Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

blka
17. črc 2010

@samsa Děkuji 🙂
Vím, že to nějak zvládneme, ale bude to hodně těžké, se do toho dostat.
A my jsme měli v půl roce 5090g 😉
Však já tu větu říkám mým rodičům, že mu nedávám schválně najíst. Ale prostě to nefunguje, furt si mluví to svoje.

samsa
19. črc 2010

@blka já vím, ono to mléko je i v rohlíkách ☹ Lehké to nebude...
Můžu se zeptat, koukala jsem, že Mareček byl při narození malinký, a pediatrička mi říkala, že dítě má mít v půl roce dvojnásobek porodní váhy a v roce trojnásobek. A to Mareček má. Nebo to tak neplatí?
Jo a z okolí i u nás platí, že mrňavé děti přibírají nejlépe po druhém roce. Moje straší dcera měla v půl roce 6 kg, v roce cca 8 kg, roce a půl 9,4 kg, ve dvou letech 10 kg a teď ve třech má 13,5 kg, takže ty větší děti krásně dohnala. kamarádky co měly drobky to měly taky tak a ty, co měly velké děti, tak se jim naopak jakoby zasekly. Tak já doufám, že to všicjni prcci nakonec dohoní 🙂 Jen by si lidi mohli odpustit komentáře a "dobře míněné rady". Já včera zkusila poprvé brambor a fuj, jedno sousto a pak zavřela pusu a bylo. Takže stále jen kojím 😔 Snad se to poddá, zkusím to zase za týden.

brusinka.pusinka
19. črc 2010

Blka To mě moc mrzí že máte alergii ale věřím že to zvládnete se sojovými nebo rýžovými výrobky 😉
My byli v nemocnici neboť ta naše raubířka vyčelila stůl, tak si nás nechali na pozorování, ale vše je v pořádku a předtím měla teploty a šup byla váha dole o 350 g ale už zase baští normálně tak to snad dožene 😉
Samsa nedávej samotný brambor zkuz batát to je sladká brambora a nejlepší je brambor s mrkví to ti malá určo spapká je to sladké a chutné od mrkvičky 😉

rintintyna
19. črc 2010

ahoj zdravím po dlouhatánské době. Tak máme také veselou příhodu. Byli jsme v sobotu na oslavě narozek kamaráda a protože si Klárka navečer dlouze spinkla, tak jsme jí tam na chvilku vzali sebou. Seděla skřítek chvilku v autosedačce a přišla jedna známá a říká, že je super, že je tak klidná i když mě asi nevidí (byla jsem tak metr a půl od ní) Tak jsem se udiveně ptala, proč si myslí, že mě nevidí a ona, že takhle malé děti vidí tak 30 čísel před sebe. Na to já no jo, ale Klárce teď bude 5 měsíců 😀 😀 😀 Zítra jdeme na kontrolu, tak pak písnu aktuální váhu. Zatím se mějte všici pěkně

blka
19. črc 2010

@samsa V půl roce to zdvojnásobení krásně zvládl, ale to ztrojnásobení bylo jen tak tak, na roční kontrole měl 6610g. Ale pak dostal kašel a rýmu a zhodil nám na 6410g 😕 . Minulý týden měl už něco zpátky - 6590g. Ale,jak nám zhubl, tak už dr. rozjela vyšetření, aby se zjistilo, proč tak pomaličku přibírá.
Já taky doufám, že to všechno doženeme 🙂
Ale vy máte na příkrmy ještě čas 😉 . Mareček dostal po půl roce a jak mu to jelo 😎 . Lepší je začínat mrkvičkou, je sladší 😉 . Brambor je nic moc, ten je lepší potom smíchat s tou mrkví. I když, mě Mareček jedl i samotnej brambor 😅 . Nebo do něj přimíchej mateřské mléko a hned to bude chutnat zase jinak.
Ty řeči taky nemám ráda. O víkendu se známá divila, že mu nechci dát oplatek ani chipsu 😕. Pak si určitě řekla, z čeho jako má přibrat. Na oboje má času dost a hlavně nemá zuby, tak čím by ten oplatek asi tak pokousal.

@brusinka.pusinka Nějak to zvládneme 🙂 . Hlavně,že je Simonka v pořádku. A ať rychle přibere 😉

@rintintyna 😀 Tak se pak pochlub mírama 😉 .

samsa
19. črc 2010

@rintintyna , tak to dobré 😀

@blka to víš, že doženete 😉 A nejste taky s manželem drobní? My jsme oba drobci, tak ty naše děti asi ani nemají být po kom. Jen bych chtěla, aby malá měla v půlroce aspoň 6 kilo 😔 Já se přiznám, že mně se ty drobnější děti i víc líbí než ty velké. Ale zase maminky macků slyší, čím to dítě krmíte a tak. Mně by ten drobek ani nevadil, jen je to špatné v tom, že stačí malá viróza a dítě hned vypadá jako z koncentráku 😝 Starší dcera natoupila v květnu do školky a byla tak nemocná, že shodila kilo, teď už ho má naštěstí skoro zpátky, ještě, že jsou ty prázdniny.

blka
19. črc 2010

@samsa Drobná jsem jen já, ale manžel ne.Ten se blíží ke 100kg 😅 . Ale já jich teda zrovna moc nemám. Mně se ti macíčci taky moc nelíbí. Hlavně tady u nás je jeden, tak tříletý klučina (nepsala jsem to už 😕 ) a ten je hodně silný, se pomalu valý, jak kulička 😔 . A to opravdu není hezké.
No právě, že ti naši prcci nemůžou být ani nemocní, protože jak zhubnou, tak to je blbé ☹

samsa
19. črc 2010

@blka tak se asi Mareček dal po tobě 😉 Říká se, že synové jsou často po matkách. No, se mnou si mamka taky užila, byla jsem jak z koncentráku, nic jsem nechtěla jíst, dokonce prý jí jednou ujely nervy, když jsem byla mimino a dostala jsem od ní facku, že nechci jíst a všechno plivu.

blka
19. črc 2010

@samsa Já jsem jako dítě taky nechtěla jíst. Mamka prý vždycky čekala, než přijde taťka z práce, aby mě nakrmil 😅 . ale jinak jsem prý byla zlaté dítě, tož to ta naše hysterka po mně není 😀

amulet
20. črc 2010

Holky, my včera byly na 10měsíční kontrole a máme 6400 g a 69 cm... Dr se jen ptala, kolik toho spapá. No, těch 100 g a víc ani ťuk... A víc to neřešila.

rintintyna
20. črc 2010

tak hlásím, že dnešní vážení v necelých 5 měsících bylo 455Og, zase přibrala ani ne 100g za týden, ale doktorka říkala, že teď v těch vedrech skoro děti prostě papají špatně. Bála jsem se, že bude lamentovat, že zase přibrala málo a sama nabídla alternativu, jestli mám teda nejprve nabízet UM a pak MM, když mi teda UM po kojení hodně odmítá, tak říkala že nemusíme, že na to že na první prohlídce měla Klárka 2210, tak že teď má váhu pěknou 😵 Bohužel dnes neměřili, ale počítám, že má kolem 60cm

blka
20. črc 2010

@amulet Krásná váha 🙂

@rintintyna Tak super, že je dr. spokojená 🙂 . A za jak dlouho přibrala těch 100g?

rintintyna
20. črc 2010

blka, to je tak, normálně chodíme na vážení po týdnu (ve čtvrtek), jakmile jsme začali s příkrmy, tak příbrala 270 g, další týden 210 g a teď jsme šli ne ve čtvrtek, ale až další úterý a přibrala tedy za 12 dní 140 g, tak to tím pádem nevýchází ani 100 na týden. Je teda dneska nějaká spavá. Spala od jedné do tří a teď spí od pěti, by mi zajímalo, co bude dělat v noci.

blka
20. črc 2010

Ale i tak ti přibrala moc krásně 🙂
Vy se chodíte vážit každej týden?
To je spáč. Tak ať ti spí krásně i v noci 😉

brusinka.pusinka
22. črc 2010

krásný večer děvčata přišly jsme se jen pochlubit . My máme ode dneška první zoubek 😀 😀 😀

blka
23. črc 2010

@brusinka.pusinka Super 🙂 ! Jak to Simonka zvládla?
My ještě pořád žádnej nemáme 😅

brusinka.pusinka
24. črc 2010

Blka děkujeme a my jdeme slavit roček kuk máma dělala dortíky 😉

blka
24. črc 2010

Jé, vy už budete mít rok? To předem gratuluju a hlavně zdravíčko 🙂
Dorty jsou krásné. Užijte si oslavu.

brusinka.pusinka
26. črc 2010

blka děkujeme a pokud někdo chce kuknut na foto z oslavy tady je odkaz 😉

http://www.facebook.com/photo.php?pid=300478&id...

blka
26. črc 2010

@brusinka.pusinka Krásná fotka. Simonka vypadá jako pěkná rošťanda 😉

brusinka.pusinka
26. črc 2010

@blka no ani nemluv je to malý ďáblík 😀 😀 😀 😀 ale jinak naše obrovské sluníčko a srdíčko 😵 😵 😵 😵

blka
26. črc 2010

@brusinka.pusinka Kouká jí to z očí 😀 😉 . To je jasný, vždycky to budou naše sluníčka 😵 . I ten můj rarach ukňouranej je můj miláček největší 😵

brusinka.pusinka
26. črc 2010

@blka no moje obě děti to měli v očích a oba jsou čertíci i když syn se hodně uklidnil ve 3 třídě 😀

blka
26. črc 2010

@brusinka.pusinka Fakt, taky rarach od pohledu 😀

brusinka.pusinka
26. črc 2010

a srovnání ročních capartů po 15 letech 😀

blka
26. črc 2010

Tý jo, jsou si hodně podobní 😕 😉

samsa
26. črc 2010

Ahoj holky, tak dneska jsem si opět vyslechla, jak je malá na půl roku drobná, má teď cca 5,80 kg...prostě obě holky mám drobné a je to nejspíš moje vina 😠 , málo jim dívám jíst.....Prostě někteří lidé nepochopí, že jeden dospělý váží 40 kg a jiný 150 kg a že děti jsou stejné, jedno je drobné a druhé kulaté. Já si z toho nic nedělám, ale nebaví mě vysvětlovat, že opravdu děti netýrám hlady Al ☹ e stejně si nemůžu pomoct, ale mně ty moje dítka nepřijdou zase tak extrémně malinké a navíc malá je úžasná, je to sluníčko a můžu si užívat dlouho malinkého miminka. 🙂
Blka, jak válčíte s tou alergií na BKM?

blka
27. črc 2010

@samsa Ahojky, taky bych byla naštvaná. Minulý týden jsem potkala známého a jeho první věta byla, ať dám Marečkovi najíst 😠 .
Ale jak píšeš ty, mně na pohled taky přijde normální. Teda, dokud se nevysleče a nejsou mu vidět žebírka 😅
Zatím jsem vyloučila jen jogurty a mlíka, jak dr. říkala omezit mléčné výrobky. Což si myslím je asi na nic, ale říkala tak, tak se řídím. Za 14 dní k ní jdeme, tak se optám víc.

lucie.krajcarova
27. črc 2010

samsa, vůbec si to neber!!! je to také o váze a výšce rodičů..
holky, třeba se to spraví po prvním roce.. Martínek se nám fakt už spravil, žebra mu nevidím. on začal nabírat, ale na cm ne 😀

brusinka.pusinka
27. črc 2010

ahojky Holky 😉
Samsa vůbec nic si ztoho nedělej lidí jsou divní pavouci, a pokud je čilá a připadá ti ok nic ji nechybí tak prostě bude drobec 😉
Blka jj jsou si moc podobní ti moji rošťáčci 😀 😀
Jinak dneska máme ten roček 😀 😀 😀 😀 a malá je užasná