Porod jako nejstrašnější zážitek v životě

do
3. kvě 2012

Ahoj, porod byl pro mě nejstrašnější zážitek v životě. A to ne kvůli bolesti, ale kvůli chování personálu, který se mi to snažil maximálně znepříjemnit. Ráda bych našla maminky, které mají podobnou zkušenost a chtěly by to s někým sdílet. Nechci si tady veřejně stežovat ani se s někým hádat nebo polemizovat. Na urážlivé ani vyčítavé poznámky reagovat nebudu. Pokud se chcete podělit o zkušenosti ozvěte se mi, a probereme to v soukromé - uzavřené - diskusi.

camelinka
3. kvě 2012

ahoj, ja brala hrozne dlouho porod jako nejhorsi zazitek a uz nikdy rodit nechtela,ale uz je to skoro rok a sla bych do toho znova 😅 .nevim jak dlouho si po porodu ty, ale treba moji mamce zustal tento pocit uz naporad 😅 .
@do

fram
3. kvě 2012

Já sice takovou zkušenost nemám a je mi moc líto, že pro tebe byl porod takovým ošklivým zážitkem. Možná, pokud chceš, bys mohla napsat, kde jsi rodila. Aby budoucí maminky věděly, které porodnici se vyhnout. Doufám, že ti tvoje miminko dělá jen samou radost a pomáhá na porod zapomenout 🙂

mamkamarketa
3. kvě 2012

@camelinka me ten pocit vydrzel skoro 3,5 roku 😅

camelinka
3. kvě 2012

@mamkamarketa fakt? 😅 no ja mela treba super personal, ale ta bolest a mega poraneni,navic mam rozhozenou kostrc jeste ted a obcas to boli jak prase,takze su rada ze me to ceka az za par let 😅 😅

yfka30
3. kvě 2012

@do Ahoj, já díky opravdu milé (myšleno ironicky) PA jsem taky neměla moc příjemnej porod 😒 . Naštěstí to trvalo jenom 2h, tak se to přežít dalo. Ale že by mě to nějak poznamenalo, že už bych rodit nešla to ne. Jen jsem se u druhýho modlila, at ji zase nechytnu. Na posledním monitoru zrovna byla a já si říkala panebože, at tam malá ještě den vydrží, protože pokud se rozhodne jít dnes ven, budu mít opět zkaženej porod 😀 .

veruska007
3. kvě 2012

@do Tak já měla poslední dva porody příšerné. Při jednom mi nevěřili, že rodím, porodila jsem na chodbě, málem jsem vykrvácela a miminko umřelo 😢 . A u posledního jsem rodila jinde, ale chtěli to vést doslova přirozeně, takže jsem trpěla 30h v neskutečných bolestech... teda, nakonec se malý narodil opravdu přirozeně, ale za takovou cenu bych do toho nešla. O těch posledních dvou porodech se mi dodnes zdá a budím se s brekem 😔 . Uvažujeme nad třetím dítkem a já přemýšlím, jak přijít k císaři 😅

neu.sona
3. kvě 2012

@do Kde jsi rodila? Pro mě teda taky zážitek nic moc. Vydrželo mi 2 a čtvrt roku si říkat, že další nikdy kvůli porodu... No, všechno jednou přejde a čekáme dalšího broučka. Jsem teď malinko chytřejší a nemíním sebou nechat už orat ze strany doktrorů a sestřiček...

eficka
3. kvě 2012

Ahoj taky jsem mela hnusnej prvni porod..rodila jsem skoro 2 dny v ukrutnych bolestech.. ☹ 6 nedeli bylo opravdu 6 nedeli ne-li dele..posita az k ritnimu otvoru...bolest strasne..ted jsem v 24 tt a mam takovy strach z druheho porodu ze si to nedokazes predstavit ☹

pumuckl
3. kvě 2012

Já jsem u porodu takový problém neměla a popravdě si nějak neumím představit, jak-čím se může personál snažit znepříjemnit někomu porod. Ne, že bych nevěřila na protivný sestřičky a PA, ale nevím jak to je myšleno. Co může PA a mudr. dělat, že to v někom vyvolá pocit, že se mu snaží cíleně porod znepříjemnit. Když už jsi to načala nemohla bys to upřesnit? Já jsem zastánce názoru, že "jak se do lesa, ...", tak pokud by Ti to nevadilo, ráda bych věděla co se teda přihodilo. Ani tak mě nezajímá kde se to stalo, protože i kdyby jedna PA s jedním mudr. odrodili 1000 porodů, tak žádný dva nebudou stejný a tomu co jedna rodička vezme jako osobní útok na sebe jiné tak připadat nemusí. To prosím neber nijak osobně, Tvou zkušenost nezlehčuju, jen bych se ráda dočkala odpovědi. 😉

pumuckl
3. kvě 2012

@eficka žádný dva porody nejsou stejný, tak se předem nestresuj!!! Těš, že budeš mít miminko a nepřemýšlej nad tím, co Tě čeká a jaký to bude. Já jsem měla porod takovej, že bych si dala klidně dva i tři za sebou, takže vím, že takovou pohodičku teď už určitě nezažiju. Taky nevím co mě čeká a kdybych se tím měla stresovat, tak si pokazím celý těhotenství i porod. Když půjdeš k porodu vystresovaná, tak to podle toho bude vypadat! Říkej si, že horší to být nemůže, zvládla jsi to jednou, zvládneš to zas! Máš krásnou holčičku a budeš mít krásnýho chlapečka a to za to přece stojí! 😉

gazelka02
3. kvě 2012

@do ahojky,taky mám hodně špatnou zkušenost s personalem při prvním porodu ☹

paffi
3. kvě 2012

@do taky by mě zajímalo co se vlastně u tvého porodu přihodilo. I když chápu, že se o tom nemluví snadno ☹

yfka30
3. kvě 2012

@pumuckl nevím na koho to bylo myšlený, ale odpovím za sebe 🙂 . Když ti PA řve po přítelovi, že ti musí omývat obličej, když je ti špatně, tváří se jak kdyby ji ublížil snad celej svět. Když jsem si dovolila říct, že už mám pocit na tlačení, tak mě setřela, že to není možný, že si vymýšlím, pak mě teda milostivě zkontrolovala a zjistila, že už rodím 😠 . Po porodu mi dala malýho na břicho a hned zase sebrala, že jsem si na něho stihla taktak sáhnout. A opravdu nemám pocit, že bych na ni byla nějaká drzá, mě bylo tak zle, že v tu chvíli mi bylo všechno, tak nějak jednou, hlavně at už to mám za sebou. Jinak na tuhle PA si stěžovalo už víc lidí, takže to není jenom můj pocit, že je špatná 🙂

pumuckl
3. kvě 2012

@yfka30 na zakladatelku tématu, ale zajímá mě každá zkušenost. U tebe to ovšem je protivná PA, nepředpokládám, že bys napsala, že bys tuto její protivnost nazvala snahou znepříjemnit Ti porod.

yfka30
3. kvě 2012

@pumuckl no to asi fakt ne, i když bez ni by to asi bylo lepší 🙂

diviska
3. kvě 2012

@do nechceš napsat kde si rodila? To není stěžování si, jen upozornění pro ostatní..

radun
3. kvě 2012

@do Můj první porod víceméně považuju za nejhorší zážitek v životě a ten druhý jako nejkrásnější. První krátce po vyvolávání skončil císařem, velkou roli hrálo i chování personálu (arogantní, neinformující, neprofesionální - připadala jsem si tam trochu nadbytečná). Jsem týden po druhém porodu, takže nemám bohužel čas diskutovat, ale chci Tě jen podpořit, s různou měrou hnusného chování personálu se v českém zdravotnictví setkává mnoho žen a je jim o tom blbé mluvit už proto, že jim každý říká, ať jsou rády, že maj miminko a že na všechno zapomenou. Mně hodně pomohla např. kniha "Bonding-porodní radost", kde jsou popsány různé příběhy českých žen, ke kterým se personál při porodu choval neprofesionálně. Tak držím pěsti, ať se se vším vyrovnáš, je důležité o tom mluvit a případně se nebát najít pomoc u psychologa...

slundo
3. kvě 2012

Taky jsem zažila hoooodně nepříjemnou PA...byla odměřená sotva jsem vstoupila do dveří. Naštěstí ostatní byly ok, ale dovedu si představit, že špatný personál dokáže porod pěkně znepříjemnit. Snad si to vynahradíš u dalšího. A klidně bych napsala o jakou nemocnici šlo, ať se zamyslej...ikdyž by se tu asi postupem času objevila jména většiny porodnic. Záleží taky na směně.

camelinka
3. kvě 2012

@veruska007 no ty brdo, to sis uzila ☹ ,snad te nocni mury opusti ☹ ☹ ☹

veruska007
4. kvě 2012

@camelinka Dík... no, já po posledním porodu nakonec málem umřela na otravu krve, po 8 týdnech ☹. Chjo, jestli půjdeme do toho třetího děťátka, tak asi budu mít krušných 9 měs.

camelinka
4. kvě 2012

@veruska007 hmm tak to si holka odvazna, ale tak snad do tretice bude vsechno konecne vporadku 😉 😉

veruska007
4. kvě 2012

@camelinka No, nevim, predstava tehotenstvi a porodu me fakt desi... ale kdyz vidim kluky, jak moc se maji radi... tak bych jim tu radost rada znasobila...

camelinka
4. kvě 2012

@veruska007 ono to i pres vsechny ty komplikace za to stoji,ale ja uz bych se spis bala po tvych zkusenostech, ze ty dva muzou skoncit beze me ☹ .tim te samo nechci nijak desit, sama vis ze se muze stat cokoliv, ale mas muj obdiv kdyz se rozhodnes pro tretatko 😉

veruska007
4. kvě 2012

@camelinka No, Jakoubek umřel... smrti se nějak nebojím 😔 . Já málem nepřežila oba dva poslední porody... no, uvidím. Manžel právě vždycky chtěl jedináčka, sám je jedináček, jenže když vidí, jak se ti naši dva kluci milují a jak ten starší škemrá ještě o miminko... no, koupili jsme už větší byt, manžel vybírá větší auto... myslím, že mě ukecají... ale z porodu se asi hrůzou zblázním ☹ . Počítám, že budu mít ze stresu vysoký tlak a uhraju to na císaře 😅

camelinka
4. kvě 2012

@veruska007 jojo to vim a moc me to mrzi 😔 ,ale jestli ste jinak na velkou rodinu pripraveni tak treba se to u tebe taky casem zlomi. ikdyz vidina 9m ve stresu by pro me asi znamenala ze treti proste nebude 😅 . ja bych taky brala dalsiho cisarem ani bych nemrkla 😅

veruska007
4. kvě 2012

@camelinka No, já si říkám, že ten porod trvá jen zanedbatelnou chviličku z horizontu života toho kouzelného človíčka... a přijde mi sobecké nemít další dítě jen proto, že se bojím bolesti. I když ta poslední byla teda strašná. Ale kámoška třeba rodila potřetí a vůbec žádné bolesti ani neměla...co bych za to dala!

camelinka
4. kvě 2012

@veruska007 to jo, kazda to ma jinaci 😅 ,ja myslela ze kazdou chvili musim zakonite chcipnout a to sem nemela zadny komplikace az na velky poraneni 😝 .
Ono je to mozna i tom jak to vnimas, kdyz si vystresla uz predem, tak to jde asi hur,ale nedokazu posoudit 😅

veruska007
4. kvě 2012

@camelinka To jo... ale minuly porod jsem byla v pohode a ten zazitek byl strasny... tak horsi uz to urcite byt nemuze... to uz bych byla ty dva dny v bezvedomi a bylo by mi to putna 😀

paffi
4. kvě 2012

@veruska007 a jaké komplikace nastaly při tvých porodech, že jsi málem umřela? A ta otrava vznikla z jakého důvodu a jak se na to přišlo?

veruska007
5. kvě 2012

1. porod byl vyvolávaný, nízká odhadovaná porodní hmotnost. Pak už mi praskla voda, tak to bylo jedno. Během porodu malý špatně prospíval, ale narodil se normálně, bez problému.
2. porod - předčasný a neodloučila se mi placenta, tak jsem málem vykrvácela, než jsem se dovolala o pomoc, než sestřička zjistila, co se děje, než sehnali operační tým... dr. nemohli vzbudil, tvrdil, že to vydrží do rána 😖
3. porod - po píchání fragminu. Otravu krve jsem měla na hrázi, málem jsem na to nepřišla, z ničeho nic přes 40 horečky, praktická dr. si mě posílala s gynekoložkou sem tam, jezdila jsem mezi nimi se 2 malými dětmi, strašný. Nakonec na gynekologii dr. našla absces, tak mě poslala na chirurgii, protože jsem už byla po 6nedělí, tak to prý na gynekologii nepatřilo... tam se tím dr. vyloženě bavil 😝