Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

fifa79
10. zář 2009

andykov: jsem ráda,že jsi založila toto téma.Náš Denisek se narodil v 38+3,vážil 2650g a měřil 47cm.Ze začátku jsme strašně zápasili s kojením.Z porodnice jsme odjížděli s příkrmem a kloboukem.Naštěstí jsme vše odbourali a teď jen a jen kojíme.Ve čtyřech měsících jsme vážili 5770g a měřili 62 cm.Je to takový drobek.Ze začátku mi to strašně vadilo,když jsem v poradně viděla stejně stará miminka, ale alespoň vždy o 2kg těžší než jsme byli my.Dr. mě uklidnila a je fakt,že Deny je spokojené miminko a skoro vůbec nepláče.Asi bude drobný po tatínkovi.Mrkni do albíčka mám tam foto z o 4 měsíce mladším chlapečkem od kamarádky a moc velký rozdíl to není.Ale je fakt,že drobnější miminka jsou hezčí. 😉

katka76
10. zář 2009

ahoj maminky, terezka sa narodila v 38 tyzdni, 2650g a 48cm - na izbe som bola s maminkou, ktorej maly mal 4650 a 54cm, takze to bola ina podivana. v polroku mala 6850, v roku 8800. teraz ma 2 roky a konecne sme sa dostali na hranicu 12kg. ja si z toho nic nerobim a ked ma niekto pripomienky, vzdy poviem, ze dobreho vela nebyva 😉

evinkaa
10. zář 2009

Koukám, že mám malou jednu z mála, která nedosáhla v půl roce 6-ti kg.... 😒

sisstin
10. zář 2009

evinkaa: Tygr taky neměl v půl roce 6kg 😉

sofia122
10. zář 2009

ahojte ja som porodila 4dni pred terminom mala mala 3290kg,49cm tak nic moc s viskou v 9mesiacou mala 67cm, 7,8kg.tak hmotnoc je dobra ,ale s viskou nic moc.ja mam 152cm a manzel 160cm tak nema byt po nikom velka ,ale trapi ma to ze neni vysia ako jej rovesnici. ☹

saska.t
10. zář 2009

mala sa narodila 2 tyzdne vopred mala 2630g a 47 cm, dnes ma 14 mes. nosi oblecko 68-72 vazi 8,5 kg a meria 72 cm je sice malicka ale v nicom nezostava,proste ciperka 😀 my s muzom tiez neovplyvame extra vyskou ale s tym nic nenarobime 😉

sofia122
10. zář 2009

baby ,ale dozvedela som sa ,ze je jeden sposob aby deticky boli vecie dava sa to detom asi od 3rokov su to injekcie nejake hormony,vytaminy aby lepsie rastly.uz som sa na to pitala aj doktorky ta mi povedala,ze musim pockat ked mala bude mat 3roky az potom jej to mozu dat.tak uvydime ked bude zaostavat za detmi tak jej to dam.uz to mala jednej doktorky cera a je vysoka 170cm a viac.

andykov
autor
10. zář 2009

evi, není, jen ať hezky baští 🙂 Já bychji tam teď taky nechala jen v leže, ale ona je ještě v korbě spokojená, tak ať tam je, kdyby dělala virvál, tak taky uvažuju jinak 😉
sofia, jj, to je růstový hormon http://www.rustovyhormon.cz/novinky

fifi, taky ještě není úplně strašněj drobek, ale je to drobnější miminko, jak říká moj dr. 😉

pipet
12. zář 2009

Sofia - o růstovém hormonu vím, ale jen tak, aby byla větší, bych ho malé nedala... Pokud nějaké vyšetření prokáže, že ho má málo a bez léčby by měla třeba jako dospělá metr dvacet, tak jo, ale jinak je to zbytečné...

A chci se pochlubit, že jsme to vyřešili s tou autosedačkou 😉 Byli jsme včera v obchůdku, měli ve slevě Britax Eclipse (tento rok už se vyrábí jako Römer Eclipse, jinak je "stejná"), zkusili jsme do ní malou posadit a pasuje jí skvěle. I když je to kategorie 9-18, pásy začínají přesně nad ramínkama, pěkně se dotáhnou, navíc jsme dostali i polštářek aby jí nepadala hlavička, když usne... Je i polohovací. Tak jsme ji koupili a Madla první jízdu čučela kolem sebe jak puk 😀 a pak usnula 😵 Takže možná tip na vyzkoušení.

janinka3
12. zář 2009

tak holky pokud vím tak jestliže není nedostatek růstového hormonu nebo nějaká porucha kdy na stimulaci růstového hormonu tělo nereaguje tak jeho podávání nic neřeší. teda alespon pokud jsem se dočetla dobře v poradně kde se tím zabývají.

Třeba moje babička měla 156 moje máti má 151 a já 153 takže si myslím, že u mě by třeba žádný růstový hormon nepomohl. Jsem prostě geneticky malá.

Moje první cácorka asi taky bude malá po mně. Samozřejmě, že se zeptám, ale je mě jasné co mi odpoví 🙂 Prostě asi tak jak píše pipet jestli tam nějaký problém bude tak růstový hormon samozřejmě ano ale jestli ne tak to nemá smysl

irasek
22. zář 2009

Ahoj, takové milé téma a utichá? Že by mimča vyrostla? Tak náš teda zatím ne a jak to tady pročítám, tak je asi nejmenším klukem 😒 Nevadí, vše dohání neuvěřitelnou aktivitou a strašně rád se mazlí. S jídlem je to horší a s mlíkem katastrofa. Už si dá jenom po ránu max. 120ml, z toho začínám být zoufalá...

evinkaa
22. zář 2009

irasek: A kolik Patriček váží? U nás žádná změna, my snad ještě zhubnem. Malá odmítá mlíko i veškeré příkrmy. Buď jsou to zuby, má i teplotku v noci, nebo je nemocná. Zkusím ještě zítra vydržet a pak bych pelášila k dr. Vypije mi za celý den tak 400 ml mléka, víc nic do ní nedostanu. Ach jo. ☹

lucia99
22. zář 2009

Ahojte, tak nasa Sarinka sa narodila v 40tt s mierami 3150g - 50cm a takmer od narodenia je na umelej strave. Na poradni sme boli naposledy v 8mesiacoch a vazila 6950g a 69cm. Je to moje drobciatko ale pravdupovediac mi to vyhovuje, hlavne ked sa chce nosit na rukach... 🙂

irasek
22. zář 2009

evinkaa: už jsem to tu psala, váží 9kg (možná 9150g)v 15 měsících, v půl roce měl 7kg a od té doby přibral pouze 2 kila. Jedl by jenom banány a broskve, rohlíky a Kostíky 😉

sisstin
23. zář 2009

tak já mám momentální míry: 23m, 10,2kg a 82cm 😝

makoush
23. zář 2009

ahoj..nedavno jsem prave myslela na to, ze podobne tema by se tu hodilo 🙂 🙂

tak rády se k vám přidáme do klubu, můžem? Nase malá se narodila presne v termínu s 50cm a 3020kg. Bohuzel, kdyz ji bylo 10dni, tak chytla průjem a zhubla na 2700kg a takovych 14dní jsme zápasili ve špitále a já slavila kazdý dečko. Ted jí budou v pondeli 4měsíce a má podle naší domácí váhy 5200gr - zítra jdeme do poradny,tak budu vedet i míry😉 Podle percentilovych grafů jsme práve na te poslední dolní křivce - na 3tím percentilu. Je drobná, ale to je podle me tím těžkým začátkem a pak refluxem, který ji trápí cím dál víc.

irasek
23. zář 2009

sisstin: tak s Vámi se můžeme porovnávat 🙂 Jak to tak propočítávám, tak s 10kg v roce nevim nevim...
Aspoň se snima nenadřeme, co? Kamarádky chlapeček má 13 kg v 15 měsících a je to sakra rozdíl ho zvednout.
makoush: Bára to dožene, to bude asi opravdu tím začátkem. Hlavně, že už je zdravá.

tynushqa
23. zář 2009

Ahojte,
ja mam tiez male miminko. Mala sa narodila 2 tyzdne pred terminom, vazila 2220 g a mala 48 cm. Mala je ale velky papkos a vsetko sme dohnali... teraz vazi nieco cez 7,5 kg a bola kojena do 9 mes., dlhsie sa nedalo lebo hrozne hryzla 😖

sonik28
23. zář 2009

Ahojte...tak my nie sme tiez nijake obryne...🙂
Natalka sa narodila v 42. tyzdni (lekari asi spali na vavrinoch, ci neviem na co cakali, ale podla hlavneho sefa v poslednej chvili ju vybrali ☹ ) s mierami 49 cm a 2730 g (prognoza podla UTZ bola 2300g-2700g).
Z deviatich mesiacoch mala 69 cm a 7400g, takze vraj nic moc...🙂...ale aspon ma bolia krize len trosku, ked sa chce slecna nosit...🙂

evinkaa
24. zář 2009

Ahoj holky, tak jsem si zkusila na jedněch stránkách doplnit váhy a míry naší malé a nás, aby se mi udělal percentilový graf a naše sluníčko je pod normálem. ☹ Tak doufám, že se brzy vyšplháme aspoň do průměru. 😉 No jo, jsme holt prcci a navíc... malá mi už čtvrtý den málo papá, tak doufám, že je to jen zoubek. ☹ Jsou to starosti s těma prckama...

andykov
autor
24. zář 2009

ahoj holky, tak jsem musela taky zavítat mezi naše malé miminka 🙂
evi, já to tam vyplňovala taky a my jsme mezi 10-25percentilem, to znamená, že zhruba tolik procent dětí stejného věku je menší než Kristýnka a vyjelo mi, že je menší až malé miminko. A Vy s manželem určitě nejste nijak obrovský, ne? A u nás se taky málo papá, má šílenou rýmu, úplně tu žlutohnědou, dostala atb kapky a mucosolvan, tak to je asi z toho, ale trápí mě že nechce mlíčko, dnes vypila tak 350ml, ale příkrm snad 130g zeleninky a 60g ovoce , ale nechce ani vodu, přitom by měla 😒
sonik, tak to je opravdu malé miminko, když je víc jak o týden přenášená, to v termínu by neměla ani 2,5kg 😒
Kristýnka má teď asi 6,2kg tipuju, jsem ji u dr.zapomněla zvážit, ale změřila jsem ji, 64 a porodní měla obráceně 😀

evinkaa
25. zář 2009

Čauky Andy, tak to mě mrzí, že máte takovou rýmu... My jsme s rýmou bojovali už 2x, ale vždycky byla taková mírná, naštěstí. U nás se dál moc nepapá, ale už se mi zdá, že vidím prosvítat druhou jedničku dole, tak snad bude líp. Je to hrůza. Malá byla vždycky tak veselá, krásně jedla celý dávky ovoce a zeleninky, a teď je všechno vzhůru nohama. Po příkrmech jí vždycky ještě zkusím dát mlíčko, ale moc velký úspěch nemám. Dnes ovoce prakticky odmítla, tak jsem jí dala sušenku a tu skoro celou snědla. Zapila to mlíčkem a teď spinká. Zubiska jedny protivný.... 😠

sisstin
25. zář 2009

ahoj holky..tak syn jedl do 18m celkem slušně, snědl toho víc než stejné děti, které vážily o dost víc 😉 ale vždycky jsem mu to prostě musela vnutit, sám od sebe se nepřihlásil...ale od 18m to jde teda z kopce dolů..a ted okolo 2.roku je to dost katastrofa 😔 ráno sní třeba půlku jogurtu, oběd nic, přesnídávka nic...mezitím sní třeba krajíc suchýho chleba..a večer si dá trochu kaše a tím to hasne 😕 rostou mu teda 4zuby najednou..tak možná proto...já už jsem tak zoufalá, že mu dám třeba i kousek čokolády, nebo kakao nebo Brumíka..což jsem dřív dost striktně odmítala...ale ted jsem ráda, že sní aspon tohle 😔

evinkaa
25. zář 2009

siss: Tak to Ti držím palce, ať se to u vás brzy spraví. Je to trápení, že? Vůbec se Ti nedivím, že jsi na nervy. Já už jsem dnes taky malé dala sušenku, což jsem ještě nechtěla, ale snědla ji skoro celou, tak jsem byla taky ráda. 😒

sisstin
25. zář 2009

evinkaa: no já měla trápení hned ze začátku, Tygr od narození neměl rád UM 😠 v životě nevypil víc jak 120ml..takže já byla štastná za příkrmy od 4m, ty mu chutnaly..snědl vše..takže začal trošku přibírat...ale UM vypustil úplně v 8m 😝 pak dobrý...a ted zase šílený..ale jsem ráda, že začal pít aspon to kakao, takhle mi vypije mlíka i 3dcl 😉 dávám už normálně kravské, jak z něčeho cítil UM..tak to nepil ani nejedl 😝 já mám strach, že nemá žádné vitamíny ani živiny...nejí vůbec maso, zeleninu strašně málo..ještě jakž takž ovoce..a nejvíc by jedl jen suchej chleba a pil čaj 🙄 vypadá fakt jak z koncentráku, když k němu postavíš roční dítě..tak vypadaj přinejlepším stejně, a v horším případě je to roční o 3kg těžší a větší 😝

evinkaa
25. zář 2009

siss: Ráda bych Ti pomohla nebo poradila, ale vůbec nevím jak. Přiznám se, že mám někdy co dělat, abych udržela nervy na uzdě. Někdy na malou i zakřičím, že nejí a pak mě to mrzí. ☹ Raději někam odejdu, nechám ji chvíli hulákat a snažím se uklidnit. 😒 Hlavní je, že do malýho aspoň něco dostaneš. Kakao je určo výhra, aspoň má nějaké tekutiny. Moje malá taky na mlíko moc není, dělá scény, ale teď poslední dobou si dá raději mlíko než příkrm. Obávám se, že my ani na příští poradně nedosáhnem 6-ti kg a to budem mít za týden a něco 7 měsíců. 😕

sisstin
25. zář 2009

evinkaa: tak pije šíleně, klidně i 2litry čaje denně..a to ještě nedávno nevypil skoro nic 😕 asi jsou to tu zuby..má jich teprve 8..takže nás ještě víc jak půlka čeká 😝 kolik měl Tygr v 7m nevím..ale na 10m měl 7800 a v roce 8400, to si pamatuju 😝 ale to příbral fakt hodně na jeho poměry..v 18m měl dokonce 9,9...a ted ve 23m má těch asi 10,2..takže za půl roku nepřibral skoro nic 😕

evinkaa
25. zář 2009

siss: On už má prcek taky víc pohybu, takže toho hodně spálí, ne? Nebudem si s těma našima prckama raději dělat starosti a budem doufat, že se to zlepší. 😉 Ale je fakt, že poslední dobou je to u mě o nervy a to se snažím být klidná. ☹

sisstin
25. zář 2009

evi: no my máme problémy i s jinejma věcma, malej vůbec nemluví a všeho se bojí..fakt mám občas pocit, že se to na mě hrne všechno 😖 jinak je moc hodnej, tulivej a vysmátej...tohle je v pohodě... 🙂

evinkaa
25. zář 2009

siss: Jsou to starosti... Ale zároveň bych si už život bez toho lumpa nedovedla představit a Ty určitě taky ne, co? 😉 Naše malá se zas vůbec nesnaží hýbat, jen se otočí ze zad na břicho a to teď už taky přestala, tak nevím, co doktorce příště řeknu... O snaze lézt nebo se posadit raději ani nemluvím. 😒