Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

blka
22. čer 2010

@ivasa 😉

@brusinka.pusinka Hezké video 😉 . Mareček taky pochtívá 😀 . A to jí dáváte normální jídlo, co jíte vy?

brusinka.pusinka
22. čer 2010

@blka no ono to byli těstoviny se špenátem a my skoro nesolíme tak prostě dostala jinak né vařím ji zvlášť😉

blka
22. čer 2010

@ivasa To má být dr. spíš ráda, že sní tolik, ne 😅 ?
@kristyan Hlavně, že to nebylo nic vážného 🙂

blka
22. čer 2010
ivasa
22. čer 2010

@blka No ona naše pediatrička spokojená je, i s tím jak přibírá, nikdy nekoukala do tabulek, za což jsem ji vděčná 🙂 Ale nefrolog si vždycky něco najde 🙄 Minule mi vyčetl, že ji nezahušťuju jídlo jíškou 😠

blka
22. čer 2010

@ivasa Aha. To je jak naše fyzioterapeutka. Tolik pokroků jsme udělali a nikdy není spokojená 🙄
Co je to nefrolog?

ivasa
22. čer 2010

chodíme tam s ledvinama... Elis má od narození reflux, měla ho na obou ledvinách, už ho má jen na jedné, ale musíme chodit na kontroly, jestli se to zlepšuje...

blka
22. čer 2010

Děkuji za vysvětlení 😉 . Reflux je problém ledvin 😕 ? Já jsem myslela, že žaludku, když se blinká. Je vidět, že toho ještě spoustu nevím.

zuzankast.
22. čer 2010

@blka Blanko ty 2.5 h jsou mezi jídly někdy 3 a přes poledne čyři, protože prostě zaspí ten pravý čas na oběd 😅
@brusinka.pusinka brusi určitě je video krásny, ale nemůžu se na něj podívat, nějak mi nespolupracuje PC
@ivasa ja jiškou zahustila jidlo Julince jen jedinkrat, né že bych jí to nechtěla dávat, ale nějak se mi ještě nechttělo se s ní dělat 😔
Naše doktorka je naštěstí už v pohodě, nikam na vyšetření nás neposílá.. ted bych ale řekla, že Juli má přibírací období, je nějak těžká najednou 😀 😀

moravanka
22. čer 2010

blka, myslim ze existuje i reflux ledvin. je to neco s moci, ale nevim presne. treba to tady holky jeste vysvetli.

blka
22. čer 2010

@zuzankast. Děkuji za vysvětlení 😉
Já jsem jíškou už zahušťovala, ale až teď později. Nejdřív tak v 10 měsících, ale spíš v 11. Víš,jak se dělá jednoduše? Do sklínky s víčkem dáš mouku a vodu a štěrkáš, až se to všechno promíchá a pak to jenom naliješ do omáčky/polívky a je to. Fakt super. Lepší, než ta instantní. Tu bych do omáčky musela nasypat vždycky celou, aby to bylo hustý 😝

@moravanka Aha, děkuji. Já jsem myslela, že je jen blinkací reflux.

zuzankast.
23. čer 2010

@blka tak tuhle jíšku já dělám 😀 měla sem na mysli klasickou smaženou mouku na másle. Kupovanou doma ani nemám, ale asi ji koupim - pro nás dospělý tedy 😀 je to pohodlnější

ivasa
23. čer 2010

@blka já jsem taky právě chtěla začít zahušťovat až tak od 10. měsíce... A mimochodem dělám to úplně stejně jako ty, hlavně do omáček to tak dávám, je to nejjednodušší 😉 😀 Stejně ji ale moc nezahušťuju. Dělá se to hlavně kvůli lepku a ten ji dávám dostatečně v kaších, sušenkách, křupkách a tak...

Jinak ten reflux je buď právě ublinkávací nebo ledvinový... Elinka má tu jednu ledvinu fungující tak, že když se vyčůrá, tak místo toho, aby ji ta moč zůstala v močáku, tak se jí vrací zpátky do té ledviny - nebo tak nějak to je, nevím, jak to napsat 😒

blka
23. čer 2010

@zuzankast. Aha, tak smaženou na másle dělám opravdu výjimečně, protožemi pak zůstávají hrudky 😝 . Ta kupovaná je sice pohodlná, ale fakt bych na zahuštění musela nasypat snad celej sáček a to teda jako ne.

@ivasa Marečkovi taky moc nezahušťuju. Spíš výjimečně, když mu uvařím nějakou polívku, tak ať to není řídké.
Aha, tý jo, to zní hrozně. Ať se Elince ledvina brzy spraví 😉

ivasa
23. čer 2010

@blka a pročpak chodíte k fyzioterapeutce? jestli se můžu zeptat...

blka
23. čer 2010

Mareček se dlouho jen plazil a nebyl na 4 a strašně dlouho se neudržel v sedu, prostě okamžitě padal dopředu. Teď už tak 3 týdny lozí po 4. Akorát si dřív stoupl, takže už obcházel nábytek, ale stále nechodil po 4 😀 . Teď ještě ale pořád nesedí, ale když už ho posadím, tak se někdy udrží. Byli jsme tam poprvé v 9 měsících a ohodnotila ho jako 6 měsíční dítko 😕 . Tenkrát jsem možná souhlasila, ale když ho v 11 měsících (chvíli předtím než začal lozit, ale už stoupal) ohodnotila jako 5 měsíční dítko, tak mě to dost zarazilo. Možná to jen vztahovala k tomu sedu.
Ale přiznám se, že to cvičení hodně flákám, takže bych řekla, že ty pokroky co dělá, jsou dle jeho přirozeného vývoje a ne dle cvičení.

zuzankast.
23. čer 2010

@ivasa chudinka malá ☹ to je hrozný, že už takhle maličký děti můžou být tak nemocný, já bych to zakázala 😠 ☹

@blka no vidíš to, šikulka to je, on má svý tempo no..

lucie.krajcarova
23. čer 2010

ahoj holky, co se týče jíšky, taky jsem moc nedávala. ale je pravda, že pokud vaříte doma jen zeleninu, tak se miminko nemá čeho nasytit. tak jsem do polívek dávala aspoň víc zavářky - brambor, nudlí, krup a těstovin, co se kam hodilo, aby se malý najedl. naštěstí polívky má opravdu rád. že bych mu přímo dělala jíšku, to taky moc ne.

teda, takovvý problémy, chudinka Ela a Mareček, snad se vše spraví a oni vše dohoní!!!!

ivasa
23. čer 2010

@blka No teda 😕 Tak Elince je 9 měsíců a taky nesedí - vůbec. Neposazuju jí, když to sama nezvládá, ale když to zkusím, tak se vůbec v sedu neudrží 😕 Tak to je na tom asi stejně jako Mareček... A taky neleze, jen se lezoplazí, max. si trochu stoupá na kolínka, ale to na místě, hned zase spadne na bříško... Tak nevím, aby nás taky mudra někam neposlala 😕

amulet
23. čer 2010

Ivasa a jak se na ten reflux ledviny přišlo?
Michalka taky nesedí - nemá na to čas. Raději leze, stojí, obchází nábytek... Ale sezení je prý nuda 🙂 a není to zdravé. Nasedí se v životě ještě dost.

blka
23. čer 2010

@zuzankast. Já si myslím, že má svoje tempo. Taky je malej, hubeňoučkej, žádnej gram tuku na sobě, tak to trošku trvá, než ty svaly posílí, aby byl schopen takových velkých pokroků.
@ivasa Já také neposazuju, jen když zkouším, jestli se už udrží. I když, v kočárku sedí, protože se drží toho madla před sebou, tak jsem mu zdvihla záda do sedu, kdyby se chtěl opřít, ať sebou nežuchne moc.
Lození po 4 se podle tabulek vyžaduje tak v těch 10 měsících, sezení nevím kdy. Na naše plazení, na které jsem byla pyšná, že umí, mě fyzioterapeutka hned spražila, že to není plazení, ale přitahování. Při plazení musí střídat ručičky a on dal obě dopředu, přitáhl se a posunul. Ale hlavně, že se dostal kam chtěl, ne 😅
@zuzankast. To máš pravdu, že by měli zakázat, aby děti byli nemocné ☹

zuzankast.
23. čer 2010

my se neplazily vůbec a po čtyřech tak jen chviličku. U nas je to jak u "amulet" Michalky, taky sme radši běhaly kolem nabytku, prdelku jako by malá neměla 😀
Blanko to víš že jo, je velky plus že si poradi, když se chce někam dostat. 🙂

lucie.krajcarova
23. čer 2010

Blani, teda to na vás byla přísná! náš se taky takhle plazil!!! jako voják na poli. a jak byl spokojený 😀 a seděl až v 10 měs., dřív stál a chodil kolem nábytku...

blka
24. čer 2010

Luci, jo, máš pravdu, přijde mi přísná. Navíc Mareček u všech doktorů šíleně ječí, je děsnej maman, takže cizí osoba se ho nesmí ani dotknout 😅 a v cizím prostředí se musí rozkoukat, aby byl v pohodě, takže vždycky říká, jakej je strašnej negativista a maman a že si s ním užiju. A co mám jako dělat?

zuzankast.
24. čer 2010

Blako tak to je jasný, že se dítě v cizím prostředí necítí dobře, to by mohla ta doktorka pochopit ne?

blka
24. čer 2010

@zuzankast. Víš jak, mně je putna, co si myslí. Ale zase to okomentovala. Říkala, už minule jsem vám psala do zprávy, že je dítě mrzuté. A co jako kurnik. Tak je to mamánek a nebude se smát na cizí babu, která ho bouchá kladívkem do kolínka a "hází" s ním ve vzduchu 😝
K vývoji mi řekla, že je trošku pozadu (asi proto, že nesedí) a pak, že bude chodit. To já přece vím taky, že bude 🙄 . Ptala se, kolik vypije mlíka a když jsem řekla, že nevím, že kojím, tak říkala, že se má (první pozitivní reakce na kojení v tomto věku - všichni mi říkají, ať už nekojím), ale že proto je takovej závisláček. Tak su pořád na pochybách s tím UM.

zuzankast.
24. čer 2010

@blka to já bych se nani taky nesmála, vyvádět se mnou takový psí kusy.. Jen klidně koj, plno mamin kojí i do dvou let a podle názoru jedné doktorky tady na netu na tom není nic špatného - naopak. Já kojila zhruba do jednoho roku v noci když bylo třeba, jinak pak ráno a dokrmila UM. Ted sme týden uplně bez kojo 🙂 Fakt si taky myslim, že na tom neni nic špatnýho, pokud to vám oběma vyhovuje.

blka
24. čer 2010

@zuzankast. Ono jde i o to, že kojím hodně často v noci, budí se co 2 hodiny a říkala jsem si, že třeba tím UM na noc by se pak tak nebudil.

lucie.krajcarova
25. čer 2010

Blani, doktorka s ním háže jo? klepe do kolínka? tak asi máme suprového doktora, který tyto psí kusy s Marťanem nedělá 😒
s tím mlíčkem.. budí se ti opravdu často.. ale je to zvyk.. myslím, že kojení 2x za noc je až moc... na jednu stranu bych se to pokusila omezit, na druhou stranu je zase drobný, tak to asi potřebuje... ale na rovinu, náš Martínek začal přibírat až z UM... ale i při kojení na noc spal téměř celou noc od 11 měs. Možná bych na tvém místě to UM zkusila na noc - v dobu kdy chodíš spát nahradit to jedno kojení - měl by po něm spát déle. ale uvidíš, jestli mu to bude chutnat....

bobacik_29
25. čer 2010

@blka akurat som citala tvoj prispevok ze ti maly nesedi bože ja mam z tohto nocnu moru uz teraz mne ju doktorka chcela posadit minule na vahu a ja na nu kukam ze co robi tak jej vravim ze moja mala este nesedi tak mi vravi ze uz by mala vediet sediet vsetky moje ostatne deti uz od 6 mesiaca sedeli a od 7 chodili po styroch okolo 10 az 11 mesiaca chodili same a tato moja mala hviezda nevie sediet ani na styri sa nedava o nohach uz ani nehovorim ani nestoji aj to uz ma vediet udajne ked ju dam do choditka tak sa tam rozvali pokrci nozky a ani sa nepohne...myslim si ze kazde dieta je ine a inak sa vyvija,predpokladam ze okrem toho gastra nas posle aj na neurologiu mozno by som s nou mala zacat cvicit ale nemam ani šajnu ake cviky kedze som ich pri inych detoch nepotrebovala.