"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

dioliana1
7. srp 2010

ja zažívam s drobcom také hlúposti, akože sebe dá topánky vždy naopak, a svojej mladšej sestre ich dá dobre alebo slipy a tepláky tiež zadkom dopredu...ako zásadne naopak 😀 😀 😀 😎

petusko
7. srp 2010

Petik sa dnes hral na lekara a behal za Marcelom, ze pockaaaaj Marcel, usetrim ta ! 😀 namiesto osetrim ta 😀

anetan
7. srp 2010

Moj 3,5 rocny synovec mal zlozvyk - sparal sa v nose prstekom. Snazila som sa mu vysvetlit, ze je velky chlapec a ze sa to nema robit a on mi na to : to sa kludne moze, lebo keby panboh nechcel aby sa to robilo, spravil by prstek tak, aby sa do nosteka nevosiel!
😉

dioliana1
7. srp 2010

@anetan 😀 😀 😀

anetan
7. srp 2010

Synovec prisiel za mnou cely smutny a povedal: chcel by som byt dievcatko! na otazku Preco? odpovedal: lebo ja ako chlapcek musim vediet dopredu, ci chcem cikat, alebo kakat. Dievcatko si sadne a je mu to jedno. :D

ianitka
7. srp 2010

@anetan 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

neumisa
8. srp 2010

@anetan 😀 😀 😀 😀 takové chytré dítě 😀 😀 😀

lussy23
8. srp 2010

@anetan - Hm. Chytrý chlapček 🙂

lea132
8. srp 2010

Moja mala uz tiez zacina perlit..boli sme v obchode a ona na plnu pusu krici na mojho ocina 'ko...t dodooo' -tak sa vola,len to malo byt kotkot ako sliepocka,predtym ju to ucil..viete si predstavit tie pohlady ludi😀

basika
8. srp 2010

synovec sa hral s kamarátkou a synovec hovorí "poďme sa hrať na manželov" a kamarátka mu odvetila " a máš peňaženku?" 🙂 🙂

bibione
8. srp 2010

@basika chytre 😀 😀 dievca

lucisa
8. srp 2010

@basika pragmatické děvče - příklady táhnou? 😀 😀 😀

madlina
8. srp 2010

basika 😀 😀 😀 .

Taky přidám něco k dobru.
Máme v obýváku pověšenou čarodejnici a ta reaguje na hluk tím že se začne chechtat.nedávno mi něco vypadlo z ruky a čarodejnice se rozchechtala.No a Adélka(3roky)mi povídá: vidíš,kdybys nebyla nešikovná,tak by se ti nesmála".na to jsem opravdu neměla co říct

dioliana1
9. srp 2010

malá dnes zahlásila "i ja mám na chlebíku parádu" (paradajku)

lucisa
9. srp 2010

Má téměř 6letá dcera Aňa se mě dnes ptala, proč se neříká sviňa. Odpověděla jsem jí, že se tak prostě nemluví, že to není pěkné slovo. Ona mi na to hned řekla, že je to ale zvířátko, nejstarší dcera jí to odsouhlasila, že má pravdu, že je to manželka prasátka.
Tak jsem se jim chystala vysvětlit, jak je to s nadávkou a jak se zvířetem, ale Aňa mě předběhla a starší ségře důležitě řekla, že se plete, protože to je komár. 😨
Já se jí udiveně ptala, jak na to přišla a ona, že slyšela, jak taťka večer říkal: Sviňa komár jeden, zas mě štípnul.... 😀

janicka006
9. srp 2010

Toto je perlička mého manžela,když vozil malou,tak podložka na které malá leží mu nějak pořád klouzala dolů...a on mi říkal"dej tu podložku pryč,malá je pak pořád sjetá"...... 😀

bubelko
9. srp 2010

vcera som zas nacapala lukasa ako si recituje basnicku, co ho naucil dedko:
rano v kute zvolenom, vychniapem ta polenom... a potom vysvetlujte inym rodicom, ze ho doma nikto nemlati, a uz vobec nie palicou 🙂

sabkaaa
9. srp 2010

@janicka006 tak ted jsem chytla pěknej záchvatek smíchu 🙂

suzik77
9. srp 2010

@lucisa 😀 😀
@janicka006 😀 😀 😀

ewellina
9. srp 2010

Môj dva a pol ročný synček je práve v období vzdoru a na všetko hovorí "nie". Ja mu vravím: "Ty popreš aj ten nos, čo máš medzi očami." A on: "Nepoprešem!"

sabkaaa
9. srp 2010

To moje mamka hlídala brantrancového klučinu má 5 let a hrál u ní hry na počítači, a pořád mu nějak nešlo vyhrát, tak mamka mu říká udělej to tak a tak... tak to udělal jak řekla ale zase se to jako na potvoru nepodařilo tak se jen od toho počítače otočil dozadu na ní a říká: No, ty taky ale nejsi moc chytrá že? 🙂

esperka
9. srp 2010

Náš malý, ked mal niečo vyše dvoch rokov na otázku ako sa volá, odpovedal: MAKEKE BEKEKE /Maximko Bumbera/ 😀

zuzzka1
10. srp 2010

😀 ešte že nie brekeke 😀 smejem sa tu na plné kolo, už sa teším, až sa rozhovorí to naše,

neumisa
10. srp 2010

můj mladší dnes prohlásil: jede kaďák! (náklaďák) 😀

ribizek
12. srp 2010

Toho staršieho som dala do tej bytovej hojdačky a som mu spievala. Za pár sekúnd na mna otrávene pozrela hovorí. : Mama, daj inú hudbu. 😀 To je ale nevďak, čo? 🙂

A nedávno ešte používal často vetu, ked sme sa ponáhľali:
Mutat utat = musíme utekať.

bubelko
12. srp 2010

my sme sa zas minule vybrali na prechadzku do parku, maly na odrazacom bicykli. muz mu hovori:"chod pamalsie, lebo spadnes..." a maly mu to do toho skocil a povedal: "lebo spadnem a rozbijem si vajo." No a muz mu na to: "no to sice tiez, ale mal som na mysli nos" 🙂

lucisa
12. srp 2010

@bubelko chytrý kluk, já sice vajo nemám, ale dovedu si představit, že to by asi bolelo víc, než ten natlučený nos 😀 😀

geegee
12. srp 2010

Rozhovor pri obede so 4 rocnym synom:
-Maminka, ja ked budem mat dieta, tak bude mat telefonne cislo 093 520, take kratke.
-Matusko, ty hlavne svoje dieta nauc papat bez rozpravania pri jedle!
-A preco?
-Lebo sa s nim budes potom mordovat ako ja s tebou.
-Ja sa nebudem, moja zena sa bude.
😀 😀 😀

pifina
12. srp 2010

@geegee 😀 😀 😀

neumisa
12. srp 2010

@geegee 😀 😀 má to kluk v hlavě srovnané 😀 😀