Přes týden bez taťky 😞 Máte to některá?

elidule
5. dub 2010

Ahoj maminky,těhulky i snažilky,máte to některá taky tak? V pondělí odjezd,v pátek příjezd ☹ Jak je venku ošklivo,sedím doma a nemám si s kým popovídat.Přidá se některá 🙂 .............. doufám 🙂

jiitkka
27. říj 2010

@janulle22 teďka ne-e, nemám peníze, Martin před výplatou... Ještě to snad vydržím. Nosím i košilku,hodně se strojím. Také mám tlusté lýtko. Na zimu chci ale něco na zip,ale koupím u tongů, nebudu utrácet za drahé boty, když je ještě potřeba dost věcí pro malého. Ono bůhví kolik mi daj na té sociálce 😠

janulle22
27. říj 2010

@jiitkka a to sis vyřizovala po tom co ti zkončil pracák? nevím jestli bych měla taky pak nárok na něco...ale asi nee... tak se ptám... 😉
hele já si taky kupuju u větví, kolikrát tam jsou hezčí věci než ve značkovým a dost je to podobné... 🙂 kámoška ta kupovala jen ve značkových a pak přešla na tamany a je spokojená ušetří a tak... já to raději utratím za malého než za sebe... 😉 objednávám hodně na mmb a jsem spokojená...
a z lonska nemáš věci?

jiitkka
27. říj 2010

@janulle22 mám věci z loňska,ale neobléknu je s břichem. A boty mám vždy od tongů a vydržej jen jednu zimu akorát. Jinak jsem žádala až teďka v září. Na pracáku jsem od února.

janulle22
27. říj 2010

@jiitkka tak to už ti pracák zkončil že? já jsem od červencce, tak mi to taky brzy zkončí a práce žádná, tak si myslím, že nějaký minimum by jsme možná dostali...

janulle22
27. říj 2010

@jiitkka taky mám boty na jendu zimu ale za ty 300kč chuj s tím... 😀 😀 tak to je blbé, že to neoblíkneš...můžu ti poslat moji loňskou bundu ale nevím jestli ti nebude zase moc velká... 😉

jiitkka
27. říj 2010

@janulle22 nn neskončí, proč by měl?? Až porodím,tak mě vyřadí z evidence,ale pak SP+ZP platí stejně stát,ale nějak se to převádí když budu na mateřské+rodičovské. zatím jsem normoš vedená a paní říkala,že není důvod mě vyřadit,to ani nesmí když jsem těhotná. Pokud by jsi žádala na sociálce ale uvedla by jsi že máš přítele/manžela tak Ti nic nedají. Jejich odpověď je - musí Vás živit partner.

jiitkka
27. říj 2010

@janulle22 jé to jsi hodná, ale já jsem žirafa 180cm s dlouhejma rukama a nohama, takže myslím, že by jsi ji posílala zbytečně 😀 Snad pak někde po hraboších něco seženu.

No jdu se vypravit do krámku...nechce se mi 😝

elidule
autor
27. říj 2010

já mám boty, nosím je už pátým rokem a jsou pořád dobrý 😀 v zimě do nich dám silnější fusekle a je to 😀
ale jednou jsem si koupila kozačky a musela jsem na zavazování na tkaničky, se zipem bych taky u mých lýtek neuspěla 😒

janulle22
27. říj 2010

@jiitkka aha tak to já mám 160cm... 😀 😀 mála a kulatá... 😀 to by asi vážně bylo zbytečné... 🙂
no na prácáku jsi vedená jen 5 měs pak tě vyřadí... tož asi fakt nic nedostanu no... ale cigání dostanou všechno... 😠

janulle22
27. říj 2010

@elidule to jsme na to stejně... ale jsou i na zip který by mi byly jen hledat a na to není mco nálada ani čas

jiitkka
27. říj 2010

@janulle22 proč by měli vyřazovat, když není práce??? Moje setřenka tam je vedená už rok a půl a tedka tam začla dělat rekvalifikaci. Já v srpnu byla půl roku tam a kdybych nebyla těhule,tak si dělám akční plán tam.

elidule
autor
27. říj 2010

@jiitkka já mám dojem, že moje švagřice tohle taky říkala, byla na pracáku po skončení mateřský v červnu a teď říkala, že už bude bez příjmu, že jí už taky vyřadí 😖 naštěstí už má nějakou práci
asi je strašně moc lidí bez práce, takže tě můžou evidovat jen asi toho půl roku a pak nazdar

jiitkka
27. říj 2010

@elidule Já slyšela,že to mají teprva udělat a do budoucna se budou dávat práce veřejné pro město a kdo odmítne ihned nazdrar, ikdyby tam byl evidovanej měsíc... prostě zas debilita!!!

elidule
autor
27. říj 2010

@jiitkka ježiš, doufám, že mi vyjde stará práce, nechci na pracák ☹

janulle22
27. říj 2010

@jiitkka já nevím jak u vás, ale u nás to taky bylo vždy dřív bylo 6 měsiců a pak konec a teď to snížili na 5 měsiců... a bylo to taky dřív, takže nevím odkud máš info... 29. 11 se jdu vyřadit z pracáku 😒
jedem do hospody tak se dneska budu mět... 😀

jiitkka
27. říj 2010

@janulle22 no info nemám, posuzuji z toho že znám pár lidí co jsou na pracáku. Sestřenka tam je už 18měsíců a tedka ji teprve dali druhou rekvalifikaci, já tam jsem sama od února... Jedna naše známá je tam vedená asi tři roky... A jako pak si SP+ZP budeš platit sama, jako když jsi bez práce jo?? To jsou fakt kreténi neuvěřitlný, ten náš stát!!!

elidule
autor
27. říj 2010

@jiitkka to asi ne, asi pracák člověka vyřadí a ten si musí zažádát o nějakou sociální podporu, aby za něj stát platil aspoň to minimum jako sociální a zdravotní pojištění 😒 už nebudou pomáhat shánět práci, i když ruku na srdce, komu pracák fakt pomůže s prací? když jsem byla na pracáku, tak mě po půl roce od jednoho referenta přeřadili k hrozný bábě a ta mě děsila strašnou prací, naštěstí mi strejda zrovna jednu nabídnul, jinak nevím, co bych dělala 😲 nechápu, jak můžou lidem, který třeba normálně celý život pracovali, nabídnout nějaký veřejný práce 😠 to by měli dělat automaticky nějaký trestanci nebo lidi, co právě hodně dlužej na zdravotním a sociálním pojištění, aby si to nějak napracovali

jiitkka
27. říj 2010

@elidule je to hrozné, to ano! Přijde mi to taky na palici a opravdu jak píšeš, na pracáku jsem byla 2x a vždy jsem si práci našla sama a teďka potřetí jsem tam zůstala, práce mi z části klapla,až když jsem byla těhotná a nechtěla jsem lhát a dělat že o tom nevím,abych byla zaměstnaná+by to stejně nešlo,pač jsem měla dva zvracící měsíce 😀 Ale prostě ten náš stát je debilita obrovská!!

elidule
autor
27. říj 2010

já byla na pracáku třikrát, poprvý jsem si práci našla sama a podruhý taky a pak ten strejda, za to jsem mu fakt vděčná, ještě mu dlužím ferneta, co jsem mus líbila 😅

elidule
autor
28. říj 2010

ahoj holky 🙂
co děláte o svátek? Seba je u rodičů a zbytek?

jiitkka
28. říj 2010

Ahojda 😉 Sedím u pc 😀 A teďka si půjdu dát borůvkové knedlíky 😵 U nás je ošklivo,takže budu doma-nudit se=klasika a peru, umyju nádobí...a asi se pustím do přebrání věciček pro malého, at vůbec vím,co mám a co ne...

elidule
autor
28. říj 2010

@jiitkka tak knedlíky bych taky brala, ale jahodový 🙂
před chvílí odešla kámoška, nakoupila si u mě věcičky pro malou, tak mám zase nějakou kačku 🙂

elidule
autor
28. říj 2010

měla bych vysát, Justýna jedla křupky 😀

jiitkka
28. říj 2010

@elidule to je fajn, každá kačka dobrá!!! 😉 Jahodové jsem měla před 14dny 😀 Tedka mi psala kamarádka,co včera měla termín, že dneska porodila Šimona 😉 Tak jsem z toho taková dojatá...mě to čeká za chvílu 😵

elidule
autor
28. říj 2010

@jiitkka mě když před dvěma měsici psala kámoška z porodnice, že užuž, tak jsem to taky tak prožívala a furt jsem na ní myslela 🙂
strašně to utíká, viď?

jiitkka
28. říj 2010

@elidule opravdu to děsně letí 😉 Já se hrozně těším,až tu Kubíka už budu mít 😉 18.2.mám termín...malej tu může být už za 3měsíce, ani né 3,5...já sama jsem se narodila o 3týdny dříve. No v půlce ledna už chci mít vše přichystané!! A kočárek snad vybereme u nás v prodejně,dáme 500,- zálohu a Martin ho pak vyzvedne.

elidule
autor
28. říj 2010

@jiitkka já jsem taky všechno chystala dopředu, mám ráda být připravená, i když na některý věci se asi připravit nelze 🙂 já bych přenášela určitě, říkal mi doktor já sama jsem byla přenášená o 14 dnů

seba
28. říj 2010

Ahojky,už jsme doma,děda nás dovezl-večer se chci utv pustit do prádla,mám vše co jsem donesla na Sebulu vypraný a k tomu ještě dvě pračky tak budu žehlit 😠
Já to u Sára připravit nestihla,ležela jsem od října ve špitále a tak na malýho jsem to měla už od září připravený 😀 😀 a nakonec přenášela 😝

elidule
autor
28. říj 2010

@seba nazdar 🙂 děda je hodný
to já se u tv pustím do jídla, žehlení nemám - zázrak 😀
už jsem Jusťulu uložila, dneska po o spala jen půl hodky, tak už byla dost protivná 😖

jiitkka
28. říj 2010

@elidule takže jsi přenášela?? Nějak jsemto nepochopila,jak jsi to napala. Já jsem také ráda připravená
@seba ale vše je otázka financí...