Přes týden bez taťky 😞 Máte to některá?

elidule
5. dub 2010

Ahoj maminky,těhulky i snažilky,máte to některá taky tak? V pondělí odjezd,v pátek příjezd ☹ Jak je venku ošklivo,sedím doma a nemám si s kým popovídat.Přidá se některá 🙂 .............. doufám 🙂

elidule
autor
5. říj 2010

@jiitkka vy jste vlastně v podnájmu, takže trvalák nepřipadá v úvahu, že? ale tu sociálku musíš vyřizovat ve městě, kde máš to trvalý bydliště napsaný? to platí? někde jsem četla, že v takovým případě, je 7500,- prvních 6měsíců a pak zbytek těch 3 a půl roku se dostává 4500,-, ale koukám, že to snížili!!! to není snad ani možný, chtěla bych vidět ty lidi, co to spočítali, jak by z toho vyžili 🙄 navíc v tomhle případě to porodný je úplný nic, co z toho pořídíš, že jo?

@seba my přes ty zimní měsíce taky budeme asi s příjmem dolů. dá se o to žádat zpětně?

janulle22
5. říj 2010

@jiitkka no teda je to na prd... no to živ minimum by jsi dostat aspon jsem to někde tady četla...asi to nebu nic moc, ale mít a nemít 3 tis je poznat... příspěvek na bydlení dostaneš jen tehdy pokud máš v bytě ve ketrém bydlíš 3měs trvalé bydliště a zaplacené nájmy... to mi bylo řečeno na sociálce...je to úplně na hovno co ti nahoře vymysleli... že chlap vydělá o par korun víc než tech 17 neznamená že je bohatej 😠
vem si papíry před porodem dom a vyplň si je hned po porordu a pak honem na socku, mě to dali až měsíc a půl po porodu a taky to bylo náročné... 😒 ale pomohli nám rodiče...
@elidule 6 dětí? ty voleeeeee 😕 😕 😕 😕

elidule
autor
5. říj 2010

@janulle22 no víš jak, oni o tom vůbec nepřemýšlejí 😒 teď je rozvedená a má jinýho chlapa, tak nevím, jestli s nim taky něco neplánuje, stará vůbec není, tak nevím, ale když edostane porodný, tak do toho asi nepůjde 😅 si pamatuju na tu vesnici, co jsme bydleli, byla tam ženská a ta měla devět dětí, nikdy nepracovala a bydlela s přítelem v jeho baráku, takže když se spočítalo, co všechno dostává za přídavky, byla by hloupá pracovat, tohle si umí lidi dobře spočítat 😠

janulle22
5. říj 2010

@elidule no to jo a člověk s jedním dítětem má smůlu 😠 to je bordel toto... 😠 já dostávám jen podporu a posledni almužnu dostanu v prosinci a pak nevím co budu dělat... 😅 chtěla jsem podnikat v bazárku na netu, ale táta mi to umí tak úžasně zkritizovat, že se toho bojím jak čert... 😒 přitom si myslím, že na tom nic není...oblečení je pořád potřeba... a secondhandové zboži když je dobrá kvalita tak je krásný... 🙂

jiitkka
5. říj 2010

@janulle22 A jaké papíry všechny na sociálku potřebuju?? - potvrzení o přijmu, rodný list dítěte...
@janulle22
@elidule v podnájmu jsme, tudíž mi opravdu nic na bydlení nedají.. maximálně jen ten příspěvek o hmotnou nouzy.No prostě ten náš stát je humus hnusnej!! brou na dost blbých místech!!

janulle22
5. říj 2010

@jiitkka jejda to už nevím, bylo jich myslím 3 nebo 4, ale to ti řeknou a dají na sociálce... já jsem ještě podepisovala papír kde se měnilo posuzování osob v domácnosti...

elidule
autor
5. říj 2010

@jiitkka já jsem si ty papíry všechny našla na mpsv.cz

@janulle22 nevíš, jestli, když mám trvalý u našich (jsme taky v podnájmu), musím v tom městě na úřadě nahlásit i malou? máma to řeší kvůli odpadu, protože musíme přispět na popelnice, když jsme u nich trvale přihlášený, ale nevim, jak je to s dítětem 😕 a navíc si říkám, aby měla vlastně malá nějaký bydliště že jo? ježiš já se v tomhle vůbec nevyznám 😅

elidule
autor
5. říj 2010

@janulle22 a jaký jsou proti, co říká Honza? můj strejda má traky internetovej obchod ale s elektronikou a sedí u toho celý noci 🙂

janulle22
5. říj 2010

@elidule já nevím, ale včerá mi tata říkal, že platil za 3xpopelnice to vypadá na mě, tatu, mamu za malého asi né...ale jidtá si tím nejsem... a malá má bydliště jak ty... pokud máš trvalý pobyt u rodičů automaticky má dítě po tobě... tak mi to bylo řečeno... na socialce mám nahlášenou kontaktní adresu a vše vyřizuju v místě trvalého pobytu jak socku tak pracák.. jeho proti jsou co když to nebude fungovat, dáme do toho peníze( které nevím kde vezmem), jestli to má budoucnost... ale lidi nakupujou pořád oblečení... na internetu gor...

jiitkka
5. říj 2010

@janulle22
@elidule ok, ok díky 😉 No já vím, že musíme před porodem na matriku, aby Martin přiznal otcovství+musím říct tchýni ať mi dá jeho rodnej list. A oboje dát v porodnici. Jen nevím,kde se pak ten rodný list vydává...a jak se to zařizuje... 😅

seba
5. říj 2010

Lidu-zpětně to jde snad rok 😉 popelnice musíš nahlásit i malou-my máme taky pronájem,ale u strejdy-takže jsem si vydupala trvalák a je to ok 😝

seba
5. říj 2010

jani-teď bych tě tu potřebovala,mám tu mega věcí po Sáře a nechce se mi dělat inzoše 😠

janulle22
5. říj 2010

@jiitkka Honzuv rodnej list jsem nepotřebovala... na matriku jsme taky šli tam stačila občanka jen se to odepsalo a šli jsme ... u nás to porodnice odesílala na matriku tam kde se malej narodil a Honza tam jel a vyřídil to tam... necím jak to máte vy, ale ke mě po orodu dojela děcká domů a už jsem musela mít rodný list jinak by mi nemohla napsat léky pro malýho... piše kanavit a vigantol myslim...
@seba hod to třeba i tu na kona... nebo na mmb... 🙂

elidule
autor
5. říj 2010

@jiitkka to vím to vím 😀 - rodný list ti dají na matrice ve městě, kde se ti Kubík narodí (apoň něco vím taky 😀 )

elidule
autor
5. říj 2010

@janulle22 a to se musí takhle nahlašovat dopředu, kdo je otec? jako na matrice?to já řekla v nemocnici, když jsem sepisovala porodopis, nikam už jsem pak nemusela a ten můj taky nemusel nikam nic podepisovat
jinak manža to pak po porodu taky obíhal sám všechno a s malou pomocí mojí mamky 😉

janulle22
5. říj 2010

@elidule ty jsi byla vdaná když jsi rodila?
tam jde o to, že když se to podepíše tak se dítě jmenuje po otci, pokud se to nepodepíše tak se dítě bude jmenovat po matce... 😉

elidule
autor
5. říj 2010

@seba no naši bydlí ve městě, který to do nedávna po nikom nechtělo, myslím platit odvoz odpadu (asi bohatý rozpočet 😀) ale teď už to zase zavedli, tak proto, ale nemusím jako extra chodit na sociálku, aby si tam Justýnu zapsali do evidence obyvatel, je jasný, že kde já mám trvalák, tam má i ona teda

elidule
autor
5. říj 2010

@janulle22 no, už jo, takže to se nemusí teda v tom případě, chápu už 🙂
ale třeba kámoška bude rodit v lednu a otce uvést nechce, nežije s nima, je teda jasný, že po něm pak nemůže chtít žádný peníze? nedávno jsme to zrovna rozebíraly

elidule
autor
5. říj 2010

@janulle22 a může, i když uvede otce a ten to taky podepíše, mít to dítě příjmení matky? nebo to taky musí schválit otec, když je uveden jako otec? jako že si to ona sama určí jak chce s tím příjmením

janulle22
5. říj 2010

@elidule pokud ho neuvede do rodného listu, tak myslím, že nebude mít nárok na alimenty... a dítě se bude jmenovat po ní...

janulle22
5. říj 2010

@elidule může, ale to nemusí podepisovat na matrice před tím porodem... v porodnici ji akorád napíšou k ditěti její přijmení a pak se bude řešit rodný list... ale jméno jí zustane pokud ho bude chctít po sobe... 😉

elidule
autor
5. říj 2010

@janulle22 ale on si zase nemůže nárokovat nějaký styk s tím dítětem - o to jí hlavně jde prej (že bude bez peněz, jí zřejmě nevadí)

elidule
autor
5. říj 2010

@janulle22 jo takhle, tak to jo, tak jí zase můžu říct něco novýho 😀

janulle22
5. říj 2010

@elidule pokud nebude mít v rodném listě, tak by mít nárok neměl... ale může si zadat soudně určení otcovství a pak už by se to asi nějak řešilo, ale je na to tady diskuze tak ji dej odkaz ať si to pročte... 🙂

jiitkka
5. říj 2010

No prý rodné listy musím mít v porodnici s potvrzením z matriky o otcovství...takže pak si rodný list vyzvednu asi na matrice zas... No jdu do sprchy a spát. Ty záda mi dávaj zabrat. Tak dobrou noc

seba
6. říj 2010

Dobré ránko,jdu pobudit zbytek,ale nechtělo se mi vůbec vstávat 😒
Jaká byla noc u vás?Jani jak Adík a školka?

elidule
autor
6. říj 2010

dobrý ráno 🙂 mě se taky nikdy nechce vstávat
půjdeme za chvíli do krámu pro nějaký pečivo a mám hroznou chuť na něco, ale nevím vůbec na co, takže to bude nákup zase 😝

janulle22
6. říj 2010

@seba u nás noc dobrá... jen jsme trocha zaspali, jsem nenatočila budíka... jsme vstavali v půl 8 a to vycházíme do školky... 😀 malej usl okolo půl 11 tak se aspon vyspal a nemusela jsem ho budit... 🙂 ve školce děs... 🙄 zase brrečel a musela si ho vzít učitelka... chjoooo 😔

@elidule nikdy nechod hladná nakupovat, to nakoupíš blbostí a bud to sníš a je ti blbě a nebo nesníš a zůstane to... 😀

jinak se snažím dovolat tchýnce aby mě hodila na gyndu mám asi zánět, strašně mě svědí... 😅 😀 pořád se tam drbu a už je to trapné... 😀 bojím se že dojde nahoru tchynka a já budu mít zabořenou ruku tam... 😀 😀

elidule
autor
6. říj 2010

@janulle22 ale během dne je Áda v pohodě, nebo říká učitelka, že se mu taky zasteskne?
já jsem s malou snídala chleba se sýrem, jenom mě furt honí mlsná, na nějakou čokoládu asi 😀
co ty víš, co ona dělá, když je doma sama? třeba by jí to ani nijak nepřekvapilo 😀 😀 😀

seba
6. říj 2010

Jani 😀 😀
Tak to je blbý,že Adík smutní ☹ mě to vždycka rvalo srdce,když Sára takhle vyváděla 😨
Lidu-kup si toho víc a pak si vybereš 😉 já mám chut na topinku s masovou směsí 😝 ale nikdo mi to asi nedonese