Přes týden bez taťky 😞 Máte to některá?

elidule
5. dub 2010

Ahoj maminky,těhulky i snažilky,máte to některá taky tak? V pondělí odjezd,v pátek příjezd ☹ Jak je venku ošklivo,sedím doma a nemám si s kým popovídat.Přidá se některá 🙂 .............. doufám 🙂

janulle22
7. pro 2010

@elidule to jsem neviděla oč jde?

jiitkka
7. pro 2010

@elidule jj škoda, že je daleko, vždycky jsme si rozuměli. No jsem taky zvědavá na nové stránky, co vykoumou za novinky 🙂

elidule
autor
7. pro 2010

@janulle22 je to o Katce - závislý na drogách,ten dokument mapuje její život od 19 do 32 let,drsný,opravdu,je to o jejím životě a i o jejím těhotenství a jak se jí narodila holčička - jak zjistila těhotenství,tak jsem od tý doby bulela,bylo mi líto tý malý už od tý doby,co byla ještě v bříšku,ta Katka brala drogy i v těhu samozřejmě .......... doporučuju shlídnout,i když to není moc pěkná podívaná - ta holčička se narodí relativně v pořádku v nemocnici pod dozorem lékařů (zaplaťbůh) a ta Katka se jí nakonec vzdá - taky zaplaťbůh ☹ (štěstí pro tu holčičku fakt)
ta Katka tak pěkná holka byla a nakonec taková troska 😔
jak jsem na to koukala,najednou jsemviděla,co všechno mám

@jiitkka snad se neuvidíte za sedm let jako já a moje spolužačka ze střední,která bydlí v Polsku 🙂
já doufám,že jak navštíví Čechy,tak za ní pojedu na návštěvu zase - když jsme se viděly po těch sedmi letech,tak jsme pokračovaly v hovoru,jako kdyby skončilo vyučování a my jen šly domů 😀 jsme skoro denně v kontaktu mailem aspoň

jiitkka
7. pro 2010

@elidule No ona bydlí jen 20km, ale pracuje na směny...každá máme jiný život, ale jsme v kontaktu sms,facebook.... Doufám, že se teďka uvidíme dříve než zas za rok a půl. Ona jezdí k nám do města často,ale často s ní někdo jede. No až se narodí malej, určo přijede 🙂 Téda po sedmy letech, to je mazec a zároveň krásné 🙂

jakoubka
8. pro 2010

@elidule -jj,já na tom dokumentu byla v kině ☹ Tý Terezky mi bylo taky líto 😔
Snažila se chodit na detox ,ale bokužel to vzdala ,drogy pro ní byly přednější než ta její nádherná dceruška 😔 😢

elidule
autor
8. pro 2010

@jakoubka já jsem už nějaký menší dokument o ní viděla kdysi v telce,ale byl to jen kousek z toho všeho
hrůza,co? 😒
škoda,že pak neukázali třeba,jestli se ta malá dostala do nějaký rodiny nebo tak něco,aspoň nějakej relativně šťastnej konec bych u toho potřebovala

elidule
autor
8. pro 2010

před chvílí byla u mě sousedka - paní,asi 55 let - měla takový domácí šta kratší na sobě a neměla kalhotky!!!!!!!!!!! nedávala si zrovna pozor,jestli to uvidím nebo ne,ale v tu chvíli,jak jsem TO zahlídla,už jsem nějak neměla co říct 😖 myslim,že si toho pak všimla a odešla - naštěstí

jiitkka
8. pro 2010

@elidule jééééééééééžiši 😀 otřes!!! 😝

elidule
autor
8. pro 2010

@jiitkka 😀 no děs fakt,tak ať si doma chodí na ostro,ale na návštěvu by se mohla oblíct 😅

jiitkka
8. pro 2010

@elidule bych nevěděla, jestli mám zvracet, nebo se smát,nebo ji něco říct...

elidule
autor
8. pro 2010

@jiitkka nejhorší bylo,že jak jsem to zjistila,musela jsem tam furt čumět 😲 😖 😝

co děláte všechny? pečete? gruntujete? balíte dárky? 😀

jiitkka
8. pro 2010

@elidule já jsem dneska nakoupila dárky, byla jsem na sociálce... a v So máme jet za mamkou - je to 120km. A že bude řídit Radek, jenže si zapoměl vzít volno a žádnej kolega sobotu už nechce...a Martin se vůbec domu nevrátí,v neděli vykládá v Brně, až příští týden(a to má v So chlastačku,takže doma bude pár hodin,ach jo). A ségra má týden papíry a že bude řídit a já vůbec nevím, zda jet nebo ne...hrozí mi předčasnej porod, je nevyježděná, to počasí venku...Jenže za mamkou se už pak nedostanu. Leden+únor nerisknu už a pak bude malej miminko a v šetsinedělí ho nebudu tahat po nemocnicích...tak jsem z toho uplně hotová. Copak ráno,bude světlo...ale zpět už bude tma. Ach jo! Prej kdyžtak pojede sama.takže nevím... vlak,ani bus nejede. Až sem to všechno odpledne obrečela,i to že tu zas sem a budu ještě do příštího pátku sama,pak bude Martin doma jen chvílu a pak přijede na št.den.....ach jo!

janulle22
9. pro 2010

ahoj holky...
včerá jsem cele odpoledne pekla mám 4 druhy a perníčky... 😉 až těsně před vánoc dodělám tatrankové koupe, ulky a pokusím se o roládu kokosovou... 😉
co u vás nového?
edli kde se dá stáhnout ten film nebo dokument?
ráno jedu stříhat známého...se mi ale nechce... co kupujete manželům k vánocům?

jiitkka
9. pro 2010

@janulle22 cukrovíčko pošli 🙂 Dala bych si!! Jinak já jsem na nervy ze soboty...a to tu teďka děsně sneží...no jak naschvál 😠 ☹ ! škrábě mě v krku, jsem nachípaná...Martin vůbec nepřijede,až příští týden - snad a to má zas chlastačku,takže doma nebude skoro vůbec,... JInak se doma nudim,nudim a nudim!!! A je mi tu smutno. Večer juknu na novu a pak Hledá se máma a táta. A zítra setěším na Novu na "krásku a zvíře"- překrásná pohádka!!! A v so za tou mamčou, snad dojedu domu ve zdraví a v pořádku!! A modlím se, ať už nesněží zítra vůbec + nemrzne!!!!!

elidule
autor
9. pro 2010

zdravim holky 🙂

@janulle22 my si letos nekupujeme nic,jen malý a rodičům a neteřím,nadělíme si něco příští rok až, až bude víc peněz
na ulozto.cz- jmenuje se to Katka

@jiitkka tu nudu znám taky,ale já jí zažívala naštěstí až měsíc před termínem,do tý doby jsem pracovala,vydrž,pak budeš v jednom kole
má se zase ochladit,tady sněží a strašně fouká,Vašek dorazí někdy v neděli prej,přesně neví a v pondělí má volno,ale to musí obíhat nějaký úřady,takže jako by doma ani nebyl a v úterý nevím,jestli půjdou do práce,jestli bude mráz a sníh,stavby asi zastaví - docela bych to uvítala 😅
ještě si se setrou nejela autem? třeba je zdatná řidička a bude to ok

elidule
autor
9. pro 2010

@janulle22 Jani,snadse příští rok taky pochlubím cukrovím ☹ letos na to prdlačkuju 😖

jiitkka
9. pro 2010

@elidule No ona má papíry 14dní víš...takže je nevyježděná a fakt se bojím! Už jezdí do práce a z práce, ale to je 20km... no bojím se,Martin ten má z toho hrůzu. Přece jen je to 110km tam a 110 zpět. Tam to bude snad ok,ale zpět už bude tma... No ale mamku jsem 1,5měs nevyděla a tedka když bude pořád v nemocnici, tak ji uvidím až tak v dubnu ☹ Takže moc chci jet!! Ale bojím se...Jinak vím, že bychsi měla užívat klidu 🙂 To je fakt! Ale je mi tu smutno viď, jak jsem tu furt sama...kdybych alespoň mohla do města a tak...ale hnedka mě pak chytne spodek, záda...

janulle22
9. pro 2010

@elidule oka tak příští rok pošleš fotečku ju? 🙂 taky těch peněz nemáme moc, ale aspon maličkosti si koupíme... 😉

@jiitkka nenervuj se... nějak bylo nějak bude... 🙂 nemá smysl se nervovat obzvlášt v tvém stavu... taky to nebudeš mít lehké...taky budem mezi svátkama sami a věř, že mě to sere čím dál víc...těšila jsem se že budem spolu já nebudu ve škole ada ve školce a že si budem užívat a ono hovno,.. pořád měl čas na naplánování dovči až je to obsazené 😠 ta jeho flegmatičnost... 😠 ale co nadělám...

asi to jdu zalomit... jsem jakasi unavená

jiitkka
9. pro 2010

@janulle22 nj nesmím se nervovat, hnedka mě chytne spodek pak☹ Ale z té soboty jsem hotová a bojím se se ségrou autem..ikdyž mě může mile překvapit. Zas je dobře že se nebojí...ale má papíry 14dní... 😒 Téda, taky budeš sama... ☹ Já si říkám, že tedka jsem sama...ale až bude malej....je to děs! Kvůli těm dětem hlavně viď. No Martin pojede,ale že potřebujeme peníze. Uvidíme, zda bude práce, někdy nebývá o svátkách. Ségry Radek je taky hroznej flegmouš...to volno na So si nebyl schopnej zařídit,no nakopat do zadku!! Tak dobrou noc 🙂 Já koukám na Primu a tvořím zebru malému jako dekoraci k dalším zvířátkům 🙂

janulle22
9. pro 2010

@jiitkka někdy jsou fakt na kopanec do řitě... 😒 no právě, taky mě to sere hlavně kvůli adovi... mi stačí když Honza odjíždí tak mu říká takovým knouravým hlasem- tatínku ty zas odjiždíš do brna? tu budem s maminkou zas sami? 😔 jenže prachy jsou potřeba... 😒 uvidíš se ségrou jak to bude... když poejde pomalu tak to bude v klidu si myslím... kámíška taky měla řidičák krátce ajela na slovinsko sama autem bráchy s navigaci... a dojela a vpohodě je nadšená...a na dovču jezdí jedině autem... 🙂

jiitkka
9. pro 2010

@janulle22 jé díky, jsi mě uklidnila s tou cestou 🙂 Hlavně ať moc nenasněží, nebo spíš at nemrzne!! No Martin i já se toho hrozně bojíme, až malej začne vnímat a bude brečet třeba, když Martin odjede na týden zas... víkendy strašně utíkají... ale jak píšeš, prachy jsou potřeba! Je to naprd... 😔 S jinejma prachama by jsme to nezvládli ani náhodu...Už takhle když dostane malou výplatu, tak nestačíme... Mě budou platit rodič.příspěvek 38měsíců jen 3800,- což je něco... No je to těžké!! Hlavně jde o ty děti! Já se třeba bojím, až tady malej bude a poprvé tu budu sama...mamka je v nemocnici...Né že to zezvládnu,ale ta samota prostě... A jak často a na jak dlouho jezdí Tvůj Honza doBrna??

janulle22
9. pro 2010

@jiitkka má tu různý dny v týdnu, ale jezdí na 7dní pak 3dny doma, zas na 7dni a 3dny doma a na 5 dní a 4 dny doma... tak nějak...z toho dva víkend yje v práci... to jsou nejhorčí víkendy... 😝 to zvládneš sama nebuj... po porodu jsem tu neměla sice honzu, ale aspon babču tak na rady jsem chodila k ni a nebo ona sama mi radila... nejs,e taková jak když vlezeš do tématu o tchyních... já si její rady poslechla(kolikrát se i nasrala) ale někdy její rady byly k užitku... 😉 vyslechnu a bud jedním uchem ven a nebo si z nich něco vezmu... 🙂 teď mě sere že vše co se děje u nás konzultuje se švagrovou a pak mi vypráví co říkala...?? 😠 minule když měl streptokoka tak mi volala švagrová a že je to určitě to co mely ony 😀 sekla se solidně... 😀 a jsme ráda, že tady jsou... hodím ho dolu a pouklízím si a tak... ale když jsme rok bydleli v Brně taky jsme to zvládala 🙂 ještě by mělo platit že ty si zažádáš o rodíčák a pak se na jeden měsíc přepíše na přítele pač on určo víc jak rok maká tímpádem platil sociální a on si zvolí variantu na 3 roky a další měsíc se to přepíše zas na tebe... 🙂 tak jsme to meli i my..přepisovali jsme to tesně před tím 21měs a v pohodě... 🙂 zkus se na to optat.... 😉

jiitkka
9. pro 2010

@janulle22 No nad tou variantou přepisu jsme přemýšlely... sice tomu moc neroumím,,ale nevím...ty prachy mě serou, ale chci si malého užít...pak co,školka,škola a co z toho...bude to velkej kluk co už tak mámu nebude potřebovat. Říkala jsem,že by to šlo..ale pak jak mi řekli,že mi hrozí předčasnej porod, tak nějak se to ve mě zlomilo a řekla jsem si, že ty 4roky využiju! Další dítko plánujeme až tak malému bude 6-8let...ikdyž teda kartářka mi předpověděla,že malá Patricie se narodí až malému budou tak 3... No pořád nad tím dumám. Do kdy se to musí nahlásit???Já myslela,že do konce šestinedělí. A Martin by nemusel zůstat doma?? Ale zas při 4leté variantě se dá prý brigádničit a dítě dávat do školky na 4hod denně... No od 1-1-2011 to je tak, že 10měs.budu brát 7600,- a pak těch 3800,-. Jsou to svině v tom našem státě! Berou matkám a dětem,no to je prostě otřes!!!
Jinak tchýni taky mám při ruce,ale už teďka některé její rady mi nahání hrůzu... Kdybych tu měla mamku do té doby,bylo by to báječné!!!!!

janulle22
10. pro 2010

@jiitkka tak pokud chceš být doma 4 roky, tak to jinak nepujde... pokud do 3 tak to změnte.. nemusí být doma... 😉 ty budeš mít rodičák a né mateřdkou...tam je to jedno...jen je to papírování, ale stojí to za to... za mě se to mělo nahlásit do toho 21měsíce(nebo změnit)
nevím na jak dlouho se dá dávat, ale myslím, že na 5 dní v měsíci...ale to ti řeknou na socce... až tam půjdeš, tak se jich na to optej...na tchynku prd.... když se ti její rady nebudou líbit, tak je hold dělat nebudeš... 🙂 ale rozčilovat se nad tím nemá smysl... 😉 bude kldi na obou stranach... 🙂

seba
10. pro 2010

Ahoj holčiny,v rychlosti se hlásím.Máme už na zimu tatíka doma a malujeme 😝 takže si to dovedete představit,každý den jednu místnost vymalovat a generální úklid-večer padáme za vlast 😝 😝
Jitu-a´t dojedete v pořádku a užij si mamku 😵 😵 a neboj,já zůstala sama doma i s obouma dětma a dá se to zvládnout 😲 nejhorší je,když se marodí a není autí atd.
Jani-cukroví závidí,,nám něco napekla babi se Sárou-ale já nebudu,pustila jsem se do diety 😀 😀 už mám tři kilča dole a chci to vydržet 🤐 🤐 🤐

janulle22
10. pro 2010

@seba teda ty jsi borec... 😵 😵 tak držím pěstičky aby ti to vydrželo.. 🙂 to máte teda práce co... já jsme ráda, že už ada má pokojík.. jen mě čeká genrální uklid a ten bude taky postupně... 🙂 tak to hezky domalujte at to máte krásný... 😉 co děti, dobrý?

elidule
autor
10. pro 2010

ahoj holky 🙂

@seba ježiš ještě malovat, co vás to napadlo takhle? 😀 ale budete mít na dlouho pokoj zas,co?
a dietu před žracíma svátkama? 😲 😀 to by byla velká zkouška mojí vůle,kterou bych nesložila teda 😅

@jiitkka neboj,tu cestu určitě zvládnete,mě pomáhalo,když jsem měla krátce řidičák,kdyžuž se mnou musel někdo jet,tak aby hodně povídal,mě to uklidňovalo 😀 tak hodně drbejte
jinak co se týče příspěvků rodinám,tak i když se to nezdá,máme v evropských zemích snad největší dávky a je nám umožněno být s dětma doma aspoň za nějaký peníze,v západních zemích mají vyší mateřskou,ale třeba jen na pár týdnů nebo měsíců a pak šup šup do práce nebo bejt doma,ale úplně zadarmo -to teďkon řeší právě moje spolužačka v, tom Polsku,je pět měsíců doma s malým a už snad jen měsíc a končí jí mateřská nebo jak mi to povídala a s přítelem počítají,jestli si bude moct dovolit být doma i dál,jestli je on uživí,musí za ní pak platit i zdravotní a sociální a někde jsem četla,že třeba v Holandsku nebo tam někde,je maminka doma s dítětem asi tři měsíce a pobírá od státu takovou částku,co si předtím vydělávala v práci,ale pak utrum a nemá už nic 😖
ale narozdíl od nás jsou tam zařízení pro malý díťata ne jako tady,nemluvím o Praze 😒

mě včera volal zase šéf,že by teda potřeboval v lednu,abych se vrátila,což je nemyslitelný pro mě,takže uvidíme v tom září,peníze bysme teda taky potřebovali,ale tohle je moc brzo ještě

jinak u nás sněží a to dost hustě

elidule
autor
10. pro 2010

opakujou Stardance a Justýna kroutí zadkem před telkou,to je srandovní 😀

jiitkka
10. pro 2010

@janulle22 No u nás jsou tři sociálky,takže tam kam chodím pro dávky,tam mi to neřeknou... Ani nevím,musím něco zařídit před porodem, nebo stačí až po porodu jít na sociálku a zažádat o porodné + rodičák?? A kolik je mateřká na 3roky peněz?? Abych věděla rozdíl🙂
@seba děkuju 🙂 užiju, už se na ni moc těším!!! Určitě se to dá zvládnout, ikdyž je to leckdy náročnější! 😉 Téda, to máte doma fušku, malování 🙂
@elidule jj,to máš pravdu že jinde je to horší mnohem,to zas jo... Malá musí být kouzelná u Stardance 🙂

Jinak ahojda 🙂 U nás celou noc sněžilo festově, tedka svítí sluníčko...ale v noci má zas sněžit hodně a přes den pršet. Tak na mě prosím myslete zítra od 9 do 19hod... Dneska si udělám dušenou mrkev na sladko s bramborem - to miluju 🙂 V 15h mě vyzvedne tchýně a sjede se mnou do Teska, protože jak není Martas doma a ani nepřijede, tak abych tu nepadla hlady + kočíkům stelivo,králičkovi seno 🙂 Navečer udělám na zítra na cestu chlebíčky...pokud bude čas dobrej,stavíme se na obědě. Avečer se děsně těším na Novu na"krásku a zvíře" překráááásná pohádka!!!! 😵 😵

janulle22
10. pro 2010

@jiitkka u nás je teda jen jedna sociálka... 😅 a tam je všechno... na 3 roky je to 7600kč na ty 4 roky je to prvních 26měs 7600kč a pak do 4 let 3800kč myslím... ale mají to snižova tu 4 letou variantu...tak nevím kolik to bude... 😅 záleží na vás co pro vás bude finančně lepší... před materskou nic nevyřizuješ... ty budeš mít nárok jen na rodičák né? tak ten začiná až od narození mimi, takže po porodu budeš lítat jen po sociálkách, tak se na to připrav... já jsem to vyřizovala asi na 3x pořád mi tam něco chybělo a penize jsem dostala až další měsíc za oba dva... 😒