Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

brusinka.pusinka
27. črc 2010

😀

blka
27. črc 2010

Brusi, tak ještě jednou velká gratulace 🙂

brusinka.pusinka
27. črc 2010

@blka moc děkujeme 😉

spagatice
27. črc 2010

Ahoj holky,
můžu se k vám přidat? Myslím, že do tohoto tématu taky patříme 🙂 . Malej se narodil s váhou 2.940 g a s délkou 49 cm. Dnes jsme byli na půlměsíční prohlídce a má 5.860 g a 66 cm. 😒

blka
27. črc 2010

@spagatice Ahoj 🙂
Přečetla jsem si tvůj porod a teda, klobouk dolů 😕 .To muselo být něco 😔 .Mišánek mi na fotkách přijde jako normální miminko. Stejně jako všichni naši prcci 😉

spagatice
27. črc 2010

@blka děkuju, no porod byl tedy zajímavej 😒 , ale stál za to 🙂 Mišánek je menší, ale naštěstí máme normální doktorku, takže ta tu jeho velikost neřeší, prý na pohled vypadá dobře.

blka
27. črc 2010

@spagatice To je dobře, že máte fajn doktorku 😉 . Jen to okolí dokáže svýma poznámkama naštvat, že?

spagatice
27. črc 2010

@blka Já tedy nevím proč, ale já se dost setkávám i s opačnýma reakcema 😅 . Tchánova přítelkyně mi pořád říká, jak je velkej a pořádnej (asi myslí tlustej) 😒 . No ona je trošku mimo 😀

blka
27. črc 2010

@spagatice 😀

ivasa
27. črc 2010

ahoj holky. dneska mi Elinka udělala veeelikánskou radost. Byly jsme na desetiměs. kontole a trhla rekord ve váze, ani se nedivím, protože fakt hodně papá. Vážila ji teda asi tak 5min. po tom,co zdlábla 250g oběd a broskev, ale i tak je ta váha super: 6,9kg!!! 😕 😵 Konečně už se nebudou tak lidi divit, když jim řeknu takovou váhu! A měří 69cm. Prý stejně na tu váhu nevypadá, vypadá tak max. na 6,5, tak ji převažovala... Ale váha se držela pořád stejně 😀 Je to prostě šikula 😎

ivasa
27. črc 2010

@brusinka.pusinka Taky přejeme všechno nejlepšííííí 😵

staninka77
27. črc 2010

Ahojky.
Chtěla jsem se zeptat zda se kvám mohu přidat.
Mám skoro 9.měsíčního klučíka Šimonka.
Narodil se v 39.tt z váhou 2750.g a měřil 47,cm.
I kdyýž si myslím že je hodně velikej ale ted hodně i ubyl na váze zítra jdu na vážení po 1,5.
Jmenuji se Staňa.
Všem přeji krásnej den.
Jen jsem ještě chtěla že dojdu tak ve čtvrtek že zítra nebude čas.
Příjemnej večer. 🙂

samsa
27. črc 2010

@brusinka.pusinka gratulace k roku ! 🙂
Holky, mně se ale fakt ta drobná miminka strašně líbí. Všechny tu máte krásné děti. Třeba úplně k zulíbání mi přijde holčička od Rintintyny.
Jen je nevýhoda, že musíme bojovat o každé deko. Ale ony to ty dětičky doženou.

@ivasa gratulace k úspěchu, krásná váha 😵
@spagatice tak to mně všichni říkají, jak je malá strašně drobná, i cizí lidi. Říkali mi to i u první dcery, takže jsem zvyklá, ale spíš mě pořád udivuje, že to cizí lidi mají potřebu komentovat 😝 A těch rad co už jsem vyslechla.

lucie.krajcarova
27. črc 2010

Ivasa, gratulace k pěkné váze 🙂
Staninko, nevíme, kolik asi váží a měří teď? teda, mít tři kluky, to musí být fuška 🙂
JInak zas má to i své výhody, ta drobná miminka 🙂 jak martínek začal lézt nebo se zvedat, všichni nestíhali 🙂 protože vypadal tak o 2-3 měsíce mladší. to je prima ne? všichni ho děsně obdivovali 😀

samsa
27. črc 2010

@lucie.krajcarova To jo, starší dcera byla taky za hvězdu, strašně brzo mluvila a maminky na pískovišti se mě pokaždé zděšeně ptaly, jak je stará, že tak mluví 😀
Já byla jako dítě taky prcek a prý jsem v už půl roce seděla, no a jak mě mamka vozila v sedě, tak si lidi mysleli, že vozí panenku a až přišli blíž, tak se lekli , že takový prcek sedí a baští rohlík 😀

staninka77
27. črc 2010

Lucie.krajcarova-Máme asi tak 8.kilo zítra uvidíme.
Moc mně nechce jíst mám sním velké problémy tknevím co sním.
Mám ho stále nemocného taky už byl v nemocnici kvuly jídlu.
Bohužel tři klučíky to je síla mít ale prostě na to nemám partnery kdo by mně udělal holku.
Ale jsem štastná že je mám. 😉

lucie.krajcarova
28. črc 2010

Staninko, to máte krásnou váhu, už jste skoro ztrojnásobili porodní váhu, a to má malý jen 9 měsíců. ono se to přibírání od půl roku zpomaluje. Držím palečky na kontrolu.

jojina11
28. črc 2010

ahojte môžem sa pridať*? Mám 2,5 mes. dcéru Vladku , narodila sa v termíne 2750 g a 47 cm, stále sa kojíme, aj keď doktorka tvrdí, že málo priberá,teraz váži asi 4350g neviem presne, na prsníku je furt, nezdá sa mi že by bola nejako extra nespokojná z hladu, len nepriberá podľa tabuliek,. 🙂 Inak je veľmi šikovná, najspokojnejšia je vtedy, keď môže sedieť a všetko pozerať, no beťárica, tak hádam sa nám ta váha popraví a všetko bude v pohode 🙂

blka
28. črc 2010

@staninka77 Máte krásnou váhu 😉

@jojina11 Ahoj 🙂 . Já bych neřekla, že máte až tak nízkou váhu 😉 . Hlavně, že je malá spokojená 🙂

jojina11
28. črc 2010

@blka ďakujem, ale niekedy mám pochybnosti,. keď vidím akých mackov majú baby okolo mňa

blka
28. črc 2010

@jojina11 Já věřím, že pochybuješ, ale zase ty nemusíš nosit tak velkou váhu na rukách 😉 . A aspoň si dýl užijeme těch krásných malých oblečků i miminek 🙂 . Nezoufej, když je malá spokojená, tak je to dobře 😉

brusinka.pusinka
28. črc 2010

@jojina11malá má krásnou váhu vůbec bych si stím nedlala hlavu je to mimiek a může se rychle změnit

@samsa Děkujeme moc i mě se líbí mini mimiskové 😉
@lucie.krajcarova : Martínek je kouzelnýýýýý 😵 😵
t
@ivasa Děkujeme za blahoúřání a jsme rádi že máte výborné zprávy
Jinak my jdem na očkování a 1 roční kontrolu 3.8. tak pak napíší jak jsme dopadly ,snad malá vše dohnala co zhubla jí tedy jak by jsme ji nedávaly najíst 😉

samsa
28. črc 2010

@jojina11 Mně to tak málo nepřijde, moje dcerka měla při narození 2800 g, v 6.týdnech 4000 g, ve dvou měsících 4300g, ve třech 4850 g, ve čtyřech 5400 g, v 5. měsících 5700 g. Dr. byla spokojená, až v těch 5. měsích mi řekla, že mám něco malinko už dát, že přibrala jen 300 g, tak jsem začala dávat kaši, ale na váze se to teda moc neprojevilo. Teď bych řekla, že má tak 5,90 kg.

lucie.krajcarova
28. črc 2010

jojina, taky souhlasím s tou váhou, je třeba porovnávat s porodní. některým maminkám se narodí čtyřkilové dítě, takže těžko můžeš srovnávat..
Samsa, jak stará je tvoje doktorka?

samsa
28. črc 2010

@lucie.krajcarova Tak kolem 50. let.

jojina11
28. črc 2010

dievčatá, normálne ste ma ukľudnili, ďakujem, svojich synov som dlho nekojila, možno 4-5 týždňov, boli nejaké problémy, alebo som to proste vzdala a nemal mi kto poradiť, že som túto stránku neobjavila skôr, aj keď neviem odkedy to tu funguje, takže ešte raz ďakujem
🙂 🙂
inak teraz mám kľud, ešte spinká tak ja len tak oddychujem , to je pocit.....

lucie.krajcarova
28. črc 2010

Samsa, to jesem si myslela.. my máme mladšího doktora a ten tomu nechává volný průběh do roka. váhu hlídá, dítě vyšetřuje, ale když nic nenajde, tak nás nechá. jen v roce jsme absolvovali nějaké testy, ale nakonec to dopadlo dobře. Martínek prostě asi bude drobnější.
jojina, jestli kojíš, tak to je moc fajn, nic lepšího nemůžeš své holčičce dát. držím palečky, aťá vám to dlouho vydrží.

brusinka.pusinka
28. črc 2010

@lucie.krajcarova Luci my máme doktora dětského kardiologa a jeho stáří se počítá na 85 let je to pořád největší kapacita tady v Havířově. No snad bude i nadále působit, je skvělej a vypadá jak kouzelný děděček s bílou hřívou a brejličkami, nepoužívá pc ale má krásné plnící péro se zlatou špičkou. A navíc se pořád vzdělává jezdí na semináře a ví co je kde nového 😉 Opravdu asi záleží jak to pojme lékař či lékařka 😀 😀 😀 někdo to hrotí a uplně zbytečně a někdo prostě používá lidský usudek a viz poznatky rodičů. Jsem ráda že jste ok a máte tak supr lékaře 😵 😵 😵
@samsa Pokud nejsi s ním spokojená nebo se ti nelíbí jeho poznatky zkuz najít jiného lékaře mnohdy to pomůže i tobě i malému svištíčkovi 😉

jojina11
28. črc 2010

@lucie.krajcarova ďakujem, kojím , cez deň síce ponúkam obidva, ale v noci prespí až do pol štvrtej ráno, mohgla by som si podľa nej hodinky nastaviť, takže nad ránom jej stačí aj z jedného prsníka a pinká do pol siedmej

lucie.krajcarova
28. črc 2010

Brusinko, to je fajn, že máte tak renomovaného doktora. nemyslím, že by všichni staří byli špatní, to vůbec ne. jen někteří nemají chuť učit se novým poznatkům... o tom je, držet krok s dobou, nic se nikdy nezastaví, všechno pokračuje a dál se vyvíjí.
jojina, tak to je krasné, že se tak přesně budí 🙂