Přes týden bez taťky 😞 Máte to některá?

elidule
5. dub 2010

Ahoj maminky,těhulky i snažilky,máte to některá taky tak? V pondělí odjezd,v pátek příjezd ☹ Jak je venku ošklivo,sedím doma a nemám si s kým popovídat.Přidá se některá 🙂 .............. doufám 🙂

jiitkka
4. led 2011

@fire85 mě je 22 ... takže daleko od Tvé sestry nejsem. Ale každej to má jinak. Já věděla od 15ti že chci miminko dřív,né až někdy v 28... děti miluju a do 30 chci dvě a šmitec.

elidule
autor
4. led 2011

@seba to je naprd tohle skloubit a vůbec mateřství s prací ☹ snad najdete nějakou skvělou paní normální hodnou 🙂
to moje tchýně,ta by se angažovala,ale to zase nechci já 😔

@jiitkka já bych druhý chtěla,až budeme ve svým a to bude tak za 5-6 let,takže Justýnka půjde do školy a mě bude tak 33-34,doufám,že to půjde 🙂

elidule
autor
4. led 2011

@fire85 no mě zarazilo třeba to,to není váš případ teda,když kámoška s manželem kupovali pozemek a úřad to dal na nějakou vývěsku a měsíc se čekalo,jestli kvůli tomu nevznese někdo z místních obyvatel nějakou námitku,že tam chtějí stavět,přitom to jsou stavební parcely 😅 😝

jiitkka
4. led 2011

@elidule jooo jasně že to půjde 😉 No já to mám takhle v kebuly srovnané 😀 Fakt jsem vždycky věděla, že do 24 chci první dítko a když mám spokojenej vztah, jsme spolu skoro 7let, bydlíme, tak proč ne vid 🙂 😵 Druhé bych chtěla až Kubík bude tak v druhé třídě...ale to si to moc plánuju, malej Kubík je taky neplánovanej a vždy se to nějak vykoume 🙂

jiitkka
4. led 2011

Dala jsem do alba"co už máme pro Kubíčka" některé nové věcičky co jsme nakoupily + od ježucha 😉

elidule
autor
4. led 2011

@jiitkka to je právě to,to plánování,my jsme malou neplánovali ještě a do tý doby jsem si říkala,ne mimčo ještě ne 😀 a jde to a jsme rádi,druhý plánujeme,ale přesně,kdo ví,co bude a jak to dopadne 🙂

elidule
autor
4. led 2011

@jiitkka máš dost oblečků na Kubíčka 🙂 když jsem nakupovala 56 ještě v těhu,jsem si říkala,jak je to malinký a bylo to veliký,ale pak tak z toho najednou rychle vyrostla 😅

jiitkka
4. led 2011

@elidule já mám 56 jen asi 4kusy... protože si myslím,že se moc neužije. Mám hodně 62. Pokud se Kubča narodí okolo termínu,tak nám možná ani nebude když je větší 😀 No mám i dost větších věciček, i nějaké 74 🙂

elidule
autor
4. led 2011

@jiitkka ony ty velikosti jsou stejně zavádějící a člověk to povětšinou pak už bere podle oka,my máme dokonce dvě pyžamka overálky a to jeden je 74 ještě 😅 a druhej už je 92,co značka,to jiný číslování nebo co

jiitkka
4. led 2011

@elidule přesně tak, každej si to dělá jináč 😉 No do porodnice na cestu dom mám 56 i 62 v záloze 😀

Nemáte někdo zkušenost z těhu s vyšším tlakem?? Já mám celé těhu 130/60, 135/70a teďka v PO jsem měla 145/85 a sestra řekla,že je vyšší ... dr.neřekl na to nic. Už týden asi mi je chvílema slabo, motá se mi hlava, někdy mám takovej tlak do hlavy, potí se mi dost ruce a nevím co to...bojím se,aby to nebylo tím tlakem. Vím že vysokej není sranda v těhu. Díky 😉

janulle22
5. led 2011

dobré ránko...
@elidule no jistě že to bylo šampano, co jiného taky... 😀 byl to super večer i když se mi tam ani nechtělo jít...
jak se máme při dnešku...? sem včerá usla po 9 a v půl 11 jsem se vzbudila malej mluvil ze spaní a chrápal a já nemohla zabrat a šla jsem spát až v 1 😝 se mi nechtělo ani trocha vstávat, ale jedem k našim, tak se musím nachystat, tak už mám umytou hlavu... dneska zase škola a já neumím vůbec nic... 😅 chjooo
tak se tu holky mějte hezky ... 🙂

jakoubka
5. led 2011

@jiitkka -Jituš,já měla 😉 od 24tt,brala jsem Dopegyt 😉
Byla jsem jen víc hlídana ,neměla jsem ho moc....stejně jako ty 😉
Ale nedovolili mi přenášet,den před termínem mi malého vyvolávali 😉

Za to ted mívám tlak 145/112 nevím,jestli mi to nezůstalo po těhu ☹

jiitkka
5. led 2011

@jakoubka díky za odpověď. No mě naměřili takovej poprvé. Teďka jdu až 17.ho na KO a dr.mi k tomu nic neřekl. A bylo Ti nějak slabo,nebo motala se Ti hlava, tlaky do hlavy apod???
Teďka máš teda hodně vysokej...tý jo. A nic s tím nedělaj??

jakoubka
5. led 2011

@jiitkka -no,sem tam mě bolela hlava.
U dr mi naměří vždy tlak ještě v normě 😕 a doma mám toto 😕 😅

jiitkka
5. led 2011

@jakoubka jéééžiš marja...takovej tlak není sranda 😒 nejhorší je,že mě bolí hlava furt, jenže já mám ucpané dutiny a to jsem na ně brala týden antibiotika a skoro nepomohli. Takže tlak v hlavě mohu mít i od toho 😒

jiitkka
5. led 2011

Holky,já jsem jelen 😀 😠 Jsem si vyprala se županem, bílejma kojícíma podprdama novej sv.modrej ručník a jak je novej,tak mám samozdřejmě podprdy sv.modré a ještě jsou kamarádky,co mi je půjčila. To bych se fakt nakopla!!!!

elidule
autor
5. led 2011

@jiitkka to se stane 😀 já mám pár věcí díky tomusvětle zelených 😅

fire85
5. led 2011

ahoj koukám že jste toho za dnešek dost napovídali,to je fajn

@elidule jo vím o tom že se vyvěsí cedule od úřadu ,a sousedi a tak s tím musí souhlasit,naši to měli taky tak i když je to stav.parcela.a podobně věci který tam dělají,taky musí ohlašovat.
my to měli taky tak.jen teda my nadstavujeme barák a museli jsme obejít sousedy a získat od nich souhlas že jim ta stavba nebude vadit,jako např. aby jim to nestínilo na jejich zahradu apod.

@jiitkka nemyslela jsem to zle,každý at si prcka pořídí kdy uzná za vhodné,já nevěděla že je ti 22 🙂
já chci hlavně dítě až budeme ve svém,ne v podnájmu,vadí mi to že mu nemůžu poskytnout pořádné zázemí 😉

jiitkka
5. led 2011

@fire85 Já vím že si to nemyslela zle 😉 Každý to má jinak. My jsme i v tom nájmu 😀 a zázemí bude mít pořádné a krásné 🙂 Jde o nás jako rodiče, o to že bude mít kde spát, v čem, že se bude mít dobře, protože bude chodit v čistém, bude mít super rodiče,kteří ho už teď milují strašně moc, apod...a že ty stěny patří někomu jinému,na tom přeci absolutně nesejde. Ikdyž do budoucna plánujeme vlatsní bydlení,ale nehrotíme to-hlavně já. Můj názor je ten,že mraky peněz, vlastní dům, byt nebo úžasné auto mi štěstí a hlavně zdraví rozhodně nezaručí!! Ale už jsme se o tom bavili spolu 😉 Každý to má prostě jinak srovnané v hlavě, i jiné priority a myslím, že na věku nezáleží, ale na tom co je právě v té hlavě. Znám moooooooooooc kamarádek v mém věku a to jsou opravdu ještě děti,bydlející u rodičů,co se flákaj,ještě nikdy ani nebyly v práci...znám i starší,co se radši ožerou někde,než aby měli vztah,partnera a natož dítě... Jak říkám,každý to má jinak 😉

elidule
autor
5. led 2011

já si teda neumím představit mít dítě ve 22 - já byla totiž takový trdlo 😀 ......... no vlastně já jím byla snad ještě před narozením Justýny 😅 hodně lidí mi pak řeklo,že jsem se zklidnila, tenkrát jsem už měla Vaška a taky bysme to určitě zvládli,to jen tak když o tom zpětně přemýšlím,tak si to tak říkám 🙂
ale ve vlastním bydlení by mi taky bylo líp,takhle se člověk musí furt bát,že ho můžou kdykoliv vystěhovat třeba,nebo nám hrozí zvýšení nájmu ☹

jiitkka
5. led 2011

@elidule Jak říkám, každý to má jinak 🙂 Kdo mě zná,tak ví. Jeden kamarád říká,že mi není 22,ale 30 😀 No je to pár věcmi asi,co se mi v životě přihodily...vše zlé je pro něco dobré. Jinak nám nájem nezvedne,máme to i ve smlouvě. A bydlení máme jisté, pokud budeme platit jak máme 🙂 Nejstarší nájemníci v tomto době bydlí už 50let, pak paní jedna 40...sousedka naproti 11let... sám tu chce dlouhodobé a spokojené nájemníky. Je to normoš chlápek a dá se s ním moc dobře vyjít a mluvit 😉 A ikdyby ten nájem cca o 500,- za 5let zvednul,tak se nedá nic dělat. Vše se zdražuje.

elidule
autor
6. led 2011

@jiitkka my jsme v bytě,co vlastní jedna firma a ta už rozeslala oběžníky,že tím,že skončila deregulace nájemného,tak se máme připravit na změny a jelikož,jak jsem se dozvěděla,tak ta firma je v nějakých dluzích a soudních tahanicích s městem (to byly totiž byty města,ale to to prodalo všechno týhle firmě,která dostala dotaci na rekonstrukce a vůbec je na to nevyužila 😒 ),tak se budou zvedat nájmy o dost (tady se jedná tak o 400-600 každoročně podle typu bytu) nebo buh ví,co se s tou firmou a bytama nakonec stane 😖

seba
6. led 2011

Ahojky 😉 my jsme taky v nájmu,ale snad to strýc zvedat nebude 😀 😀 😀
Tatík nám jel dneska na brigádku,tak máme leho 😉 včera měl Sebík úspěch na nočníku 😵 😵 😵 tak snad se už rozjede,stále všude slyším,že by už měl být bez plín 😠 😠 😠
Jitu- s tlakem neporadím,jen vynechat vše s kofejnem-tedy i černý čaj atd.já jsem nízkotlakařka,která může vypít i čtyři kafe a s tlakem t ani nehne.Před porodem jsem to dosáhla na 95/60 😀 ale zase k tomu patří stále studený nohy a ruce 😝
Co dneska vaříte,já tu mám polívky od maminy,tak večer jen něco rychlýho a zítra musím něco vymyslet-přijede tchyně 😠 😠 dneska jela na ko do ikemu a zítra chce k nám 😖

jiitkka
6. led 2011

@elidule tak to je nepříjemné a korkdyž firma je v dluzích a chce to tahat z Vás ☹ Ach jo, tohle je fakt naprdek!!!
@seba díky, já mám právě taky odjakživa nížší tlak - ledové ruce a nohy 😀 V těhu zas dobrej pořád až dotedka. Kamarádka mi pošle papírky na měření PH moči a tak si budu hlídat alespoň bílkovinu doma sama 😉 Určitě to bude v pořádku a jen plaším! 😉 Černý čaj piji jen ráno už xxxx let a jinak nic. Kávu,colu...nepiju v těhu vůbec. Jééé miluju chytrý lidi, jako jsou ty co Ti říkají, že malej by měl být už bez plen. Vždyt každé dítě je jiné a je na každé mamině,jak si to udělá a nikomu do toho nic není! tohle nemám ráda,takové starání 😠 K obědu mám dneska rajskou s mlet.koulema 😉

janulle22
6. led 2011

brej den děvčice...

@seba ty se teda máš od maminky navařeno... 😉 to by se mi taky líbilo... 😵
adam byl do leta co mu byli dva roky bez plen na den, ale v noci jsme to odbourali až ve 3 a neřešila jsem to...dr taky nic neříkala...je to na tobě a dítěti jak je na to dozrálej a né na tom co říkají ostatní... 🙂

tak jsem se po týdnu zvážila a změřil, ale jelikož byl Silvestr, tak nic moc... ale v cm mi to udělalo trochu radost, ale né ve váze... snad to bude další týden lepší... 😅
dneska zase škola se mi tam vůbec nechce... 😝 ale včerá byla sranda, tak ušlo...

jiitkka
6. led 2011

Můj další výtvor pro Kubínka nad komodu/postýlku 😵

elidule
autor
6. led 2011

@jiitkka jéé,Skrblík,ten je pěknej 🙂 ještě paní ˇCvachtovou 🙂
dobrý je,že odstěhovat se je vždycky kam naštěstí,ale štve mě to docela,protože tyhle paneláky jsou postavený v 70. letech a od té doby na ně nikdo nesáhl a když už byly dotace na okna,výtahy a podobně,tak to někdo prošustruje 😠 a oni zdůvodní zvýšení nájmu tím,že to půjde konečně na rekonstrukci! ........................ i když na něco ty peníze trochu přece jen použili - u cikánských paneláků vystavili krásný velký dětský hřiště, který už teda krásný není 🙄

@janulle22 nechci se nechat zahanbit,tak od pondělka se taky stravuju dietně a držím se zatím 😀 každý den je něco dole na váze,ale to bude zatím jen voda,chodím hodně čůrat 😅

@seba já malou dávám na nočník sporadicky,taky to nehrotím a nikdo ,až na nějakou výjimku občas, neprudí

jiitkka
6. led 2011

@elidule no minule ukazovali paneláky cikánů... no já se tak vytočila s Martinem, že mě málem vezli! Krásnej panelák, totálně ho zdevastovali, vyrabovali, ani okna tam nebyli,nikde nic prostě,jen ten beton...a oni jim postavili novej s tím,že se snad už k tomu budou chovat hezky+opravdu hřiště krásné a velké. Proboha kde to žijeme!!! Každému stejnou měrou u nás opravdu nefunguje 😠 😠 😠 Sama to vidím na té sociálce 😠 😠
Díky za pochvalu 😉 Dneska asi budu tvořit prasátko z medvídka PU, nebo Ferdu mravence...mám stažených hodně obrázků pro inspiraci - gumídky,krtečka,tygra z medvidka Pu,kačery,šmouly,...... 😉 Na co utrácet za nějakou dekoračku dětskou,když si to můžu vytvořit v klídku sama 😉 a i mě to baví moc 😉 😵

elidule
autor
6. led 2011

@jiitkka dneska byl ve Snídani s Novou ministr soc.věcí a těšilo mě,že dostával od moderátorů otázky,který se mu příliš nelíbily - porodný, soc. dávky a podobně - mluvil o změnách pro tenhle rok,ale na odůvodnění nebyl čas 😝 🙄 a vůbec mi byl tak nesympatickej
kde ty obrázky stahuješ? tys to tady určitě psala,tak promin,že se na to zase ptám 😅 mě se to hrozně líbí,taky bych mohla zkusit 🙂

jiitkka
6. led 2011

@elidule No dám do vyhledávače třeba Disney a kliknu na "obrázky" a už jen koukám, nebo třeba konkrétně zadám šmloulové, kačeři, večerníček,apod 😉 U sebe v albu mám myslím popis jak se zvětšuje podle čtvercové sítě, kdyby jsi to chtěla zkusit. Nebo bych Ti to napsala 😉
No jo,oni to neodůvodněj šmejdi 😠 Jim se peněženka nevyprázdní!! 😠 Asi budeme muset do 9.měs.zkusit přejít díky Martinovi na tři roky, místo abych byla doma 4roky. Přecejen 3800,-/měs. 38měs.je katastrofa!!! Nevím ale moc přesně jak se to dělá, budu si to muset zjistit na sociálce-pokud mi to tam poví. Ten chvilkový převod na Martina,ten zvolí 3roky a pak to převede na mě...ale mám v tom pořád guláš co a jak bude potřeba... 😖