Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

elviie
9. pro 2010

Ahojky všechny, tak po kontrole v 8.měsíci máme 67cm a 7420g 🙂, dětská doktorka nás pochválila za přírůstek i kojení, jsem ráda 😵 U nás je teď období pokroků, Nel leze a všude si stoupá 🙂 A také máme teď oblíbené kalhotky s laclem, má prostě menší velikost nebo některé mají cvočky a dají se zapínat podle potřeby a velikosti...A zatím se držíme a jsme zdravé, okolo nás jsou teď samí marůdci ☹

blka
9. pro 2010

@elviie Nádherné míry 🙂 . My jdeme zítra na kontrolu v roce a půl, tak napíšu. Já mám taky ráda kalhoty s laclem. Nemusím řešit pas, který mu padá a hlavně mám pocit, že ty kalhoty do pasu ho musí škrtit 😅 a ty lacle vypadají prďácky 😎

blka
10. pro 2010

Ahojte 🙂 . Tak jsme dnes byli na kontrole v roce a půl a Mareček váží 7790g a měří 78cm.

jojina11
10. pro 2010

@blka gratulujem , pekne rastie, ja som Vladku nevážila ani nemerala, na poradňu ideme až vo februári/únor myslím u vás je to/ ale zdá sa mi, že narástlla aj pribrala, dám nejakú fotku na porovnanie 🙂

blka
10. pro 2010

@jojina11 Děkuji 🙂 . Vladunka je krásná. V té vaničce má i faldíky 😉 . To my jsme neměli.

brusinka.pusinka
10. pro 2010

holky gratulujeme k mírám a pokrokům všera jsme kukaly na fota a zdá se že nám malá hrozněěěě moc vyrostla 😉
@jojina11 malá je krásnáááá panenka 😵

jojina11
10. pro 2010

@blka hej také mišelinky sa jej robia, ľúbime ju veľmi je zlatá
@brusinka.pusinka ja sa teším, kedy bude moja takto bežkať, máš nádhernú dcérku, na tej prvej fotke mala koľko?

brusinka.pusinka
10. pro 2010

@jojina11 především moc děkuji a na první má 10 měsíců na druhé 16 měsíců takže necelý pul rok 😉

blka
10. pro 2010

@jojina11 😉

@brusinka.pusinka Simonka na té druhé fotce fakt vypadá už jako veliká slečna. Ale to mám pocit u hodně holčiček. Asi to dělají ty dlouhé vlásky 🙂

brusinka.pusinka
10. pro 2010

@blka jj i my se zdá prostě má výraz tak dvouleté a nejen výraz je to hrozn mudrlant a fiškus ,koumák malej 😉ale to asi jako každé dítko 😵

blka
10. pro 2010

@brusinka.pusinka Koumáci to oni jsou 😉 . Kolikrát vidím, jak má Mareček lišácký výraz a zase něco vymýšlí za lumpačinu 😀

jojina11
10. pro 2010

@brusinka.pusinka ale vyzerá staršie, a ako si aj povedala tak"múdro"" 😀

ibamy2
14. pro 2010

ahojte... tak my sme mali na rocnej prehliadke 7.800g 🙂 o dva dni sa pojdeme prevazit, tak uvidime...
inak aj vam vie tak pekne liezt na nervy, ked sa vas niekto opyta, ake je vase dietatko stare... vy mu odpoviete a on potom na to, ze: ale je nejaka drobna, nie?
no chytraci, by som ich kopla niekde... drobnejsia je, ale to, ze aka je sikovna, to uz niekto neriesi... ach ti ludia.... ked je babo velke, riesia... ked je mensie, zase riesia... ked este nechodi, ked este nerozprava, nepyta sa na nocnik, atd., znova to vsetci okolo riesia... zvycajne to uspesne ignorujem, ale obcas ma to "dozerie"...

blka
14. pro 2010

@ibamy2 Krásné míry, my máme takové v roce a půl 😉 . Proč máte jít na převážení?

Chci se zeptat vás, co máte starší dítko, dejme tomu od toho roku. Budí se vám v noci na jídlo? Mareček má období, kdy se třeba 14 dní bude po 3 hodinách a pak stejné období, kdy se budí jen jednou, a to až k ránu. Všude píší, že tak velké děti už v noci jíst nepotřebují, ale zase když je tak drobný...

ibamy2
14. pro 2010

na to prevazenie ideme len informacne... sandra bola pred tou rocnou prehliadkou 3 tyzdne chora (nastastie iba nadcha, ale straaasne silna, ani jest jej vtedy nechutilo), tak aby sme vedeli, ako sme na tom s vahou po uplynuti mesiaca od rocnej prehliadky... no ked sa tak na nu pozriem, isto pribrala 🙂 papat jej chuti a ked sedi, ma brusko ako medvedik 🙂

@blka sandra ma takmer 13 mesiacov, ale uz od jej 4,5 mesiaca zaspava okolo pol siedmej vecer s tym, ze su nakojim a budi sa mi az nadranom okolo 4:00 - 4:30hod. - nakojim a spinkame este do pol osmej...

blka
14. pro 2010

@ibamy2 Aha, tak to jo. Hlavně, že už je zdravá 😉
Fakt? Tak to ti spinká moc krásně 🙂 . Mně se Mareček od 5. do 15. měsíce budil co 2 hodiny, takže pro mě je i toto úspěch 😅. Jen nevím, jestli to fakt mám nějak stopnout nebo ho nechat být.

rintintyna
14. pro 2010

ahoj, tak hlásím, že dnes jsme byli na sono bříška a pak na gastru pro výsledky všech těch vyšetření. Všechno je absolutně v pořádku. Dle jejich váhy Klárka přibrala za poslední měsíc 400g, což tedy komentovala slovy, že to není nic moc. Naše pediatrička by oproti tomu výskala radostí. Pak si teda na kalkulačce zpočetla, kolik je trojnásobek porodní (tolik by měla vážit v jednom roce) a najednou obrátila, že teda je to dobrý. Zprávu nám nedala žádnou a v roce máme přijít na kontrolu 😕 Jinak se Klárce v posledních dnech objevil na nožkách trochu ekzem, tak říkala, že ať se vrátíme k HA mlíčkům, no mě se to ale nezdá, bo normální mlíčko už papá skoro tři měsíce, že jako by to byla reakce tak zpožděná. To spíš myslím, jak jsme byli u mámi, tak jí pár věcí vyprala v normál prášku a s aviváží (já peru pořád v Lovele) tak to má možná z toho.

elviie
14. pro 2010

Ahojky,
@blka krásná váha, krásná výška 😵
@rintintyna velká gratulace, že to dopadlo dobře, výborně! 😵 Tu vyrážku by mohla mít z prášku nebo z té aviváže 😒

ivarei
14. pro 2010

@rintintyna Prima, že jste dopadli dobře 🙂. K tomu HA mlíčku - nám dr. Honzík na Karláku říkal, že HA mléko má smysl do 6 měsíců věku, pak už nepůsobí jako prevence alergie. Tak snad to bude aviváží - nebo oblečením.

blka
15. pro 2010

@rintintyna Vždyť ti za měsíc příbrala nádherně 🙂 . Super, že je jinak vše v pořádku. Ekzém teď Mareček měl taky a vůbec nevím, z čeho.

@elviie Děkuji 🙂

lucie.krajcarova
15. pro 2010

@blka gratulace k prohlídce 🙂 Blani, mně se malej nebudí, ale když se vzbudí, chce mlíčko, takže mu ho rovnou nechávám v postýlce. stále vypije půl litru za noc a já mu to dopřávám. i když proti vám jsme už obři, malej má 10,5 kg.

lucie.krajcarova
15. pro 2010

@rintintyna myslím, že malá přibírá suprově. vem si, že náš v období 6-12 měsíců přibral jen 1,3 kg, to je jen 200 g průměrně. myslím, že jste na dobré cestě 🙂

blka
15. pro 2010

@lucie.krajcarova Děkuju 🙂 . Půl litru 😕 , tak to se nedivím, že ten náš má hlad 😅

elviie
22. pro 2010

@ivarei Jak jste na tom? Už je o trochu lépe?
@rintintyna A co u vás, zmizela už vyrážka?
Posílám přání od nás pro vás 😵

rintintyna
22. pro 2010

@elviie díky moc 😵 i za optání. Nakonec jsme se rozhodli zkusit to i bez přechodu zpět na Nutrilon HA, i pediatrička byla toho názoru, že není potřeba to hrotit. Ale poctivě jsem začala postižená místa promazávat modrou indulonou. První den se sice trošku vyrážky objevilo i na bříšku, ale po třech dnech mazání 2x denně vše zmizelo. Pro jistotu mažu ráno dál 😉

blka
22. pro 2010

@elviie Krásné přáníčko. Děkujeme 🙂 . I vám krásné svátky a šťastný nový rok 🙂

elviie
22. pro 2010

@rintintyna to je dobře, že je to pryč 🙂 Stará dobrá indulona 😵
@blka 🙂

ivarei
22. pro 2010

@elviie Přáníčko je krásné 🙂. Mockrát díky za optání, stále bojujeme, ale už se párkrát (třeba 1x za 2 dny) stalo, že Anička bez pláče vypila 130 ml. Zkoušíme příkrmy, zatím se osypala po meruňce, borůvkách, krůtě a po špenátu a banánu zvrací. Jde mrkvička, hrušky, jablka, kuřecí maso, rýže, brambory, broskve. Moc toho nesní (respektive nezvyšuje se to množství lžiček, které papá), ale aspoň něco - u mlíčka pláče hned od začátku krmení.

Teď má Anička tmavý jazyk - jako by jedla borůvky, ale z příkrmu měla za poslední týden jen mrkvičku, brambor, jablko, hrušku.
Maličko zlobí s odmítáním i Adámek, ale u toho to bude (snad) přechodná záležitost, oba měli zánět středního ucha, tak to může být i po ATB (doufám)

@rintintyna
@blka
@elviie
@lucie.krajcarova
@ibamy2
@jojina11
@brusinka.pusinka

Přejeme všem klidné svátky, pevné zdraví a pohodový rok 2011 🙂

lucie.krajcarova
22. pro 2010

@ivarei to je ale krásné přání!!! jinak teda koukám, jak chudák malá hodně reaguje i na ovoce... asi na to budete muset hodně pomalu...