Prcek pořád řve, máte stejný problém?

petrisek17
13. říj 2012

ahoj, chci se zeptat, jestli má někdo stejný problém, pokud prcek zrovna nejí nebo nespí tak pořád řve. Jen otevře oči a začne řvát.. kolikrát nejde ani uhoupat v náručí.. zalyká se. pak si už myslím, že to je hladem, tak mu udělám jídlo a nevypije mi ze 150ml ani 80.. potom má samozřejmě dřív hlad, ale zase sní jen trochu protože chce jíst dřív než po 3 hodinách. má někdo stejný problém nebo zkušenosti? v kolika měsících vám prcek přestal řvát?

janii
13. říj 2012

My to měli hodně podobně. Malému byly před týdnem rovné 2 měsíce a ťuk ťuk, nastal nějaký zlom a už to není hrůza, ale docela usměvavé miminko. Takže radím pevné nervy a vydržet! 🙂

zuzik24
13. říj 2012

Nemůžou to být prdíky? Nebo se prostě potřebuje v tom našem světě aklimatizovat, určitě to přejde, přeji pevné nervy, bude se to jen zlepšovat 😉

dlabinecka
13. říj 2012

Hi hi, to znám, akorát nevim, co s tim jídlem, kojila jsem. Je to vlastně uplně normální. u nás to přešlo tak nějak na 3,5měsících

llluckaaa
13. říj 2012

Jéje, to taky znám. U nás to přešlo tak nějak v 5 měsících.

tichackova
13. říj 2012

Jo tak to znám, u nás to byly prdíky. Trvalo to skoro tři měsíce, bylo to k zbláznění, myslela jsem, že zešílím a chtěla jsem jí reklamovat😀 Kolem toho třetího měsíce jak když mávneš kouzelným proutkem a z uřvance bylo usměvavý miminko. Teď už je zlatá, usměvavá... (tedy pokud není zrovna v kočárku😀 ). I když se to lehce říká - vydrž. On se jednou umoudří a jak se začne usmívat, tak už to taky bude o něčem jiném...😉

favofrenki
13. říj 2012

U nás to bylo cca do 3měsíců a byli to většinou prdíky. A nebo asi taky to že se aklimatizoval protože i špatně spinkal upravilo se to když jsme začali zavinovat. Po 3měsíci taky najednou změna v usmívající se miminko

ameliejulliette
13. říj 2012

Dost se to u nás zlepšilo po 3 měsících, ještě víc po 6 😉 Zdá se to jako dlouhá doba, ale uteče to a bude to lepší a lepší, neboj, vydrž 😉 Nám hodně pomáhalo nosit syna v ergonomickém nosítku, to se vždy hned uklidnil a většinou i usnul 😉 S tím jídle jsem se snažila mu to aspoň trošku "natahovat", právě abychom se nedostali do takové smyčky, jak popisuješ, že jí hodně často a málo... ale některé děti to tak zase mají... Když byly fakt hysteráky, pomáhalo pevné zavinování, a jednu dobu takto v začátku jsem na uklidnění pouštěla fén. Snad něco z toho u vás taky zabere a nebo najdete něco vlastního. Přeju pevné nervy 😉

leilunka
13. říj 2012

opravdu to přejde, u nás se řvalo defakto pořád, já ani nevařila, neuklízela, byla sem ráda že sem se odpoledne převlíkla s pyžama a modlila se aby mu byly aspon tři měsíce a byl klidnější. Uteklo to jako voda, je mu měsíců pět a jak už rozumí srandě a hraje si je to uplně jiné dítko, vydrž, soucítím s tebou 🙂

schnek
13. říj 2012

přejde to časem. Já jsem měla prostředního nonstop u prsa do 6m, a do roka byl pořád hodně fňukavej. Vydrž, chovej, jestli spí v kočárku, tak choďte hodně ven. Podle mě je nejdůležitější to přijmout a dítě pokud možno nenechávat vyřvat 😉

petkula
13. říj 2012

Taky nám pomáhalo nosítko a vůbec vzpřímenější poloha - třeba tak, že si miminko položíš na svou hruď, hlavičku má opřenou o tvé rameno. Trápí je často vracející se mlíčko a tahle poloha jim dělá dobře. A co dudlík, nezabírá? Poloha na bříšku je zase dobrá na prdíky, hodně pomáhá. Kolem 3. měsíce bude líp a kolem 6. ještě líp, vydrž 😉

ssassi
14. říj 2012

ahoj. zkus http://knihy.abz.cz/prodej/nejstastnejsi-mimink... znám maminky, kterým knížka hodně pomohla.
jinak je třeba dítě nosit. s šátkem uděláš všechno co potřebuješ, dokonce si zajdeš i na wc 😉 dítě potřebuje tvoje teplo, tvoje zvuky, na které bylo v děloze zvyklé (nedokážeš si představit ten hukot, co tam byl - plíce, srdce, průtok krve cévami, zažívání, tvůj hlas) a všechny ty pohyby, které s tebou absolvovalo. tím, že si ho přivážeš na prsa, zmírníš jeho šok z ticha a klidu. představ si, že 9 měsíců jsi v zábavním parku, horské dráhy, kolotoče, hudba, to všechno 24 hodin denně. a najednou tě někdo položí do tiché postýlky. to je šok, co? některým dětem pomáhá pevné zavinutí - zejména těm, které se nedokáží zklidnit samy - tím pádem neusnou. pevně zavinuté dítě neruší pohyby vlastních ruček a může se ponořit do spánku. návod je právě v té knížce. pak je dobrý s dítětem spát a uspokojovat všechny jeho potřeby. já řvoucí dítě neznám. a může za to i bezplenkovka 😉 ano, dítě řve i proto, že se mu chce čurat. ano, dítě si po narození přesně uvědomuje svoje vylučování. taky se ti počurá, když ho rozbalíš? zajímavé, že? 😎
prostě teď dítě potřebuje tvoji 100% blízkost. musíš se smířit s tím, že se asi nebude lesknout vana, nebude umyté nádobí a prach na poličce nad televizí bude připomínat himaláje. ale spokojné dítě za to stojí. a spokojené dítě = spokojená máma 😎
hodně stěstí a pevné nervy 😉

maudn
14. říj 2012

Ahoj, tak vítej v klubu, abych ti popsala, jak to bylo u nás- cca do 4. měsíce řval celý den a pořád, nepomhlo nic! Krom procházky v kočárku. Pak se umoudřil a dopoledne probíhalo v pohodě,ale odpolko to byla hrůza, ládovala jsem ho kapkami na bříško- myslela jsem, že v tom je příčína, od nějakého 5. měsíce si začal víc hrát (jen pro upřesnění je o 2 měsíce dřív narozený,tak to na tebe asi nebude tak uplně sedět) a byl zhruba do 16 hodin celkem klidnej, nyní cca od těch 4 hodin ječí do 8-9, manžel se tou dobou vrací z práce, tak já prcka sbalím a jedeme na noční procházku, to ho pak jen přendám do postýlky on dvakrát zasténá a spí.
Zbývá jen poradit- VYDRŽ, nyní jsme koupili (dostali) automatickou houpačku- houpání třeba v autosedačce mu dělá moc dobře, tak uvídím, jestli tam bude nějaké zlepšení.

ined77
14. říj 2012

ahoj 🙂 ,
je to nálož na výdrž a na nervy...malý byl takový snad do roku 😔 ...dodnes je ukňouranější než vrstevníci, ale je můj 😵 .
souhlasím s názorem @schnek...opravdu nezbývá než to přijmout a dělat co nejvíc pro to, aby bylo miminko v pohodě...tím myslím, chce-li se nosit, noste ho atp. 😉 .
velkou pomocí ti může být už zmiňovaná kniha nejšťasnější miminko v okolí...určit tam najdeš dobré rady jak miminko zklidnit a udělat ho spokojenější, 😉.

zazana81
14. říj 2012

Jednou naše malá řvala zase jako tygr. Manžel se zrovna holil v koupelně, slyšel ten jekot a přišel se na nás podívat. Dcera uslyšela zvuk elektrického holicího strojku a asi do minuty vytuhla . Byl jí asi měsíc. To samé může zařídit fén nebo elektrický zubní kartáček. Zní to divně, ale fakt to funguje. Když bylo nejhůř, tak jsme jí takhle uspávali.

zlilly
14. říj 2012

Snad to nevyzní špatně.... ale ty sama seš v pohodě? žádný návaly pláče? pocity beznaděje? Jíš a piješ? Máš si s kým popovídat? Máš ho ráda? Záleží ti na něm? Dítě strašlivě zrdcadlí náladu matky, dokud nebudeš v pohodě ty, nebude oni ono.
Jinak děti často brečí a vztekají se, protože chtějí čurat. Zkus ho někdy místo konejšení a uklidňování podržet nad umyvadlem.... viz tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/staram-se-o-d...
a popřemýšlej co má za oblečení - rifličky na děťátku jsou roztomilé, ale klasické dupačky neškrtí.
A kromě toho hodně nosit a hodně mazlit. pořiď si nějaký šátek nebo vak, děťátko se mazlí, je ti blízko, cítí tě, děti v tom moc dobře spí...
se zavinováním a bílým šumem zkušenost nemám ale jsou lidi, kterým to pomohlo.
a ještě mě napadlo - možná brečí, protože je přetaženej a nemůže usnout. zkus ho dávat spinkat ještě předtím než uvidíš, že je ospalej.

maly_prcek
14. říj 2012

Šátek, pevné zavinování na spaní + přes kočárek přehodit plínku a zakrýt výhled, být sama v pohodě, dávat nad nočníček - jak psaly holky...

a já bych doplnila - REŽIM (jakákoliv návštěva, cestování, změna denního řádu děti hodně strasuje) a na spaní přes den si nemůžem vynachválit houpačku HACKA (tohle http://www.nosenideti.cz/karta_zbozi/269/Hacka1...) a kapičky na prdíky (Baby Calm a Sab simplex + probiotika)

a u nás to byl i reflux - synovi se vracelo mlíčko, dávil se, hodně ublinkával...Na to bohužel pomůže jen čas.
Kdyby byly i jiné obtíže (vyrážka, průjem, časté ublinkávávní), může to být i projev alergie...

laska.nezna.hranic
14. říj 2012

náš s tímhle ve třech měsících začal. do té doby jen spal. a řve pořád. je to strašnej mamánek. když je u mě nebo může lézt po zemi (tedy musím být u něj, aby se mohl průběžně chodit mazlit) a mít svobodu, tak to ještě chvilku jde. ale stačí, abych jen pohledem zavadila o postýlku nebo dveře od wecka a je zle. starší to tak měl taky, ale po půl roce věku ho to tak nějak postupně přešlo. mladší se mi i v noci budí několikrát za noc, tak ho musím pohladit, zachumlat a někdy znovu zdlouhavě uspávat. jakoby se o mně pořád bál. v pěti měsících mi alespoň v noci spal dobře, ale jak přišel ten obávaný osmý měsíc, tak už jsme se úzkosti nezbavili. naopak bych řekla, že se to od té doby zhoršuje (možná to ale zapříčinilo to, že jsem ho dvakrát opustila, protože jsem musela na pár týdnů do nemocnice. od té doby mi odmítá pít i mlíčko). ale snad už to bude pomalu ustupovat... i 15 minutový spánek ve dne protáhl tak na hodinku. a snad už si i zvykám. ale občas je to vážně psycho. a to jsem na ně sama a nikdo mi nechce hlídat... takže já své děti nenosím devět měsíců, ale dva roky, jak slonice 😅 jen z dělohy přesedlali na manducu. to jediné je dokáže utišit + zpívání. a ta vzpřímená poloha je důležitá, v té vždy usnou/usnuli. ale jak byli vodorovně, bylo zle 🙂 tak přeji silné nervy, ruce i hlasivky při konejšení 🙂 to dáš! musíš! 😉

badrick
16. říj 2012

Ahojky....no nevím jestli tě potěším....ale alespoň ti napíšu moji zkušenost....přesně jak popisuješ....malá řvala co jsme došly domu z porodnice a řev nepřestal až do doby než dosáhla půl roku....jako by se to vše zlomilo....řvala, řvala, řvala....a nejhorší na tom všem bylo, že ani pořádně nespala...přes den naspala možná tak 3x 20 min....a v noci? hodinu pak řev třeba i tři hodiny pak zase hodinu....a pak už nešla uspat....masakr....první tři měsíce jsem spala v noci tak dvě hodiny a to trhaně....byla jsem úplně na dně...ale jak píšou ostatní holky....překonáš to, nic jiného ti ani nezbyde. A pak se budeš radovat jaké máš doma nádherné děťátko....jinak bez opory mého manžela bych to určitě nezvládla....pomáhal mi neskutečně. Má dcera má dneska rok a 4 měsíce a je to s ní úplně super....pak už se to jen a jen zlepšovalo....sice v noci pořád burcuje, ale alespoň už tak hystericky neřve....a abych tu hodila i nějakou radu....vyzkoušela jsem úplně ale úplně vše...nejvíc teda zabral skákací balón a skákat a skákat a skákat mít ji pevně sevřenou v náručí a zároveň plácat jemně po zadečku, to se nám opravdu osvědčilo....akorát jak už měla 7 kilo tak jsem to ze zádama nedávala...bylo to skoro jak měla 6 měsíců takže pak už to pomali přešlo....zkoušela jsem kapky probiotika, nezabrali jen to trošičku zmírnili, rektární rourku, neboť mi dobře něchodila na velkou....stalo se, že nekakala i 9 dnů.....takže měla velké bolení bříška, zkoušeli jsme masírovat, dávat na bříško teplou plínku, a nezabíralo nic....myslím si že to všechno přišlo až z věkem...myslím tím, že přestala plakat....proto říkám vydržet....jak mi řekli před tím že mám vydržet do 3 měsíců, že se to zlepší....tak mi hrůzovu vstávali vlasy na hlavě....bylo to pro mě nepředstavitelné....tak jsem se dočkala 3měsíců a nic ☹....opravdu to u nás přešlo až půl rokem...neříkám od třech měsíců to bylo o něco málo lepší....ale ne natolik abych byla v klidu...byla jsem nevyspalá, podrážděná, nervózní a to tomu děťátku taky nepřidá....ale jak tomu chcete zabránit, když jsem byla taaaaaaaak unavená.....nakonec po čase jsem zjistila, že moje dcera měla koliku....to znamená, že měla hodně velké křeče v bříšku a do toho všeho ji pálela žáha.....takže se ji ani nedivim.....že to tak vše prožívala....prakticky byla pořád jen na rukách dokud to dávala moje záda...a pak nastal stejnak zlom....jak už jsem jednou psala vydržet, vydržet....opravdu to přejde 🙂....vím teď se mi to mluví....ale prošla jsem si taky svým...tak proto tu píšu mou zkušenost....a nedá se tu napsat všechno....pocity které jsem tehdy měla už vůbec né....

innula
17. kvě 2014

Jeeeej, jsem zrovna v tom samém.. řveme ostošest.. a představte si, že se k tomu všemu stěhujeme..Lepší kombinaci stěží najdeš:-/ Jestli přežiju toto, pak už vše. Všem hodně sil, bude lépe!

welunka
17. únor 2016

Jeeee, z toho co ctu mi vstavaji vlasy hruzou na hlave 😡 prckovi jsoi tri nesice - kterych jsem se mimochodem nemohla dočkat protoze nam na trech tydnech zacali prdiky a od te doby peklo - rev rev rev.... ssibpred par dny bylobpar lepsich dnu kdy se na nas vice smal ale uz je to zase zoet rev rev a rev 😡 pride mi ze uz se z toho zblázním, rozhodne nedokazu byt v pohode a vysmata.... jsem vyrizena, unavena a deprimovana ..... Kdy uz to tedy bude lepsi? 😡 Na maleho se snazim muvit klidne, zpivam mu a povídám, davam ho do lehátka i na deku aby si nezvykl porad jen nosit .... ale uz se mi i stalo ze mi ujeli nervy a kricela jsem.... 😡 vim ze za to nemuze a moc ho miluju, ale jsem uz tak unavena..... Nezvladam to 😡 fakt se snazim .... ale kazdy den se desim okamzikubkdy se vzbudi a kazdy den se tesim az bude po koupani a pujde spat ..... Chjo snad bude brzy lepe