, dnes take hoblinove sme si davali do mliecnej polievky a on na to: mami,aj ja si nasypem nosne mandle. Preco papavame nosne mandle?

minaz
16. dub 2014

babka včera hovorí mojej malej, že keďže je Veľká noc, tak ju v pondelok prídu poliať chlapci. Malinká jej na to hovorí: "babka, prečo? veď ja nie som kvetinka!" 😀

bleee
16. dub 2014

Filipko, a čo mal ujo hudobník v škôlke? "Návleky" 🙂 Namiesto hudobných nástrojov mu utkveli v pamäti návleky na nohách 🙂

kubus
16. dub 2014

Stará mama zdraví naše deti: Ahoj dubáci!. A malý vždy na to: Ja nesom dubaci, ja som Matu. Raz som mu povedala, nie si dubaci, ale láska si, nie? -Jasne, som láska Matu.

victory1
17. dub 2014

@baby8686 😀 ..no, esteze tie kravy fakt nelietaju... 😉

victory1
17. dub 2014

Vcera som kupila dake kinderka..ze keby cosi... Samozrejme, Vikina musela jedno mat a bola tam taka macka - peciatka so srdieckami. Dnes rano doletela do skolky a v Mirkovi sa rovno v satni pochvalila, ze ona si uz vysibala macku...Mirko kukal ako puk, ze ved sa sibe az v pondelok a iba chlapci sibu a dostavaju za to vajicka a nie macky. No Vikina mu na to: "Tak vies Mirko...my byvame na inej ulici ako ty, u nas sa sibe kedy chce a mozem si vysibat aj macku, ze mami?" 😝 😀

...ooooo aaaano, Viki, co ulica, to iny zvyk a v inom meste si mozes kludne vysibat aj zirafu...😀 ...je to pripad, ale Mirko bol evidentne s vysvetlenim spokojny 🙂

zizala79
18. dub 2014

ráno jsme se chystali z domu, všichni i s tatínkem. malej byl nachystanej a já na něj: ještě se naposledy vyčůrám a půjdeme. malej na to: pošeš....? (to budeš čůrat na postel?). ne na postel opravdu čůrat nebudu, naposledy, ještě jednou. jeho pohled mluvil za vše, stál zrovna tak, že viděl do pokojíčku svou postel a přemýšlel, jestli to jako myslím vážně, že mu jí chci počůrat 😀

zizala79
18. dub 2014

minule byli mí muži venku a já se jich pak ptala, tak, co kde jste byli, šli jste na most se koukat na auta? malej asi nerozuměl, každopádně nereagoval a koukal zmateně, kouknul se tázavě na tátu (není Čech, dost rozumí, ale ne vše) a táta svým jazykem: no, na mě se teda nekoukej, já ti neporadím 😀

hexena
20. dub 2014

moja mama niekedy zadrie horsie nez moje deti 😀 😕
dnes sa ma pyta -pozerala si vcera ten film Modra Víla?
aky??? 😕 😕 😕
potom mi zaplo:
Myslis Zelena míla?
😀 😀 😀

ona vsetko skomoli Poirot je Pierot, a podobne

gramli
20. dub 2014

Teta mi říkala, že jak byla její dcera malá tak že jely ve výtahu a společně s nimi jela jedná paní s velkým růžovým kloboukem a tetina dcera říkala té paní : ty si teda kráááááska ( myšleno ironicky) ... 😀

h2
20. dub 2014

Boli sme so synom na prechádzke a išli sme okolo krásne rozkvitnutého bieleho orgovánu. Jeden kvet som odtrhla a dala synovi, nech ho ovonia, ako krásne vonia. On sa opýtal, či si ho zoberieme domov. Keď som povedala, že áno, môžeme si ho zobrať domov, tak zahlásil: "A uvaríme si ho na večeru a spapáme!"

kureeli
21. dub 2014

Sedím s 5tiletou dcerkou v čekárně kožního lékaře a po nás přišla romka se třemi dětmi - jedné z holčiček mohlo být tak 10-12roků a měla krásné husté dloooouhatánské vlasy zapletené do copu. Naše Natálka z ní - nich nemohla spustit oči a pak do ticha čekárny obdivně prohlásila - "Maminko podívej, ta černá holčička, jaké má krásné vlásky .....