Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

moravanka
16. dub 2010

evinka,normalnim mlekem a smetanou? ja bych uz smetanu i dala (mleko asi jeste ne), ale bojim se nejake reakce. normalne to davas do omacky a prevaris?

lucie.krajcarova
16. dub 2010

moravanka, malý už taky dostal smetanu a mlíko a žádnou reakci neměl. po prvním roce života už se do pokrmů může dávat normální mlíko. akorát na pití ještě ne.

ksivcova
17. dub 2010

evinkaa,dekuji dnes mu ji skusim uvařit 🙂 ucie.krajcarova ,no začala sem třeba polivčičku trošičku zahuštovat krupičkou,do mlička v noci mu dava třeba jednu nebo dve omnerky nemlečne ryžove kaše,ja sem mu do ted davala dost dietni jidla takže se ani nedivim že mi tak moc nepřibiral,,,,třeba sem vubec nechtela kvuli cukru davat piškoty,už je davam ne každy den ale davam..a moc malemu chutna kaše s ovesnych vloček a do toho mu dam trošku nejake ovocne vyživy(take sem nedavala kvuli cukru)...ona zelenina je zdrava davam ji samozřejmne i nadale každy den,ale stoho dite moc nepřibira,musi mit i kaše piškoty krupici samozřejmne i pečivo..je mi to sice proti srsti ale co už.. 😉

moravanka
17. dub 2010

tak zitra udelam zelenou fazolku s bramborem a dam tam tu smetanu.
me taky manzel porad rika, ze ze zeleniny nepribere, mam ji dat neco kalorictejsiho. tak dam rohlik nebo chleba s maslem, to mi papa. a taky jsem koupila od nestle puding, od hippu müsli (mela dnes na snidani s mlekem) a to ji docela taky chutna. jinak obedy varime cerstve. tak snad se nam blyska na lepsi casy.

evinkaa
17. dub 2010

moravanka: Jak píše Lucinka, mléko a smetanu od roka můžeš, ale má se převařovat. Malá normální mlíko taky zvládla v pohodě, tak snad i u vás to bude OK.
Natynka nám teď začala taky trochu baštit. Jen mám problém se snídaněma, ona prostě nechce pečivo, takže snídá jen mlíko, dalo by se říct. Dostanu do ní tak 2-3 kousky chleba nebo rohlíku a to navíc musí být úplně suché, s máslem nebo s čímkoli jiným to hned letí z pusy. Potvůrka. Jinak mi nechce nic novýho, co zkouším. Ani puding, ani krupici, jen to svoje zajetý, co zná. 😝 Je to prďolka.

lucie.krajcarova
18. dub 2010

jo holky, to je pravda, že ze samotné zeleniny mrně nepřibere, ale vám ji aspoň baští. náš ji sní v polívce, ale někdy mu vadí kousky mrkve nebo hrášek, takže to bud někdy mixnu nebo strouhám na nudličky.. my s pečivem nemáme žádný problém, rohlík, chleba nebo buchta mu jedou kdykoliv. ale taky nejlépe suché. když to namažu, tak to plive. no a kdybych na to nastrouhala trochu mrkve nebo ředkjvičky, vůbec to nechci vidět... asi se projevuje to, že má krev skupiny A, takže pečivo je v pohodě. i když by tím pádem měl být býložravec - takže zelenina a ovoce. ovšem pasuje to na maso, to nevyžaduje.

Ksivcová, souhlasím s tebou, děti to potřebují. ani já bez pečiva nevydržím dlouho, takové věci prostě zasytí. malý piškoty miluje, dávám mu je do jogurtu i do přesnídávky, ať se to zahustí. a polívky taky zahušťuju moukou, krupicí,bramborama a nudlema či kapáním, jinak by měl brzy hlad. a málo vody. slyšela jsem, že když je v pokrmu hodně vody, miminko si tím zaplní žaludek a už nemá místo na pořádné živiny.

pudink ani tvaroh jsem zatím nedala, ale chystám se. ovšem te´d má takové blbé období, kdy nechce nic bílého - jogurt, kaše, jogurtové mlíko...

moravanka
18. dub 2010

dneska k obedu byly ty lusky na smetane, papala a zadna reakce zatim nebyla. asi zacnu delat i bile omacky, normalne z kravskeho mleka.

lucie.krajcarova
18. dub 2010

Moravanko, tak držím palečky. malému dnes velmi jela porková polívka se smetankou, tak ji dostal k večeři místo kaše. k obědu měl zase slepičí..

zuzankast.
19. dub 2010

ahoj, diky za prani 🙂
Evinko my taky snidame mlicko, pecivo davam az k svace. Juli ho tedy basti jak suchy, tak s maslem. Nechce prirodni syry jako Lucinu.Nebo med, to se uplne oklepava. Ale chutna ji chleba s presnidavkou - misto marmelady. Zkuste to.
Jinak ja omacky zjemnuju UM nebo zahustuju kasickou.
To mlicko taky delam vzdy cerstve. HOlky vecer uz Julinka basti 250ml mlicka, sem z toho vedle, jak se ted rozjela, mam hromnou radost!
Luci kdyz nechce bile, zkus malemu obarvit jogurt presnidavkou nebo malinko granulkama caje, ja to tak nekdy delam, aby mela mala zmenu a smakuje ji to.

lucie.krajcarova
21. dub 2010

Zuzi, tak nakonec to nebylo potřeba, malý už zas jí svoje oblíbené jogurty, kaše, mlíčko. dnes baštil jogurt s jahodami - mraž. směsí od babičky. bohužel čerstavé jahody nechce. no a k obědu mi snědl polívku, kaši s kuřátkem nechtěl.
jo máme první výsledek z laboratoře - játra má v pořádku.

které čerstvé ovoce a zeleninu vám miminka jedí? jo a kolik UM dáváte denně a kdy a jaké? taková malá anketka 🙂 díky za vyplnění.

brusinka.pusinka
21. dub 2010

Lucie my papáme jablíčka ,hrušky, banány, jinak mám mražené maliny a ostružiny zahradní, ale ty povařím. Zeleninku syrovou my malá jí jen kedluben a mrkev nastrouhanou a okurky salatovky, vařené sní vše my totiž nemáme žádný zub 😀 jinak by jedla asi vše. Těšíme se na meruňky a broskve a hroznové víno 😉 A zapoměla jsem na meloun ten jíme také 😀 A Mlíčka vypijeme asi 700 ml + 2x kojím 😉

zuzankast.
21. dub 2010

Luci tak to je dobre, ze mate jatra v poradku

Cerstve davam zatim jen jablicko, banan, mango a kiwi [zkousela sem meloun ale ten nam nejede]
A mlicko rano kojim + UM 160ml a vecer 250ml Babydream, Hipp a ted najedem na Nutrilon

brusinko no vidis, salatovka me nejak nenapadla, ta by mohla chutnat a neni agresivni

lucie.krajcarova
21. dub 2010

Brusi tak to ti malá papá pěkně... nevím, proč našemu nechutná okurka.. ani hroznové víno..
Zuzi, tak mango a kiwi můžu zkusit... meloun jsme zkusili na dovolene, jel mu, tak se těším na sezonu.
salátovka je super, naše dvouletá neteř a synovec si je rádi dávají na sváču.
ZUzi, proč měníte mlíčko?

brusinka.pusinka
22. dub 2010

Lucie a Zuzko no jíme pěkně ale všechno co sní zase vydá v lumpačení a ná prej velice dobré spalování tak je v plence 3x za den hovínko 😀 , Máme 9 měsíců a pibraly jsem jen 10 dkg ale doktor to neřeší vidí jak je živá a že je ok. 5íká že na 70 cm 8 kg je dostatečné 😀 . Vidíte na Mango jsem zapoměla a jěště moc ráda cucá citron plátek jednou týdně a nebo pomeranč 😉 ale jak jsem psala vycucá jen šťávu bo nemáme zuby 😀

lucie.krajcarova
22. dub 2010

Brusi, doktor má pravdu 🙂
jinak dnes malý trhá rekordy, v noci na dnešek a ráno vypil 240a60+60+150 ml vody s mlíkem a ještě moje prsa 🙂 no ale v plíně bylo taky plno 😝 že by mi chtěl ukázat, že už bude přibírat? Brusi, předevčírem kadil jen ráno, včera ale taky 3x..

brusinka.pusinka
22. dub 2010

Lucinko gratulujeme, a u nás to je pravidelné tak pokud jsme doma šup s ní na nočník 😀

lucie.krajcarova
22. dub 2010

Brusi, u nás je to sice po ránu taky většinou pravidelné, ale když přijdu, tak už je většinou po 😀 no a na nočníku mi moc sedět nechce.. zatím mi do něj nikdy nic neudělal 😔

zuzankast.
22. dub 2010

ahoj, prejeme krasne rano.
Luci tak to je sikulka!
Proc menime mlicko? Zacali sme tu trojku od Hippu a ted Babydream [ktery sme pred tim pily], ale ten mi prijde, ze se nejak min rozpousti a mala musi vic tahat, takze ji to nebavi a pije zas malicko min. Nutrilon jsem ted koupila za super cenu [alespon si to myslim, jen za 290,-] tak ho chci zkusit a uvidime. Preci jen je to uz znacka.

Jinak kakame taky celkem pravidelne rano. Ale nez se maminka vyhrabe z postele, je hotovo v plince.

Brusi to jste vetsi nez my v roce 😅
Vcera sem byla na sraziku mamin, s tak nejak stejne starymi miminky a Juli byla stejna jako 8mi mesicni deticky 😀 ale zas jako jedna z mala tam behala [za rucicku]. Bylo to super.

lucie.krajcarova
22. dub 2010

Zuzi, tak na tom srázku to je asi podobné jako my na plavču. martin taky vypadá tak na 9 měsíců a pak se všichni diví, že chodí kolem nábytku a leze jak čert 😀

amulet
22. dub 2010

Michalka byla nemocná, něco zhubla a tak se opět blížíme k magické hranici 6 kg. To má náš 3měsíční bratránek... Ale zase Miška už se snaží lézt, šplhá se vzhůru (dnes klečela)... A Matoušek má problém, že nechce pást koníčky. Tak si vyberte, co je lepší?
Změnili jsme paní doktorku a ta naše nová mi řekla, že Miška vypadá normálně, zdravě, že je prostě maličká, ale že je moc šikovná, že je vidět, že je spokojená, tak ať to neřeším.
Jinak Michalka moc nechce ovoce. Zeleninu a maso jo. I kašičky, ale ovocné přesnídávky, to je boj. Už se těším, až budeme moc dát jogurt. Třeba jí zachutná a to ovoce dám do něho.
Na mango nejsou alergie? To bych asi zkusila.

brusinka.pusinka
22. dub 2010

Amulet vidíš co doktor to názor a když malé nic nechybí tak je to v pořádku, a my jogurt dávaly už od 6 měsíce ale dělaný doma ze sunaru. Moc malé chutnal teď dávám activii a holandii a Olma jogurty a míchám právě s ovocem a jejími sušenkami nebo kukuřičnými křupkami cornflexy 😉

frola
22. dub 2010

amulet moja mala bude mat 14 mesiacov a nema este 8kg. a je to ok, tak sa neboj. a ani ona moc nechce ovocie. nebojuj kasli na to. 😉

ivkaivka
22. dub 2010

ahojte, co tak porovnavam s inymi,tak aj moja je nejaka krpata. ma 8 mesiacov, ledva 7 kg a dlzka 65 cm. Mojej tiez nechuti ovocie, ale kupovane hippky zboznuje. SO zeleninou a maskom problem nemame,na obed zbodne aj 220 m + zapije to mliekom. Nechapem preco tak malo vazi. Mame 3x denne prikrm, mlieko-moje ma vzdy tak hodku po prikrme a na noc UM, cize nechapem kde sa to trati.

zuzankast.
23. dub 2010

Amulet na mango muze byt alergie, radsi zkus opatrne jen kousicek - ja ho prvne i trosku povarila a pak dala i s tou stavou s piskoty. A jogurty myslim ze sme davali tak od osmeho mesice, stejne znacky jako pise brusinka 🙂🙂
ivkaivka, to mate jeste docela peknou vahu. Juli taky bastila vzdy dost a pekne, ale asi to vylitala ci co, je porad v pohybu nebo jak tu holky psaly, treba mate rychle spalovani. Jee, to bych taky brala , to rychle spalovani 😀

tinuskaha
23. dub 2010

Ahojte asi patrime k vam.Maly je teiz drobucky je sice predcasniatko ale aj tak.dlzka je v pohode si myslim 74cm.Papa dost problem mame len s pitim ale pomaly sa zlepsujeme.Mesiac stojime na vahe.Dnes sme boli na vytery z rekta vysledky budu az v utorok a KO ma v poriadku.U vidime ake budu vysledky z vyterov ak sa nic nenajdeme pojdeme este na gastro

frola
23. dub 2010

tinuskaha a kolko vazi?

meza
23. dub 2010

ahoje baby,tak mi mame devat mesiacov a vazime 8300g a sedemdesiat tri cm ,malinka je tiez drobcek a minule nas stretli na ulici a sa ma pytali ci ma mala 6 mesiacov a na plavani sa ma stale pyta instruktorka,ze uz sedi????ale dr povedala,ze je to v poriadku nakolko sa narodila v 38 tt a mala 3020g a 48 cm,ze ma pekne miery.papka ukazkovo tak to neriesim. 🙂

tinuskaha
23. dub 2010

Frola vazi 6700g ☹ porodna hmotnost bola 700g

meza
23. dub 2010

tinus pokial su deticky kludne a zdrave tak je to v pohodicke.Len niektora reakcia ludi je hrozna,ale to si netreba vsimat.Ja ked vidim ako sa mala usmieva vsade lozi,stava sa tak som spokojna aj ja 😀

frola
23. dub 2010

tinus a je to vazny problem? aj moja mala je hrozne drobatko a tiez ludia neveria ze ma zajtra 14 mesiacov. ja myslim ze keby bol problem tak ako meza hovori by si to na nom videla?