Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

blka
13. lis 2010

@rintintyna My jsme měli v 8 měsících 5830g 66cm 😉

@lucie.krajcarova U nás se prodává mléko infatrini. Na internetových lékárnách jsem viděla lahvičku 100ml kolem 70,-Kč a my jsme je měli na předpis za nějakých 30,-Kč. Ale na lahvičce je napsané, že se má podávat do 8kg. Každopádně, je to asi jedno, i kdyby se dávalo později.

@elviie Však oproti nám máte opravdu krásnou váhu 😉 . Mareček má teď v skoro 17 měsících cca 7,5kg.

@simicak A jaké máte míry, že nosíte tak maličké věci? S těma botama to je ale naprd 😒

zuzkat1
13. lis 2010

@elviie podla mna ani moja nie je mala... su ovela mensie deticky🙂 a mojej je tiez vsade plno stale ju odniekial vytahujem🙂 a teraz uz zacina chodit tak to bude uz uplne vsade🙂 a dakujem🙂
pozrela som nelinku🙂 je krasna🙂 fakt taka mala herecka🙂

lucie.krajcarova
13. lis 2010

@simicak v roce měl malý 8,30 kg, v 18 měsících 10 kg, zlepšilo se to hodně.
jak jsme začali s příkrmy, tak se to strašně zpomalilo.. od 6. do 12. měsíce přibral malý pouze 1,3 kg... vypadalo to, že ani moje mlíko mu nestačí.samozřejmmě že se začal hodně hýbat, plazit se, lézt i chodit podél zdi... teprve s přechodem na umělé začal přibírat. a taky dávám všude plnotučné mléko a dávám smetanové jogurty a pribináčky. ale čokoládama neláduju, to má jen výjimečně.

lucie.krajcarova
13. lis 2010

@blka zeptám se na to mlíko.. a těch 100 ml je v sušeném stavu? kolik lahviček z toho uděláš? je to dost drahé..

elviie
13. lis 2010

@blka Já znám z okolí jen o dost větší děti, ve váze nás předbíhají i ti o několik měsíců mladší, ale všichni jsou na UM. Já už tu váhu tak neřeším, jsem ráda, že jsem do 6.měsíce jen kojila a že malá přibírá, řešila jsem ji hodně okolo 3.měsíce, kdy zhubla. Mrkla jsem i na Marečka, hezký klučina s hezkými kukadly 😵
@zuzkat1 díky 😉
@lucie.krajcarova Já také myslela, že s příkrmy to doženeme a váhový přírůstek zatím nic moc, ale hlavně, že nějaký je 🙂 Nel se také hodně hýbe, tak si říkám, že to bude i tím...

blka
13. lis 2010

@lucie.krajcarova Luci, ne, to už je tekuté. Právě, že je to drahé. Nám dr. předepsala 20 lahviček. V lékárně mi je objednali a když jsem pro ně šla, tak my bylo jasné, že budu doplácet. Ale když na mě pán vybafl cenu přes 600,-Kč, tak jsem šla do kolen. Dívala jsem se na kalorickou hodnotu a má dvojnásobek UM. Mám doma Hami a to má něco přes 200 a Infatrini mělo přes 400. To je ono http://lekarnaaleky.cz/shop.php?action=show_pro...

@elviie Ono s tím UM, řekla bych, že dítko vypije asi víc. Když měl Mareček flašku s mým mlíkem a manžel mu nachystal třeba 120ml, tak to vypil. Když mu nachystal 100ml, tak to vypil taky a dalšího se nedožadoval. Takže možná že když se dítku nachystá podle tabulky, co je na UM uváděná, tak to vypije a proto třeba i přibírá víc.
Děkuji za pochvalu Marečka 🙂
Omrkla jsem vaši Nelinku a je moc krásná. Vypadá, že se snad pořád jenom směje 🙂 . Šikulka. A kolik má vlásků 😕 .
@zuzkat1 Hanička už začíná ťapat? To je šikulka šikovná 🙂

zuzkat1
13. lis 2010

@blka dakujem🙂 postavila sa ked mala 7 mesiacov a odvtedy stoji ked sa da a teraz uz vydrzi par sekund aj bez toho ze sa drzi.. tak pocitam ze do vianoc uz bude behat🙂

briketa
13. lis 2010

@elviie moja mala ma 14 mesiacov a 7.5 kg ;) . ( ja mam 180cm a manzo 183.)

elviie
13. lis 2010

@blka díky, je to smíšek 😵
@briketa měla jsem tuhle diskusi najít dřív a zjistit, že nás je víc pod průměrem 😎
Jakou máte zkušenost s okolím?

macik27
13. lis 2010

ahojte, moja dcérka sa narodila taká drobnejšia mala 2670g a 47cm, potom ešte velmi schudla ale už to krásne dobehla ba aj predbehla 😀 nemá ešte ani 4 mesiace a váži takmer 6 kg ale nezabudnite staré známe : dobrého len málo býva

rintintyna
13. lis 2010

@elviie pomáhám vést v místním mateřském centru prográmek pro děti 1x týdně, ale všelijak se tam střídáme, tak tam nejsme pokaždé. Na začátku se pokaždé seznamujeme, protože tam chodí různé maminky a také říkáme věk dětí, takže se často setkávám s údivem. Ale jsem na to zvyklá už z těhu, bo jsem měla velice malé bříško a to se také každý divil, že už jsem v tak vysokém stupni těhu. Co mě trochu mrzí je to, že v Brně mám takový větší okruh kamarádek a ty už mají celkem hodně dětí, ale všechny jsou ¨v normě¨ a v jejich okruhu jsem vůbec asi jediná s tak malým miminkem. Navíc teď nemají možnost nás vídat, aby se přesvědčili, že Klárka je zdravé a spokojené miminko. Tak když se vidíme jednou za čas, nebo po telefonu se ptají, kolik tedy váží, tak jsou jejich reakce takové zděšené a vůbec to celkově vnímají jako něco, co by se mělo řešit. Proto taky někdy používám tuto diskuzi jako argument. Řeknu, že chápu, že pro ně je to něco neobvyklého, ale že jsem si našla tutu diskuzi a je tu víc holčin s takhle malými miminky, kterým nebyla zjištěna žádná vážná příčina, prostě jsou to drobné děti 😵

elviie
14. lis 2010

@rintintyna To chápu, já už naše míry sama od sebe neříkám, jen když se někdo zeptá...U mě je právě také plno dětí v normě nebo i nad normou a i těch mladších než Nela, ale vím o dvou holčičkách, které byly také malé, jedna je mé kamarádky a bohužel řeší doteď reakce okolí a narážky typu, že jí nedá najíst, takže nás to asi čeká dlouho 😔Je zajímavé, že maminky větších dětí se tou váhou chlubí jako kdyby to bylo něco, co je "IN". A jsem ráda, že je nás tu víc a kupodivu tady patříme k těm větším 😅 Mně pomáhá, že Nel hezky papá, že má faldíčky i když je malinká, že doktorka je spokojená... 🙂
@macik27 To je šikulka 😉 Já měla miminko s průměrnými mírami 51cm a 3450g, ale na mě bylo veliké, takže u porodu bych si klidně přála miminko menší 😀 , rodila jsem dlouho a kvůli velikosti malé, jsem porodila akutním císařským řezem až po 14hodinách.

pikusa
14. lis 2010

Ahoj holky....
nakoukla jsem náhodou,snad to nevadí,......
Já měla a mám přesný opak.Mates se narodil "normální"--3.44 a 52 cm...
na 6ti týdnech už měl 5.59,na 3.měsících 7.70,na 4--8.80
a co jsem poslouchala neustále já????
ježiš,co mu dáváš jíst??????? 😲 čím ho krmíš?????je tlustej ☹
Kolikrát jsem pak doma brečela.......
byl do 6ti a půl měsíce jen kojený.
Lidi jsou zlí a kolikrát si neuvědomí,co plácnou.Strašně mě to mrzelo,už jsem ani nechtěla,aby někdo nakukoval do kočárku,protože jsem přesně věděla,co bude následovat.
Dnes je pořád větší,něž jeho vrstevníci,ale co,hlavně,že je zdravej,můj a já ho miluju 😵

elviie
14. lis 2010

@pikusa Moje sestra má také klučinu a jen ho kojila a byl také od mala větší, ale to se prostě neřešilo, to byl prostě správný kluk, kluk jako buk 🙂 , spíše mám zkušenosti opačné, že se řeší malé děti než větší, ale věřím, že to může být i naopak...

renesme
14. lis 2010

Ahoj ,
nevim jestli k vem patrim kazdopade se usim pochubit jsme sice mensi nez vrstevnici ale snad to dozenem moje mala s narodila ve 33 t t akutne cisarem kvul preeklampsii mela 1860 a 43 cm ted uz važí 3800g a ma 53cm🙂Stále jeplně kojena ale asi bude pořad menší než jeji vrstevnici a rozhodne nehodlam pak resit narazky o tlustote ci ze ji nedam najist to bych se zblaznila proste kazde dite je individual a evidentne vam ty co vam to rikaji nejspis zavidi ber te to takto 🙂asi by chteli taky drobnejs ditko nez se tahat s tezkym neresila bych to ja jsem na Ellinku hrda a hlavně krásně přiira a je kojena tak mám radost 🙂par příspevku jsem si přečettla a snad vám nevadi že jsem vám sem nějake přidala ?

lucie.krajcarova
14. lis 2010

@rintintyna úplně chápu, že tě to mrzí s těma kámoškama. já jsem ve styku s holkama, co taky mají dubńátka, no a z nich je malý opravdu nejmenší.. je mi to fakt líto. kdyby byl aspoň holčička, u těch třeba menší vzrůst v dospělosti tak neva. tak mám trochu strach. ale včera jsem se bavila se spolužačku, a její dcera měla v roce jen 8 kig, a je zdravá - už jí budou tři, tak prostě jsou ty naše děti drobnější, ale v pořádku, tak se tím uklidňuji.
@pikusa ahojky, asi tě znám z tématu peg perego 🙂 náš martínek se narodil stejně těžký jako jeden Filípek, a oba měli stejnou porodní váhu 3 kg. obě jsme děti kojily do roka, a přesto už v půroce se váhy hodně lišily. v roce náš martin 8,3kg a Filípek skoro 12 kg. takže samotné kojení nic neznamená. a ve 3 měsících měl malý 6 kg a tvářičky jako křeček!

pikusa
14. lis 2010

@lucie.krajcarova ano Peg perego....tak chodím 😉
holky,přeju vám,aby jste se nemusely stresoval blbýma kecama 🙂
@elviie je to naopak a asi stejné,to mi věř..... 😒

blka
14. lis 2010

@pikusa Ahojky, věřím, že ti to bylo stejně nepříjemné jako nám. Mně naštěstí cizí lidi neříkají, proč mu nedám najíst. Jen ti, které znám a ještě ne všichni, tak su ráda. Asi si to nechávají pro sebe, ale pro mě lepší. Ale je fakt, že to člověk někdy plácne a ani mu to nedojde, co řekl 😔

iris
15. lis 2010

@elviie taky máte krásné jméno pro vaši holčičku 😉 nad Nelou jsme vážně uvažovali, ale sousedi mají psa, co se jmenuje Nela 😀
@rintintyna já měla malé bříško při obou těhotenstvích, aspoň mi to přišlo oproti jiným maminám, jsem si připadala , jak nedochůdče..a v porodnici mi pak řekli, když se narodila Emča, že mně ji určo nikdo nevymění, páč tak malé mimi tam nikdo nemá 😅

elviie
15. lis 2010

@iris My zase uvažovali nad Tomáškem, když to bude kluk 😉 Nelu mají v příbuzenstvu také psa, ale to neřeším, mně se to jméno líbilo, chtěli jsme k německému příjmení něco bez háčků a čárek, Nela zní hezky měkce i bez zdrobnělinek 🙂
@lucie.krajcarova Znám kluka, který byl na základce malý a drobný, když jsem ho nedávno potkala po několika letech, tak je z něho "pořádný kus chlapa" 🙂 Za pár let to dožene 😉

iris
15. lis 2010

@elviie my zas hledali krátké jméno k příjmení, na´konec teda vyhrála Ema a jsem ráda 😉 Sice je to teď hodně rozšířené (např jsme byli na kyčlích a šly po sobě do ordinace 4 Emičky 😀 ), ale fakt jí to sedne. Nelu nechtěl manžel, právě kvůli tomu pejskovi.
A všechny dětičky to doženou,a když budou drobné? no a co...každý je nějaký

elviie
15. lis 2010

@iris Jééé, Emu žádnou z okolí neznám, Nel je také dost, ale nejsem ten typ, že když ho mají ostatní, tak ho nedám nebo naopak, mně se líbíííí 😵Já jsem prcek odmala 😝

brusinka.pusinka
16. lis 2010

Ahojky hlásíme se z poradny a Vážíme 10.75kg a měříme 82 cm 😀 😀 😀 už nejsme žádný drobek 😉A jsme důkazem toho že malé děti vše jednou dříve či později doženou 😉

iris
16. lis 2010

@brusinka.pusinka krásné míry 😉

brusinka.pusinka
16. lis 2010

@iris děkujeme 😵

blka
16. lis 2010

@brusinka.pusinka Super, Simonka to krásně dohnala 🙂

brusinka.pusinka
16. lis 2010

@blka jj dohnala a jsem moc ráda je tak akorát ale i když byla drobec nevadilo mi to vydrželo díl oblečko 😀 😀 😀 my přeskočili velikost80 a jsme rovnou na 86 😀 😀 😀

blka
16. lis 2010
elviie
16. lis 2010

@brusinka.pusinka Krásná váha a výška a holčička, která je má 😉 mrkla jsem do alba na Karamelku 😵

brusinka.pusinka
16. lis 2010

@elviie a děkujeme je jak z reklamy ta tvoje princezna Nela 😵 😵