Po 2. porodu je mi líto, že už nebudu mít další děti

jarunkaxyz1
16. črc 2011

Ahoj mamky, chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou někkterá z Vás netrpí stejným problémem jako já 😉
Jsem měsíc po druhém porodu a nevím, jestli je to těmi hormonálními změnami a výkyvy, ale je mi od porodu pořád strašně líto, že už další miminko nebudu mít. Sama jsem obě těhotenství i oba porody měla super a moc jsem si to užila...a teď bych až vždycky brečela při pomyšlení, že už dětičky budou jen odrůstat. Zatím se s tím nějak neumím vyrovnat ☹ Nemáte některá podobnou zkušenost nebo radu, jak jste se s tím případně vyrovnaly?
Přijde mi, že jsem fakt nějak mateřsky nenaplněná:o((((

kalo
16. črc 2011

@jarunkaxyz1 Tak běžte za čas do třetího 😉 Já mít k rození dětí dobré fyzické dispozice, hodně peněz a pomoc babiček nebo někoho, když je potřeba, tak bych měla klidně 4! 🙂

smardik
16. črc 2011

@jarunkaxyz1 jo tak s tím samým bych taky potřebovala poradit, mám už doma 2 děti - starší syn bude mít v říjnu roky, mladší ted bude mít 18 měsíců a jinak to cítím podobně jak ty, manžel to moc nechápe-ani s ním o tom nemluvím a třetí si ted dovolit nemůžeme z více důvodů, třetí možná za pár let ale nevíme, ani jeden z kluků není zdravý tak máme strach

babulinkab
16. črc 2011

popravdě někdy, když uvidím miminečko, tak mě to taky přijde líto, že už to mám za sebou. Ale to už je život. Vyrovnat se s tím to nevím, někdy holt musí rozhodnout rozum.

miarosa
17. črc 2011

@jarunkaxyz1 jo tak tomu věřím pokud si měla super porod tak to chápu, já vzpomínám když sem byla těhotná a když sme přišli s mimískem domů jak to bylo krásné atd. ale já vím že ještě jeno bude tak se tak potichu těším a nechávám tomu volnost, na tvém místě bych si naplánovala další etapy života, že teď budou kluci růst tak školka a dovolené atd. a zábava pro větší děti, to má přece taky svoje plus, já se těším až budem stavět prnví autodráhu a budem chodit na letadla a závody aut. atd, nebo kopat míčem, malovat, každé období dítěte má své plus, brala bych to spíš takhle, myslim že u dvou dětí ti stejně nezbyde moc času na tohle myslet, tak si užívej jich 🙂 a pokud to pořád nepřejde tak je to jasné, musí přijít další mimí 🙂

jajik25
18. črc 2011

Ahoj prožívám úplně to samé co ty od druhého porodu.Hodně se mi stýská po bříšku a po pocitu že ve mě vyrůstá nový človíček.Dvě děti jsou na dnešní poměry docela dost,manžel další už nechce ale v hloubi duše pořád doufám že se to změní. ☹

lollaj
18. črc 2011

tak i já se přidávám 😉
Neustále bojuju s touhou po miminku a NE mého manžela.
Takže,když se tu dočtu nějaký ten skvělý recept na "od-toužení" tak budu ráda....nebo jak přimět manžela k mimču,by bylo lepší 😉 😀

romca76
18. črc 2011

Taj já jsem na tom podobně.Mám 2 děti kluka- osm let a holčičku-2,5 měsíce.Malá je úžasná i porod byl super.Když se na ní dívám a vidím, jak roste je mi líto, jak to rychle utíká.Ještě jedno bych chtěla, ale vím, že hlavně z finančních důvodů to nepůjde. Taky už nejsme nejmladší, je mi 35 a příteli ještě o deset víc, tak aby jsme v šedesáti ty puberťáky zvládli 😀

evelina75
18. črc 2011

Ahoj, mám 3,5 letá dvojčata a měla jsem od porodu to samé, bylo mi líto, že to už nezažiju. No osud tomu chtěl jinak a měsíc před jejich 3tíma narozeninama se mi narodil chlapeček. Těhotenství super, pak děs, velice náročné zkloubení všech dětí. Cvičíme s malým pro hypertonus, takže na dvojčata nezbýval skoro čas. Pak jsem zase trpěla tím, že jsem jen s miminkem a ony šly na druhou kolej, že nemám čas se jim naprosto věnovat. Teď, když má nejmladší 8 měsíců už se to trochu lepší, ale stále ten čas na ty starší není a mi to bývá večer vždycky líto.
Napsala jsem Ti spíš pohled z opačné strany....taky jsem toužila po dalším dítku, bylo mi líto, že už asi nebude a když pak přišlo byla jsem šťastná a malovala jsem si vše mnohem růžověji - ale realita je mnohem mnohem náročnější.
Pokud Ti to pomůže, uvědom si, že máš doma malé dítko , to Tě teď potřebuje a v případě dalšího bys na něj opravdu velice málo času a pak by Ti bylo líto, že nestíháš a ono Ti zatím vyroste.......
Jsem šťastná že mám všechny 3 své děti, ale je to aspoň pro mne zatím opravdu náročné....

jasekd
19. črc 2011

Mam to same 😉 Druhe tehotenstvi prislo velmi brzo po prvnim, ani jsem si neuzila to teseni a napeti, zda budu tehotna, byl to spis sok 😅 Takze tehot. jsem si neuzila ani jedno, poprvy v praci az do porodu skoro, podruhy s dalsim miminem doma, obe prozvracene atd, a stejne to bylo krasne, ultrazvuky, pupek... 🙂 Oba porody celkem narocne, ale druhy naprosto bez komplikaci, jen s PA, mimino na bricho, konecne ten pocit stesti hend od zacatku, to same sestinedeli, prvni byl horor celekm, ted parada a stiham i se dvema detma. Prvni kluk je trochu zdravotne problemovej, mala zda se v poradku a zlatoucka, je za odmenu 🙂 Manzel rika, nepokouset osud potreti, ja zas vim, ze kvuli praci to nnejspis nepujde, ale kdyby slo, tak bych rada jeste jedno, az budou decka v 2. a 1. tride 🙂 Ja si pro jistotu nechala dat Mirenu, aby se zas nestala nejaka nehoda, navic ted vim, ze dite nejdriv za 5 let, pac za ty prachy si ji nenecham hned vyndat, ze 😀 A rikam si, ze za tech 5 let se uvidi, jak pujde prace, ono se mi asi nebude chtit odchazet z rozjete praxe a pracne shanet do ordinace zastup, aby mi lidi neutekli, ted jsem to mela domluveny, ale to s druhym deckem skonci. Navic deti budou vetsi, bude se jezdit na kola, na vodu.. Bude to jina zabava a treba uz na dite ani nevzpomenem, pac by nas spis omezovalo. Ale pro svuj lepsi pocit nezaviram dvirka uplne, proste jakoby na treti mimino myslim, manzel je spis proti, ale ne striktne. Nekdo na MK tu napsal, ze dalsim tehotenstvim se pocit prazdneho bricha neztrati, jednou zase porodime, dite poroste... Moc hezky a pravdive receno, ale clovek je nepoucitelnej 🙂

malaletajicimyska
23. led 2013

@jarunkaxyz1 take to tak mam dva syny tehotenstvi se priznam, ze zas tak bezvadna nebyla, prvni syn se narodil cisarem druhy normalne. Nevim, jak ti pomoct jen te budu varovat, ze to mozna bude jeste horsi. Mladsimu je temer deset mesicu a ja jsem na nem silene prisata a citim, jak strasne nechci aby vyrostl. Bude mu rok, zacne chodit, pomalu mluvit a odstrkovat mne tak jako to dela jeho braska a mne je z toho do place uz to nebude me miminecko.
No co je horsi muz uz dalsi ditko nechce takze bud musim cekat zda nezmeni nazor nebo se s tim nejak srovnat a tesit se na vnoucata 🤐