Po narození dítěte mi kleslo sebevědomí. Jak to máte vy?

dokument
29. bře 2014

Ahoj maminky, mám zvědavou otázku 🙂 Takovou anketní. Máte po porodu prvního dítěte větší sebevědomí, nebo naopak? Větší třeba proto, že si třeba říkáte, jo, jsem dobrá, dokázala jsem přivést na svět dítě a realizujete se skrz ně, nebo naopak, a tak to mám bohužel já, narození potomka a další dennodenní rutina s vaším sebevědomím zacloumala? Moje sebevědomí hodně kleslo. Na porod i rodičovství jsem se těšila, věk na to mám, nic mi neuteklo, realizovala jsem se dost.. Přesto se necítím dobře. Po porodu si jednak přijdu přecitlivělá, a proto se mě taky víc dotýkají různé poznámky třeba od příbuzných, od tchýně, která všechno samozřejmě myslí dobře, ale já se cítím pod dohledem a připadá mi, že mě nenápadně nutí do věcí, které bych si raději udělala jinak, po svém. A pak taky si připadám méně atraktivní ☹ Manžel mi sice říká, že mě miluje, že jsem krásná, ale pravda je, že na sebe nemám už tolik času, mám o několik kilo víc a jak nic nestíhám, nejsem se sebou spokojená. Mám pocit, že jsem celkově neschopná. Přitom mám nádherného šikovného a zdravého chlapečka, který mi dělá radost. I dobře míněné rady tchýně a okolí mě válcují, říkám si, sakra já jsem přece ta nejdůležitější pro své dítě, moje slovo je to hlavní. Ale jsem takový typ, který o každé radě přemýšlí a pokud ji uznám jako užitečnou řídím se jí. Jenže pak jsem až ta druhá, tak to cítím. Napřed slovo zkušených a pak teprv moje ☹ Jak to máte vy?

veroon1
9. říj 2014

@dokument nenech si do niceho kecat...urcite to tchyne mysli dobre,ale jen ty vis nejlip jak se postarat o sve detatko..uz jen proto,ze je to tak po matersky strance dany matkou prirodou..nehledej na sobe to co nestihas a nezvladas..a to ze uz nejsi treba tak namalovana ci nacesana to je to vedlejsi...urcite nechodis jako strasak...hledej na sobe i to dobre..urcite toho je hodne..

dokument
autor
9. říj 2014

@veroon1 děkuji za povzbuzující slova 🙂

pulecp
10. říj 2014

@mafeska Strach Tě ničí a ničemu moc většinou neprospívá. Jestli se chceš cítit líp, můžeš se podívat na malý manuálek FasterEFTu (článek na mém fotoblogu) a pro ví informací případně nasměrování Tě zvu do skupiny Emoční terapie.

pulecp
10. říj 2014

@dokument Něco od chlapa - jak žena vypadá (a to nejen z osobní zkušenosti, ale i z výzkumů) je méně důležité, než si lidé myslí. Spíš je to o energii, náboji, "šťávě", schopnosti šířit náladu. A to si myslím, že je oboustranné, že? Určitě je vizáž partnerky důležitější, než pro Vás (statisticky) partnera, ale nepřeceňuj to. Snaž se dostat do pohody. Můžeš k tomu užít manuálek uvedený v mém předchozím příspěvku.

jbzirafa
27. říj 2014

naopak. s péčí o dítě mi sebevědomí vzorstlo. Dokázala jsem sama sobě, že zvládnu věci, které sem předtím nedělala nebo dělat nemusela. Starat se o miminko, velký dům (nezahrabat se do nepořádku např.), uvařit si, trošku zahradničit.
Dokážu žít daleko od rodičů a poradit si, ono to ani jinak nejde.
taky jsem nespokojena občas s vizáží, ale pro svého chlapa jsem ,,krásná maminka". holt olečení ve skříni změnilo pořadí, něco jsem si koupila nového abych se v tom cítia dobře, pohled na spokojené dítě vždycky zvedne náladu.
máma vždycky ví, co je pro její dítě nejlepší, nejlíp se znají. rady ostatních poslouchám a využiji, co chci.

karolin54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz