Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

blka
23. dub 2010

Tinuskaha, tipuju nás na podobnou váhu ve vašem věku. Včera jsme byli na 10-měsíční kontrole a Mareček váží 6180g. Za měsíc přibral jen 100g. Dr. nás poslala opět na krevní obraz, ale jiné žádné vyšetření. Myslím, že budeme rádi, když bude mít v roce 6,5kg 😔 .
Naše porodní váha byla 2200g,takže jste oproti nám přibrali mooooooc 😉 .
Vůbec se tím netrap, pokud je vše v pořádku a Alex je krásně čilý, tak bude vše OK 😉 . Jen je prostě drobnější 🙂

Nám nedávno jedna paní tipovala 5 měsíců.

frola
23. dub 2010

my sme od porodu pribrali za 14 mesiacov 5 kilo. tinus sme na tom rovnako a nijake testy by som malej nedala robit. vela robi aj genetika. my sme s muzom obaja maly a moj muz ked sa narodil tak mu svokra zmenila pripravene meno na janko (janko hrasko) lebo bol hrozne drobatko 🙂 teraz ma asi 55kilo 😀 no a co.

lucie.krajcarova
23. dub 2010

ahoj, koukám, že nám přibývá nových tváří 🙂 jinak výsledky na lepek ještě nejsou...

tinuskaha
23. dub 2010

baby moj maly je tiez spokojny usmievavy len drobny 😒 neviem moja dr.vravi ze je predcasniatko tak by mal este priberat tak som sa rozhodla nech mu urobi vytery z rekta ci neje nejaka plesen,lebo sa mi zda ze celkom pekne papa.
6.00120ml UM(pred mesiacom som donho ledva dostala 60ml)
9.00 150ml UM s 2 rozkami alebo piskoty s cajom alebo kasa
10,30 pribinak alebo vyziva alebo jablko alebo len caj alebo banan
12.00 obed bud polievka 120ml alebo cca 200ml masovozeleninovy prikrm
15.00jogurt alebo jablko s bananom alebo ovsene vlocky s ovocim jablko s piskotami
18.00 125ml krupice(riedkej na flasu)
20.30. max 70ml UM
Myslim ze dost alebo malo?Este sa moc nehybeme.Akurat sa pretacame a dvihame na rucky.Cvicime Bobatha na fit lopte.Je prevda ze stale kope s nozkami 😒

lucie.krajcarova
23. dub 2010

Tinuska, přes den Alex papá hezky, i když ty porce jsou spíš menší. divím se, že v noci nechce více mléka? náš teda papá podobně, někdy míň, ale v noci a ráno má cca 350 -400 ml UM. alae pokud je klučík extrémně nedonošený, tak ho asi nenajdeš v žádné tabulce..

Blka, Mareček je drobnější, ale zase splní 3-násobek porodní váhy v roce. to my nesplnili o 0,8 kg.

amulet
23. dub 2010

Tinu,
a ty nechodíš do poradny pro předčasně narozené dětičky? Moje sestřenka měla dvojčátka předčasně narozená a chodila a řekli jí, kolik přesně musí sníst a vypít. Strašně se s tím natrápila, ale holkám už je 5 let a myslím, že jsou v pořádku.
Mišce mango nechutná, takže zase nic... Ovoce asi možná začne jíst, až bude mít zuby. Jablíčko a mrkev do ruky, to má ráda, ale neukousne to, jen to žužlá.
Ale za to dýně, po té se může utlouct. Všechny příkrmy, co vařím a dám tam dýni, tak jí to chutná. Je slaďoučká. A večer už sní kaše ze 100 ml vody... Třeba se to začne zlepšovat.

tinuskaha
23. dub 2010

Amulet chodime ale ale naposledy sme boli v januari a zteraz ideme az 15.7.este s nim skusim ist na gastro co mi tam povedia

frola
23. dub 2010

fuha tinuska tak moja zje tak polovicu co tvoj syncek.

blka
23. dub 2010

Lucie, jo, splní, možná i proto dr.nic neříká.
350-400ml UM 😕 ? Tak to by Mareček taky nevypil 😅 .
Mám pocit, že jí taky celkem hodně, ale prostě to všechno vyhýbe. A nemůžou být všechny děti baculatý 😉

ksivcova
23. dub 2010

ahoj holky,tak ta moje žižala ma asi takovej jidelniček...rano v 5h.180 um..kolem 9..pak hrušku nebo jablk nebo bana ale asi tak kolem 120ml..12h masovozeleninovy přikrm 140ml...15h chlebik s maslem a ješte nake ovoce kolem 100ml..večeře krupice nebo jinou kaši nechce..tak 130mll a ve 24h 180ml UM..tak je to malo nebo dost??? 😉 😒

sisaha
23. dub 2010

ksivcova, na to, ze mame takmer rovnako stare dieta, moja mala zje asi tretinu toho co pises ty. Predvcerom sme boli v poradni. Vazi 7190 g a meria okolo 69 cm. Je drobnejsia, ale tolko jedla co pises som do nej nikdy nedostala. Mlieko max. 120 ml. banan - dva krat odhryznut,desiata - mlieko, obed -masovozeleninovy prikrm tak 80ml. po hodine este 120 ml mlieka, chleba len kôrku ožužlať, olovrant - mlieko, ovocie žiadne, vecer mlieko opat okolo 120ml. Chcela by som aby sa rozjedla, ale neviem preco jej nechuti..

amulet
23. dub 2010

Holky ze Slovenska - olovrant je svačina odpoledne nebo večeře? To je totiž krásné slovo 🙂 .

amulet
23. dub 2010

Jo, a já nevím, kolik mléka vypije, když kojím. Vážení je stresující a tak orientačně občas zvážím, ale kolik celkem, to netuším a moc se tím nechci stresovat.

ksivcova
23. dub 2010

Olovrant je,svačina odpoledne 😉 ja sem z moravy ale žiju na slovensku a taky se mi to slovo libí..sisaha:my sme byli před tydnem na poradne to važil 7540dr.se na mne koukala jako by sem mu snad nedavala jist..strašne mne stresuje..přiznam se vam,že když oddtamtut přidu jdu si vas sem přečist aby sem se uklidnila 😉 maly taky neposedi ani vteřinu i na rukach se pořad vrti a otači no je to šidlo malinky,a ted se mi zda že asi vyrostl protože dupačky sou mu uplne malinky ze dne na den..anebo se srazili v pračce 🙂

amulet
23. dub 2010

Ksivcova,
ale to není tak málo, ne? Já změnila dr. Ten předešlý mi na půlroční konrole tak vyděsil, že jsem myslela, že Miška do týdne umře. Prý není samo sebou, že nemá chuť k jídlu (tehdy ještě k mlíku). Že to musí mít příčinu. Nová dr na ni koukla a řekla, že jí připadá normální, že kdyby jí něco chybělo, poznala bych to. Ta mě tak uklidnila.

blka
23. dub 2010

Ksivcova, já bych taky řekla, že to není až tak moc málo 😉

Amulet, nějakej bezvadnej doktor, co 😒

tinuskaha
23. dub 2010

Lucka maly mi prespi celu noc.Na jednej strane mi dr.povedala ze je to dobre ze v jeho veku niektore deti prespia cel noc ale keby sa budil este na papanie tak by priberal.

amulet
23. dub 2010

Jo, ten dr byl skvělý, i co se očkování týká... Vůbec nechtěl znát důvody, proč nechceme očko tak brzy a chceme odložit, hned dělal bububu... Musela jsem odejít z ordinace a nechat tam manžela... Ten dr byl hodně "nad grafem"...
Tinu, já bych asi u nedonošeňátka se ptala odborníků... Normální pediatři moc odborníci nejsou. Dr tehdy sestřence řekla, že asi neumí vařit, když to holky nechtějí jíst. Nějak nechápala, že po všech těch operacích střev a komplikacích, které měli, mají s jídlem potíže.

blka
23. dub 2010

Tinushka, já Marečka v noci krmím 2-4x a přibírá tak, jak přibírá 😉

Amulet, ještě že jste šli jinam 😉

lucie.krajcarova
23. dub 2010

KSivcová, náš papá podobné množství, a to je o 3měsíce starší, takže nic moc.. Ale jsem ráda, že mu tak chutná UM, postupně budu přidávat víc. ráno vždy najdu prázdnou láhev. on se v noci taky nebudí. ale ráno najde falšku a dopije ji a ani mě nebudí 🙂

Amulet, můžeš malé mrkvičku uvařit a dát ji velký kus do ruky. můj to bohužel nechce, i když je to daleko měkčí. a jablíčko strouhám a míchám s piškoty, to má rád.

dneska malý hezky papal, asi proto, že vstával už v 6, tak to doháněl jídlem 🙂

zuzankast.
23. dub 2010

ahoj, vitam nove tvare.
tedy jak to delate, ze vam deticky basti tolikrat denne? Juli by klidne jedla i jen ctyrikrat, kdybych nehlidala ja cas.
Takze podle nas papaj vsichni krasne a hodne.

amulet dyne si myslim ze by nam taky mohla chutnat, chcem ji letos pestovat na zahrade tak ji zkusime.. Jednou sem dala mango taky do kase k obedu (normalne s masem a bramborama a mrkvickou), bylo to sladky a jak to smakovalo 😀

zuzankast.
23. dub 2010

jinak Luci my vstavaly taky v 6, ale mlicko stacilo az v pul osme a to se mala ani necilila, ze by jako mela mit hlad.

brusinka.pusinka
23. dub 2010

Zuzanko my máme dvoje dýně a můžu doporučit malá miluje polívky i kompot 😉 třeba v jogurtu 😝 Jinak naše malá dnes měla žravou, ráno v 6h. kojení, v 8h. snědla 180ml UM v 10 chleba se žervé, V 12.30 čočkovou polévku se žloutkem 😉 v 14.30h. si dala 2 jogurty s banánem a v 18 hod.snědla jablíčko s mrkví a v 20. 30hod vypila svoji obvyklou dávku mléčka hajaja to je 240 ml a teď spinušká 😀

lucie.krajcarova
23. dub 2010

Brusi, a vy ty dýně máte zavařené nebo kupujete? je to malinko nezvyklá zelenina, tak nevím. já si hodně slibuju od cukety ale ještě není její sezona, tak je te´d zbytečně drahá. ségra dává sladké brambory - bydllí v zahraničí a tam je to běžné, a prý tak dobrý. asi to zkusím. teda malá ti pěkně papala.kdyby nebyla drobná, tak bych dva jogurty neschvalovala, ale u našich drobňátek to samozřejmě schvaluju 🙂

brusinka.pusinka
23. dub 2010

Lucinko my máme zavařenou jako pyré a pak jako kompot, a cukety máme také 😉 😉 rádi jíme ji nejraději vařenou s jablíčkem a bramborem a masíčkem 😉 Batáty máme a těím se jak vyrostou čerstvé na zahradě jsou žasné a dělám z nich i koláče 😉 A jogurt většinou sní jeden jen dneska se dožadovala jěště přídavku 😀 . Jinak můj syn v roce miloval jogurty natolik že dokázal sníst ten velikej půllitrovej, no uvidíme co bude dělat malá 😀 😀 😀 Jinak je také taková žížala měří 175cm a váži 50kg což na kluka je nic moc ale je ok tak se nebojím 😉

tinuskaha
23. dub 2010

Amulet moj maly zje vsetko co navarima varim kazdy den.Len niekedy toho zje viacej inokedy menej.Len to mlieko keby chcel viac pit 😒

zuzankast.
24. dub 2010

brusinko tak to papala kraaasne! A jak snasi cockovou polevku? Bojim se aby malou nebolelo brisko. Kolik ji davas?Pridvas neco k ni krom zloutku?Ja se celkove lusteninam do ted vyhybala, samy je moc nejime. Ale chci aby to mala jedla - ne jako ja. Jen nevim jak na to.Kolik muze snist?

blka
24. dub 2010

Brusinko, a ty batáty sedělají jak? Viděla jsem je v obchodě, ale vůbec nevím, co to je zač 😅

Zuzanko, prý červená čočka míň nadýmá než ta normální 😉

brusinka.pusinka
24. dub 2010

Zuzinko čočkovku jí dělám z červené čočky tu můžou i kojenci s příkrmami opravdu nenadýmá a vařím s bramborkem a mrkvičkou a kouskem jablíčka a přidávám vařený žloutek a trochu olivového oleje a trošku majoránky na chuť 😉 Jinak málá miluje i zelené fazolky s mléčkem a pohankovou kaši 😉 Dělám ji čočkovku jednou za 3 týdny a je v pohodě.

Blka bátaty jsou sladké brambory takže uvaříš a můžeš přidat co má dítko rádo 😉 Já dávám vařené králičí maso,špenát nebo mrkev na husto.Ale můžeš dát s čímkoliv je to potravina opravdu jako brambor 😉

zuzankast.
24. dub 2010

diky, mazu pro ni, at ma Juli dneska zmenu. Na fazolky se taky casem chystam 🙂