Přes týden bez taťky 😞 Máte to některá?

elidule
5. dub 2010

Ahoj maminky,těhulky i snažilky,máte to některá taky tak? V pondělí odjezd,v pátek příjezd ☹ Jak je venku ošklivo,sedím doma a nemám si s kým popovídat.Přidá se některá 🙂 .............. doufám 🙂

jiitkka
12. pro 2010

@elidule no je pro první dítě jen a to manželé/pár musí mít příjem do 17tis, aby ho dostali! 😠
@janulle22 u nás prší pořád, i celou noc...teďka tu svítí sluníčko. hergot, to takhle nemohlo bejt včera 😠 ☹ Ikdyž podle zpráv, co jsem koukala...tak u nás naprosto jinak,než třeba na Vysočině,kam jsme měli jet. Tam sněhu mraky,vítr,kalamity.... No to malej teda krásně chrněl 🙂

Já se příšerně nudím...po 20min mytí nádobí mě příšerně chytli záda, do toho mě dneska bolí spodek jak čert... no to je den zas!!

elidule
autor
12. pro 2010

@janulle22 já bych taky potřebovala nakoupit a to dost nutně,ale my pojedem až po vejplatě,protože toho bude hooooodně 😀 😝
Jusťula nechce vůbec spát,hodinu řvala v postýlce,tak tu teď řádí,tak počkám,až odpadne 😅

fire85
12. pro 2010

ahoj holky

v první řadě se moc omlouvám že vám sem lezu,ale chci se zeptat jestli se do této diskuze můžu přidat.asi týden vás čtu a to proto že jsem na tom podobně jako vy,ale trochu jinak.
Jsem zatím bezdětná,mám přítele a ten jezdí jednou za dobu pryč na 14 dní.minulý rok byl pár měsíců 14 dní a 14 pryč.

Pokud mě vezmete mezi sebe budu ráda, pokud ne,nevadí 🙂

jiitkka
12. pro 2010

@fire85 ahojda, jasně 🙂 Proč by ne 🙂 Já jsem taky zatím ještě bezdětná, mám akorát 1,5kg špunta v sobě v bříšku, který zlobí a tlačí se na svět dřív, ale určo vydrží do termínu 🙂 😉
Copak dělá přítel, že je tak pryč?? Můj asi jak jsi ze čtení pochopila jezdí nákladákem. Takže jsem doma pořád sama se špuntem v bříšku, třema kočičákama a králíčkem 🙂 Taková malá zoo 😀

fire85
12. pro 2010

@jiitkka ahoj
tak díky moc za přijetí do skupiny.joněco dozadu jsem si přečetla, takže vím že tvůj přítel jezdí.jinak jsem ti koukala na fotky bříška a jsou krásný,a bříško pořádný.Kubíček určitě vydrží. 😉

můj přítel opravuje a oživuje lokomotivy,dělá ve firmě v Čechách normálně a občas odjíždí na 2 týdny pryč,zrovna ted je v Bělorusku a předtím byl v Litvě.ale ted se to vůbec nehodí,ještě nemá ani dárky koupený. 🙄 😀 ale je to něco za něco ,je pryč,ale vydělá dobrý peníze,však to tady určitě znáte všechny

janulle22
12. pro 2010

ahoj tak jsme doma... samo že jsem seznam nechala v bundě v autě tsk mám jen půlku... 😀 dokoupí se příčtě... 🙂 malej si nutně potřeboval koupit papuče... 😀 tak máme i kolekcu na stromek a i stromek si vezem...
jdu se konečně naobědvat a pomůct babče s pečením... 😉
@fire85 ahoj, vítej mezi nama... a určo se přidat můžeš 😉

jiitkka
12. pro 2010

@fire85 Jaký pořádný břicho 😀 Já nevim co každej má 😝 😀 Myslím, že mám břicho úměrné své postavě a fakt né velké a viděla jsem x větších břichanců 😉 😀 😵 Však je to jedno, hlavně ať je ten prcek ve mě zdravej a opravdu alespoň do konce ledna vydrží! Jinak díky za chválu 🙂 Zrovna už 2hod pěkně lumpačí v bříšku 🙂 Co vy a miminko, plánujete?? 😵
No téda, práce zajímavá! A přesně jak píšeš - něco za něco.A co děláš ty?? 😵
@janulle22 papučky 😀 a nějaké se zvířátkem,nebo jaké?? (jak mají hlavy zvířat, já mám pejskové 😀 )

fire85
12. pro 2010

@janulle22 ahoj a díky za přivítání,užij si pečení

jitko já si tu zavinovačku chtěla objednat už dávno,i když jí stejně nepotřebuju ale ted jsem se na tu stránku dívala a konkrétně tahle zavinka tam už není,což mě mrzí,ale nevadí.mají tam podobné v jiných barvách.věřím že je dobrá,vypadá fajn.
pak ještě na babyexpert.com ale tam už jsou dražší ,kolem 500,- 😉

jiitkka
12. pro 2010

@fire85 téda, tak to jsem ji chytla tak tak teda. Objednávala jsem ji před 1,5měs.s matrací a hračkou.

fire85
12. pro 2010

no já dělám v plynoservisu,prodávám tam hadičky na plyn, věci na vodu ,baterie atd.,dělám papíry ,objednávky 😀
měla jsem to letos blbý s prací,byla jsem od ledna do května doma,pak jsem šla do prodejny která se otevírala , a za 4 měsíce prodejna skoro krachla,já dostala vypověd a ted jsem v této práci od konce října.

miminko až tak za dva roky,začínáme na jaře stavět.a ještě bych si chtěla dodělat školu,ptz nemám maturitu 😝

jiitkka
12. pro 2010

@fire85 přesně takhle jsem to měla s prací já. V září min.roku jsem nastoupila jako vedoucí second handu a ten v půlce února zavřel majitel - krize. Práce nikde žádná,akorát jsem sehnala občasnou brigádu...a v květnu jsem zjistila, že jsem těhule a v půlce srpna mi brigáda zkončila uplně. Stejně bych tam už nemohla, kvůli těhu potížím. Takže jsem pořád doma... Já s přítelem mimčo plánovala tak za rok... a zjistila jsem, že plánování je hloupé 😀 Protože dítě si fakt nenaplánuješ 🙂 😉

fire85
12. pro 2010

@jiitkka to je fakt že mimčo si nenaplánuješ no 🙂 já se mu nijak nebráním,ale ještě bych chtěla počkat.ted jsme v maličkém podnájmu a já chci dítě až do většího a našeho.my se v létě stěhujeme k přítelovým rodičům a tam budeme i bydlet až postavíme/je to nástavba na jejich baráčku/.

je to fakt že práce nikde není,já neměla ty 4 měsíce ani brigádu.jsem z Jihlavy a říkala jsem si že tady to není tak zlý,ale opak byl pravdou.

tak pokud jste mimčo plánovali za rok,tak je to asi jedno jestli ted nebo příští rok.to vždycky uteče jako voda.

jiitkka
12. pro 2010

@fire85 No my bydleli v 1kk. Díky nemoci mamky jsem si k sobě vzala můj zvěřinec, takže jsme se posledního srpna stěhovaly do 3kk. S prací je to hrůza!! U nás také vůbec není 😠

fire85
12. pro 2010

@jiitkka jejda 1kk musí být taky hodně malý,my máme ted 1+1,ale taky je to malý. 3kk už je lepší co? a kočky a králíky doma,super.já měla taky králíčka asi dva roky a pak mi umřel 😔 ale vetšinou byl venku kromě zimy.taky bych chtěla kočku,ale nejsem na to zvyklá,takže v bytě bych jí asi nechtěla.už se těším až se přestěhujem,budeme mít velkou zahradu tak si něco pořídím.

jiitkka
12. pro 2010

@fire85 nn právě že byl dost velkej, řekla bych že hodně. A tak velkej tedka máme 3kk jen rozdělené do místností. A na co velkej mega byt, když jsem tu pořád sama...a i kdyby tu přítel byl,tak by krásně stačil. A ještě máme volnej pokoj, máme ohromnou koupelnu,do ložnice se vše krásně vejde - i malému komoda a postýlka... takže jsme moc spokojení. A jakje podkrovní, tak je takovej útulnej 🙂 No já měla jen jednoho kočičáka, co jsem ho dostala opřed 9lety...pak před přesně 5lety jsme našli 1.12.Majkynka..kterej je skoro uplně stejnej barevně, jak nejstarší Moureček a min.rok 5.12.jsem našla Mišelina 😀 Takže se už modlím, ať žádného kocourka nenajdu 😀 Třeba přítele stejda,že kočku nikdy,že smrděj,apod...ale tedka jednu zachránili a uplně žasne, že absolutně nesmrděj, jsou to nejčistotnější zvířátka, prostě spokojenej. A s tím já souhlasím 🙂 Já zas bych nikdy nedala kočku ven, nebo aby byla domácí i venkovní. To ne-e. Neriskla bych,že se stratí. A psa zas aby měl zahradu a výběh hodně,ale byl by jinak doma! Hrozně litzuju ty pejsky co jsou jen venku jaro..zima... Jednoho chudáčka tu máme v malém zahradním domku-zl.retrívr,kterej abolsutně není stavěnej,na to být venku v zimě...a majitel na něj kašle a on chudáček pořád štěkáv noci... no hrůza!!! To jsem zásadně proti a zvířata bych jim zabavila! Já je zbožnuju a kdybych měla barákjako hrom,tak jich tam mám snad tisíc 😀

fire85
12. pro 2010

@jiitkka tak to je hezký že máš tak ráda zvířata.my teda měli s našima psa doma,bydleli jsme v paneláku a já bych už asi nechtěla.ted mají naši rodinnej domek a zahradu a tam mají taky psa,koupili si labradora.ale chodí s ním ségra pořád ven,je puštěnej na zahradě a spí v boudě,táta mu jí i zateplil 😀 takže tam má luxus.
jinak ségra taky dotáhla domů už dvě kočky.
ty vaše mají parádní jména,mě se líbí ten Mišelin 😅

jinak s tím bytem máte moc dobrý že se vám tam vejdou věci ,nám se sem nevejde fakt skoro nic,nemáme tady ani pořádnej úložnej prostor .tady v kuchyni sedím u PC a udělám dva kroky a jsem u dveří z bytu.máme už druhej podnájem a já už nechcii cpát prachy každej měsíc nikomu cizího,ale zatím ještě musíme vydržet 😵

a na co velkej byt když by pak jeho majitelé byli furt v práci aby ho dokázali splatit že jo

já jdu dobalit dárky,ale zjistila jsem že jich mám nějak málo tak ještě budu muset přikoupit 🙂

zase sem napsala román,se omlouvám

jiitkka
12. pro 2010

@fire85 taky píšu romány 😀
No je fakt, že v nájmu hážeš jakoby prachy z okna...ale mě děsí představa se zadlužit na x let, když ani nevím,co bude za měsíc, natož za 20let! 😒 My máme teda ještě navíc malou komůrku a tam je lednička + mamky věci a naše,které nemáme kam dát. V 1kk jsme měli totiž obrovské vestavěné skříně a tam se vešlo vše...tady jsme si skřín koupili na oblečení, malému komodu a zatím máme zbytek v krabicíh. Ale jsou to věci, které potřebujeme jen vyjímečně,takže krabice v komoře bohatě stačí 🙂 No jména mám Mourek, Majkyn, Mišelin a králíček je čiko 🙂 Kočíky jsem chtěla všechny od M 😀

fire85
12. pro 2010

@jiitkka prej kočky všechny od M to je dobrý.
my tu máme sousedy ,přistěhovaly se v létě a oni mají v bytě černýho kocoura,ale ten je děsně tlustej 😀 ale fakt je to válec.no a dost tam mnouká když oni nejsou doma,přichází až večer kolem 6 a on je tam celej den sám,je mi ho až někdy líto.já chodím kouřit na společnej balkon na chodbě a ten chlap občas otevře večer dveře a kocour za mnou chodí na balkon 🙂

no zadlužíš se na x let,ale zase je to tvoje.já taky vždy chtěla v podnájmu ale pak mi došlo že je to blbost.to je jen můj názor.my teda budeme mít úvěr ze stavebka a budeme platit tolik co platíme tady za nájem,takže se to fakt vyplatí.a nikdo tě nevyhodí,kdyby šlo do tuhýho,tak se dá domluvit na prodloužení nebo pozastavení splátek u banky.navíc přítel je v tomhle dost připravenej bych řekla,máme velkou finanční rezervu.ale ta asi půjde do háje až začnem stavět 😵
prostě on tvrdí že tak 50 tisíc je dobrý mít tzv. pro strýčka příhodu,kdyby se něco stalo a zatím to dodržujem.ale ještě nemáme děti,tak uvidíme jak nám to půjde potom.

jiitkka
12. pro 2010

@fire85 no to my nic neplánovali a pro strýčka příhodu máme hovno! Vždycky nějak bylo a bude a vždycky se to nějak udělá... Jasně, že je to Tvoje proto je lepší mít vlastní byt...ale spíš vím případy, že platěj hypotéku příšernou..Třeba moje ségra, hypotéka mega a půl = cca 9tis.měsíčně, pak každej 250tis úvěr ještě na bydlení = 8tisíc... Kdyby nedejbože její manža nemohl pracovat, tak jsou totál v hájí. Má tři práce už tedka a to čekaj v květnu rodinu. Příle rodiče si koupila byt co v něm bydleli (družstevní) a stejnak platěj na 20let, to co mi nájem a to si vzali je 600tis. Ono si nevybereš...
Chudák kocourek teda, to je soused vocas! No jsou lidi,co si myslej, že kočka stačí být sama, ale velký kulový!! Nejlepší je,když jsou dvě. Je jim taky smutno,jako psům,apod a kor když jsou doma furt samy.Já bych je nenechala ani na noc samotné! Cizí lidi nesnášej, jen Majkynek je flegmouš a nevaděj mu... Jinak kočíky mám taky macaté,ale né tlusté. Maj hodně hustou srst,jak jsou domácí. Jen Mišelinek je hubenour pořád, protože ještě není vykastrovanej. Nedaj se porovnávat s venkovníma kočičákama,když se doma většinou válej 😀

fire85
12. pro 2010

@jiitkka
jo je fakt že hypo na 10 tisíc už je taky dost,známí mají hypo 20.000 měsíčně! no z toho bych asi nespala.my budeme mít jen úvěr ze stavebka,což je lepší,ptz přítel má často nějaký větší peníze a je možný to tam dávat a platit to průběžně,nebo to splatit i dřív což u hypo nejde.my budeme platit jen 6000 😵 a budeme s rodičema,tzn. náklady napůl,voda elektrika a tak.voda tam je zdarma,mají studnu takže jen elekt.,plyn a to se vejdem tak do 1000 kč.

já si taky myslím že je kocour sám a proto mnouká
domácí se sice doma válej ale zase máš jistotu že nemaj žádnou nemoc kterou můžou mít kočky co žijou venku,a to je dobře.nemají jí kde chytit

jiitkka
12. pro 2010

@fire85 no toxoplazmozu mohou mít a to z syrového masa a i ji člověk může chytit. Já mám kočíky díky bohu zdravé a toxoplazmozu nemám-dělali mi testy. Chudák kocourek teda... ☹ No to bydlení budete mít dobré!! A 6tis je moc fajn! No třeba je vtipné, když dětem dají rodiče jen tak barák...taky takové známe. A nejlepší je,když machrujou,jak mají nové auto,garáž,apod... 😀 Ale že kdyby neměli barák zadara tak to nemaj,to nepovědí 😀 Nj, někdo hold tu kliku má a někdo je rád za to, že bydlí v nájmu a má na to tak tak. My zatím máme v plánu být tu tak 3-4roky zatím a pak se uvidí.

elidule
autor
12. pro 2010

ukecaný ženský 😀

@fire85 čuus 🙂

k těm zvířatům - mamka mi říkala,že se tenhle týden vrátil kocour,který tam nebyl asi přes půl roku 😲 - byl můj ještě na baráku,pak jsem si ho vzala do bytu,ale chudák to nemohl strávit,tak jsem ho dala našim a tam se mu líbilo,ale po nějakým čase šel na špacír a už to vypadalo,že se nevrátí,ale přišel po čase,kulhal a jedno oko skoro nebylo vidět,jak ho měl nateklý,jenže naši si pořídili dvě další kočičandy a asi ho to naštvalo,takže zase odtáhl po pár dnech a teď jsme si už říkali,že buď našel nový domov nebo je v kočičím nebi a ejhle,už je zase zpět 😀

budete koukat na Polární expres? nic jinýho asi nikde nedávají?

elidule
autor
12. pro 2010

nějak se mi nedaří nastolit u nás vánoční atmosféru ☹

jiitkka
12. pro 2010

@elidule jéééé to je hezký že se vrátil 😵 No právě proto,bych kočičáky nepustila ven... přišli by otlučený a mohlo by se jim něco stát ☹ No přemýšlím zda Polární epres nebo Osobnístrážce. Na Nově(myslím) ta komedie bude totální hovadina!!! 😝

fire85
12. pro 2010

já teda nevím ale děsně se mi to seká 😒

fire85
12. pro 2010

no už to vypadá že je to lepší s těma příspěvkama.
chtěla jsem asi před hodinou na něco reagovat,napsala jsem delší příspěvek a neodeslalo se mi to.
takže to nechám na zítra,ptz si stejně už nepamatuju co jsem chtěla 🙂

jdu spát ráno vstávačka v 6 🙄
mějte se a dobrou noc

fire85
12. pro 2010

@elidule tebe jsme chtěla pozdravit,takže ahoj 🙂

elidule
autor
12. pro 2010

@jiitkka na baráku byl snad jen furt doma,tam byl vyloženě gaučovej,mě to nevadilo a cestičku ven měl,kdykoliv chtěl,ale pak u nás na bytě mu venek chyběl a u našich zase nemohl dovnitř ☹ teda občas to zkusil mojí babče do bytu,párkrát jí proklouznul 😀 ale ta to děsně nesnáší,takže ho hnala 😀
jinak kočky u našich mají dost krátkou životnost bohužel,naši bydlí u hlavní dost frekventovaný silnice,takže nestíhají přebíhat 😔
no na Novu taky koukat nebudeme
na Strážce bych musela koukat sama,bych bulela a Vašek by si neodpustil nějakou poznámku určitě 😀 😝

elidule
autor
12. pro 2010

@fire85 no,taky se mi to nějak sekalo 😒
tak dobrou 🙂

jiitkka
12. pro 2010

@elidule jéééžiš, to mi ani nepiš...že tam je silnice. ... ☹ 😢
Koukala jsem na strážce nakonec 🙂 a malému u toho vyrobila autíčko ke zvířátkům nad komodu 🙂 Ale zvířátka mi jdou líp.. 😀 zítra vyfotím 🙂
Dobrou