Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

blka
26. čer 2010

@lucie.krajcarova Luci, jako ne že by ho vyhazovala do vzduchu, to ne, to i když já jsem ho v rukách natřásala, tak mi nadala, ať to nedělám 🤐 . Ale chytne ho za pas a točí s ním z jedné strany na druhou. Když jsme tam byli poprvé, tak ho chytla i za ručičku a nožičku a zdvihla a to samé na druhou stranu a pak ještě ho chytla za nožičku a dala hlavou dolů 😕 . Jsem jenom stála v němém úžasu 🤐
Já vím, že se budí často, možná to zkusím, ale když mě je líto ho odstavit 😅 . Prostě rozpolcená osobnost 😝 .

@bobacik_29 Oni ty ukáží, jaké cviky máš cvičit 😉 . A když ji posadíš, udrží se? Mareček se snad do 11 měsíce ani neudržel, okamžitě letěl dopředu. Teď už je to lepší. I rehabilitační říkala,že už má zádička na sed připravená. Ale ten sed přijde asi s tím, jak chodí po 4. Možná 😅 . Chodíme po 4 max. měsíc, ale ještě si nesedl. Ale to nevadí, celej život po 4 přece chodit nebude 😀

lucie.krajcarova
26. čer 2010

Blani, tak snad ví, co dělá. no a s tím lezením, Martínek lezl dřív než seděl, ještě dřív chodil kolem nábytku, takže na sezení taky nespěchal 🙂 ale je to pak velký pokrok, jak si dítě už hraje vsedě.

blka
26. čer 2010

Luci, jo jo, Mareček taky prve obcházel nábytek a až pak šel na 4 😉 . Teďka si sedne mezi nožičky, ale na ten sed se už tak těším. Zase to bude jinej človíček 🙂

bobacik_29
26. čer 2010

@blka no moja sa udrzi ked je opreta a ma naladu na sedenie co sa stava raz za tyzden ona celkovo nerada sedi iba v tom kresle co je v pololehu sa rada vyvaluje bez opretia nesedi vobec a ano pada aj dopredu alebo doboka ju vyvali rovnovaha jej vobec nic nehovri 😀 ale podla mna to iba tieto lahsie deti maju takyto problem mozno ked su take lahucke sa im aj svalstvo nejako pomalsie vyvíja

blka
26. čer 2010

@bobacik_29 Já si taky myslím, že těm prckům trvá dýl, než ty svaly dostatečně posílí.

blka
26. čer 2010

@bobacik_29 Teď jsem mrkla do alba, ty jsi měla první holčičku hodně brzy 😉

moravanka
26. čer 2010

no tak podle me behaji drobnejsi deti velmi brzo. mala litala v 9 mesicich jak das, od zname drobounka holcicka taky. no a ty baculate deti lezi jak knedle a trva jim to dyl. v mem okoli to tak je.

blka
26. čer 2010

@moravanka Máš pravdu, že u těch baculatých to trvá. Nechce se jim otáčet, nic. Ale Mareček třeba ještě vůbec neběhá, otáčet se začal taky až po 5. měsíci. Takže je to asi jako vždy a se vším dost individuální.

moravanka
26. čer 2010

je blka, vidim, ze mel marecek skoro stejnou vahu jak julinka. my jsme narozeni 36+0, 2217 g, 49 cm. ale domu jsme sly s 2250 g, nekojila jsem, jsme od zacatku na um, takze piti bylo hned a mala nehubla.
Julinka zacinala taky pozde, otacela se az v pul roce, konicky nepasla vubec, nenavidela to. jenze pak to slo vsechno jaksi rychle. zacla lozit, si stoupat a behat. a ten skok se odehral behem 3 mesicu.
ale i kdyby jeste nechodila, no a co. vsak jsme se to naucili vsichni, ne?
jinak dnes byla zase zlobivka nepapaci.

blka
27. čer 2010

@moravanka A to ti v porodnici "dovolili" dávat hned UM? U nás teda ne. Mamince, co byla se mnou na pokoji, kojení moc nešlo, její malá hodně brečel, řekla bych hlady. Jedna jí párkrát dala trošku UM a druhá jí řekla, že nesmí 🤐 . Nechat dítě o hladu, fakt super 😔
A to se vaše Julinka narodila ještě o týden a půl dřív 😉 . Ale bylo to krásné, takovej drobíneček malinkej. Mně teda přišel "normální", ale všichni říkali, jak je strašně malinkej.

moravanka
27. čer 2010

jake dovolili? my zijeme v rakousku a tady lekari delaji, co dovolim ja! samozrejme ze se vse zkonzultuje ale nikdo nikoho do niceho nenuti a neprikazuje. normalne meli v porodnici velkou mistnost na krmeni deti, tam kojici kresla, zakusky, ovoce, caj, kavicka, odsavacky, vlozky do podprsenek a na jedne stene velky pult s prevarenou vodou, um (beba pre ha), a sterilnima lahvickama a savickama. rekla jsem sestre ze chci nakrmit dcerku um a ona ano maminko, pojdte, vse vam ukazu. mi to vse ukazala, vysvetlila a jeste prede mnou julinku nakrmila abych videla jak na to. pak jsem si tam vzdy udelala lahev mlika a odnesla na pokoj a krmila si ji vetsinou tam v posteli.
to stejne treba s prebalovanim. na pokoji velke prebalovaci pulty, skrine s nahradnim oblecenim, vlhcene ubrousky, pampersky, pohodicka.
proste tam razili heslo, ze maminka nesmi mit vystresovana, ale maximalne v pohode pro detatko.

blka
27. čer 2010

Tý jo, to zní jako pohádka 🙂

lucie.krajcarova
27. čer 2010

Moravanko, zní to hezky, ale že ti vůbec nepomáhali s kojením, tomu nerozumím. takže jsi nekojila? přece jen je to pro miminko to nejlepší, co může dostat. chápu, že to některé maminky vzdají, ale nechápu, když to ani nezkusí 😔

bobacik_29
27. čer 2010

@blka no jj bola som sikovna :D ale tak teraz mam pomocnicku velku uz z nej 😀

moravanka
27. čer 2010

ja mela kojeni vylozene zakazane, beru lek Lamictal, ktery sice nevadi v tehotensvi, ale kojit se nesmi, prechazi do materskeho mleka. mam chronicky zanet trojklanneho nervu.
jinak maminky zkousely kojit, byla tam i laktacni poradkyne, ale nakonec si kazdy rozhodl sam, jak mu to slo, neslo, zkusenejsi maminky uz rady nepotrebovaly. ale stejne si kazdy delal podle sveho uvazeni a jak se telesne a dusevne citil, nikdo nebyl vynervovany.

blka
27. čer 2010

@bobacik_29 😀 😉

lucie.krajcarova
27. čer 2010

Moravanka, aha tak to jo, to je něco jiného.. vím o kamarádce, která má roztroušenou sklerozu, takže taky nebude moct kojit, to ví dopředu.

holky, malý mi zase zvracel mlíko - už podruhé v noci, když se rozkašle.. nevím, má mít další den zase dietu? dnes měl celý den jen pečivo, suché brambory a piškoty, jen večer jsem už dala kaši..

blka
28. čer 2010

Luci, nezvrací to mlíko proto, že se nějak škaredě u toho kašlání zakucká? Zase, co by jsi mu dala místo toho.

lucie.krajcarova
29. čer 2010

Blani, právě nevím.. teď jsme u našich a noc proběhla relativně v pohodě. trochu kašlík, ale žádné blinkání. tak snad je to už za námi..

blka
29. čer 2010

Luci, snad jo 😉

lucie.krajcarova
30. čer 2010

tak Martínek už je v pořádku. jinak jsem začala dávat ty homeopatika proti nechutenství a každý den ho budu vážit, ať vidím případné přírůstky. nebudete je taky kupovat?

blka
30. čer 2010

Zatím ne. Já si nechutenství představuju tak, že odmítá veškeré jídlo a sní toho opravdu máličko. Možná špatná představa 😅 . Ale ani nevím, jak bych mu dala těch 5 kuliček do pusinky. Bych se bála, aby mu to nezaskočilo a myslím si, že by to vyplivl.
My jsme od pátka nemocní. Mareček má škaredý kašel, v neděli dostal i rýmu. V pondělí jsme byli u dr. a dneska na kontrole, kdy se ho všemožnými pokusy snažila zvážit. Nakonec to skončilo na čísle 6410g, což by znamenalo, že by nám od 17., kdy jsme u ní byli naposledy zhubl 200g ☹ . Ale to přitom jí pořád stejně. Ale asi ty bacily si berou nějaké kalorie.
Měli jsme žádanku na krev po dobrání železa, tak tu nám vyměnila a dala nám jinou, kde jsou i jaterní testy, test na celiakii a nevím, co všechno. Chtěla toho zaškrtat víc, ale prý nemůže, aby mu nevzali až tak moc krve. Takže to budou brát nejspíš ze žíly a ne z prstu jako vždy 😢 . A podle výsledků se uvidí, jestli budeme muset jít na kliniku řešit tu jeho váhu nebo se ve výsledcích ukáže příčina.
A taky mu mám sladit čaj. Prý ji vůbec nenapadlo, že nesladím 😕

lucie.krajcarova
30. čer 2010

Blani, kuličky mu rozpouštím v trošce vody v láhvi, co dostává mlíko. do pusy bych mu je nedávala.
je mi líto, že Mareček marodí.. u nás je to vždy spojeno s menší chutí k jídlu a taky hubne..
jinak výsledky krevních testů ještě nejsou všechny, ale chudokrevný není. tak aspoň něco 🙂 jo taky mu brali krev z žíly, bylo to na 4 testy... co se týče čaje, dávám granulovaný, a ten přislazený je. ale teď dávám jen vodu nebo vodu se šťávou nebo ředěné džusy.

brusinka.pusinka
30. čer 2010

Ahojky holky přišly jsme Vás pozdravit a popřát všem dětem jen zdravíčko a velikou chuť k jídlu 😵 😵 😵
Včera jsme byli na poradně a i přes nemoc malá přibrala 250 g 😀 😀 😀 sice není to moc ale my se radujeme z každého gramu 😀 😀 😀 tak tedy máme 9350g a 73 cm 😀 😀 a obvod hlavičky45a pul cm 😉

amulet
30. čer 2010

Jak Vám děti papají v těch vedrech? Miška ještě míň než normálně.

brusinka.pusinka
30. čer 2010

Amulet my normálně jen né teplé všechno vlažné 😉

blka
30. čer 2010

Luci, tak super, že Martínek není chudokrevný 😉
Mareček ředěné šťávy vůbec nechce.
Z toho odběru z žíly mám fakt hrůzu. Těžce nesu ten prst, natož žílu.

Brusi, teda, Simonka to statečně dohání. A jak to, že tak najednou přibírá? Jí víc? Nebo čím to je?

lucie.krajcarova
1. črc 2010

Blani, třeba budete mít šikovnou sestřičku.. Martínka píchala na 3x!!!!! no hrůza! zato na alergologii podrhé to bylo hned a bez pláče!

blka
1. črc 2010

Bez pláče se to zřejmě neobejde. Včera jsme byli na braní z prstu a poprvé neřval, jak tur. Sestřička mu dala hračku, tak se pořád díval na ni a neměl čas se zabývat pícháním. Ale na to pojedeme do města a tam se s tím moc nepárají.

ksivcova
2. črc 2010

amulet,mne drobec vubec nechce jist,max.nejake ovoce a kukurične krupky jinak nic a na noc trošku kaše.. 😒