Přes týden bez taťky 😞 Máte to některá?

elidule
5. dub 2010

Ahoj maminky,těhulky i snažilky,máte to některá taky tak? V pondělí odjezd,v pátek příjezd ☹ Jak je venku ošklivo,sedím doma a nemám si s kým popovídat.Přidá se některá 🙂 .............. doufám 🙂

elidule
autor
28. dub 2010

no ty jsi vlastně říkala,že jak sis schrupla odpoledne,tak budeš čumákovat večer
to já,co si pamatuju,usnu vždy a je mi jedno,jestli jsem předtím spala půl dne 😀 v zimě bych spala furt 😝

janulle22
28. dub 2010

no tak v zime bych taky spala, ale jen pres den, vecer bych uz neusla... driv mi nedelalo problemy spat vecer i kdyz jsem spala po obede, ale posledni dobou je hruza... 😝 se me nechce do skoly... hlavne jet k nasim s malym a pak do skoly... 😒

elidule
autor
28. dub 2010

jak dlouho vlastně ještě budeš dělat tu školu?

janulle22
28. dub 2010

eli jsem v porvaku, takze jeste dva roky...🙂... jdem se nasnidat a pomalu chystat, dneska je tam kraaasne... 😵 tak aspon neco pozitivniho... 😉

janulle22
28. dub 2010

tak jsme po jidle, zase to bylo s cirkusem... 😠 ale nastesti snedl celej chleba... 😉 tak jsme nachystani a pomalu se pujdem oblict a pomalu vyrazime na bus... tak se tu mejte hezky...papa 😉

elidule
autor
28. dub 2010

tak my jsme už doma 🙂 je tam fakt moc pěkně a teplíčko
ta mastička smrdí jak vazelína 🙂 ale hlavně,že pomůže
jinak mi volal muž a přijede teda až zejtra a ten příští týden je pryč a včera ještě říkal,že bude doma 🙄 nemám ráda,když to pořád mění 😒 to je jak ve Slunce, seno pár facek: se vemete se nevemete se vemete,nákupy za sta tisíce 😀 😀
každopádně jsem se těšila a zase prd 😝

elidule
autor
28. dub 2010

se z něj picnu,zas mi píše,že dorazí dneska 😅 netroufám si s tím už ale počítat 😀

axi81
28. dub 2010

Ahoj holky,

včera to byl den blbec, protože mám nějaké trápení s mamkou... 😒 Dlouhodobé psychické problémy, které odnáším v celé rodině jen já. Už asi od mých 15 je alkoholička, takže dokud jsem neskončila vysokou, doma jsem zastávala roli matky a hospodyňky otci a mým dvěma sourozencům. Po mé vysoké otec bouchl do stolu a šla se léčit. Vydrželo jí to 3 roky, pak zase začala, zase léčebna a teď už zase dva roky je to jak na houpačce. Já jí pořád domlouvám, kryju jí a vevnitř mě to strašně užírá. Ale hrozně. Usínám s tím, s jakou ji ráno uvidím a vstávám s tím, jak bude ten den vypadat. Jestli bude nebo nebude pít. Musím jí krýt před otcem, který by ji vyhodil jak z domu, tak z práce (zaměstává ji). Neměla by kam jít, práci by nenašla, protože u nás ve městě to o ní všichni ví.
Pořád od ní poslouchám jen výčitky, nadávky, ať se starám o svůj život. Nidky jsem to neřešila, ale poslední dobou mě hodně mrzí to, kolik jsem pro ni udělala, byla jsem jí kamarádkou v době, kdy opravdu nikoho neměla, kdy se na ni všichni vykašlali a odepsali jí. Neváží si toho, že kvůli ní lžu taťkovi, že jsem se ji už tolikrát zastávala a bojovala za ni u taťky jak v práci tak doma...samozřejmě to pití má svůj původ v jejich vztahu a to si musí vyřešit oni. Jenže v naší rodině mají všichni hlavu v písku. Její rodina, mí sourozenci, můj otec. Ten umí věci řešit jen radikálně. Žádné - pojďme si promluvit o tom, jak ti můžu pomoct. On je choler. Já jí normálně musím dávat 2x denně dýchat!! Chápete to, vlastní mámě, která když nepije je nejzlatější..! Občas mám pocit, že bych se nejraději odstěhovala, abych od tohoto měla pokoj, protože dokud ona nebude sama chtít, tak to nepůjde. Ale pak si vždycky uvědomím, co by s ní bylo, kdybych tady nebyla. Neměla by tady malou, mě, a spadla by do toho tak, že už by nebyla cesta zpět.
Nezlobte se, ale musela jsem se někomu "vyblít". Fakt mě to uvnitř úplně rozežírá...a nemá to konce.
Nechci to tady nějak rozebírat, ono není co na to říct. Jsem realista, takže si nedělám iluze o tom, že se stane zázrak. Ale už nechci myslet jen na ni, ale v poslední době si říkám, že bych měla začít taky sobecky myslet na sebe a na mou vlastní rodinu. Jenže ono to nejde. Strašně bych si někdy přála, abych se na to uměla vykašlat jako třeba mí sourozenci a vůbec to neřešit. Však ona to Saša vyřeší za nás...

axi81
28. dub 2010

Jinak u nás taky sluníčko 🙂 Zatím...

Zítra jedeme s malou na kontrolu na neurologii, snad naposledy. Udělám si výlet, snad něco nakoupím. A v pátek do Olomouce ještě nějaké svatební přípravy. A mám už doma prstýnky. Jsou úžasné!! 😵

elidule
autor
28. dub 2010

to je hrůza Alex ☹ neumím si to vůbec představit - vlastní máma a takový trápení 😔
co si promluvit se sourozenci,aby se taky trochu zapojili,aby ji přesvědčili,ale to je asi marný,že?nebo v klidu s tátou?donekonečna jí krýt nemůžeš a omlouvat taky ne a až se to táta dozví,bude asi hodně zle,i pak pro tebe,děláš to v dobrý víře,ale v takových situacích se to pak proti tobě ještě obrátí ☹ je to ale složitá situace,já vím,dobře se to radí tomu,kdo v tom nežije!
moji tchánovci taky hodně pijou,tchán ten už ani nevstává z gauče - nemůže,jsem ráda,že jsem muže od nich odvedla (stýkají se ,to jo ale),neumim si představit,že by dopadl jako oni a že k tomu neměl daleko 😒
ale přesně,jak píšeš,když ona nechce nebo si to nedokáže přiznat sama,problém pro ní nebude existovat!
držím palce,ať to dopadne dobře pro vás pro všechny,ty zkus myslet na příjemnější věci,co tě čekají - doufám,že dáš foto prstýnků 🙂

axi81
28. dub 2010

Eli, díky. Promlouvání už tady bylo tolikrát, že bych to už nespočítala. Se všemi. Hlavně s ní. S otcem to byly spíš boje. Snažila jsem se mu i vysvětlit to, že ten problém, proč pije je mezi nimi dvěma. Ale asi si to nechce přiznat. Spoustu let už spolu jen žijí. Rozvod není myslitelný z majetkových důvodů... Ale otec mi v obraně vždy jen vyčítá, že ji kryju, tím pádem mu lžu, že kdybych posledně, předposledně, předpředposledně...neškemrala za to, aby jí dal ještě šanci, že už by z toho byla venku, protože je zastánce toho, že takovým lidem pomůže jen totální pád na dno... 😔 Nedokáže pochopit to, že pro mě - jako pro dceru - je tato představa nemyslitelná. Potopit vlastní mámu. Jenže mám pocit, že všichni kolem mě proplouvají a jediný, kdo se topí jsem já. Máma využívá mé "dobroty", otec a sourozenci využívají toho, že já se starám. A když mě nevidí brečet, tak se vlastně nic neděje. Blbý je i to, že oni to na ní třeba ani nepoznají, že pila. Vážně...dokud se teda nesetne totálně. Což poslední dobou naštěstí nedělá. Já na ní naopak poznám byť jen kapku. Na výrazu tváře, na barvě kůže, na prohloubené vrásce na čele. Blbost, já vím...chtěla bych se toho zbavit. Fakt se chci věnovat hezkým věcem, myslet hlavně na svou rodinu, ale pravda je taková, že mou mysl zaměstnává nejvíc máma. Ne strach o mou vlastní dceru, ale strach o mámu. Už jí neumím a nemám sílu nijak pomoct, mám už dost těch nadávek z její strany, když náhodou bouchnu do stolu. Mám strach, co bude dál. Ani se netěším svatbu, bojím se, že tam bude pít. A i když to poznám je já, ten den mi to dokonale zkazí.
Mám strach, že jednou budu jako ona. Jak neustále žiju v jejích problémech, abych se jich nějakým způsobem nechytla a nehledala je i u sebe...abych nezačala pít. Dokonce jsem po kojení začala zase kouřit (skončila jsem ještě před těhotenstvím). Na to se vymlouvat nemůžu, ale ta cigareta je pro mě dnes jediná berlička. Přítel, kdyby to věděl, tak už ho nemám... 😖 Kouření nesnáší. On o problémech mámy ví, ale moc to neřešíme, jen když je opravdu zle. Jinak to nechci vytahovat, protože vidím, že se trápí, že já se trápím a neumí mi pomoct.

Prstýnky vyfotím a hodím sem 😵

lamarika
28. dub 2010

Axi, tak tuhle situaci znám. Naštěstí teda ne sama za sebe. Můj strejda si vzal novou ženu a ona je alkoholik. Léčit se nechce, teď ji teda donutil, ale dopadlo to krachem. Každej víkend je strejda u nás a pomalu div nebrečí, protože neví co s ní. Má ji sice rád, ale když je nalitá, tak se k němu a okolí chová hrozně. Když jedu za strejdem, tak jen tehdy kdyyž ona není doma.

Jinak my už přišli z prochajdy a teď jsu nakrmit divou zvěř. Volali mi ohledně těch šatů, že už bych je měla mít na poště, ale žádnej lístek mi nepřišel, tak se tam pujdu po o zeptat.

lamarika
28. dub 2010

Axi neboj, myslím si, že alkohol je pro tebe už tak odstrašující, že se k tomu nikdy nedopracuješ. A to, že sem tam zapálíš? Tak co?! V tvý situaci je to celkem pochopitelný.
Asi bys měla sebrat všechnu sílu a nechat to jenom na mámě. Třeba až zjistí, že "přišla" i o tebe, tak se dá konečně do kupy a nebo ne, ale na pomoc ji můžeš přispěchat vždycky

elidule
autor
28. dub 2010

z toho důvodu jsme i my měli takovou svatbu,jakou jsme měli - tchyně se napije a pak mi nadává a to dost sprostě - nechtěli jsme si to nechat zkazit a ta ostuda taky 😔

neboj,já si nemyslím,že bys tak dopadla - máš to všechno před očima - ten "odstrašující případ" a přemýšlíš nad tím,ty problémy řešíš,nezapíjíš je

Radu,tak ať ti padnou 🙂

lamarika
28. dub 2010

Liduš u vás to asi taky musí být veselý. Myslím s tchánovcema.

No, jsem zvědavá jak mi budou a hlavně co k nim pak koupím za boty. . .

Jsem malýho skoro nakrmila a dala jsem mu blbec velkej kousek a on mi to všechno vyblil. . .

axi81
28. dub 2010

Holky, díky... Teď mi brácha říkal, že s ní měl ráno taky řeč...

Máma je jinak skvělá, když nepije...ale takové dny aby člověk pohledal ☹ Už tři dny spolu moc nemluvíme, jen okolo sebe chodíme a nic. Je vidět, že je teď na mě naštvaná. Včera jsem se jí totiž už naštvaně zeptala, co mám říct taťkovi, když se mě zeptal, jestli zase nepije..? Samozřejmě jsem to zakecala. A ona? Jen pokrčila rameny a řekla, ať si mu řeknu co chci. Dnes jí v podstatě to samé řekl brácha a taky žádná reakce.
Nevyhledávám ji teď. Chci mít klid. Aspoň pár dní. Protože jak to praskne, a to je otázka krátké doby, tak to bude takový mazec, že se z toho sama zblázním. V těhotensství jsem musela i vyhledat psycholožku, ta mi řekla, že si mám představit, jaká nejhorší situace může nastat a tu si nějak vyhodnotit. Tu nejhorší situaci znám, ale řešení nenacházím. Možná proto, že bych ji ani řešit neměla. Už roky dělám skutečně co můžu.

Lami, s tou tetou to je asi stejný případ. Jenže strejda ji má asi rád...to je důležité. V taťkovi už žádné city nejsou. Takže oporou v těžké chvíli není pro nikoho. Natož pro mámu.

Holky, jdu na brigádu na tenis natírat sloupky. Snad příjdu na jiné myšlenky na chvilku. A zítra koncert Nohavici!! 😵

axi81
28. dub 2010

A Apolence dnes přišly botičky na svatbu!! 😵

lamarika
28. dub 2010

teda ty jsi taky v jednom kole axi. Jak jsi zase k týhle brigošce přišla?
Ty botičky vyfoť taky ať se pokocháme, zvlášť já-znám jen tenisky

axi81
28. dub 2010

Lami, to brigáda tenistů...neplacená 😀 Jako, že bych si ještě k tomu všemu vzala brigádu..? Nene 😝 Jdu mezi kamarády, ven, na sluníčko a za odměnu budeme mít v sezóně hezké kurty 😵

elidule
autor
28. dub 2010

Rudu,no teď nás čeká návštěva,byli jsme tam naposled po Vánocích,od tý doby se tomu úspěšně vyhýbám,ale v květnu má tchyně narozeniny,tak tam asi pojedem 😒
nějaký pásečky asi né,nebo půjdeš ještě do podpatků? 🙂 jsou to ty šaty s tím černým lemováním nakonec?

že ta tvoje máma,Alex,se necítí trošku provinile,aspoň kvůli tobě,že tím tak trpíš 😕 něco v tom smyslu: "já vím,je to se mnou těžký,ale aspoň dík.že to strpíš" ale ona je na tebe ještě hnusná 😒

elidule
autor
28. dub 2010

my budeme natírat asi zábradlí na balkoně 😀
já hraju jenom línej tenis a ještě blbě ☹ vůbec sporty nějak ke mě nejdou

lamarika
28. dub 2010

Tak jsem si ty šaty teďka vyzvedla. Mají hnědý lemování. A teda jsem úplně zklamaná. . . Materiál supr, ale tak nějak na mě visý a nesedí mi. Nejspíš je to tím, že mi jsou větší, takže zkusím vyměnit. Ale na tom obrázku vypadaly stokrát líp. . . Nevím, nevím jestli je radši nevrátit a nekoupit za ty prachy nějaký jiný

elidule
autor
28. dub 2010

tak bříško se ti ještě zvětší nebo jsou ti velký všude?
já raději přes zásilkový obchody nenakupuju,nikdy mi to právě pořádně není 😖

lamarika
28. dub 2010

No, nějak na mně plandaj celý, hlavně přes prsa. Asi je zkusím vyměnit a pokud mi nebudou sedět ani o číslo menší, tak je vrátím a seženu nějaký jiný

lamarika
28. dub 2010

já normálně taky nekupuju nic přes zásilkov obchody, ale nějak není kdy tady koupit nějakou těhu módu a to ještě takovou aby šla i na svadbu

elidule
autor
28. dub 2010

tady u nás je docela dost obchodů s těhotenskou modou,ale je to strašně drahý,pár kousků jsem si koupila,ale jinak jsem nosila normální věci,naštěstí třeba ty tuniky a plno triček se dá nosit i "normálně" ale sháněla jsem letní kalhoty nebo nějaký pláťáky prostě a na netu jsem si našla obchůdek v Liberci,že tam mají i levný věci,tak jsme se tam rozjeli a bylo to hrůza - vypadalo to tam jako v čistírně nebo nějaký sběrně starýho oblečení - opravdu,navíc tam měli jen dva stojany s lacláčema 😝 paní prodavačka mě ale ujišťovala,že lepší krám nenajdu 😅 ona sama na sobě měla takovou tu silonovou zástěru s knoflíkama ve předu,jak jsem jí viděla,vybavila se mi moje babička 🙂 jsem si říkala,chuděrky těhulky v Liberci - jestli je to jediný obchod a navíc "ten nejlepší",tak toho na sebe moc neseženou 😒

lamarika
28. dub 2010

tak to ses alespoň pěkně pobavila. Kdyby nebyla ta svadba (mimochodem na ji ještě stále nejsme pozvaní), tak bych si koupila nějaký šatky co by se tak nějak dali využít i s tím břuchem. Na tu svadbu bych chtěla mít ale něco pěknýho. Jenže mi přijde, že všem těhotenským vypadám jak chodící kolos. . .

elidule
autor
28. dub 2010

kdy je ta svadba vůbec?
já jsem si taky připadala jak velryba,ale až tak na konci osmýho měsíce,jinak jsem si říkala,jak jsem určitě krásná 😀 teď si připadám hůř,protože se nemám za co skrýt 😅
my jsme taky absolvovali v těhu takovou akci, ale jeli jsme oblečení normálně,bylo to neformální hodně
ale je pravda,že taky nakupuju takový věci,co užiju i při jiný příležitosti,nemůžu si dovolit na každou akci něco novýho (i když by se mi to líbilo 😀 )

janulle22
28. dub 2010

ahojky holky... tak jsem ve skle na pocitacich.... jsem totalne v riti...sem tak nasrana ze nebyt ve skole tak brecim a kopu do vseho...
mama laka adu na spani po obede a rika mu: adamku ja ti neco dam- cumel!!! ja ho mesic od naucuju a ji to rikam pokazde je u nasich a ona mu ho dava... 😠 tak se sme se pohadali a ja ji rekla ze je adam u ni naposledy, ze mi ebude kazit to o co ja se snazim! v sobotu byla na sraze se skolou u sve kamardky v hospode... a tak mi rikala, ze jeji dcery me pozdravuji a ze makaji-prelozeno, ja jsem doma a stojim za hovno, prej nikdy ja pracovat nebudu a ude me zivit honza...jsem tlusta, mela by jsem se sebou neco delat a tak porad dokola...ze se na me honza za chvilu vysere... no jsem dost na dne... 😠 😠 ze honza chodi porad ve stejenm ze mu nemuzu koupit neco noveho... no krava!!! a to neni jen dnesek...od dectvi me mlatila jak zitom, rada si prihla a nemam na ni zadne hezke vzpominky... nikam jsem spolu nejeli... proste nic!!!ufff, omlouvam se, muselo to ze me ven... ☹

axi- to me mrzi, ze prozivas to co prozivas... neni to lehke... mama neni na tom tak spatne, ale rada s da...:--(mozna mam tatka pravdu, ze je potreba aby si sahla mamka az na dno, treba by ji to opravdu pomohlo...:_(ale tezko soudit...ani moc nevim co na to rict... ☹

eli to co dela tva tchyne dela presne ma mama... 😒

lamarika
28. dub 2010

jani, tak to se ti nedivím, že jsi naštvaná. Taky bych byla. Moje mamina si sice dělá co chce, ale naštěstí když ji několikát zdůrazním aby to nedělala, tak to nedělá. Se tam na chvilku s malým neukazuj a třeba ji to trkne a příště dá pokoj. I když to podle tvýho popisování asi těžko, co?

Ta svadba je 12.6. Kráva si taky nemohla vybrat jiný datum. V ten měsíc jsme se před dvouma rokama o pět dní brali my. Ala ta kráva prostě musí udělat všechno naschvál a naprosto totožně jako my. Tolik měsíců a ona si musí vybrat červen, Že jí to není blbý krávě jedný.