"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

mima1311
6. pro 2012

Syn poobede doniesol od svokry dve vajicka , ze mu ich babka dala - ze su iba jeho a k veceru sa ma pyta ,, mamiiiiii a mozem si uvarit moje dve vajcia ?,, manzelovi az kava zabehla a pubertacka ostala v krcoch :o)

dulkagabulka
6. pro 2012

@mima1311 posielam objednavku, ked kupte tie nite, potom pošli , pošlem do IP adresu 😀 😀 😀 😀

mima1311
6. pro 2012

@dulkagabulka velmi rada , z 200 kg by nas aj urvalo 😀 😀 😀 😀 😀 ale bojim sa ze z takej dobrej akcie asi uz nic neostalo 😝 😀

zuzik24
6. pro 2012

Moje dcerka ví, jak mi srazit sebevědomí. Kojila jsem malýho, což vidí x-krát za den, ale dneska se mi zadívala na prsa, která budu moct za pár let strkat do gumy od tepláků místo do podprdy a povídá: "Mami, ty máš tak krááásný prsa, budou mi taky tak viset až budu dospělá?" 😀 😝 Jooo, ať žije gravitace a kojení dravé zvěře 😀

evaviki
6. pro 2012

@zuzik24 😀 😀 😀

kitinka76
7. pro 2012

Spěcháme na Terčino vystoupení, manžel sedne do auta a pomalu vyjíždí..... Terka na to "Já jsem říkala Rychle a zběsile a ne Řidič slečny Daisy!!" 😀

tosomja
7. pro 2012

Teraz 5. decembra na Mikuláša pre deti boli na námestí ovečky a z druhej strany jasličky.
Vikinka celá natešená béééékala. V tom príde manžel a "Viki, méééé" 😀 Ona na neho nechápavo pozerá 🙂 Pribehne moja sestra a zakričí na celé námestie, "Aké krásne kozičky" 😅

yukki
8. pro 2012

Včera dostali deti v škatuliach také vianočno-mikulášske balíky, v klube našom, nastalo obrovské vybaľovanie a komentáre, moja vytiahla tú takú šnúrku textilnú na mobil či kľúče či na čo to je a vykríkla Vodítko! a druhú vytiahla A zas vodítko!

No čo, kľúče ony ešte nenosia, ja ich nosím vo vrecku a psov máme, troch......

yukki
8. pro 2012

Máme návštevu, a mladšia-4.r.-mu vykladá:
" mamka povedaja, že budeme musieť ísť ku kadejníčke.."
čumím čumím...ta kedy ja dačo také povedala, šak to ne pravda...a sa jej pýtame "...a načo by si tam šla, prečo?"

" Jebo neviem hovojiť J!!!!!!!!!!!!!!!!!" (R)

no moja, hej...k logopedičke. Kadejníčka v tomto nepomôže.

maminuska
8. pro 2012

Dnes som robila na obed posúch a na polovicu dávam pomazánkové maslo s kôprom a na druhú dávam cesnakovú pastu. Prichystala som si to pomazánkové maslo , kým mi ešte kyslo cesto aby sa dobre natieralo. Už som dávala cesto na plech , keď tu pomazánkové maslo nebolo, prehľadala som celú kuchynsku linku , police, umývačku 😀 , všade kam ma napadlo, pýtala som sa detí a aj najmenšej krásky či mi ho nevzala. Vraj nie.
Tak si vravím ,maminka je asi čistý debil ked nevie kde čo dá, poslala som syna kúpiť druhé.
Poobede upratujem najmenšej dcére hračky, konkrétne lego a tam v strede postaveného domčeka pomazankové maslo 😀, pýtam sa načo , vraj " ši zásobovala kuchyňu " 😀 , a sa pýtam však som sa ťa pýtala či si mi ho nevzala?
A ona : Ále ja šom ti ho nevzala, ja šom ši ho predša požičala. 😀 😀 .
Takže nabudúce keď budem niečo hľadať , slovné spojenie u mojej najmladšej je - nepožičala si si niečo ?

llluckaaa
8. pro 2012

Díváme se na televizi a tam jde reklama. A Matýsek říká: "Mami, i banku můžeme mít rádi. Tak ji koupíme, jo?"
😀 To by byl ale originální dáreček k Vánocům 😀

llluckaaa
8. pro 2012

Vyndám letáky ze schránky a Matýsek se vyptává, co to je, kdo nám to tam dal a proč. Tak vysvětluji, že nám to poslali z obchodu, abychom viděli, co tam prodávají a šli k nim nakoupit. Doma si Matýsek letáky prohlíží a říká: "Mamko, podívej, co prodávají v tom obchodě! A nebo si z nás dělají srandu?"

ivia123
8. pro 2012

dnes sme mali navštevu. Znamy hovori dopijem pivo a pojdem.Po chvili znovu povedal dopijem a pojdem a na to sa ozve moja 2,5 ročna dcera a povie.Ujo veď dopi a už choď. 😀

alamo
8. pro 2012

Odposlechnuto dnes ve velkem knihkupectvi v Praze:
Matka: kdybychom se ztratily uvnitr, tak se sejdeme tady u vchodu, joo?
Dcera (4-5 let): jak to vis, mami??

gergi7
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
yukki
8. pro 2012

@gergi7 to dva aj pol ročný chlapček už takto rozpráva a formuluje?

lussy23
8. pro 2012

@yukki aký klub?

yukki
8. pro 2012

@lussy23 náhradných rodín.

cairka
8. pro 2012

@gergi7 , pôvodne som nechcela reagovať, ale musím, FUJ 🤐 chúďa dieťa, ak v 2apol rokoch je takto naočkované...a že perla 🤐

gergi7
8. pro 2012

@cairka , reaguj ako chces, ale pre nas to bol trapas! a trapasy sem tiez patria. ci?

@yukki , ano rozprava a aj formuluje!

evaviki
8. pro 2012

@gergi7 no ak to ma z domu, chudak dieta.. Moje dieta ma 4 roky a jediny rozdiel vo farbe pleti registruje kvoli skolke, mal kamaratku Rebeku (mulatka) a vietnamskeho chlapceka, ale toho nemal rad,lebo detom ublizoval..

mixka
8. pro 2012

@gergi7 lenze je to len a len hanba vas RODICOV a dieta je v tomto pripade obet. ale vesmir a ludska blbost su nekonecne...

cairka
8. pro 2012

@gergi7 , tak trapas to je, ale verejne by som sa ním nechválila 😝 vypovedá viac o vás, ako o vtipnej poznámke

romcovaklarka
8. pro 2012

@gergi7 "to se mi nelíbí"

eeffka
8. pro 2012

ale no baby len tu @gergi7 neperujte, chapem ze sa vas to dotkne ze aj vy mate take deti, co som pozerala fotky, ale taka je bohuzial situacia na SK, neviem odkial ste ale tu v KE, resp na vychode by napadlo snad len samovraha osvojit si romske dieta.

to niekto zo zapadu tazko pochopi, mozno len z malaciek z drustevnej ulice ak dobre pamatam.
tie naboje su kus cez, ale aj moje dieta sa drzi od ciganov na 10m a to som jej nikdy nic nepovedala, hold zivotne skusenosti nas formuju

mixka
8. pro 2012

@eeffka vsetci sa drzime dalej od ludi co nam nie su sympaticky, ale mozeme to robit pekne tichucko a neockovat svojimi nazormi 2,5 rocne dieta... lebo sa mu moze velmi lahucko stat, ze jedneho pekneho dna vyfasuje napr na zakladnej skole od niekoho na kokos a potom tu maminka zalozi temu, ze jej nevinne dietatko sikanuju...

minami
8. pro 2012

Ja s mojim 2,5 rocnym pokladom:
"Ondrejko, give me five" (ťuka na ruku)
"Dam, ale na hubenku" 😀

evaviki
8. pro 2012

@eeffka aj ja som sa ako dieta bala, ked som sa priblizila k ciganskej osade v LM.. Ale aby 2,5 rocne dieta takto rozpravalo??? Prepac, ale nie su vsetci cigani zly a neslusny.. Skatulkovat ludi iba podla farby pleti je smutne a je jedno, kde zijes.. ( i ked uznavam,ze p.Dobrovodsky ma proste smolu)

cairka
8. pro 2012

@eeffka , ale toto nie je prirodzená reakcia 2apol ročného dieťaťa. Dieťa si až medzi 3-4 rokom uvedomuje rozdiely medzi ľuďmi a teda 2apolročné dieťa nie je schopné v mase ľudí rozoznať, koľko je bielych a koľko hnedých . O tej ďalšej poznámke sa radšej nezmieňujem, tú si samo nevymyslelo.
Nemám problém sa zasmiať na vtipnej poznámke, ktorá reálne vyšla z úst dieťaťa, aj na margo hnedej farby, či cigánstva, občas deti zapotia dáku perlu, ale toto má jasne rasistický podtón.

janinah
8. pro 2012

synovec - babkaaaa,a ty si stará?...no,áno,už som stará.....babkáááá,a kedy zomrieš?...úprimná zvedavosť nadovšetko 😉