• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Proč máte doma malé miminko?

28. ledna 2013 
@lucie.krajcarova Luci, jako ne že by ho vyhazovala do vzduchu, to ne, to i když já jsem ho v rukách natřásala, tak mi nadala, ať to nedělám :zipper_mouth: . Ale chytne ho za pas a točí s ním z jedné strany na druhou. Když jsme tam byli poprvé, tak ho chytla i za ručičku a nožičku a zdvihla a to samé na druhou stranu a pak ještě ho chytla za nožičku a dala hlavou dolů :confused: . Jsem jenom stála v němém úžasu :zipper_mouth:
Já vím, že se budí často, možná to zkusím, ale když mě je líto ho odstavit :sweat_smile: . Prostě rozpolcená osobnost :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

@bobacik_29 Oni ty ukáží, jaké cviky máš cvičit :wink: . A když ji posadíš, udrží se? Mareček se snad do 11 měsíce ani neudržel, okamžitě letěl dopředu. Teď už je to lepší. I rehabilitační říkala,že už má zádička na sed připravená. Ale ten sed přijde asi s tím, jak chodí po 4. Možná :sweat_smile: . Chodíme po 4 max. měsíc, ale ještě si nesedl. Ale to nevadí, celej život po 4 přece chodit nebude :grinning:
26. čer 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, tak snad ví, co dělá. no a s tím lezením, Martínek lezl dřív než seděl, ještě dřív chodil kolem nábytku, takže na sezení taky nespěchal :slight_smile: ale je to pak velký pokrok, jak si dítě už hraje vsedě.
26. čer 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, jo jo, Mareček taky prve obcházel nábytek a až pak šel na 4 :wink: . Teďka si sedne mezi nožičky, ale na ten sed se už tak těším. Zase to bude jinej človíček :slight_smile:
26. čer 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka no moja sa udrzi ked je opreta a ma naladu na sedenie co sa stava raz za tyzden ona celkovo nerada sedi iba v tom kresle co je v pololehu sa rada vyvaluje bez opretia nesedi vobec a ano pada aj dopredu alebo doboka ju vyvali rovnovaha jej vobec nic nehovri :grinning: ale podla mna to iba tieto lahsie deti maju takyto problem mozno ked su take lahucke sa im aj svalstvo nejako pomalsie vyvíja
26. čer 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobacik_29 Já si taky myslím, že těm prckům trvá dýl, než ty svaly dostatečně posílí.
26. čer 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobacik_29 Teď jsem mrkla do alba, ty jsi měla první holčičku hodně brzy :wink:
26. čer 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak podle me behaji drobnejsi deti velmi brzo. mala litala v 9 mesicich jak das, od zname drobounka holcicka taky. no a ty baculate deti lezi jak knedle a trva jim to dyl. v mem okoli to tak je.
26. čer 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moravanka Máš pravdu, že u těch baculatých to trvá. Nechce se jim otáčet, nic. Ale Mareček třeba ještě vůbec neběhá, otáčet se začal taky až po 5. měsíci. Takže je to asi jako vždy a se vším dost individuální.
26. čer 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
je blka, vidim, ze mel marecek skoro stejnou vahu jak julinka. my jsme narozeni 36+0, 2217 g, 49 cm. ale domu jsme sly s 2250 g, nekojila jsem, jsme od zacatku na um, takze piti bylo hned a mala nehubla.
Julinka zacinala taky pozde, otacela se az v pul roce, konicky nepasla vubec, nenavidela to. jenze pak to slo vsechno jaksi rychle. zacla lozit, si stoupat a behat. a ten skok se odehral behem 3 mesicu.
ale i kdyby jeste nechodila, no a co. vsak jsme se to naucili vsichni, ne?
jinak dnes byla zase zlobivka nepapaci.
26. čer 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moravanka A to ti v porodnici "dovolili" dávat hned UM? U nás teda ne. Mamince, co byla se mnou na pokoji, kojení moc nešlo, její malá hodně brečel, řekla bych hlady. Jedna jí párkrát dala trošku UM a druhá jí řekla, že nesmí :zipper_mouth: . Nechat dítě o hladu, fakt super :pensive:
A to se vaše Julinka narodila ještě o týden a půl dřív :wink: . Ale bylo to krásné, takovej drobíneček malinkej. Mně teda přišel "normální", ale všichni říkali, jak je strašně malinkej.
27. čer 2010 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jake dovolili? my zijeme v rakousku a tady lekari delaji, co dovolim ja! samozrejme ze se vse zkonzultuje ale nikdo nikoho do niceho nenuti a neprikazuje. normalne meli v porodnici velkou mistnost na krmeni deti, tam kojici kresla, zakusky, ovoce, caj, kavicka, odsavacky, vlozky do podprsenek a na jedne stene velky pult s prevarenou vodou, um (beba pre ha), a sterilnima lahvickama a savickama. rekla jsem sestre ze chci nakrmit dcerku um a ona ano maminko, pojdte, vse vam ukazu. mi to vse ukazala, vysvetlila a jeste prede mnou julinku nakrmila abych videla jak na to. pak jsem si tam vzdy udelala lahev mlika a odnesla na pokoj a krmila si ji vetsinou tam v posteli.
to stejne treba s prebalovanim. na pokoji velke prebalovaci pulty, skrine s nahradnim oblecenim, vlhcene ubrousky, pampersky, pohodicka.
proste tam razili heslo, ze maminka nesmi mit vystresovana, ale maximalne v pohode pro detatko.

27. čer 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tý jo, to zní jako pohádka :slight_smile:
27. čer 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moravanko, zní to hezky, ale že ti vůbec nepomáhali s kojením, tomu nerozumím. takže jsi nekojila? přece jen je to pro miminko to nejlepší, co může dostat. chápu, že to některé maminky vzdají, ale nechápu, když to ani nezkusí :pensive:
27. čer 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka no jj bola som sikovna :D ale tak teraz mam pomocnicku velku uz z nej :grinning:
27. čer 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mela kojeni vylozene zakazane, beru lek Lamictal, ktery sice nevadi v tehotensvi, ale kojit se nesmi, prechazi do materskeho mleka. mam chronicky zanet trojklanneho nervu.
jinak maminky zkousely kojit, byla tam i laktacni poradkyne, ale nakonec si kazdy rozhodl sam, jak mu to slo, neslo, zkusenejsi maminky uz rady nepotrebovaly. ale stejne si kazdy delal podle sveho uvazeni a jak se telesne a dusevne citil, nikdo nebyl vynervovany.
27. čer 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. čer 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moravanka, aha tak to jo, to je něco jiného.. vím o kamarádce, která má roztroušenou sklerozu, takže taky nebude moct kojit, to ví dopředu.

holky, malý mi zase zvracel mlíko - už podruhé v noci, když se rozkašle.. nevím, má mít další den zase dietu? dnes měl celý den jen pečivo, suché brambory a piškoty, jen večer jsem už dala kaši..
27. čer 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, nezvrací to mlíko proto, že se nějak škaredě u toho kašlání zakucká? Zase, co by jsi mu dala místo toho.
28. čer 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, právě nevím.. teď jsme u našich a noc proběhla relativně v pohodě. trochu kašlík, ale žádné blinkání. tak snad je to už za námi..
29. čer 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, snad jo :wink:
29. čer 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Martínek už je v pořádku. jinak jsem začala dávat ty homeopatika proti nechutenství a každý den ho budu vážit, ať vidím případné přírůstky. nebudete je taky kupovat?
30. čer 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zatím ne. Já si nechutenství představuju tak, že odmítá veškeré jídlo a sní toho opravdu máličko. Možná špatná představa :sweat_smile: . Ale ani nevím, jak bych mu dala těch 5 kuliček do pusinky. Bych se bála, aby mu to nezaskočilo a myslím si, že by to vyplivl.
My jsme od pátka nemocní. Mareček má škaredý kašel, v neděli dostal i rýmu. V pondělí jsme byli u dr. a dneska na kontrole, kdy se ho všemožnými pokusy snažila zvážit. Nakonec to skončilo na čísle 6410g, což by znamenalo, že by nám od 17., kdy jsme u ní byli naposledy zhubl 200g :frowning2: . Ale to přitom jí pořád stejně. Ale asi ty bacily si berou nějaké kalorie.
Měli jsme žádanku na krev po dobrání železa, tak tu nám vyměnila a dala nám jinou, kde jsou i jaterní testy, test na celiakii a nevím, co všechno. Chtěla toho zaškrtat víc, ale prý nemůže, aby mu nevzali až tak moc krve. Takže to budou brát nejspíš ze žíly a ne z prstu jako vždy :cry: . A podle výsledků se uvidí, jestli budeme muset jít na kliniku řešit tu jeho váhu nebo se ve výsledcích ukáže příčina.
A taky mu mám sladit čaj. Prý ji vůbec nenapadlo, že nesladím :confused:
30. čer 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, kuličky mu rozpouštím v trošce vody v láhvi, co dostává mlíko. do pusy bych mu je nedávala.
je mi líto, že Mareček marodí.. u nás je to vždy spojeno s menší chutí k jídlu a taky hubne..
jinak výsledky krevních testů ještě nejsou všechny, ale chudokrevný není. tak aspoň něco :slight_smile: jo taky mu brali krev z žíly, bylo to na 4 testy... co se týče čaje, dávám granulovaný, a ten přislazený je. ale teď dávám jen vodu nebo vodu se šťávou nebo ředěné džusy.
30. čer 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky přišly jsme Vás pozdravit a popřát všem dětem jen zdravíčko a velikou chuť k jídlu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Včera jsme byli na poradně a i přes nemoc malá přibrala 250 g :grinning: :grinning: :grinning: sice není to moc ale my se radujeme z každého gramu :grinning: :grinning: :grinning: tak tedy máme 9350g a 73 cm :grinning: :grinning: a obvod hlavičky45a pul cm :wink:
30. čer 2010 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak Vám děti papají v těch vedrech? Miška ještě míň než normálně.
30. čer 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amulet my normálně jen né teplé všechno vlažné :wink:
30. čer 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak super, že Martínek není chudokrevný :wink:
Mareček ředěné šťávy vůbec nechce.
Z toho odběru z žíly mám fakt hrůzu. Těžce nesu ten prst, natož žílu.

Brusi, teda, Simonka to statečně dohání. A jak to, že tak najednou přibírá? Jí víc? Nebo čím to je?
30. čer 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, třeba budete mít šikovnou sestřičku.. Martínka píchala na 3x!!!!! no hrůza! zato na alergologii podrhé to bylo hned a bez pláče!
1. črc 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bez pláče se to zřejmě neobejde. Včera jsme byli na braní z prstu a poprvé neřval, jak tur. Sestřička mu dala hračku, tak se pořád díval na ni a neměl čas se zabývat pícháním. Ale na to pojedeme do města a tam se s tím moc nepárají.
1. črc 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí

amulet,mne drobec vubec nechce jist,max.nejake ovoce a kukurične krupky jinak nic a na noc trošku kaše.. :unamused:
2. črc 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek