Přes týden bez taťky 😞 Máte to některá?

elidule
5. dub 2010

Ahoj maminky,těhulky i snažilky,máte to některá taky tak? V pondělí odjezd,v pátek příjezd ☹ Jak je venku ošklivo,sedím doma a nemám si s kým popovídat.Přidá se některá 🙂 .............. doufám 🙂

elidule
autor
6. led 2011

@jiitkka ježiš a nedá se koupit rovnou šablona,že vymaluju a vystříhnu a nalepím a je to? já neumím malovat vůbec 😔 😅
teda to jsou složitosti s těma dávkama 😲 určitě to poradí na sociálce dobře 🙂

jiitkka
6. led 2011

@elidule 😀 No to já nevím, já si stahuju pidi obrázky a zvětšuju si to. Podle té čtvercové sítě by jsi to v pooooooooohodě zvládla 😉 To nekreslíš jakoby obrázek, ale jen to, co je v tom čtverečku. Koukala jsi na to ke mě do alba?? Vysvětlím Ti to kdyžtak. Já teda některé překresluji růčo, ale ta čtver.sít je super!! 😵

fire85
6. led 2011

ahojky no s tím bydlením ,já mám právě taky špatnou zkušenost s podnájmem.minulý rok jsme bydleli v podnájmu rok,a majitel nám řekl že se máme do 2 měsíců vystěhovat,ptz ten byt bude chtít prodat,byli jsme z toho neštastní ptz se nám tam líbilo.no a majitel ten byt stejně do dnes neprodal,a už je to rok a 3 měsíce.kdo chce víc nemá nic 😝

ale@jiitkka vy to máte zase jinak a očividně v pohodě s bydlením tak to je fajn a časem si třeba pořídíte vlastní bydlení.

mě to prostě pořád jen nejde do hlavy proč mám platit někomu cizímu stejné peníze které bych vrážela jinak do hypotéky/úvěru a bylo by to moje??? 😀takhle právě asi moc lidí nepřemýšlí 🙄

jinak jste toho mooc napovídali,my jsme dnes byli u našich,mám novou knížku tak si jdu číst.
mějte se hezky

jiitkka
6. led 2011

@fire85 ale jasně, že to tak je že lepší vrážet ty prachy do bydlení. Ale jak jsem Ti už psala, neznám lidi co by platili hypotéku okolo 6tis jako my nájem. Každej platí nad 10tis. Má setsra s manželem jen za bydlení platí okolo 16tis měsíčně a to samozdřejmě bez elektriky,plynu,apod.jen za to,že jim stojí barák prostě. Jo když třeba někdo koupí družstevní byt za 500tis a má to na 20let a tak platí nějak jako my nájem třeba.. Ale jinak nikoho tak neznám. My by jsme si pokud jen Martin pracuje nemohli dovolit ani náhodou hypotéku okolo 12tis. Prostě ono to pokaždé nejde říct si chci bydlet ve svém, vezmu si hypotíéku. Znám takových lidí děsně moc,ani by jim ji třeba banky nedali. Takže co jiného zbývá než varianta nájmu. A já radši budu bydlet ještě tak 3-5let v nájmu a budu mít dítě,prostě tak jak to máme teďka,než naopak! A peníze co jsme vrazily do nájmu radši počítat nebudu...

elidule
autor
6. led 2011

@jiitkka jé,tak mi prosím napiš ten postup 🙂 když se mi to nebude dařit,tak bude mít Justýnka na zdi obrázky jak od Picassa 😀

fire85
6. led 2011

@jiitkka no ono to tak není všude.například moji rodiče paltí hypotéku 5 tisíc + voda,elekt.to se platí všude.
ale myslím že to jde platit i mín než prostě nějakých 12 tisíc.to že to tak někdo má je třeba proto že si hypošku vzaly třeba vysokou,nebo nevím.
my by jsme si hypotéku nejspíš dovolit mohli ale dost bych se toho bála,mít třeba 10 000 to bych nespala z toho.ale tak my budem mít úvěr ze stavebka,takže nás to vyjde strašně málo,však už jsem to tu psala.nějaký stavebko si platíš ? i když to zkrouhli tak je prej pořád nejvýhodnější spoření 🙂já platím 1700,- měsíčně.
mám to od 18 let,jasně že to není pak na koupi bytu to určitě ne,ale dá se to pak dát jako překlenovací úvěr,a pak tím tu nemovitost splácet,což mi přijde super.

nic jdu spát
dobrou

jiitkka
6. led 2011

@fire85 nn to nemám, myslím Martin má...teďka nevím.No ségra to maj na strašněmoc dlouho a stejně taková palba šílená. Kamarádka si koupily byt za 1800000,- a myslím na 24let a maj to nad 10tis měsíčně. To je prostě šílenost. No my to zatím řešit nebudeme, stejně ani nemůžeme.¨

@elidule tak poslouchej 😀 😀 = koukni se ke mě do toho alba "kubíčkovi nad postýlku" tam to máš nakreslené. Ale jinak, máš malinkej obrázek,nalep si ho na papír a naměr si z každé strany čtverečky po 0,5cm. Takže vlastně když to pak spojíš, tak budeš mít čtvercovou síť a označíš si je od 1ky,2,3,.... a pak podél třeba od a,b,c...(viz album). No a teď si spočítáš kolik máš čtverečků na výšku i na šířku. Dejme tomu že máš 10 na výšku a 7 na šířku a všechny po 0,5cm(příklad). A chceš to zvětšit teda. Tak nejdřív si musíš udělat tu čtver.síť, ale ve velkém. Takže dejme tomu že na A4ku čtvrtku/papír si uděláš čtverečky po 2cm - takže na výšku to budeš mít 20cm (10čtverečků po dvou cm) a na šířku 14cm (7čtverečků po 2cm). A to si opět spojíš a uděláš si čtvercovou sít (viz album). A je to vlatsně uplně to samé, jako pidi čtverečky. Označíš si je uplně stejně jako ty malé 1,2,3,......... + a,b,c....... No a pakna to budeš koukat jako na čtverečky,né jako celek obrázek. Jukneš dejme tomu do čtverečku 2b a nakreslíš do toho velkého co je v malém - jen obrysy samozdřejmě. A takhle to děláš celé...kreslíš přesně to, co je v pidi čtverečku do velkého,až budeš mít celek (viz album třeba lvíček). A pak si to buď - obtáhneš lihovou fixkou a vygumuješ pak tu tužku (linky,čtverečky) a můžeš to vymalovat fixkama, pastelkama.....a nakonec to jen vystřihneš a já aby to bylo hezké to ještě celé přelepím izolepou (tlustou,ať nejsou vidět její okraje)... nebo to obtáhneš lihovkou a dáš si na to slabonkej balící papír, kterej je průsvitnej a obkreslíš to. Pak si ho podle jednotlivých kusů roztříháš, ty obkreslíš na barevné papíry a pak to slepuješ k sobě, klidně na ten obrázek co jsi zvětšila a pak si to jen dokreslíš, třeba knoflíky, oči apod...a nakonec to obtáhneš celé lihovkou+izolepa zas... Anebo to nakombinuješ, že něco vykreslíš,něco nalepíš, třeba kde je větší plocha jedné barvičky a tak aby si to nevykreslovala fixkou... No a je to 😉 Přečti+jukni do alba a musíš to pochopit a hodně štěstí 😉 😵 Určitě to zmákneš a bude to krásné!!! Kdyby něco,ještě vysvětlím 😉

jiitkka
6. led 2011

@elidule JO a u toho pidi čtverečku se vždy dělá 0,5cm čtvereček 😉

elidule
autor
6. led 2011

@jiitkka noo,tak jsem si to přečetla asi 3x 😀 a pochopila jsem - teoreticky 😀 jak budu moct,zajdu do papírnictví a nakoupím všechno a zkusím to taky.Ty čverečkovaný papíry musí mít v určitých formátech určitě i v papírnictví,ale to by tam ty linky byly určitě vidět 😖 ne jako když si to člověk narýsuje tužkou a pak to vymaže

jiitkka
6. led 2011

@elidule určitě nakup bílé čtvrtky a nakresli si je slabonce sama, protože pokud budeš vybarvovat, tak tam pak nebudou. Je to raz dva, zas jich není stovka 😉 Určitě se Ti to podaří a krásně 😉

elidule
autor
6. led 2011

@jiitkka tak jo,dík za popis a důvěru 🙂 už vidím Vaška,jak uvidí,že mám něco takovýho rozdělanýho,že se bude chtít zapojit 😀
dneska jsme byly poprvý v mateřským centru a Justýnce se tam líbilo a se všema se chtěla kamarádit,jsem se bála,že bude furt jen u mě a nebude si chtít sama hrát,ale překvapila mě,budeme chodit častěji 🙂

jiitkka
6. led 2011

@elidule jé to je hezký,co je to zamateřské centrum??? U nás funguje něco jako dobrovolnej spolek, říká se mu "kapička" a chodí tam maminy už i s malinkejma dětičkama a zpívaj tam,apod 🙂

elidule
autor
6. led 2011

@jiitkka je to dům dětí a mládeže Libertin se to jmenuje a dělá se tam všechno možný,cvičení,hraní,různý kroužky,tohle funguje každý den od tří do pěti za deset kaček příspěvek,děcka si tam můžou hrát s milionem hraček a i do tělocvičny můžou,tam jsou prolejzadla a klouzačky a obgří kostky a balony a my si tam můžeme pokecat a uvařit si čaj,kafe,je to dobrý takhle přes zimu,když nemůžeme být venku na hřišti a tak 🙂
Justýnka je takovej můj mamánek,bála jsem se,že se ode mě fakt nehne,ale skoro si ani nenechala nazout bačkůrky,jak pospíchala za dětma 🙂

jiitkka
6. led 2011

@elidule tý jo,no tak to je perfketní teda!!! 😵 Snad tady u nás ten sněm mamin bude fungovat i tak za rok a něco, aby jsme s Kubíkem chodili taky 🙂 😵 To je bezvadný, že Justýnka se krásně zapojila,to je supr!!! 😵 Já jsem tuhle přemýšlela nad školkou, že děti normoš chodí od tří let, když je mamina na tři roky doma že?? Mě to přijde nějak brzo 😅 že to dítko je malinké...ale asi ne že??

elidule
autor
7. led 2011

@jiitkka bavila jsem se s jednou ředitelkou školky a ta říkala,podle svých letitých zkušeností,že právě ty tři roky jsou nejoptimálnější věk pro nástup do školky,ale že i tak se vždycky najde dítě,pro kterýho je to i tak moc brzo.Jsem zvědavá,jaký to bude u nás,čeká nás to sice za rok a půl,ale to tak rychle uteče ☹

jiitkka
7. led 2011

@elidule tak to jooo. Mě to nějak přijde brzy 😅 Ale asi zas čekat do 4let, když dítko bude už takové "zmamánkované" 😀 No já uvidím, jak to vykoumeme s tím rodičákem, zda to převedeme ze 4let na 3... ráda bych byla s malým doma 4roky, ale kvůli penězům to asi nepůjde...ještě nevím. M.to nechává na mě to rozhodnutí a mám na to ještě do 9.ho měsíce čas 😉

elidule
autor
9. led 2011

@jiitkka škoda,že to nejde si tu mateřskou prodloužit během samotný mateřský, takhle dopředu říct,že budu přesně tolik a tolik let doma,je blbý ☹

elidule
autor
9. led 2011

jinak co děláte ženy?
my jsme dneska odstrojili stromek - to bylo jehličí všude,ten stromek pak vypadal jak po napadením nějakým škůdcem 😀

jiitkka
9. led 2011

@elidule jj přesně. Je to naprdek!! Já v týdnu dám pryč výzdobu jen co máme.
Jinak ahojda,
já před chvílej vstávala, dneska bude kaše+filé. Co máte vy?? V pátek opět přes 1,5hod dost silné kontrakce, tak jsem myslela,že už jedu. Už jsem koukala do tašky, zda mám vše uchystané ale pak jsem dala sprchu a dcl to přešlo. No břicho mám pořád jak beton.. 😖 A to zítra přestávám brát to magnezium uplně, takže jsem na to silně zvědavá. + musím busem+péšo na maraton - sociálka,pošta,banka...a na to už jsem vůbec zvědavá, jak to s těma mejma zádama zmáknu!! Hlavně ať neprší,nebo není náledí jako v PA,to by mě kleplo!!

elidule
autor
9. led 2011

@jiitkka no to máš hodně chození 😒 já jak jsem byla doma v těhu,tak jsem vítala každou příležitost někam jít,ale vždycky mě to přešlo,jen jsem vyšla před barák - jsem byla ufuněná a bolely mě nohy 😝 moc daleko jsem nikam nedošla
bude všude břečka,je docela teplo,takže to všude taje
jinak my měli máčku s rejží,ale bylo to nějaký slaný

jiitkka
9. led 2011

@elidule máčku 🙂 Jakou?? Já tedka vařím na kašu.
No jako je to děs, hlavně tyzáda. To se kolikrát musím zastavit a sotva funím. A dřív šlo to břícho, ale tedka jen vylezu, je tvrdé jak beton. No kdyžtak si zítra budu muset jít někam na čaj na odpočinek, jinak nevím nevím... 17.ho mám doktora,ale to mě snad poveze tchýně. Protože pak musím i s odběrama,na opačnou str.městaapod. No ale toho dr.budu mít každý týden už+pásy. Což pásy, nemocnice je kousek od zastávky,ale doktor..to je katastrofa!!! štreka jako ..... 😒 No mě těhu bříško vůbec nevadí, nepřekáží, jen u zavazování bot...ale už se těším až se zbavím těch zad, funění a tvrdého břicha 😀

elidule
autor
9. led 2011

@jiitkka obyčejná z hovězího,masíčko dobrý,barva taky,ale ta slanost 😝 😀
kaši jsme měli včera u našich s řízkama 🙂 kaši já můžu i samotnou
to je fakt,tohle běhání po kontrolách 😒 já jezdila autem k mojí doktorce cca 45 min a pak do nemocnice v tom samým městě na utz a cukr a jak už bylo léto a vedro,tak mě to cestování docela taky zmáhalo 😖 byla jsem ráda,když jsem ten poslední měsíc už mohla chodit do nemocnice na utz a pásy ve městě,kde bydlím,jsem tenkrát říkala doktorce,že se mi blbě jezdí,tak mě na konec těhu předala do péče zdejší nemocnice, 🙂 stejně jsem tu měla sepsaný porodopis a rodit jsem chtěla tady,tak jsem si i okoukla prostředí 🙂
boty jsem měla jednoduchý nazouvací,jenže to šlo,bylo teplo,neumím si představit,že bych s tím pupendem si zavazovala boty,už takhle funím v předkolonu při zavazování bot a to nejsem těhotná 😅 😀 😀

jiitkka
9. led 2011

@elidule No já se taky neohnu vůbec už 😀 Musím dát nohu na židly, nebo na vanu a stejně mám pocit,že mi to břicho vyskočí do krku,jak na něj tlačím 😖 Když je doma Martin,tak zavazuje a rozvazuje on 😀 No v zimě je hrozný to oblékání, sníh, to je poděs. Ale v létě, s tímhle břichem ... no potěš taky!! My jsme bydlely přímo v centru města, na náměstí,ale to bylo 1kk právě. A byty větší třeba 3kk, 3+1 ve městě jsou šílený nájmy,to by jsme nezmákly. A když za cenu normoš,tak naprosto hnusnej byt... 😖 Takže jsem našla 4km od náměstí,pořád seto bere jako Jičín,tam kde bydlíme. Péšo je to krásná procházka 3km lipovou álejí, máme tu za barákem Lodžii, což je super jako park, klídek...městečko malé je hnedka kilák vedle(Valdice,jak tu je ta nejhorší věznice plná vrahounů), tam chodím na nákup- jsou tam jen potraviny a pošta 😀 Ale zas se nebudu bát tam nechat kočárek před krámem a na námku ve městě bych se teda bála. Takže péšo to bude s kočárkem 40min,parádní procházka...ALE tedka s břichem je to poděs děsnej, k dr.bych to pěšky měla hodku+čtvrt určitě, doktorku budeme mít asi 45min.ale to se dá, v té lipové áleji, už u města kousínek je zastávka a tam vystupuju a do nemocnice to mám 10min,což je paráda i na náměstí 10min. Jen gynda je mnohem dál. Jen je naprd s kočárkem,když budu kojit tak jak to vymyslím s tím kojením...v létě to bude pohoda,dřepnu si v parku,nebo v lipách,ale takhle... protože busy kočárky někdy neberou, nebo kdo by mi s tím kočárem pomohl že jo... No bude to koumání teda...a auto má Martin v práci přes týden, jezdí do práce 60km tam a 60 zpět, takže autem musí...a na další není teda. 😖

elidule
autor
9. led 2011

@jiitkka jéé,tak to budeš mít,kam chodit na prochajdy,to je fajn,minulej byt jsme měli v klidný čtvrti a taky jsem měla,kam chodit na klidný procházky,tady je to frekventovanější,ale pěšky k dětskýmu a k zubařce a do nemocnice to je pěšky tak těch dvacet min,krám i školku do budoucna mám pár kroků,autobus,kdybych potřebovala,tak každou chvilku,to jsem ráda,protože Vašek teˇdkon má auto taky pro sebe,ale zatím ho přes týden nepotřebuju, uvidím v létě
s tím krmením se to musí vždycky nějak vykoumat,skloubit to s režimem,ale tak my jsme pravidelně jedly,ale když jsme musely k doktorovi a nehodilo se nám to časově s jídlem,tak jsem dala trošku dřív nebo vzala sebou do lahvičky a pak v čekárně ještě dokrmila,když budeš kojit,tak to máš lepší,protože nemusíš hlídat teplotu mlíka 🙂 to je výhoda velká,já sebou měla mlíko v termolahvi,ale kolikrát,když se ozvala Justýna hlady,tak to mlíko stejně bylo někdy ještě teplý nebo už zase studený,pak jsem tahala dvě lahvičky, na mlíko a s převařenou vodou a v termosce vařící vodu a ještě dávkovač mlíka a pak jsem to malý míchala čerstvý,třeba když jsem šla s kámoškou do restaurace na kafčo 🙂 ale stejně takovýho nádobí 🙄
no do autobusu se snad vlezou dva kočárky a některý řidiči to dodržujou a nevezmou,ale některý jsou dobrý a vezmou víc

elidule
autor
9. led 2011

taky nenechávám kočárek před krámem,když to jde,nacpu se tam i s kočárkem,ale nevim,jak u vás,ale třeba k našim vietnamcům ani se už nesnažim chodit,protože i kdybych se tam procpala,tak těma úzkýma uličkama stejně neprojdu s kočárem ☹

jiitkka
9. led 2011

@elidule školku mám hnedka ob ulici tady a prý suprovou, škola tu je do 4.třídy. Bus zastávku mám taky hnedka a jedzí každou hodinku do města, což je taky supr 😉 Takže to je supr 😉 No modlím se, abych kojila!! To ohřívání je taky naprdek, no... No nejhorší je, že když od nás jde školní autobus narvanej,tak nevezme maminu s kočárkem...jezdí samej debil, že jsem tak sprostá. No ve městě kočárek nebudu chtít nechávat. Ale do potravin,kam často chodím tak tam se kočárek vejde 😉

elidule
autor
10. led 2011

dobrý ránko 🙂
tenhle týden mám službu na společný chodbě,tak musím večer vytřít 😝 doufám,že to zaregistruje jedna z místních bab,aby mě viděla, že uklízím,protože paktam věší různý cedulky typu: noví nájemníci,vytírejte! 😀

jiitkka
10. led 2011

@elidule 😀 😀 😀

elidule
autor
10. led 2011

@jiitkka no jsou hrozný 😀 přitom,když tu chodbu uklidíš,jako bys nic neudělala,není to vůbec poznat

fire85
10. led 2011

@elidule u nás s tím úklidem to samý,měli jsem tu mladou maminku co furt prudila a smejčila ,naštěstí se odstěhovali 😵 byla fakt děsná,měla malýho prcka na ketrýho furt jen ječela

jinak vás všechny zdravím,přišla jsem před chvílí z práce a jsem jako vy asi,sama doma,přítel odletěl a vrací se příští středu.no ale vy máte doma aspon děti tak se určitě nenudíte.
kromě @jiitkka ,ta bude mít ale za chvíli 🙂