Předčasný porod. Jaké jste měly druhé těhotenství?

m.o.n.i.k.a
24. říj 2009

Ahoj je tady někdo, kdo rodil v prvním těhotenství předčasně a jako bylo vaše druhé?

m.o.n.i.k.a
autor
24. říj 2009

jaké 😅

wsmoulinkaa
24. říj 2009

kamarádka roila první na 8měs a druhé přenášela 😉

wsmoulinkaa
24. říj 2009

rodila 🙂

m.o.n.i.k.a
autor
24. říj 2009

ws já rodila mnohem dříve, tak bych potřebovala vědět jestli tady někdo kdo rodil dříve- třeba o 2 měsíce a jestli to tak měla i u druhýho. A proč rodila dříve nevíš?

panterka
24. říj 2009

moniko, já jsem první rodila o 5 týdnů dřív, kdy mi porod vyvolávali. ležela jsem od 30tt v nemocnici kvůli hrozícímu předčasnýmu porodu a vyvolávali mi ho kvůli tomu, že prý se malýmu nedařilo. proto jsem na druhý mimi nechvátali... druhý těhu jsem měla ještě horší než první ve 20tt jsem skončila na 14dní v nemocnici, pak jsem si skoro vybrečela, abych mohla domů, ale i doma jsem jenom ležela, malej se přihlásil na svět sám o 7 týdnů dřív, takže na třetí rozhodně nechvátám... ale myslím, že každej to může mít jiný, jen já to rozhodně neriskovala a riskovat znovu nebudu, protože se mi o malýho museli starat naši, který jsou naštěstí v důchodu..

aaabbbc
25. říj 2009

moniko: a proč jsi porodïla dřív?měla jsi nějaké komplikace, nebo se mu prostě zachtělo?? Je to individuální,není pravidlem, že se narodí dřív také. Já jsem měla první těhotenství s problémama, zkrácený čípek, že jsem ve 20 tt podstoupila steh, ale to mě moc nepomohlo, stejně jsem si šla od 28-36 tt lehnout do nemocnice pro jistotu, porodila jsem dva dny po vyndání stehu, ve 38.tt. Ted jsem podruhé těhotná, jsem ve 34 tt, čípek dlouhý, vše ok.... Tak pak si jednu nedej 🙂 . Jasně, že počítám s tím, že porodím dřív, že si určitě prokopne vodu jako první dítě. 😉

panterka
25. říj 2009

aaabbbc, já jsem si říkala, jestli ty problémy nemám vázaný na pohlaví mimi, mám dva kluky 😉 ještě mám naději, že s holkou by to mohlo být ok

karass
26. říj 2009

Ahoj, já rodila 2 x předčasně kvůli preeklampsii. Klučíka v 37 týdnu, holčičku ve 26. týdnu, ta nám bohužel umřela. Jezdíme k odborníkovi do Prahy, protože chceme ještě miminko, ale obavy máme strašné. Iva

aaabbbc
26. říj 2009

karass: to miminko ve 26 TT nedokáží zachránit, myslela jsem si že jo. 😒

bonny23
30. říj 2009

Ahojky,já prvního klučinu porodila ve 32.tt.Od začátku jsem měla problémy s tvrdnutím břicha a zkracoval se mi čípek.V nemocnici jsem ležela od 24.tt-27.tt .Nález se neměnil, tak mě propustili domů.Pak mi předčasně odtekla plodová voda,já porodila zdravého klučinu přirozeně a po měsíci nás pustili domů.Teď čekme druhého klučinu.Jsem dnes 38+0 tt.Ve 20 .tt mi udělali preventivně steh na čípku,ale kromě občasného tvrdutí břicha jsem žádné jiné problémy neměla,až na pěti denní hospitalizaci pro tvrdnutí dělohy a potom kvůli tomu stehu.Už to bude 14. dní,co mi steh zrušili a stále nic se neděje.Tak si myslím,že ten steh nebyl ani potřeba.Stejně už by se preventivně dělat neměl,může způsobit více škody než užitku.
Přeji hodně štěstíčka!!!!!!!!

monivo
17. led 2012

@m.o.n.i.k.a ráda bych obnovila tuto diskuzi. Můžu se Tě zeptat, jak to nakonec u vás dopadlo? 🙂
Já jsem rodila v 28tt. Předčasný odtok plodové vody, 3dny na rizikovém, píchnutí kortikoidů, pak po třech dnech vyvolání. Jakmile nastaly kontrakce, začala jsem krvácet, takže akutní císař. Pak mi řekli, že se mi předčasně odloučila placenta. Ale jiný důvod nevím. Otěhotněla jsem po IVF, celé těhu jsem si píchala injekce na ředění krve (kvůli riziku žilní trombozy, kterou mi zjistili na genetice). Teď se chystáme znovu na IVF a mě by zajímalo, jaké je riziko dalšího předčasného porodu.
@karass

alenamasinova
31. srp 2012

Ahoj, mě se narodila dcera v 34tt (váha 2kg, měřila 42cm, už nějakou dobu v bříšku neprospívala), druhé těhotenství jsem v 29tt začala rodit, naštěstí jsem už v tu chvilku ležela v nemocnici, protože už jsem věděla, že se něco děje, i když dr. mě asi považovali za mírně "přehnanou". Ležele jsem tam až do 33tt, porodila jsem 36tt, ale obříka (na ten týden a moji výšku 158cm) - 3100g a 49cm, takže se vyplatilo ležet. Je to malý rozdíl, ale v mém případě byl tak zásadní...

tuskah
20. čer 2013

Ahoj!
studuji speciální pedagogiku a dělám si předvýzkum o nedonošených dětech (ideálně aby již byly alespoň dvouleté). Pokud by některá z Vás byla ochotná mi dotazník vyplnit (má 10 otázek - zpracován bude anonymně), budu moc vděčná. Případně se ozvěte na můj mail jitkabohm@gmail.com
Děkuji s pozdravem Jitka Böhmová