Přes týden bez taťky 😞 Máte to některá?

elidule
5. dub 2010

Ahoj maminky,těhulky i snažilky,máte to některá taky tak? V pondělí odjezd,v pátek příjezd ☹ Jak je venku ošklivo,sedím doma a nemám si s kým popovídat.Přidá se některá 🙂 .............. doufám 🙂

janulle22
1. led 2011

@elidule pár fotek mám na fcb tak kukni 🙂

jiitkka
2. led 2011

Ahojda.
tak já vstávala až v půl12. Protože jsem od půl3 do půl6 do rána seděla schoulená v křesle. Vzbudila mě děsná bolest čípku, hrozně intenzivní a chvílema do toho píchání u něj a v celém hrdle. Bylo to hrozný!! Přitom břicho netvrdlo,žádné křeče...no už jsem pak zouflastvím a únavou brečela...Kdyby alespoň poslíčci,ale tohle zas... Malej do toho šíleně kopal. Každej den od čtvrtečních poslíčků se něco děje - pálení několikahodinové v hrdle,pak čípek, ikdyž jsem v klidu pocit tlaku...už jsem z toho jelen!! Přemýšlím,zda zítra nezajedu k doktorovi,ať mám klid. A Martin jede až odpoledne asi,tak bych nemusela pěšky a pak tam zas je až v pátek můj dr...
@fire85 to se Ti teda povedlo s bundou 😀 😀

fire85
2. led 2011

@jiitkka je tak se drž a k doktorovi si určitě zajed! lepší dvakrát zbytečně než vůbec
no s tou bundou,roztrhlo se mi to ve švu ale úplně drsně,musela jsem o něco zavadit ,aje to přes celej rukáv,ani zašít to nejde.tak jsem jí byla reklamovat a oni mi tu reklamaci uznali a dostala jsem poukaz v ceně té bundy.takže mám radost,akorát si musím novou bundu vybrat a nějak se mi nechce,právě proto že musím 😅

jiitkka
2. led 2011

@fire85 díky, zajdu ať mám klid. Jsem z toho nervní dost.
No to s tou bundou se Ti teda nějak povedlo 😀 Ale super, že Ti reklamaci uznali, to je fajn! Ale divím se, že Ti neřekli,že je to Tvá vina a nazdar. No alespoň že tak a koupíš si novou 😵

fire85
2. led 2011

@jitkka tak se musím pochlubit,bundu už mám novou ,jeli jsme ji s přítelem koupit.v SAM měli 50% slevy,mám ji za 700,-je to delší kabátek,ale sportovní a je v malinový barvě.fakt mám radost,zejtra mi bude teploučko.no jo to je tak když má někdo jednu zimní bundu 😒

jiitkka
2. led 2011

@fire85 No tak vidíš, jak jsi krásně nakoupila 🙂 Ty slevy po Vánocích jsou dobré. Já mám taky jen jednu a teďka takovou těhu a pak uvidím co s ní.

janulle22
3. led 2011

nazdárek děvčata... 🙂

@fire85 dobrej kup... 😉

tak a už mi začiná školní nasazení... jak jsem se do školy těšila, tak ted se mi vůbec nechce... jsem udělala rajskou tak jsem se nabouchali a chce se mi spát a ne jet do školy... 😀 malýho mám doma a tak dojel můj tata hlídat, Honza mi už odjel, tak zas budem válčit sami... 😖 to je taková nuda když tu není...

tak jdu hodit vanu, namalovat obličej na xicht a vyrazím do školy, tak se mějte hezky... 😵

elidule
autor
3. led 2011

čus 🙂
nevíte náhodou o nějaký stránce na netu,kde bych zjistila seznam dětí narozených v určitým měsíci v určitým městě? dá se to vůbec? nejsou to nějaký tajný údaje třeba? 😒

@janulle22 vše se zase vrací do starých kolejí,co?za chvíli pololetí 🙂

fire85
3. led 2011

čau holky před chvílí jsem dorazila z práce,mám dnes dobrou náladu 😵
@janulle22 at ti to jde ve škole,ale v tuhle dobu máš už asi po....
@elidule to netuším,co třeba se obrátit na matriku,tam by ti to asi neřekli co? 😕
@jiitkka ahoj,jak ti je? byla jsi u dr?

kámošky ségra je těhu a čeká v dubnu a nechtěj vědět co to bude...no a ta moje kámoška začíná taky silně uvažovat o tom že půjde na mateřskou.ale trošku mi u ní přijde že chce jen proto aby nemusela chodit do práce 😖 my spolu pracujeme.navíc počítá že by se to povedlo hned .tak nevím

jiitkka
3. led 2011

@fire85 Tak u p.doktora - tělo se opravdu chystá, takže ty bolesti co mám jsou normální. Prý je má někdo silnější,někdo vůbec a já patřím k těm co je mají silnější a ty stahy dělohy mnohem častější. Hrdlo je podrážděné, asi z těch ATB tak mám čípky a mastičku. Čípek drží pořád stejně za ten posl.týden, takže to je prý ještě ok. ZA 14dní jdu na kontrolu a vezme mi krev a pak už budu chodit každý týden k němu a každý týden na pásy. Malej je v pořádku,kontroloval ho jak na velkém UTZ, tak mi udělal radost Koukali jsme mu na ledviny,močák,srdíčko,... apod...i placenta je v pořádku. Krásně mi vše vysvětlil, ukázal to hrdlo, jak se bude teďka chystat mi ukázal...tak jsem informovaná 😵 Kdyby něco, okamžitě do špitálu, ať mám jistotu že je vše ok. Ptala jsem se co se týče malého, jak je větší a prý mi nikdo neřekne, zda byl počat teda o cca 10dní dříve a termín bude taky dříve, nebo je větší,že bude velkej. Nebo to prý nebude mít vliv a váha se teďka srovná zase. Prý to mám nechat přírodě a že ta to zvládne 😵 Jinak za týden mám kilo nahoře. A tlak mám teda vyšší trochu,ale to je snad ok. Za týden mám vysadit uplně magnezium, aby jsme tomu tělu už nebránily zbytečně. Takže koncem tohoto týdne zmenšovat a zmenšovat dávku a v PO už nic nebrat. Takže pak očekávám,že teprva to právé ořechové přijde. Kamarádka co vysadila v 36tt magnezko,tak pak říkala,že se sotva hla z domu, jak měla poslíčky a tvrdé břicho neustále. No, já už se fakt tááák těším na porod a malého 😵 😵
Jinak jsme nakoupily, zašli na meníčko k bratránkovi do restaurace a donesli 5tis.na kočárek další zálohu, takže už jen 2500,- - juchůů. Tak jsem hnedka klidnější. A koupila jsem si krásné papučenky do porodnice - teplonké. Budu celá v modrém, to mě došlo až doma-modrá košile,župan,papučky ale mám i žlutou sebou 😀

fire85
3. led 2011

@jiitkka tak to mám radost že je malej v pořádku a doktor ti to všechno vysvětlil,hned jsi určitě klidnější.a do termínu už to určitě bude v pohodě 🙂
á dělám rizoto ,už na něj mám chut a už se dlouho chystám na nepečenej dort,dostala jsem k vánocům dortovou formu tak musím udělat.
jé my měli dnes s kámoškou taky meníčko-teda ona, já si dala minutku-kung pao s hranolkama,bylo dobrý ale bylo toho moc.

jiitkka
3. led 2011

@fire85 díky 😉 No tak do 20.ho,ať je ještě v bříšku a pak klidně hurá na svět. A i bych pak byla ráda,aby nebyl obřík 🙂 Hmm rizoto 😉 Já tedka dělala k véče topinky, Martasovi budu dělat řízky na cestu a pekla jsem perník-mňam,povedl se 😉

elidule
autor
3. led 2011

@jiitkka Kubík určo vydrží 🙂 a kdyby náhodou ne,tak neboj,doktoři dneska uměj fakt zázraky a neonatologická péče u nás je jedna z nejlepších,co jsem četla 😵
jak tak píšeš,jak chodíš k doktorovi a jak se připravuješ,tak jsem taky tak zavzpomínala,jak jsem to čekání prožívala já a když si vzpomenu,jak jsme každou chvíli pro něco jeli do krámu,protože jsem byla posedlá tím,že to potřebuju určitě 😀 ty uvažuješ rozumně a věcně,ale já jsem viděla někde nějaký speciální nůžtičky na nehtíky nebo i pilníček pro děti na nehtíky a nebo jinou ne tak potřebnou a zásadní věc,hned jsem si to zapsala a jak dorazil Vašek domů,tak jsme jeli to koupit 😅 😀 😀 teˇd vím,že jsme nakoupili strašně moc kravin a i třeba oblečky jsme ani nevyužili,ale hrozně mě to čekání těšilo a tyhle přípravy 🙂

fire85
3. led 2011

@jiitkka děláš mi chutě!! 😀 řízky miluju a perník taky 😵 topinky už teda tak ne,vždycky je udělám děsně mastný,takže radši v toustovači opeču chleba.ale dřív když nám je dělala mamka doma tak byli fajn,třeba s míchanýma vajíčkama.

@elidule jak čtu o těch přípravách tak já budu určitě stejná jako ty,už ted koukám po věcech co se mi líbí 🙂 .nedávno jsem říkala příteli že musíme koupit dopředu plínky a on si myslel jako že už ted 😀 já samozřejmě myslela třeba na konci těhu 😅

elidule
autor
3. led 2011

@fire85 já taky dělám topinky nějak mastný,i když je dám vysušit na ubrousek,tak je mi po nich těžko 😝 ale s míchanýma vajíčkama jsem je taky měla ráda 🙂
já jsem si dělala seznamy,co potřeba domů na mimčo a co do porodky a co z drogerie a hrozně mě bavilo to nakupovat a ze seznamu odškrtávat 🙂 Vašek a zkušený maminky to přehlížely se shovívavým úsměvem,ale já byla spokojená,to bylo hlavní,ne? 😀
a pak mě mrzelo,když jsem měla tak krásně připravenou tašku do nemocnice a tu jsem tam nakonec ani neměla 😅 jsem si tenkrát říkala,jak jsem tam všechno měla naskládaný a připravený 😅 😀
plen jsme měli snad patero balíků!! 😅 protože jsme koupili newborn po dvou značkách a pak už na větší miminko taky po vícero značkách 🙂

fire85
3. led 2011

@elidule no jo já jsem v tomhle trochu magor 🙂 myslím že jednou budu přerovnávat věci pro mimčo už od 3.měsíce,třeba 😀
ale jasně hlavně že jsi byla spokojená, to je nejdůležitější.
já taky dávám všechno vysušit na ubrousek,někdy to ani moc nejde,ale pro ten pocit že to tak není nasáklý tukem je to fajn.
jinak jsem si minulý týden koupila olivový olej,používám a je to super.

musím si koupit novou lékárničku do auta,zrovna dneska ukazovali z Jihlavy tj. od nás že to policajti kontrolujou 🙄
pokuta až 2000,- tak to radši dám za tu lékárničku 200,-

dneska jdu dřív spát,vezmmu si časák do postele.
mějte se dobrou noc

elidule
autor
3. led 2011

@fire85 stejně je to fajn,že si člověk může vše nakoupit dopředu,já si koupila i Nutrilon a jak jsem tu první noc byla ráda,když malá brečela hlady,že jsme ho doma měli 😔,když si představim,jak mamka říkala,že sunar byl jen na předpis a záleželo na doktorce,kdy uzná za vhodný ho napsat tý mámě 😲 nebo pleny na příděl a jen ty látkový!
my už lékárničku máme asi měsíc,náhodou jsem šla okolo lékárny a tam měli vývěsku,že je mají,tak jsem hnedka zašla a koupila 🙂
když mě olivový olej tak divně smrdí,nebo ne že přímo smrdí,ale tak mi nevoní 😅 nebo jsem koupila nějakej blbej asi 😒
taky si jdu čítat do pelechu 🙂
dobrou 🙂

seba
4. led 2011

Ahojky kecalky 😉 mám další dvě zkoušky-tak ještě devět a končím 😝
Sárince nastala škola a rovnou najeli na násobilku,ale je to šikulka 😵 Sebíka zaučuju na tatíka,už ráno moc neřve,tak uvidím jak to za 14 dní zvládnou.

@jiitkka Gratulace ke KO 😵 a Kubík ať vyleze dvacátýho-Sebík má svátek 😵 😵 😵

@elidule já sice toho moc u Sebulky nekupovala,ale třeba plíny jsem měla dopředu na rok 😀 😀 😀 tehdy na nás blbě koukali,když jsme jima měli narvaný dva koše 😨

seba
4. led 2011

Jani jak bylo ve škole?Máš jedničku 😎 ???

elidule
autor
4. led 2011

ahoj 🙂

@seba ještě devět?? 😕 toho je nějak moc ne? 😅
co bude za 14 dní? někam jedeš?nějaká zkouška ještě? uděláš z rodiny slaměný sirotky? 🙂

janulle22
4. led 2011

nazdar holčiny....
tak jsme si dala 30min na kole a posilování, tak mám ze sebe dobrej pocit... 🙂 ale ten vydrží jen do té doby dokud se nekuknu do zrcadla... 🙄

@seba taky se divím, že toho máš tolik 😕 já ve škole zatím nic, včerá jsem byla dutá jak bambus... 😀 včerá jsme měli supl na matiku a on na mě at jdu k tabuli to spočítat tak sem se začala cukat, že to jako néééé že to neumím, nerozumím tomu a tak...trapas jako prase 😝 zítra němčina, tak se na to dneska musím kuknout at nejsem za debila... 😀
jdem se naobědvat a já pak hodím vanu... 🙂

jiitkka
4. led 2011

ahojda, dneska den debil 😒 Ráno vstávám v půl5s Martasem,jdudo ledničky mu přinést věci sebou na cesty a spadla mi přesnídávka, málem kocourovi na hlavu, rozflákala se a vykydla na stěnu bílou šíleně a na protější taky to dolítlo 😠 Pak do 7h čumákuju nejde mi to spát, jen co vstanu telefony samé. Pak přijela kamarádka a kamarád najednou,ale to se celkem šiklo 🙂 + máme novou sousedku pod náma, Martin ji zná-pochází ze stejné vesnice a totál cvok prej. Má malého syna, cca 2-4roky nějak...nevím...a ráno tam na něj řvala,ať zavře hubu, nebo mu ji rozmlátí. Prý fetka bývalá... no masakr!!! 😠 Teďka jsem se doplatila domů z krámua dcl v poho jsem to ušla,ani moc nefuním,ale ty záda jsou šílenost šílená. A to mám jít zítra,nebo v PO na sociálku+banka+pošta busem+péšo kus..to netuším jak to zmáknu 😖 Venku pěkně mrzne 😒 Dneska jsem koukala a řekla bych,že mi docela spadlo břicho dolů... No hlava z toho mrazu venku bolí jako střep, tak jdu chrnět 😉
@seba díky 🙂 No 20.ho by byl dobrej datum - 20.1.2011 😉 To už jsem si říkala několikrát 😀
@elidule jinak co se týče těch příprav 🙂 Je hodně věcí co bych chtěla,ale vím že jsou zbytečnost a z finančního hlediska jsem si udělala mega seznam a prostě tam jsou věci,co jsou nutné,co potřebujeme. Oblečení máme hodně,až moc bych řekla,ale to je tím,že jsme ho dostali dost. Ikdyž zas když bude malej blindit,tak ho stopro užiju a nebudu prát jak šílená. Postýlka je po Martinovi,jen jsme ji natřeli na bílo,vypadá jak fungl nová 😵 No a matrace nová, fusak, kombinézky, vanička, lehátko, kosmetika, dudlíky, monitor dechu, komoda, zavinovačky, atd atd jsou pro mě samozdřejmé(ikdyž třeba pro tchýni zbytečné)... no a lehátko polohovací, mantinel do postýlky, nějaké hračky koupíme až z porodného/rodičáku.Takže jsme zařízení, i nějaké drobnosti jako chrastítka,kolotoč,a tak máme to jo 😉 A zbytek až budou kačky navíc. Seznam už je celý odškrtaný, takže parádička 🙂 I jsem taková, že dost porovnávám ceny. Nač kupovat to samé někde dvojnásob dražší,nebo se ukvapit a mít to za každou cenu. Vždyt to oblečení je na chvilku,hnedka z toho vyrostou,takže mám cca 50-60% použitého,ale nikdo to nepozná,jsou to nádherné věci(viz album mé) 😉 😉 Jinak ale Nutrilon nemám... Modlím se ať kojím!!! A dotaz prosím, jsem to nějak zapoměla 😅 - jak mám vyvařit dudlíky?? já jsem zapoměla,jak se to v té vodě dělá...tak ať je nezničím 😅 Díkas!!! 😉

elidule
autor
4. led 2011

@jiitkka to jo,to je hezký datum 🙂
tak právě dneska je fajn,že to umělý mlíko můžeš kdykoliv koupit,kdybys třeba už v porodce musela dokrmovat (mě malou krmili nutrošem už od začátku,protože se vůbec nepřisála,rozkojila se trochu až s kloboučkama),tak abys ho doma měla,ale já jsem některýma věcma stejně pověřila Vaška,jako odsávačku a kloboučky na kojení mi kupoval on,já byla v klidu doma popříjezdu z nemocnice,on jel na nákup 🙂
my jsme oblečky taky měli a v podstatě máme přísun další po neteřích,jinak jsme nakupovali v tescu,třeba sedm bodýček za 150 kč,to bylo fajn,kámošce jsem to radila,protože ta nakupovala ve specializovaných krámech s dětstkým zbožím a jen za jedno bodyčko dala klidně 150 korun a to bude matka samoživitelka 😖
já jí něco miminkovskýho prodala levně,to zůstane krásným,to mimčo to nezničí
ty dudlíky já hodila do vroucí vody na 5 minut a pak jsem je jednou za čas zase vyvařila

elidule
autor
4. led 2011

@jiitkka ta ženská musí bejt magor, přiznávám,že mi taky někdy tečou nervy,ale takhle jsem na malou nikdy neřvala teda! 😠

jiitkka
4. led 2011

@elidule do vroucí vody hodit, nebo je dát vařit a až se začne voda vařit tak vyndat?? díky 😉 Ta ženská je psycho, bych ji kopla a to jí je nějak24. No bývalá fetka že jo a psych.labilní říkala Martas 😠 Jinak Tesko má nádherné věcičky pro děti!! A za super ceny! Máme odtamtud taky něco 🙂 Supr stránky s oblečením jsou www.laclik.cz -jukni, fakt krásné zboží a super ceny. 🙂

seba
4. led 2011

Ahojky-tak mám další dvě zkoušky-je toho dost,ale zase je to na šest let-no cvoci na ministerstvu vždy něco vymyslí a ty se pak pos... 😠 😠 😠 tatík šel na jedno,Sebíka už jsem vrazila do postýlky a půjdu na Sáru.Ráno musíme brzo vstávat,povedu ji do družky a pak jedu na ko na cévní 😒
@elidule -za 14 dní jedeme s maminou do prahy na muzikál 😵 😵 😵 a tatík bude poprvý hlídat oba dva naráz-no docela ho lituju,ale ať si zkusí co to je ležet doma na mateřský-no samo,že jídlo budou mít nachystaný a nic víc po něm nemůžu chtít,jen aby ohlídat a´t se nezabijou 😝

elidule
autor
4. led 2011

@jiitkka chudák dítě fakt 😒
až se začne vařit voda,tak je tam hodit a povařit,neboj,s těma dudlíkama se nic nestane ........ to jsem si myslela já blbec bohužel i o takovým tom plastovým špendlíku pro děti,taky jsem si říkala,že ho vyvařim a zničila jsem ho samozřejmě 😝 😅 pak mi došlo,že takový hračky jen oplachovat 😅 ........... no nějak na to člověk přijít musí ne? 😀

@seba to musí mít zdravotní sestry všechny nebo, tys myslim psala tenkrát,že děláš s fyzicky nebo psychicky postiženými lidmi?
co na to manža? těší se? 😀

elidule
autor
4. led 2011

@janulle22 jsem ti zkoukla fotky na fb a musela bejt super zábava 😀 na jedný jseš tam nějaká pocákaná,to bude doufám jen šampíčko 😀 😀

fire85
4. led 2011

ahoj
@jiitkka parádní věci za dobrý ceny máte myslím 🙂
to teda máte hrozný sousedy to ti povím 😒

v tescu maj fakt pěkný věci,pro děcka tam toho maj děsně moc a hlavně je to opravdu za pár kaček.
já mám v plánu nakoupit jednou úplně všechno ze sekáče,myslím oblečení.stejně toho dost dostanu a právě to bude nový.u mých rodičů to bude první mimčo.i když možná mě předběhne ségra,ale tý je 20,tak by zatím byla blázen kdyby si pořizovala mimčo v tomhle věku 😎

dneska sem nějak neměla čas,koukala jsem ted na TV a užívám si přítele,v pondělí zase letí pryč ale jen na 10 dní.

dnes jsme měli mít schůzku nebo se spíš domluvit s projektantem na barák skrz peníze za rekonstrukci a nějak to zase protahuje.já to vyřizovat nemůžu ,ptz je to na přítele a ten jak jede v pondělí pryč tak se to bude zase asi táhnout.no snad to stihnem a začneme v tom dubnu ,jak jsme chtěly.

seba
4. led 2011

@elidule jj všechny zdravotky ☹ myslím,že je to jen tahání peněz 😠
jinak opravdu dělám s mentálně postiženýma-teda mám v ůmyslu se tam vrátit,uvidíme jak to budem harmonogramově zvládat,musím nastoupit v prosinci a mamča jde do důchodu až v září 😝 takže budu hledat paní na hlídání 😢
Manža se netěší,ale nic jinýmu mu nezbývá,babi jede se mnou a jeho máti nefunguje 😀 😀 😀 hlavně aby to přežily děti 😵