Přidá se někdo, kdo má 3měsíční mimčo?

slaboska
14. lis 2013

Ahojky,vim,že tady ta diskuze už je,ale už stara tak si dovolim založit novou.Přida se někdo kdo ma 3měsični mimčo?Mam holčičku,ktera važi 4,47kg a měři 58cm.Je pěkně živa a to od narozeni 😀 co ma dělat ditě ve 3 měsicich?už se smějeme,už jsme dokonce zjistili,že mame ručičky a překuli se na bok.Hlavičku drži pěkně.Poradi mi někdo jestli to je malo nebo hodně?????děkuji

olusenka
26. lis 2013

@slaboska jestli kojíš, tak rozhodně nemysli "mám málo mléka", to je většinou začátek konce. Musíš zatnout zuby, vydržet a hlavně si věřit. Podle toho, co mi říkaly dvě laktační poradkyně nezávisle na sobě, a co jsem i vyčetla na Kojeni. net, mléka není málo nebo hodně. Množství MM je přímo úměrné poptávce a nabídce, žádné přebytky či nedostatky. Kolik mimčo vypije, to se zase vytvoří. Výjimkou může být období růstového spurtu, kdy dítě roste hlavně do délky, ne na váhu, má zvýšenou potřebu mléka, a chvíli trvá, než organismus, tedy prsa zareagují. mě to dělala malá týden před 3 měsíci a byla to hrůza (kojení i po hodině i méně). Ale vydržely jsme, díky bohu. A už zas dobrý, teď tak každé 2-3 hodiny přes den kojím, výjimečně i 3,5.

slaboska
autor
26. lis 2013

@kuca91 ahojky,jak se s Emičku mate?to je hnusny počasi,že?ani se neda jit ven u nas teda pěkně sněži ☹ Vaneska když pije kašičku tak ji flaštička nevadi,jak ji davam fenyklovy čajik tak s flaštičkou kamoška neni 🙂
@paracka a na tom sunaru je napsany complex?ja male davam fenyklovy čajik,ale moc ho teda nechce.
@olusenka tak to mame stejně stary mimča 🙂 a kde prosim Tě ty srpnovky najdu?přidam se rada 😉

paracka
26. lis 2013

@slaboska ano. Stoji od 200 kc az po 250 co sem videla. V lekarnach jak kde,nekdy u dr.maxe maji v akci za 199 nebo tusim normalne za 215 kc. Prikladam foto krabice 🙂 je v ni celkem 600 g 🙂

slaboska
autor
26. lis 2013

@paracka diky za foto,to tedka už neminu 😀 a jak to,že vas nutrilon betonoval?jak to vubec poznaš?že mala nekaka?nebo se krouti,že ji boli břiško?my totiž kakame tak 1x za 5 dni,ted teda tak odben,protože ji davam ten fenyklovy čajik tak jia si prohani 🙂

kuca91
1. pro 2013

@slaboska ahoj 🙂 promin, ze pisu az dneska. Mam toho ted nejak moc, mamka jde na operaci s rukou, tak se ji snazim pomahat. Mame se s Emickou dobre, problem s usinanim je pryc 🙂 takze super. Co Vaneska, papka hezky? Venku je fakt hnusne, ale bude hůr :( az bude mrznout. Nemam rada zimu. Nebo jeste od hipu prodavaji od 4.mesice takove stavicky k piti. Ja to Emicce vzdycky zredim jeste s trochou vody a moc ji to chutna 🙂

slaboska
autor
2. pro 2013

@kuca91 ahojky,ja si řikala co se s tebou děje.ja si řikala jestly nejste třeba nemocni ☹ je dobře,že nejste.mala papka ěkně,hlavně pěkně spinka 🙂 zkusim ji dnes koupit i to pitičko,určo ji bude chutnat vic jak čajik 😉 a mam rada zimu na horach,ale takhle ne,když se neda ani jit pořadně ven s kočarkem ☹ ale musime to přežit a za chvili snad bude jaro 😉 ja už se těšim až male začnu davat přikrmy,už tedka kouka co my jime,ale ma smulu musi počkat 😉

kuca91
6. pro 2013

@slaboska ahoj 😊 tak uz budu mit vic casu na psani 🙂 mamka je po operaci a vsechno dobry 🙂 a co, jak se mate s Vaneskou? Jsem rada, ze hezky spinka. A co ty piticka, zkousela jsi je? U nas napadnul snih a je peknej vichr. Uz se tesim na jaro 🙂 a kdy Vanesce budou ctyri mesice? 🙂

slaboska
autor
6. pro 2013

@kuca91 ahojky,tak to je super,že mamka ma po operaci e zvladla to dobře.mala tedka spinka jak baryn 🙂 tedka 19 bude mit 4 měsice.od neděle zjistila,že se da otačet na břiško tak to pořad děla 😀 a co vy s Emičkou?

kuca91
6. pro 2013

@slaboska Emicce bude 17. sedm mesiců 😊 hrozne to utika no. A co ty nausnicky, nechate je dat Vanesce? No tak to je moc sikovna, ze uz se pretaci 😊 bude se ji na brisku moc libit 😊 neudrzis ji na zadickach 😊 me staci to prebalovani, porad se Emicka otaci na brisko na prebalovacim pultu 😄 Emicka dobry, uz se pekne hbite plazi.

nandule
9. pro 2013

@slaboska
@kuca91
Holky já už Vám tak závidím, že se vám miminka přetáčí, ten mu rarach má 2 měsíce a na nějaké přetáčení si ještě počkám. Tajně doufám, že až se začne přetáčet, že začne i lépe spinkat, alespoň v to tedy doufám. Co děláte v tomto počasí s miminkama, když se s nimi nedá být moc dlouho venku?

slaboska
autor
9. pro 2013

@kuca91 ahojky tak to už jste velci,17 měsicu.když se otoči na břiško tak se za chvili začne rozčilovat,že ji nejde se plazit,mava nožička všude možně,ale jěště musi přijit na to,že se ma zapřit 🙂 naušničky dame,ale nevim kdy.dnes jsme byli na očkovani a když vidim jak plače tak si nedovedu představit ty naušničky 🙂 ☹
@nandule musiš počkat,my se přetačime chviličku,ale každy se dočka 🙂 s tim počasim je to hruza,hlavně ten cey den doma je hrozně dlouhy.ja si s malou hraju,ukazuji ji hračky,pak ji dam na chvily na tu hraci deku a tak pořad dokola,pak si na chvily zdřimne.taky jsme ze spanim bojovali?a jak spite?

nandule
12. pro 2013

@slaboska V noci se budí po 4 hodinách, to spinká nádherně, ale přes den je to hrůza někdy, dopoledne spí tak jednou hodinku, potom kolem poledne jdeme ven, to spinká 3 hodinky v kočáře a když se vrátíme domů kolem 15. hodiny tak pak už nespí i když by moc chtěl spinkat, ale nejde mu to usnout, tak pláče do té doby než je normálně zvyklí chodit spinka, to je tak do těch 20. hodin ☹

paracka
12. pro 2013

Holky nevim proc nechodite s detima ven? My chodime vzdy aspon na hodinku ven,at si maly zvyka na kazde pocasi

slaboska
autor
12. pro 2013

@nandule my mame tedka obdodi už 14 dni,že se budime po 2 hodinach,už nevim co s tim ☹ tak mala taky už toho nenaspi moc,dopol.tak 20 minut pak 2-3 hodky v kocarku a pak zas 20 minut a pak jde spat včer normalně v těch 20hod.no někdy to je děs 🙂

nandule
12. pro 2013

@slaboska přesně tak někdy je to děs, ale zatím to zvládám, i když u předchozích dětí jsem toto nezažila, holky byly zlatíčka, zato Kubíček dává o sobě vědět až moc 🙂

slaboska
autor
12. pro 2013

@nandule tak to ja mam prvni a takovyho dase 🙂 no asi bude vaneska jedinaček,protože jak pišeš někdy te je fakt zahul 🙂 😉

nandule
13. pro 2013

@slaboska jde zvládnout i více dětí, holky už jsou velké tak někdy i pomůžou. Včera jsme byli na první očkování a je stále hrozně protivný, už se těším až jej to přejde

slaboska
autor
13. pro 2013

@nandule tak my očkovani zvladame v klidku,nechali jsme si to rozdělit na vickrat a snaši to tim padem dobře.ja myslim,že ten naš dablik mi bude stačit jeden 😀

kuca91
14. pro 2013

@slaboska ahoj 🙂 moc promin, ze jsem se tak dlouho neozvala, ale umrela mi babicka :( mame ted nejake spatne obdobi :( a jak se s Vaneskou mate? My s Emickou dobry, ale zda se mi, ze uz ji trapi trochu prorezavani zoubku. No v utery ji bude sedm mesiců, tak nejaky ten zoubek by mohl vyrůst. Zkus Vanesce davat nejake hracly pred ni, kdyz je na brisku 🙂 zacne se ji tam vic libit 🙂

slaboska
autor
15. pro 2013

@kuca91 ahojky,omlouvat se nemusiš,ja si jen řikala jestli už si na mě zapoměla ☹ s tou babičkou mi to je moc lito.Vanesce začali rust zuby tak o je trochu horor.pořad ji musime nosit,chovat a jak ji položime tak plače.na noc nam dr řekla dat Nurofen tak se asi trochu vyspinkala,doufam,že se to prořeže co nejdřive.emička bude mit konečně zub,to je super 🙂 jojo hračku ji davam,ale ji spiš zajima vic pes,ktery vedle ni pořd chodi. 🙂

kuca91
15. pro 2013

@slaboska uz zoubky rostou Vanesce jo? To teda brzy 🙂 no Emicka spinka v noci krasne, jen pres den je to horsi. Na noc jsem si prisoupla postylku k posteli s kdyz je neklidna, dam ji ruku a zase spinka 🙂 a co ockovani, uz je mate za sebou? My jdem k doktorce az 20. ledna na prohlidku.

slaboska
autor
15. pro 2013

@kuca91 no rostou,ale to je sila.přad plače,tak jsme ji v lekarně koupili Calgel je sice až od 5 měsice,ale ja ji ty dasna natřela a hnedka ji je lip.mi tedka v noci vstavame co 2 hodky,ale to ude těma zubama.už jsem ji na oběd začala davat rošičku zeleninky a chutna ji,ale davam malo jen tak 3 ty jeji maly žičky 😉 tak ja ikdybych si k ni do te postylky lehla tak to nepomuže 🙂 2.ledna jdeme na očkovani a pak jěště 1x a mame to za sebou,konečně,

renca_hanych
15. pro 2013

@slaboska omlouvám se ale nakoukla jsem ikdyž mám děti starší, já na zuby doporučuju a to opravdu po osobní zkušenosti u obou synů, homeopatika chamomilla 9ch a pokud už je uplně nejhůř homeo čípky viburcol, nějaké gely pomůžou jen na chvilku a je to vyhazování peněz (podle mě 🙂 ), obojí výše popsané stojí celkem +-200 kč a nám to fakt zabralo, já chválím do nebes 😵 a už padám a nezacláním ostatním co sem patří 😉 pěkné svátky všem 😵

kuca91
15. pro 2013

@slaboska to me mrzi, ze tak place :( no ja Emicce zatim nic na ty dasnicky nekoupila, davam ji z lednicky vychlazene kousatko a to ji pomaha 🙂 tak snad to nezacne byt horsi. Pres den tedy je takova uknourana, ale kdyz jsem u ni nebo se chova, tak je to lepsi. No vůbec nevim, jak dlouho to s tema zubama trva. Nejak se v tomhle nevyznam :( to je dobre, ze ji zeleninka chutna 🙂

slaboska
autor
16. pro 2013

@renca_hanych vubec nevadi,že si sem nakoukla,aspon nam někdo poradi 🙂 a kde se to da koupit?v lekarně?
@kuca91 Vaneska pravě to kousatko moc nechce,taky ji pořad chovame to ji je pak dobře 🙂 chudinky,člověk by jim pomohl,ale nema jak.pry se ty zuby mužou prořezavat i 2 měsice. ☹

kuca91
16. pro 2013

@slaboska dva mesice jo? No to je doba teda, snad to bude rychleji u nas. Dneska Emicce skocim do lekarny pro nejaka ta homeopatika, treba ji to pomůze. No aspon ze budou Vanoce a manzel bude s nami dlouho doma a stridame se o noseni. Za chvili budu mit svaly jak rambo 😊

slaboska
autor
16. pro 2013

@kuca91 takže to se kuuje v lekarně,jo?no manža ma naštest dovču už od zitřka neb jak pišeš by ze mě bylo rambo 😀 někomu se pry klubou tyden někomu 2 měsice,snad Emičce a Vanesce vyrostou hhnedka 🙂

renca_hanych
16. pro 2013

@slaboska kupuju normálně v lékárně, chamomilla jsou klasický granulky, doporučuju koupit stříkačku dvacítku a do toho si to namíchat, rozpustit 10-15 granulí ve vlažné, předem převařené vodě (já dávám tak 5-10 ml) a 4-5 za den stříknout pár kapiček do pusinky, nebo si to namíchat do hrníčku do minimálního množství vody a podávat na lžičce, záleží na miminku co snese líp 😉 a v lékárně kdyžtak přímo poradí a vysvětlí 😉

kuca91
16. pro 2013

@slaboska jj, byla jsem pro to v lekarne a objednali mi to, zitra to tam budu mit. A stoji to kolem 80kc. Tak snad to pomůze. Jinak se mi zda, ze uz se Emicce trosku v tech dasnickach ty zoubky rysuji. Ale nema to moc natekle a zarudle, tak vůbec nevim. No manzel jeste tenhle tyden chodi do prace, tak zatim posiluju 🙂

slaboska
autor
16. pro 2013

@renca_hanych ok,hned zitra to koupim.
@kuca91 ja bych taky neřekla,že ty dasna ma natekle ani nema prujem.ale pořad vše strka do pusy a slinta a když si strči prst do pusinky na to misto tak se zamrači,protože ji to tam boli.no musime vydržettak ty do patku rambo budeš 😀 😀