Přes týden bez taťky 😞 Máte to některá?

elidule
5. dub 2010

Ahoj maminky,těhulky i snažilky,máte to některá taky tak? V pondělí odjezd,v pátek příjezd ☹ Jak je venku ošklivo,sedím doma a nemám si s kým popovídat.Přidá se některá 🙂 .............. doufám 🙂

denisa31
31. kvě 2010

lami super tousty 😀 to jsem ještě neviděla

lamarika
31. kvě 2010

Vypadá to úžasně, děcka z toho budou mít pak radost http://www.ariete.cz/produkty?page=shop.product... to je on
Ještě si pořídím hotdokovač a budu téměř spokojená 😀

lamarika
31. kvě 2010

No nic, tak já jdu se psem a spát. Tak dobrou noc

janulle22
31. kvě 2010

teda zeny vas jsem tu vubec necekala.... jsem si rikala ze jste nas opustily... a ono neeee 😀 a to je dobreeeee 😀 salalali jeee 😀 😀

seba
1. čer 2010

Dobré ránko,tak tatínek vstával o půl páté a dělal si sváču-samo,že dělal srtašný rámus a vzbudil mě 😠
Já včera přebírala malýmu hračky a on už to tady likviduje-nemá to cenu. 😀
Dneska tu má být na plovárně dětský den,tak doufám,že nebude lejt...i když to moc nevypadá

janulle22
1. čer 2010

dobre ranko ....
jee on je dneska detsky den? tady je prd... 😒 ale stejne je tu hnusne, zima, fouka... 😝
sme spali do ctvrt na 9 a ja bych jeste pokracovala... 😎
boli me v krku a kaslu, bezva.... 😒
chtelo by to snidani do pelecha... 😀

seba
1. čer 2010

Mně včera ruplo něco v zádech a bolí to jak ďas-půjdu to rozhejbat k vaření ☹
Kdyžtak budu muset zítra na opich-nejde mi ani moc zvednout mladýho.. ☹
tatík se ještě neozval,asi musí pracovat...
Malýho jsem už šoupla do pelechu a jdu si uvařit kafčo a něco dělat,pro Sáru jdu po obídku,pak přijede mamka-takže už pak nic neudělám.

janulle22
1. čer 2010

sebi ty se mas... 😉 to bude klidecek... 🙂 fuj na obstrik bych nesla teda... to musi strasne bolet... 😅

axi81
1. čer 2010

Holky díky moc 😵 , hodím vám sem večer nějakou fotku. Zatím mám teda jen od účastníků svatby, profi ještě nejsou hotové.

Svatba byla krásná, počasí nám přálo, takže obřad byl venku. Žádný průser se nekonal (až teda na svatební noc, kdy asi zapracovaly emoce a docela jsme se pohádali... ☹ ).

Jinak mamka je od pátku v léčebně 🙂 , tak jsem na ni pyšná, protože i na svatbě se udržela. Ve čtvrtek za ní jedu.

Lami, k tomu toustovači máš i recept na ty vafle?

seba
1. čer 2010

Axi-to je fajn,že to mamka vadržela-jen tak dál!!
Lami-taky bych chtěla receptík.
Jdu přebalit straťáka a razíme pro Sarku.

denisa31
1. čer 2010

ahoj, nene já jsem odtud taky neutekla, nebojte, jen toho času je nějak málo, znáte to
lami, kampak se chystáte do zahraničí?
jinak podobnej toustovač máme taky, je v tom i gril, ale bez Mickyho, tenhle je vážně super!
axi, jsem ráda, že jste si to všichni užili, večer přijdu zas mrknout na fotky
za chvíli razíme k doktorce, a leje a leje, to mam teda radost 😝

janulle22
1. čer 2010

axi tak to je super, ze se svatba vydarila... 😵 mamka je sikovna, ze to vydrzela a urcite to zvladne! musite tomu verit... 🙂
tak vecer nahod fota... uz se tesim jak mala... 😵

lamarika
1. čer 2010

Axi z mamky mám radost 😉
Dneska ráno asi po pátý se nám na parapetě uhnízdil nějakej pták a prospěvoval tam. Samo, že mě vzbudil a malýho málem taky 😠
Tady jsou ty recepty ženský nenapapaný 😀 😀 😀

Tradiční vafle
Křupavé vafle pro vaše večírky.
Dávka pro 16 vaflí.
Čas přípravy přibližně 3 min 30
300g mouky, 10g prášku do pečiva, sůl, 75g práškového cukru, 100g másla, 2 vejce, 1/2l mléka
-smíchejte v misce mouku a prášek do pečiva. Přidejte sůl, cukr, rozpuštěné máslo a celé vejce.
-pomalu přidávejte mléko
-nechejte těsto 1 hodinu odpočinout

Tenké vafle
Připravte vafle s přísadami podle Vší chuti.
Dávka pro 12 vaflí.
Čas přípravy přibližně od 3 min do 30
300g mouky, 1 sáček prášku do pečiva, špetka soli, 1 lžička cukru, 2 vejce, 40cl mléka
-rozšlehejte vejce až do krémové konzistence
-vmíchejte další přísady a rozšlehejte do homogení směsi

Belgické vafle
V Belgii vafle připravují následujícím způsobem.
Dávka pro 12 vaflí.
Čas přípravy přibližně od 4 min do 30
5 vajec, 1 sáček prášku do pečiva, 300g mouky, 300g cukru, 300g másla
-nechejte změknout máslo
-smíchejte mouku, cukr a prášek do pečiva
-přidejte změkklé máslo a vejce
-dobře promíchejte

Nadýchané Belgické vafle
Vyzkoušejte tyto aromatické nadýchané vafle.
Dávka pro 16 vaflí.
Čas přípravy přibližně od 5 min do 5 min 30.
500g mouky, 1/2 sáčku prášku do pečiva, 400g másla, 400g cukru, 2dl mléka, 1/2 sáčku vanilkového cukru, 5 vajec
-rozšlehejte vaječné žloutky
-postupně přidávejte další přísady a nakonec přidejte sníh ušlehaný z bílků
-připravte těsto a uložte ho do ledničky

Pěnové vafle
Exotická lahůdka s příchutí vanilky.
Dávka pro 14 vaflí.
Čas přípravy přibližně od 3 min do 4 min.
200g másla, 50g cukru, 1 tobolka vanilky nebo 2 sáčky vanilky, špetka soli, 6 vajec, 300g mouky, 2 lžičky prášku do pečiva, 1/4l mléka, 1 lžička rumu
-utřeme máslo, cukr, vanilku a sůl
-smíchejte mouku a prášek do pečiva a postupně přidávejte mléko a vejce, nakonec vmíchejte rum.

Sýrové vafle
Ideální jako předkrm.
Dávka pro 20 vaflí.
Čas přípravy přibližně od 4 min a 4 min 30.
100g másla, 8 vaječných žloutků, 1/2 lžičky soli, 500g mouky, 1/2 sáčku prášku do pečiva, 50g nastrouhaného parmezánu, 1/2l vody, 8 vaječných bílků.
-rozetřete máslo
-smíchejte mouku a prášek do pečiva
-přidejte postupně vaječné žloutky, sůl, mouku, sýr a vodu
-nakonec vmíchjte sníh z bílků

lamarika
1. čer 2010

holky, že vy už mlsáte, že tu nejste 😀 😀 😀

janulle22
1. čer 2010

lami ja urco nee... 😉 dnes nam tata odjizdi tak si se uzivame... udelal mi na zivotopise nejake zmeny a hlavne tam dal foto! tak zetra jedu na jednu pracu i s zivotopisem, tak uvidime jak dopadnu... 😅 kez by uz to vyslo... 🙂 tak ja jdu varit tatovi papani a pomau ho zabalim a .... 😔
vecer se tu ukazu

lamarika
1. čer 2010

Ach jo, mně přijede táta už zítra, tak už se na něj taky moc těším 😉 Tak si to užijte dneska Jani 😀

janulle22
1. čer 2010

no nic nebude uz... to by jsme museli zmrazit dite... 😀 😀 ted jel do obchoda, tak mam chvilku... 😉
se mas taby by jsem brala kdyby dneska odjel a zitra se zas vratil... 😀 ale prijede az ve stredu dalsi tyden... 😝 😔

lamarika
1. čer 2010

Naštěstí jsou v Rakousku teď nějaký svátky, takže jel jen na tři dny a hned domů. Na víkend plánujeme návštěvu Vídeňské Zoo, tak nám snad bude přát počasí a výlet vyjde. Dneska jsem si byla nechat zapsat malýho do pasu. Teda byla jsem už včera, ale netušila jsem, že sebou musím mít i oddací list a rodnej list malýho 😝
Si taky občas říkám, že by ty děti mohli být na vypínač 😀 😀 😀
No nic, vzbudil se mi malej po 3 hodinách 😕 Musím jít za ním

janulle22
1. čer 2010

lami a jak tam jedete? autem? to bude urco krasny vylet... 😵 to bude hezky den,
ja uz mam masenko tak utikej za malym a ja jdu za velkym... 😀

lamarika
1. čer 2010

Jani autem, od nás je to do Vídně jenom 150 km. No, těším se, tak snad to vyjde 😉 Tak šup šup za manžílkem a já se jdu dál věnovat tomu svýmu. Za chvilku pujdem ven. Dneska je celej den na ranu, strašně protivnej. . .

janulle22
1. čer 2010

aha tak to jo... jste ale odvazni se tam vypravit, ja by jsem se bala... 😅 ale bude to uzasny... tak hodne fot jo... a pak nam to predvedes a bude to jako by jsme tam byly s vama... 😉

lamarika
1. čer 2010

Jani my celkem dost jezdíme. Manža jak furt lítá do práce a já taky strašně ráda řídím, takže si vždycky takhle naplánujem nějakej vejlet a jedem. Během měsíce bychom chtěli ještě zvládnout Bratislavskou Zoo a pak v blízký době ještě Berlín a Pražské aquacentrum a vodní svět. Jsme takový malý cestovatelé a malej je zvyklej jezdit 😉 😀 Za chvilku se zase na nějakej čas nikam moc nedostanem, tak dokud to jde, tak toho musíme využít 😉
Jsem si koupila tu novou omáčku panzani co je na ní reklama v telce, tak doufám, že bude výborná, protože byla celkem dost drahá 😒

janulle22
1. čer 2010

lami tak to jo... to je hezke ze tak cestujete... deti budou mit hezke vzpominky! na prazskou zoo se taky chystame, ale chceme tam i prespat aby jsme neleteli hned dom...chceme jet vlakem Ada miluje vlacky, to mas 3hod jen cesta tam... takze chcem na noc... ten aqapark by se mi taky libil ale na to nemam postavu... 😝 😀 treba az zhubnu tak se tam vydame... 🙂

lamarika
1. čer 2010

Jani na to se musíš vyprdnout. Nějakou postavu vůbec neřeš 😉 My chtěli přespat přímo v hotelu toho aquaparku. V ceně byla večeře, snídaně, sauna, a volnej vstup do aquaparku. Teď už si ale nepamatuju tu cenu, ale když jsme to počítali, tak na první pohled byla vysoká, ale po sečtení vstupu do aquaparku a nějakýho noclehu to vycházelo dobře. Jenže rezervovat pokoj si tam musíš alespoň měsíc dopředu.
Přemejšlím jestli se mám ještě navečeřet a nebo se pokusit dát spát malýho. Zatím ale moc na spaní nevypadá, tak asi vyhrává to jídlo 😀

janulle22
1. čer 2010

jen se napapej... no ted na to koukam, ale cenu jsem nenasla... 😒 ale asi to bude palka...no nevim co bude lepsi esi najit nejakej hotel jinde a jen tam zajet se vyblbnout ... ale do zoo chci urcite a jet tam lodi... 😵

lamarika
1. čer 2010

Jé to ani nevím, že se tam dá jet lodí 😕 By se Matesovi taky líbilo 😉
Nakonec jsem dala prvně spát Matese, nakonec byl víc unavenej než vypadal a hnedka zalehl ani nepípl. Teď jdu konečně na to jídlo 😉

janulle22
1. čer 2010

no oni se nezdaji... 😀 pak lehnou ani nedutaj ada jde s revem do postele lehne a je hend tuhej... jj tam se da jed lodi...

lamarika
1. čer 2010

Mates mi to dělá občas taky, ale už jsem zjistila, že to nedělá proto, že by se mu nechtělo spát, ale proto, že ještě on sám neuznal, že už je natolik unavenej aby šel spát a aby nechal všechny tý zábavy co právě dělá.

janulle22
1. čer 2010

ada neda pokoj ani v pelechu... vezme si auta do postele a jezdi tak dlouho nez usne... 😀
hledam to tou lodi ale nenasla jsem nic adekvatniho...zeptej se v opicich tam mi radily jsou tam prazacky...

lamarika
1. čer 2010

no já mám ještě lepší nápad, zeptám se svý kámošky Pražačky 😉
Strašně mně třeští hlava, tak jdu se psem a do hajan.
Doboru noc a doufám, že zítra až sem sednu, tak už tu budou ty fotečky ze svadby 😉