Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

zuzi ahojky naše stála 2800kč 😀 moc jsme chodily a vybíraly a nakonec vyhrála tato nebyla drahá a splňovala vše co jsem po ní chtěla 😉

zuzankast.
18. kvě 2010

no to jo, není drahá, čekala sem tak 4tis. To je paráda, asi ji tatkovi navrhnu. Od Zopy se mi líbí i kočárky 🙂

zuzankast.
18. kvě 2010

a hlavně topolohování se mi moc líbí.. a je to i stakovym tím podstavcem, co je napevno v aute a vyndavá se jen ta sedačka? No asi kouknu na netu, abych tě neotravovala, když si to můžu zjistit vid?

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

Zuzi je to Zoopa carrera, není to s tím podstavcem ale má bezbečné připasáná a jednoduchý systém 😉 koukni uvidíš 😉

murynka
18. kvě 2010

brusi děkuji o té jsme slyšela od kolika je kg??vy už méte 9 měs to letí 😕 😵

murynka
18. kvě 2010

brusi je fajná a malá krásnááááá 😵 😵 😵

zuzankast.
18. kvě 2010

na to taky ted myslim, máme možná tak osm kilo.. Kolik máte vy brusi?

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

murynko děkujeme a je od 9 kg ale my používáme neboť malá pěkně sama sedí a ve vajíčku byla jak nudle scvaklá 😉 a líbí se my že se dá do pololehu a že je jak ve vajíčku a navíc je vevnitř vložka pro nemší děti 😉
A jo letí to to naše kvítko už běhá 😀 😀 😀 a máme veverku Karamelku doma 😉 bezzubou 😀 a jětště si i váhu hlída mrška malá 😀

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

my máme 8350 před 3 týdny teď určo víc jí jak otesánek a jezdíme od 7 měsíce a to měla 7 a něco kilo 😉

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

😉 takhle to vypadá ze zadu a z boku jak je na jedné vysunutá a na druhé né 😉

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

a tak to je to z blízka v pololehu 😉

blka
18. kvě 2010

Brusi, Simonka je strašně šikovná 🙂
Hm, tak mi ještě nesedíme, takže ani proto nemůžeme mít takovou sedačku.

zuzankast.
18. kvě 2010

tak my sedíme už chvíli 🙂 takže by to šlo. No vypadá hezky brusi.

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

my jsme nadmíru spokojeni a malá je v pohodlí 😉 no když nesedíte tak bych počkala pokud se vleze do vajíčka nebo koupila nějakou od 0-18 kg 😉
a tady je link na zopa carreru
http://www.slune-cz.cz/autosedacka-zopa-carrera/

zuzankast.
18. kvě 2010

už sem koukala, ta zelená je parádní!
tady maj poštovné zdarma http://avit.cz/detail/autosedacka-zopa-carrera-...

lucie.krajcarova
18. kvě 2010

Holky, nechci vás strašit.. sama jsem nad toutou sedačkou uvažovala, ale nikde jsem nenašla žádné crash testy... takže jsem raději připlatila a koupila si dražší a kvalitní...

brusinka.pusinka
19. kvě 2010

Lucinko u firmy Zopa jsou atesty neboť vyrábějí kočárky a jsou pod kontrolou viděla jsem přímo u prodejce atesty na ní a je uplně v pořádku. Nekoupila bych nic co by ohrozilo moji dceru 😉

zuzankast.
19. kvě 2010

abych pravdu řekla, moc těm crash testům stejně nevěřim, asi před rokem sme to tu na nějaké diskuzi řešily, jakou autosedačku a někdo dával odkazy na ty testy a někde si docela protiřečili - prý to často bývá dobře placená reklama 😕

ivasa
20. kvě 2010

Jé tak teď jsem narazila na diskusi, které je přesně o naší malý cácorce 😕
Ahoj 🙂
Elinka se narodila týden před termínem a měla 2520g a 48cm, ve 3 měs. měla 4kg a 57cm, v 6měs. měla 5kg a 62cm a teď v 8měs. má 5,85kg a 64,5cm. Zatím nesedí, jen se plazí a válí sudy - ty už ji jdou od necelých 6ti měsíců...

Já jsem tak ráda, že konečně vidím, že není sama prťavá a hubeňonká. Na plavání s námi chodí děti kolem 9kg, čili jsme tam za exoty 😀

blka
20. kvě 2010

Ahoj Ivaso,
co je malé, to je milé 😉 . Taky jsme na plavání nejmenší. Dnes jsme se byli dívat na kočárek a paní říkala, že je kluk ještě malinkej. Určitě si myslela, že má tak půl roku 😅

Holky, já jsem chtěla koupit golfky, ale paní mě zvyklala a teď nevím, jestli koupit sporťák. Ten, co máme na kombinaci, mi nevyhovuje. Myslela jsem, že budeme používat golfky a na zimu bych ho možná vytáhla a nebo hlubokou korbu a seděl by v ní.

murynka
20. kvě 2010

ivasa víte do klubu 🙂 to máte ještě mín než my 😅 my byli včéra u dr máme v 6měs a 2týdnech 5920g 66cm 🙂
na plavání jsme také nejmenší 😅

blka proč tě zvyklala?já vidím děti v golfkách od půli roka myslím že už dneska dělají kvalitní...jaký máš kočík že ti nevyhovuje sporták?my máme sporták ještě je v korbičce z důvodu zimy 😠 jinak už drandila ve sportáku ale golfky chci pořídit na dovču a pak do krámu do nákupních center a netahat tu krá., 😝

ivasa
20. kvě 2010

jj, u nás je to stejné. Taky si všude myslí, že je nám mnohem míň. Včera jsem byla na 8měs. kontrole a byla vedle nás maminka s holčičkou a říká jí: Hele, to je ještě malý miminko, k němu nesmíš lézt! - No koukala, když jsem ji řekla, že je ji 8měsíců, ona byla s dcerou taky právě na osmiměsíční prohlídce, akorát trochu jiné míry: 75cm a 9kg rovných 😀 A na nákupech to samý, vždycky ji něco kupuju a prodavačky si myslí, že to mám jako do výbavy a pak valí bulvy, že už to potřebuje teď 😀 No ale zase jsou z ní všude hotový, protože jak je malá, tak je hrozně roztomilá a tím, že šla při porodu zadečkem a ne hlavičkou, tak má od narození takovou dokonalou hlavičku 🙂

Já bych golfky taky nezavrhovala. Máme taky sporťák z trojkombinace, ale golfky budu taky chtít, přeci jen je to pak lepší na to cestování - po nákupních centrech a tak 😉

amulet
20. kvě 2010

To je dobré téma - golfky. Máte někdo nějaké? A které jsou dobré? Já mám pocit, že se Miška ve sporťáku úplně ztrácí, jak je maličká. Třeba by se jí v golfkách líp vegetilo... A taky chceme na dovču, tak by asi taky byly lepší. I když sporťák máme kvalitní. Taky se ještě vejde do hluboké korbičky i s fusakem. Nechápu, všichni si stěžují, jak malé dělají kočárky 🙂... Tak si mají udělat malé děti...
Ivaso, vítej do klubu 🙂 .
A jinak Miška je na plavání taky nejmenší, ale za to nejšikovnější 🙂 ...

blka
20. kvě 2010

Mury, mám tady ten kočár http://www.kocarky-sara.cz/kombinovany-kocarek-... a na tom sporťáku jsou ty popruhy nahoře přišité a jdou mu kolem uší a krku 😖 . Je krásně prostornej, to jo, ale ty popruhy mi strašně vadí.
Jako golfky do obchoďáku jsou super, ale já jsem je plánovala i na každodenní ježdění po venku. Prodavačka říkala, že golfky jsou sezónní záležitost od jara do podzimu, že na zimu nejsou (což jsem věděla) a že na denní ježdění je lepší ten sporťák.

Ivaso, taky slýchávám, podívej se na to miminko 😀

brusinka.pusinka
20. kvě 2010

ahojky holky vítám novou maminu s mrňouskjem , jinak golfky máme mám chicco CT04 a jsem moc spokojená 😉 ale používám na výlety a do Mc tam je moc kočárků a málo místa tak složím 😉

lucie.krajcarova
20. kvě 2010

tak my golfáč budeme mít od švagrovky, nevím, jaká je to značka. ale bude jen tak na cesty, u nás na vesnici ho moc nevyužiju. a jiinak se divím, že máte 8měs. mimi ve sporťáku? to už se nevejde do korby? náš martin tam byl do 11měs a spokojený.

Ivasa a jak jsou staré ostatní děti na plavču? náš martin má 13 měs. a 9 kg stále nemá ☹

blka
20. kvě 2010

Já mám Marečka pořád v hluboké korbě 🙂

Já chci golfky s otočným sezením, protože Mareček na mě musí vidět a ty jsou dost drahé, tak se hodně rozmýšlím, co a jak.

zuzankast.
20. kvě 2010

ahoj holky, vítám Ivasu
My máme golfky http://www.babydracek.com/zbozi/2522--sportovni...
a jsou super, jsem max. spokojená, máme je měsíc a nenašla jsem zatím jedinou chybičku. Sportovní karku už mám uklizenou 🙂 Cestujem s golfkama busem - paráda. Maj spojenou rukojet, jako jedny z mála, krásně se tak řídí jednou rukou, jsou lehoučký, i Julince se v nich líbí. A dost brzo si všimla být otočená dopředu, jak jede pozpátku, začne se otáčet, aby měla výhled kam jedem. Ani sem Blanko netušila že jsou i golfky s otočným sezením 😕

zuzankast.
20. kvě 2010

oprava - dost brzo si zvykla být otočená dopředu
koukám že sem to napsala jako bych je chtěla prodávat 😀 ne fakt sem z nich nadšená

blka
20. kvě 2010

Zuzi, jo, jsou. Já mám vyhlídlé peg perego pliko switch a inglesina zippy free. Našla jsem ještě i jiné, ale ty nevypadají tak dobře.