Přes týden bez taťky 😞 Máte to některá?

elidule
5. dub 2010

Ahoj maminky,těhulky i snažilky,máte to některá taky tak? V pondělí odjezd,v pátek příjezd ☹ Jak je venku ošklivo,sedím doma a nemám si s kým popovídat.Přidá se některá 🙂 .............. doufám 🙂

janulle22
6. dub 2010

ahojky... mam to trosku jinak..jede na tyden pak tridny doma zas na tyde atd...akorad to nei od pondeli do patku ale ma t i pres vikendy, je doma dva vikendy z mesice... 🙂 uz jsme si zvykla, chodim do skoly, tak se celkem odreaguji... 😉

elidule
autor
6. dub 2010

ahoj janu,to taky není moc doma 😒 je fakt,že když třeba není moc práce nebo pracuje někde poblíž,tak se vrací každý den domů a jak člověk není "zvyklej" na každodenní soužití,tak jsem pak taky ráda a myslím,že i on,že už zase jede do práce 😀
co studuješ? jak se to dá zvládnout s dítětem? Justýnka je hodná a nezlobí,chodí celkem brzo spát,teď už se nám to zase srovnává,že chodí spát okolo půl osmé,ale pak si sednu večer na gauč a představa,že bych se měla pustit do učení ještě .... 😕 🙂

schnucki
6. dub 2010

ahoj holky,
ja ho sice nemam kazdy tyden pryc, ale tak stridave .... pritel jezdi kamionem, normalne ma nocni (v 5h odjede, kolem 6 rano se vraci a spi tak do 2h) .... casto ale jezdi za nekoho dalky, hlavne za sefa, to v pondeli brzo rano odjede a v patek ho mam doma, ted momentalne je druhy tyden pryc .... nevadilo mi to kdyz jsme byli sami, ted co jsem tehu to docela jde, ale nevim jestli chci aby takhle jezdil az bude mimi tu ....

jinak ja taky studuju, tak jsem zvedava jak to pak pri mimcu pujde ....

elidule
autor
6. dub 2010

ahoj schnucki 🙂 jaká je péče o těhotný v Německu? Kámoška ta bydlí v Anglii a je dost zděšená,tak jen pro srovnání.Co studujete holky vůbec?

elidule
autor
6. dub 2010

přítel má takhle zabitej celej den pak,koukám,jen se vyspí,tak aby se pomalu balil zas do Arbeitu 😕

schnucki
6. dub 2010

je to trosku naprd, pokud chcem neco zarizovat, musi bud driv vstat a nebo v pondeli, to je vyspalej, ale aspon male uvidi .... tech jen vikendu se trosku bojim .... byt pres tyden na vse sama ....

eli ja jsem tu s peci naprosto spokojena, kontoly mam kazdy 4 tydny, meli jsme i poradu s doktorem ktera vysetreni jsou dulezita a ktera az tak ne, pokazde dostaneme obrazek a pokud je dobre tak i male video a pritel je vzdy na kontrole se mnou .... ted jsem ji dokonce presouvala aby mohl jit taky, doufame ze se ukaze co to bude 🙂 .... a pri kazde nesrovnalosti volam, a vzdy mi nekdo poradi ....
o anglii jsem taky nic dobreho neslysela, pry je snad lepsi kdyz to jde na nektera vysetreni letet do cech ....

ja studuju nemcinu s pedagogikou ....

elidule
autor
6. dub 2010

manžel nejdřív chtěl změnit zaměstnání,aby taky mohl být s námi,ale nakonec to zůstalo tak jak to je a už jsem si zvykla,máme nějaký režim s malou a když taťka přijede,kolikrát nám ve všem nechtěně dělá chaos 😀
ale bydlíme ve městě,takže se nemusím spoléhat na auto nebo na manželovu přítomnost,když se cokoliv stane,mám všechno "po ruce",to když jsme bydleli na vesnici,to byla hrůza,jeden bus ráno do města,druhej večer z města - no dramatizuju to 😀 ale skoro to tak bylo! žádnej krám ani!
No ta kámoška taky letěla do Čech na některá vyšetření a pak si našla privátního gynekologa v Polsku,její přítel je Polák totiž,takže ona taky tak pendluje furt,porodí na cestě někde ještě 😀 ........... nééé to snad ne,to bych jí nepřála 🙂
a co byste si přáli? my jsme chtěli vědět, co to bude,ale mrška se nikdy pořádně neukázala a na vyšetření pár týdnů před plánovaným termínem jsem to už ani nechtěla vědět 🙂
budeš učit na kterém stupni? to tě obdivuju,pamatuju,jaký jsme byli sígři na základce a když přišla nová "úča",tak vždycky dostala chudák takový kapky 😅 😀

lamarika
6. dub 2010

ahojky, tak já se k vám přidám. Manžel pracuje v zahraničí, takže většinou bývá 10 dní pryč a 3 dny doma. Ty 3 dny co je doma, tak je s nama sotva polovinu, protože musí udělat nějakou práci i tady. Ale už jsem si zvykla. Pak když je třeba zima a je delší dobu doma, tak z toho šílím. . . Strašně se mi nabourává do denního harmonogramu.

lamarika
6. dub 2010

elidule: Taky jsi měla strach z toho, že malej nebude chtít být u taťky a bude u něj brečet? U nás to tak je vždycky ten první den co je taťka doma, ale pak jsou nerozlučná dvojka. I když někdy mám podezření, že má malej radost když nám ten taťka zase odjede, protože po jeho odjezdu má úplně perfektní náladičku. Je teda pravda, že malej na mě žárlí, takže když se ke mně manžel tulí, tak hnedka malej přileze a pokud toho manžel nenechá, tak se začne vztekat. . .

elidule
autor
6. dub 2010

lamarika ahoj 🙂 já jsem nad tím ani nějak nepřemýšlela,ono to tak bylo odhnedka v podstatě,že malá nechtěla být u taťky,když tak vzpomínám.Teď nemají u manži v práci moc co dělat,tak se vrací každý den domů,ale od příštího týdne to už zasejc začne,to si malá asi odvykne,ale teď je to tak,že jak táta přijde domů,tak malá začne mávat ručičkama a směje se,to je takový hezký 🙂 zvykla si na něj a reaguje na něj, ale jinak jak říkáš ty,tak taky se na něho nejprve netváří moc vlídně 😅 ale máme za sebou i období,kdy od něj nechtěla ani najíst,to byly úplný hysterický výstupy 😲 mám pocit,že ho to mrzelo,nééé,že by se nějak vehementně do všeho zapojoval 😀 ale docela ho to překvapilo,že i "blbý" jídlo od něj nechce,ale už to přešlo

elidule
autor
6. dub 2010

váš taťka vypadá mladě,ale jste moc hezká rodinka 🙂 my společný foto ještě nemáme,když se už konečně podaří někomu z rodiny nás pohromadě vyfotit,tak tam přijatelně vypadá jen Justýnka 😀 asi bysme měli taky navštívit fotografa odborníka!

lamarika
6. dub 2010

elidule: Tak tomu našemu taťkovi to taky bylo líto když jednu dobu u něj nechtěl ani být. Teď už je to lepší, ale mamka je prostě mamka. Ke všemu má malej takový to mamánkovský období, takže nechce k nikomu když jsem poblíž. Jojo, vypadá mladě a to je ještě o 5 let starší jak já 😀 U nás to bylo tak, že bylo spoustu fotek malýho, ale ani jedna fotka mě a malýho natož všichni tři dohromady. Tak jsem se naštvala a zavolala k fotogrvce a objednala nás. Teď jsem za to moc ráda, protože to jsou naše jediný společný fotky. Ten náš taťka takhle jezdil pryč už když jsme s polu začali bydlet, takže ještě nějakou tu chvilku před malým.

lamarika
6. dub 2010

ta vaše malá je taky taková řehťule 😉

elidule
autor
6. dub 2010

jo u nás je to taky tak,jsme na návštěvě u našich a taky nechá se vzít do náruče,ale běda,jak se trochu vzdálím 😒 ale už se to lepší,v létě budeme jezdit k našim častěji,tak si zvykne na celou rodinu,naši mají barák a zahradu s bazénem a když se to tam všechno sleze,tak musí mít sousedi radost 😀
musím dát nějaký domácí foto s tatínkem,každý říká,jak je mu podobná,já v ní vůbec nejsem ☹ no ale aspoň jsem jí odnosila 🙂
my když jsme spolu začali bydlet,tak muž jezdil každý den po stavbách a vracel se domů dost pozdě,to je jakoby vůbec nedorazil kolikrát domů a pak začal s montážemi na celý týden na jeřábu

elidule
autor
6. dub 2010

když se vrátím k tomu fotografování - nevím,jestli jsi někdy sledovala seriál Přátelé,tak můj muž je jako ten Chandler (nevím,jestli to píšu správně),když se fotí,tak se neumí tvářit "normálně" úplně ztuhne a nasadí jako že úsměv,ale je to křeč 😀 no a já se pro změnu netvářim vůbec nijak,doufám,že si nás fotografka nějak zformuje 😀

lamarika
6. dub 2010

elidule: Tak malej je zase celej já a z manžela nemá nic. Pořád jsem si říkala aby měl alespoň modrý oči jako on, ale i ty má hnědý po mně. Ten náš taťka taky jezdí po montážích. Přes den si na něj kolikrát ani nevzpomenu, protože jsem v jednom kole, ale večer se mi po něm stýská ☹

lamarika
6. dub 2010

Taky se nikdy neumím tvářit na fotkách, ale ta fotografka byla tak perfektní,že tam byla naprostá pohodička a šlo to všechno samo 😉

elidule
autor
6. dub 2010

no to je přesně jak píšeš,přes den je pořád co dělat,snažíme se i chodit hodně ven,ale večer si pak sednu a říkám si,kdyby tady byl,aspoň bysme si zahráli karty 😀
je ale fakt a je to jako naschvál,že když není doma,tak bych tak potřebovala,aby byl,najednou se něco vyvrbí,musí se něco zařizovat a nejde to,ale pak je náhodou doma v kuse týden a nic se neděje,ale je to fajn,třeba i to,že na chvíli před spaním zabaví malou,když už je mrzutější a já si můžu v klidu něco udělat nebo se v klidu osprchovat - né že bych se normálně bez něj neumyla,ale chodím do sprchy,když malá spí a tak rychle rychle,ale když je doma taťka,tak můžu být v klidu a nenatahovat pořád uši,jestli něco nezaslechnu!
třeba budete mít druhý dítko holčičku a ta bude celý tatínek 😉

elidule
autor
6. dub 2010

tak nás by si musela ta fotografka vytvarovat jako z modelíny 🙂 no ale od toho tady jsou a umí to,že jo?

lamarika
6. dub 2010

jejda, to radši ne 😀 By vypadalo, že není ani moje 😀 Nejlepší by bylo kdyby to druhý bylo nějak nakombinovaný. Jojo, nejvíc nesnáším rána kdy si ani na záchod nemůžu zajít sama. Hnedka mi tam přikluše malej a kouká na mě co dělám. Už se těším jak se mi jednou zeptá: Mamko, ale ty tam nemáš pinďu. . .? Nebo třeba ranní hygiena bez asistence taky neproběhne. Když je manžel doma, tak si alespoň na chvilku veme a já mám takový klidný ráno. Takhle se většinou ani nenasnídám. Mně spíš vadí, že když není doma, tak se kolikrát něco stane a já bych potřebovala se mu vypovídat a aby mě ukonejšil. Pak když je doma, tak je to většinou všechno klidný

elidule
autor
6. dub 2010

mamka říká,jak nás vidí po týdnu nebo dýl,že se malá pořád mění,tak třeba ještě se tam objevím 🙂
je to pravda is tím ránem,tak si i ráno můžu poležet,nespím,ale můžu odpočívat
a vůbec je to veselejší,když jsme doma všichni!
mám neteře a ty jsou už větší a taky je moc zajímá rozdíl mezi holkama a klukama a mnulý léto přišel děda celej červenej ze zahrady,že vnučka chce vidět jeho pindíka 😀

lamarika
6. dub 2010

chudák 😅 U nás to bude, mamko ukaž mi pipku 😀 U nás je to takový blbý. Sice bydlím ve městě, ale nikoho tady moc neznám. Většina mých přátel ještě děti nemá a nebo je už mají zase velký. Sem tam se potkám s jednou maminkou venku na procházce, tak prohodíme pár slov, ale jinak nikde nikdo. Moje švagrová sice bydlí s děckama kousek od nás, ale nějak nejsme schopny dát naše programy nějak dohromady, takže se potkáme asi jednou za měsíc

elidule
autor
6. dub 2010

já jsem taky ve městě a znám tu jednu holku,co je těhotná a to mojí kolegyni z práce,bude rodit v červenci myslím,to budeme mít děto skoro rok od sebe a taky budeme mít každá program jinej 😒 nedávno jsme šly na prochajdu a ona by chodila venku snad celý odpoledne a nějak nemohla pochopit,že malá ještě nesedí a ležet jí pořád taky bavit nemůže a taky jí musím dát sváču a když je venku zima,tak jí vytahovat někde v parku na lavičku nebudu ☹ já jsem se přistěhovala za manželem na vesnici,ale kvůli rodinným problémům jsme se odstěhovali a tady já taky nikoho kromě tý kolegyně neznám a to jsem si tak nadávala,když jsme byli v lednu na kyčlích,tak jsem se tam zakecala s jednou moc sympatickou maminkou,holčičku měla tak stejně starou a bylo vidět,že by si i ráda povídala,ale že bych si řekla o číslo? néé mlčím,ale pokud si pamatuju,tak říkala,že v květnu jdou na kontrolu a my taky,tak jestli se tam potkáme,tak se s ní seznámím,ať chce nebo nechce 😀 😀 😀
jinak mou rodinu máme asi 40 minut autem,není to daleko,ale taky nemůžu jen tak vzít kočárek a vyrazit na návštěvu ☹
a je to pravda,to mi řekl kolega v práci,že až budu mít děti,budu se bavit jen s těmi,kdo taky děti má a já se smála a říkala,že kecá,ale je to fakt,protože teď ať už mluvím s kýmkoliv,tak i když nechci nebo se tomu vyhýbám,tak se hovor vždycky stočí kolem dětí 😅 a ty kdo děti nemají,tak je to zákonitě nezajímá a taky nás nevyhledávají 😖

lamarika
6. dub 2010

přesně jak říkáš. Taky se bavím jen s těmi co mají děti. S těmi co nemají se snažím udržovat kontakt, ale nějak to tuhne na obou stranách, protože už máme každý úplně jiný zájmy. Se mnou byla v porodce jedna kočka co je stejně stará jak já, tak jsme si vyměnily čísla, ale ona bydlí 40 km odsud, takže zase nic. Naši sice bydlí na druhým konci města, ale chodí do práce. A popravdě každý den k ním taky chodit nechci aby si moc nezvykli a pak to pořád nevyžadovali. Mám ráda taky nějakej ten den kdy ho mám jen sama pro sebe a malýho bez nějakýho zařizování atd. No a manželovi rodiče taky bydlí na druhé straně města a nepracují, ale tam je to trošku složitější.
Snad zítra potkám zase tu maminu na vycházce a trošku pokecáme. Už se potkáváme dva měsíce shruba 2-3x týdně a pořád si vykáme. . . Už jsem si kolikrát říkala, že ji navrhnu tykání, ale nějak nevím jak na to. V tomhle jsem taková truhla.
Jsem ráda, že alespoň toho psa jsem si pořídila když jsem byla těhotná

elidule
autor
6. dub 2010

😀 koukám,že jsme na tom dost podobně a co se týče manželových rodičů a rodiny vůbec - o tom se už rozepisovat nebudu 😀 až budeš mít chuť, počti si v diskuzi "tchýně" - taky zajímavý čtení 😀
no třeba ta holka na to taky čeká - to byste si mohly vykat do smrti (jak Pešek s Hejlovou v Ulici 😀 )
pejska už bych nechtěla,byl by u mě chudák,psa chtěl muž,přivedl ho domů a celý dny nebyl doma,tak jsem se musela starat já a přiznám se,že jsem se mu příliš zas tak nevěnovala,samozřejmě že dostal napít najíst,vyvenčila jsem ho,ale toť vše,já psy prostě nemusím,pomuchlám se s kočkou raději 😅

elidule
autor
6. dub 2010

týýýý jo,tolik hodíín 😲 jdu chrnět 😀 doufám,že se tu zase potkáme
a ty až se potkáš s tamtou maminou,koukej na ní zaútočit 😀

elidule
autor
6. dub 2010

dobrou holky 🙂

lamarika
6. dub 2010

no, jo zítra si dodám odvahy a jdu do toho. Tak dobrou noc, jdu už taky do hajan. Zítra 😉

janulle22
6. dub 2010

ahojky holky...jsem nejak zapomnela... 😅 😀
takze ja studuju 3x tydne podnikani... je to odpolko a vecer jsme zrala do postele, neni to zas tak tezke, takze se moc neucim, jen kdyz mam v 1 den treba 3 pisemky...kdyz se potrebuju ucit hodim maleho dolu k tchanovcum a ucim se... 🙂 ja uz jsme taky zvykla, ze je pryc a taky se oba obcas tesime ze uz odjede...ale nekdy je slzave udoli... ☹ rok jsme spolu bydleli v Brne a ja se kvuli skole vratila zpet a ted me tostve jsem mela zustat tam...ted jeste dostudovat a bude to v pohode... 😉

elidule
autor
6. dub 2010

no janulle - taková mladá a už skleroza 😀 😀 😀
a běž už taky spát 😀