Přes týden bez taťky 😞 Máte to některá?

elidule
5. dub 2010

Ahoj maminky,těhulky i snažilky,máte to některá taky tak? V pondělí odjezd,v pátek příjezd ☹ Jak je venku ošklivo,sedím doma a nemám si s kým popovídat.Přidá se některá 🙂 .............. doufám 🙂

elidule
autor
30. dub 2010

no Justýna jak usne okolo tý půl osmý,tak taky vydrží spát do sedmi,jak odpadne dřív večer,v šest už na mě huláká ☹

my se cpeme esíčkem,ale je vidět že jí chutná,protože vůbec nedrobí a poctivě souká do pusinky,to ostatní je vždycky na kousky všude okolo 😀

jéé,to bych chtěla slyšet

lamarika
30. dub 2010

Holky jdeme se slunit 😀 Zatím papa

janulle22
30. dub 2010

eli rajska je strasne jednoducha... jestli chces napisu ti recept tak jak ju delam ja... je to z mmb a strasne lehoucka,... a dycky se mi povede... 😉 ja nejsem moc kucharinka, ale rajskou, kure na paprice, koprovku ovladam na 1 😀 ja vim samochvala smrdi... 😀

lami uzijte si slunicka... 🙂 je tam krasny teploucko... 😉

elidule
autor
30. dub 2010

no Jani napísaj mi,ať se přiučím,my totiž omáčky můžeme,koprovku jsem jako dítě nesnášela,ale teď bych si jí taky s chutí dala 🙂

janulle22
30. dub 2010

koprovka
nasekame kopr(koupis ve sklince), osolime a povarime ve vode.
\podle mnozstvi nalejeme mleko (ja davam litr a z toho di odleju do hrnku na zaterku) a dal varime.
do hrnka dame trochu mleka a hladkou mouku a udelame zaterku a obcas michame.
\po chvili dame zaterku , pridame ocet( pokud je to ze sklinky uz ocet nedavam), cukr, sul a michame.
Pridame 2 vejce a nakonec slehacku a platek masla na zjemneni.
\porad michat a varit na !!!mirnem ohni!!! bo se ti zgrcne...

rajska pro deti
cibule, 2 rajske protlaky, sul, pepr cely, bobkovy list, nove koreni, ocet, 4 hrebicky.

Na zpenenou cibuli dame koreni a nechame jeste podusit a podlejem vodou 2-3 litry, povarime a zahustime vodou a hl. moukou, pak pridame protlaky a nechame varit 20min. Pak vse prepasirujeme a dochutime cukrem, octem a ja vetsinou i soli.

no a udelam jak na sekanou, udelam z toho placky oprancim na panvi a mnamka... pokud mas rada plnenou papriku muze byt. tak doufam, ze se ti povede...neni na tom co zkazit... 😉

elidule
autor
30. dub 2010

dík,už se mi sbíhají sliny,odpo nakoupím a udělám zkusmo k véče 🙂
to mě neznáš ještě 😔 😅

elidule
autor
30. dub 2010

by mě nenapadlo, že hřebíček patří do rajský?

janulle22
30. dub 2010

ono to hezky ovoni, to zas dava tchynka do rajske ale muzes i bez teho... 😉

janulle22
30. dub 2010

eli pokud budes delat jen pro vas dva na vecu, tak staci litr vody a 2 protlaky... zkousela jsem z jednoho ale bylo to sterasne svetly, tak sem stejne dala 2 .... 😉

elidule
autor
30. dub 2010

dobrá,to bude lektvar - jsou čarodky stejnak tak že jo 😀 😀

janulle22
30. dub 2010

😀 😀 to zvladnes eli, je to lehke... fakt, uvidis, ze to pujde samo... 😉

lamarika
30. dub 2010

Holky taky tak máte rády když vám nějaký babky venku zanou radit co máte dělat s děckem? Já zase jednu takovou dneska potkala. Mates blbl v kočáru a ta babka hnedka na mě zpustila abych si uvázala jinak mi spadne. Tak už jsem se naštvala a usmála jsem se na ni a řekla, že je to moje dítě u budu si s ním dělat co chcu a že když spadne, tak prostě spadne.

Tu rajskou dělám taky tak, ale já tam dávám koupenou jíšku. Tak to máš ještě lehčí 😉

janulle22
30. dub 2010

lami tak to se mi jeste nestalo..ale jednou by to nekdo zkusil a nepochodil by... 😀

lamarika
30. dub 2010

Já takový rozumbrady právě potkávám furt. U nás je tady nějakej mor nebo co. . . Většinou je nechám bejt, ale dneska jsem na to neměla náladu

janulle22
30. dub 2010

bych je nenechala ani jednou... 😠

lamarika
30. dub 2010

Jsem nějak vyměkla nebo co. Budu muset být na ty lidi co mě se.ou tvrdší 😉

janulle22
30. dub 2010

to jsou hormony... 😵

elidule
autor
30. dub 2010

já se asi tvářím hrozně blbě,protože mě si moc nevšímají,akorát na bezdomovce mám štěstí,ty se se mnou chtějí vybavovat 😕
akorát jsou to asi dva dyn,potkala jsem známou a ona se nahne do kočárku a ťuťuli a muťuli a tak podobně a furt mi Justýnu tak ošáhavala a pak z ní vypadlo,že jde od doktora,že má chřipku 😠 jsem myslela,že jí zabiju a to je máma od tří dětí

já teda taky používám tu jíšku v granulkách normálně

elidule
autor
30. dub 2010

já vím,že běcila můžem chytit kdekoliv a kdykoliv a nedržím malou ve skleníku,ale já bych to neudělala,kdybych věděla,že jsem nemocná 😖

elidule
autor
30. dub 2010

ježiši bacila samozřejmě

lamarika
30. dub 2010

Tak jsem dneska zase dala Matesovi tu dušenou mrkev s mazem a brsmborem a dneska mu to šmakovalo a snědl všechno bez remcání. Včera měl asi fakt blbej den. Když měl včera ty narozky, tak jsem nám koupila zmrzku a slízali jsme ji společně a Mates ještě pak snědl oplatek 🙂

lamarika
30. dub 2010

Za chvilku budem muset jít do plaváčku, moc se mi ale nechce. Nejradši bych se natáhla na gauč a dala si dvacet. To sluníčko a teploučko k tomu přímo vybízí 😎

janulle22
30. dub 2010

lami to jo no... 😀 taky bych to zalomila, ale ada rika, ze ne... 😀 😀

janulle22
30. dub 2010

tak jsem z nudy vyzehlila a ada tu dela bordel s houbickama na nadobi... 😅 snad se nam tata brzy probere z komatu a pojedem na carodejnice... 😉

lamarika
30. dub 2010

Já jsem se před chvilkou vrátila z plaváčku. Teď čekám až malej usne a mezi tím se krmím brambůrkama. Pak jdu na uklízení, velice rychlý uklízení

janulle22
30. dub 2010

lami prd na to, hod nozky nahoru a uzivej klidku... 😉

elidule
autor
30. dub 2010

holky,tam jehnusný dusno,my jsme byli všichni u strejdy mu předat nějakou poštu a pak jsme jeli do Obi koupit novej zámek na dveře a asi budem muset koupit novou schránku,protože ty starý nájemníci nevrátili klíče 😠
najím se a dám malou spinkat taky na chvíli ještě
jsem se ptala manži,jestli si něco naplánoval na čarodky,tak prej ne,jede na byt a dělat tam pořádek - úplně čumím,kde se to v něm vzalo 😀

janulle22
30. dub 2010

hihi elit ak to je super aspon se to pohne... 😉 ... co tam bude delat? uz malovat?a kdy se budete stehovat?a budete tam met ne?

lamarika
30. dub 2010

tak už jenom musím počkat až se malej vzbudí abych mohla vysát, naházet oblečení do skříně a rychlej úklid je za mnou. Musela jsem to tu zkulturnit aby zase nepřijel manža a nezačal na mě hnedka ječet co to je tady zase za bordel. Hlavně jsem poklidila hračky aby se tu nepovalovali.

Eli a co tam je za podlahy? Plovoučky? Nebo tam budete dávat koberce?

janulle22
30. dub 2010

lami myslim ze psala o kobercich...
ty ses sikulka... to manza bude mit radost... 😉