• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Proč máte doma malé miminko?

28. ledna 2013 
@blka ahoj, náš malý Oliver mal 7150g a 70 cm no a teraz bude mať 6rokov a bohviečo to nie je 102cm a16kg - zapadne medzi trojročných. Ale čo už, dali sme mu odklad a uvidíme. Kamila bola vždy od neho vyššia a o váhe ani nehovorím - na ročnej prehliadke mala 9,800 a 73 cm - tak som stále čakala kedy ju prerastie- veď je chalan a nič- dodnes to tak ostalo.No a uvidíme ako bude rásť Simonka-v dvoch mesiacoh mala 5170g a58cm no a teraz má 3mesiace+1týždeň a ako si sa nám to priberanie zastavilo - 5270g, ale doktorka vraví, že vyzerá dobre a môže to tak byť. tak uvidíme...
18. čer 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blka - já myslím, že obojí se pozná z krve. Na ten růstový hormon mají nějaký speciální test a ty ledviny by podle mě museli poznat i z krevního obrazu, ale těžko říct...
Já chápu, že některé děti jsou malé nebo menší, ale když do toho nechce Miška jíst, tak mě to teda znervózňuje...
18. čer 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ely4 Já si taky myslím, že váha i víška jsou krásný... Elinka měla ve 4 měsících 4,3kg a v 5ti měsících 4,4kg a 59cm :wink: :slight_smile: čili fakt si myslím, že 6kg je krásná váha a i výška je super :wink:

@blka já myslím, že to prckové dohoní, kamarádky syn byl pořád hrozně malinkej, váhově byl celkem dobrej, ale vůbec nerostl a najednou v 9 letech vylétla výška o 13cm za 3/4 roku a v 11letech byl skoro nejvyšší ze třídy :wink: Třeba to ti naši trpaslíčci taky doženou :wink: Jinak my byli na 9měsíční kontrole a Elinka se s váhou trochu rozjela :grinning: Má už 6,1kg a 65cm :slight_smile:
18. čer 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
víška samozřejmě měla být výška! Bože, co jsem to napsala!!! Omlouvám se :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
18. čer 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, gratulace Marečkovi k ročku :slight_smile: váhu nemá nic moc, ale výšku si myslím přiměřenou, Martínek měl asi 75 cm. a váhu o 1,5 kg vyšší. věřím, že to všichni doženou!!
holky, slyšela jsem o nějakých homeopatikách pro děti proti nechutenství, nevíte o tom něco? určitě to zkusím! náš kluk třeba ukazuje v televizi na jídlo ham, ale moc toho fakt nesní..
18. čer 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, děkuju za uklidnění :wink:

Amulet, to chápu, to bych taky byla nervozní. Marečkovi nejedou obědy, ale jinak jí celkem pěkně, tak to su ráda. Na krevní obrazy chodíme.

Luci, děkujeme :slight_smile:
O těch homeopatikách jsem neslyšela, ale je možné, že něco takového existuje. Mareček taky skoro celej den říká mňam, aji když už je najedenej a nechce, tak furt mňam mňam :sweat_smile:

Já vlastně ani nevím, kolik by toho měli sníst, jen tak můj odhad je, že jí pěkně, ale určitě by mohl i víc.
18. čer 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, no když jsem od vrstevníků slyšela, že zblajzli k obědu i skleničku 220 g a ještě chtěli, tak jsem byla v šoku.. dnes měl malý oběd až ve tři, dostal polívku ve skleničce a dal asi 150 g, to je pro nás lepší průměr... jinak jí tak 100 g porce..
18. čer 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, aha :confused: , tak to asi moc nepapáme. Oběd teda rozhodně ne. To nesní ani tu malou skleničku - pomačkaného. Když je to rozmixované, tak jo. A to jedl 200g skleničku, jak nic. Svačiny jsou lepší. Ale nevím, jestli to není tím, že už ochutnal něco lepšího - sušenky, piškoty, rohlíky a prostě je to pro něj zajímavější než nějaká mixnutá zelenina s masem :pensive:
18. čer 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby mne maly zeleninku miluje ale horšie je to s ovocim a vyživou to mi nechce.Natahuje ho s toho musim ho krmit a zabavat ho aby mi to nevygrckal.Ale niekedy to aj tak ide von.
18. čer 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miruska15, Miška taky radši zeleninu, ovoce jedině švestky, jinak nic, ani banán...
18. čer 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani banán? Tak Mareček má ovoce rád. A co třeba banán s jogurtem? Taky ne?
18. čer 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blka - jogurt jíme tak 5 lžiček a s odporem:frowning2:... Jediné co jí celkem normálně jsou mléčné kaše a ty obědy (ale jen do 100 g, víc ne). Je to fakt boj...
19. čer 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amulet, aha, tak to musí být náročné :frowning2:
19. čer 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
@blka Blani vše nej nej nejkrásnější Mrečkovi k narozeninám

@amulet tak to bych taky byla nervozni, kdyby mala nejedla, ale jinak vahu mate podle nas peknou :wink:

HOlky, když vám dětičky nepapaj, dáváte jim během dne mlsání - piškoty, křupky a tak? Pár mamin si taky stěžovalo, že děti nepapaj a pak když sme měly srazík, všimla sem si, že pořád během celého dne mlsaly - to se pak nedivim, že nechtěly jíst. Julince dávám jen občas něco zobnout - mezi jídlem (pauza tak 2,5h) sní asi pět piškotů a baští krásně. Nebo jí dávám spíš po jídle, tak jako na doražení :slight_smile: aby jedla hlavně vydatný jídlo.
19. čer 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzankast. Mockrát děkujeme za přání :dizzy_face:

Já piškoty a rohlík dávám. Rohlík hlavně na procházce a piškoty doma. Ale ne furt. On začne říkat mňam mňam a někdy jde i k lince a dívá se tam, odkud piškoty beru, tak mu dám. Rohlík bereme s sebou ven. Ale že by toho snědl moc, to ne.
Tu pauzu 2,5 hodiny myslíš mezi jídlama nebo po jídle, kdy jí dáš mlsku?
Mareček jí po těch 2,5-3 hodinách.
19. čer 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, my taky nedáváme žádné takové "zobání", leda po jídle dostane křupku nebo i kousek čokolády od návštěvy. na ven mám s sebou vždy piškoty na náhlý hlad nebo koupíme rohlík, to je šťastný. ale žádná pořádná svačina to teda není..
dneska mě malý potěšil. ráno snědl kousek rohlíku - po 120 ml mlíka, pak asi v půl desáté trochu jogurtu, k obědu měl brambory s květákem a ještě si dal trochu rajské s rýží :slight_smile: snědl toho fakt dost, tipuju tak 200 g. pak buchtu od babičky. k večeru to teda bylo slabší... ale v osm dostal už druhou láhev mlíka, tak to asi doháněl.. jinak jsem ho dala na váhu a jsem příjemně překvapená číslem 9,5 kg... u doktora vážíme tak o 200 g míŇ, takže to bude tak 9,3 kg. stejně je to prima nárůst o 400 g za měsíc včetně toho nepřibírání až hubnutí, jak byl nemocný. takhle brzy pokoříme 10 kg :slight_smile: a váha určitě nekecá, malý se už docela pronese :grinning:
jo a slyšela jsem o nějakých homeopatikách na nechutenství, už jsem si je objednala, mají se brát 5 kuliček ráno a pět kuličet v pět odpoledne, jmenuje se to lycopodium clavatum 9ch, tak to taky zkuste!
19. čer 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie.krajcarova už si to pišem a pozriem to v lekarni.Luci ta vaha mohla byt trošku ovplyvnena aj tym že sa napapal.Ja som maleho tiež važila po napapani a štastna som bola ako si pribral,rano som ho prevažila a bolo to preč mal o 100 menej.Ja som bola u Dr. važili sme sa a bola som nemilo prekvapena ako malo si pribral ale Dr. mi povedala že je krasny a nič mu nechyba ale ked mna to trošku trapi. :pensive:
20. čer 2010 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miruska, já ho vážím skoro každý den, takže s váhou jsem v obraze. vážím ho někdy po koupání a někdy ráno, protože u doktora taky váží ráno a je to míň. Jsem si jistá, že opět začal přibírat z nočního mlíčka. Miruško, vy kojíte ne?
20. čer 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie.krajcarova Nie nie my sme na sunare,ja som kojila 3m a potom ma začal odmietat.Pretože aspon ja si to myslim maly mi raz vobec nepribral a na poradni mi Dr. dala mlieko a aby som dokrmovala tak ja som začala dokrmovat a maleho som si tak domylila že začal odmietat aj mna aj mlieko.No a išlo to dolu kopcom nemala som mlieko a postupne sa odstavoval.Ale aspon 3m lepšie ako nič.Ja maleho tiež važim doma ale nie každy den tak raz za dva týž.Priberame ale slimačim tempom pomaličky.
20. čer 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miruško, jasně, tak to jste si užili... měli jste to teda pekelně těžké.. a kolik g teď za měsíc malý přibere?
20. čer 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie.krajcarova tak 300-400g.malinko ale aspon to.Dufam že po tom železe sa trošku rozpapa.Inak ked som bola s dcerou na gastre tak som sa Dr. pytala čo s nim a ona mi povedala že ja taky su deti ktore menej papaju ak nema ine problemi tak je ok.A tvoj malinky ako pribera
21. čer 2010 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak my deme na vyšetreni s hadičkou maly ma kvasinky v brišku,bere ted leky ale nesmi papat nic sladke ani piškotky,moc se trapim a bojim se toho vyšetreni...po tech lekach proti kvasinkam prestal i soplit..
21. čer 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ksivcova chcem sa opytat kedy ides na to vysetrenie??Chcela by som vediet co to vsetko obnasa lebo aj nas tam asi poslu kedze mi mala jedava strasne malo a ani nepribera od porodu pribrala iba 3kg a to pomaly koncime 8 mesiac
21. čer 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ksivcova Přeji, ať vyšetření zvládnete :wink: . A kdy jdete a za jak dlouho budou výsledky?

@bobacik_29 Kolik váží tvoje malá? Teď, když jsi to napsala, tak jsem si uvědomila, že mi jsme přibrali jen 4,4kg. Taky nic moc :pensive:
21. čer 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí

@blka no moja važi 6300 gramov porodnu vahu mala 3250 gramov a teraz mi nechce ani jest a ani mlieko nepije iba 30 ml kazde dve hodiny takze neverim ze pribere daco kym pojdeme do poradne :stuck_out_tongue_closed_eyes: doktorka mi povedala ze ak nepribere tak musime ist na to gastro
21. čer 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobacik_29 A kdy jdete do poradny? Třeba jí rostou zoubky nebo jí něco trápí, že nechce papat.
21. čer 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí

blka do poradne ideme za tri tyzdne .....zuby jej zatial nejdu a ani nereaguje zeby ju nieco bolelo alebo tak neviem :grinning:
21. čer 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobacik_29 Tak snad se rozpapká, aby něco přibrala :wink: . Hm, tak možná jenom nemá chuť :wink: . Teda pokud to není dlouhou dobu, to by nebylo dobré.
21. čer 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ksivcová, to je mi moc líto, to je pořád něco viď? ať už asponň víte, co malého trápí..
Miruško, ale to přibírá pěkně.. od 6. měsíce píšou v tabulkácch 170 - 340 g měsíčně, takže jste nadprůměrní :slight_smile:
21. čer 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka ona aj ked jedla v pohode tak strasne malo priberala takze silno pochybujem ze sa stane zazrak a tvoj chlapcek ma rok a pribral iba 4,4kg???tak to potom este menej ako moja aj ta s nim poslali na vysetrenie??
21. čer 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek