Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

elviie
22. pro 2010

@ivarei krásné přání, krásné profi fotky 😉 Také budeme dávat jako dárek našim rodičům kalendáře s fotkami Nelouše 😉S tím papáním s dál "užíváte", viď? ☹Ale hlavně, že se už něco daří a chutná jí 😵

jojina11
22. pro 2010

@ivarei ďakujeme za prianie, tento týždeň je veľmi hektický a nie je veľmi čas prísť a zapojiť sa do diskusiií, ale to sa spraví po sviatkoch.

@rintintyn @blka @elviie @lucie.krajcarova @ibamy2 @brusinka.pusinka
dievčatá želám Vám krásne a požehnané vianočné sviatky, veľa lásky, porozumenia , rodinnej pohody a detičkám veľa darčekov, zároveň aj všetko dobré v novom roku a hlavne nech sme všetci zdraví a spokojní, nech nám tie naše detičky robia len samú radosť

brusinka.pusinka
22. pro 2010

@ivarei děkujeme a všem také přejeme 😀 vše nej a nej a nej 😵 😵 😵 i do nového ročku 2011 a Aničce hodně chuti do jídla aaby děti krásně rostly 😵 😵
Všem krásné svátky sluníčka 😵 😵

blka
22. pro 2010

@ivarei Krásné přáníčko. Děkujeme. To samé i vám 🙂
Chudáci byli oba nemocní? Tak snad už bude dobře 😉
@brusinka.pusinka. Simonka je krásná rošťanda 🙂

Já se připojuji taky s přáním krásného prožití vánoc, spoustu radosti v dětských očích a v novém roce jen to nejlepší, ať nám prcci dělají samou radost a jsou zdraví.

rintintyna
23. pro 2010

@ivarei děkujeme moc a Vám také hlavně to zdravíčko, pohodu a radost 😵

brusinka.pusinka
23. pro 2010

@blka no ani my nemluv je to rarach k pohledání, všudíbílku ji říká babička 😀 😀 😀 😀 ale jídlo se ji stalo koníčkem jí celý den a pořád když nespí 😉 😀 😀 😀 otočilo se to jak mávnutím proutku 😉

blka
23. pro 2010

@brusinka.pusinka To je dobře, že jí jídlo zachutnalo a stalo se jejím hobbym 😀

iris
27. pro 2010

Ahoj holky, tak Emička má konečně 5540g 😵

blka
28. pro 2010

@iris Jé, to je krásná váha. Gratuluju 🙂

iris
28. pro 2010

@blka děkuji!Akorát po tom včerejším očkování děsně zlobí s jídlem..jí malinko 😒

brusinka.pusinka
28. pro 2010

@iris krásnááá váha a s očkováním to tak bívá někdy na kočku 😉 držíme palušky 😀

jojina11
28. pro 2010

@iris to je super, pekne priberáte 🙂 s jedlom sa to znovu spraví, po očkovaní môže byť

blka
28. pro 2010

@iris Mareček mi poslední dobou jí taky strašně málo. On na jídlo prostě nemá čas a nic nepomáhá ☹ . Dneska snědl 1 pribináčka, cca 1/4 skleničky oběda, 1 brumíka a teď si 2x kousl do chleba a už ho plive 😒

brusinka.pusinka
28. pro 2010

@blka no to jí moc málo hold má jiné věci na práci 😉 u nás se pusa nezastaví jí celý den krom pulhodinkového spánku . Pořád něco křoupe , ale většinou mezi jídlem dávám ovoce 😉

blka
28. pro 2010

@brusinka.pusinka Takhle jí už pár dní ☹
Simonka za celý den naspí jen půl hodinu 😕 ? To by mě asi odvezli 😅

brusinka.pusinka
28. pro 2010

@blka jj jen pul hoďky a pak je v pohybu až do 19.30 hod a spíme do rána do 7.30 někdy i díl, a kojíme v noci a ráno v polospánku 😉

blka
28. pro 2010

@brusinka.pusinka Ta má teda energie 😉 .

danabel
29. pro 2010

Ahojte, chcela by som sa poradiť, či ste sa náhodou niektorá nestretla s takým prípadom ako sme my. Ja už vlastne ani neviem, či je problém v kojení ( ako som si stále od pôrodu myslela) alebo v maličkej. Ide o to, že má 3 a pol mesiaca a váži 4300g. Pôrod. váha bola 3300g. Z pôrodnice sme prišli s fľašou, lebo mi mliečko prišlo až na piaty deň a potom mala problém sa prisať, tak kojím s klobúčikmi. Často nám plakávala, tak ma doktorka nútila prikrmovať, lebo slabo priberala. Dokrmovali sme, vždy keď po kojení ešte plakala a chcela papať stále. No ja som si to predstavovala úplne inak, tak som sa zaťala a odsávala som stále pomedzi kojenie, lebo som si myslela, že mám málo mlieka a keď mala mesiac, tak som sa rozhodla, že budem už len kojiť. Od vtedy už len kojím a maličká chce byť stále na prsníku, došli sme už postupne aj na to, že má skrytý relux, lebo sa jej stále vracalo natrávené mliečko do pusy a potom nám veľmi plače, má kyslý zápach v puse atď. Dnes mi volala doktorka, že sa jej stále nepáči tá hmotnosť. 4.1. máme ísť na povinné očkovanie do stehienok a povedala, že jej zoberie aj krv, na krvný obraz, či náhodou nemá nejaké ochorenie.Moja mama má celiakiu, zistenú asi pred 5 rokmi( v 55. roku života), dovtedy nemala žiadne problémy a odvtedy má bezlepkovú diétu .A teraz môžem do utorka doma tŕpnuť, že čo zistia maličkej, lebo celiakia je dedičná. Ani neviem, či už vôbec môžu takému bábätku niečo také diagnostikovať. Alebo prečo mi z môjho mm nepriberá? Prosím poraďte, ak poznáte niekoho, kto má podobné problémy, ako to rieši?ďakujem

denduska
29. pro 2010

@danabel ja ti neporadim ale isto sa opytaj annag v teme Dakujeme annag 🙂
A este - dieta mensie ako 5 kg by sa nemalo ockovat...a nech vam vysetrenia urobi pred ockovanim, nieze ju zaockuje a potom bude vysetrovat co jej je, no ja zasnem fakt 🙄

danabel
29. pro 2010

@denduska ďakujem ti, už som písala do tej témy, ale tam mi povedali, že tam nechodí, lebo nestíha, tak som jej napísala ip a aj tak som nedostala žiadnu odpoveď ☹

blka
29. pro 2010

@danabel Ahoj, nevím, jestli může být tvé mléko nějak málo výživné. Ale četla jsem, že to jsou mýty, že hladové mléko neexistuje. Že mléko je vždy "ušité" na míru tomu konkrétnímu miminku. Já, když jsem odsála, tak jsem měla na flašce cca 0,5cm lem tučného mléka. Prostě tam zůstávalo jako smetana. A stejně Mareček pomalu přibíral. Žádný problém nemá, jen pomaleji přibírá. Má dcerka dudlík? Třeba si prso jen dudlá. Pokud má reflux, tak by asi neměla být tak moc u prsu. Spapané mlíčko by měla strávit, pak jí z toho může pálit žáha.
@denduka Dítě s nižší hmotností než 5kg by se nemělo očkovat? To ani nevím a my jsme teda byli očkovaní dříve. Jen jsme čekali na první očkování, TBC, až bude mít nad 2500g.

danabel
29. pro 2010

@blka Dudlík od narodenia vypľúvala a teraz si začala pchať do pusy rúčky, tak sme skúsili dudlík a chvíľku ho podudla, niekedy, jej ho teraz posledne 4 dni dávame, lebo nám začala zle spavat cez den.

denduska
29. pro 2010

@blka no malo by mat tych 5 kil, neviem ci sa to pise niekde priamo v letaku, kazdopadne cim viac tym lepsie...aspon ja som bola tak oboznamena, ze je to tak zauzivane 🙂

blka
29. pro 2010

@danabel Tak zkuste na ten dudlík učit (taky jsem musela Marečka dlouho učit). Třeba jí potom pomůže a nebude chtít pořád dudlat prso. Teda, pokud nepapká.

@denduska Děkuji za informaci, i když teď už je to jedno.

winii
2. led 2011

ahoj holky nidke jsem nenašla diskuzy pro drobné děti, jen tady na kojencích, ale malá má už skoro 13 měsíců tak jestli bych se mohla přidat, malá při narození měla 2900g a doteď je to náš drobeček, máme 71cm a 8,5 kg

blka
2. led 2011

@winii Ahoj, určitě se můžeš přidat 😉 . Jsme tu namíchaní s miminkama i většíma dětma. My, co jsme se přihlásili s menšíma dětma, tak už nám "odrostli" a jsou velcí. Mareček má 1,5 roku a stále sem chodím 😉
Tvoje dcerka má krásnou váhu 🙂

winii
2. led 2011

@blka díky no já jsem jí vážila na naší váze a to mi ještě utíkala tak je to takový nepřesný, jdeme teďka v lednu na kontrolu tak si jí nechám převážit,abych věděla přesně a jaké máte vy míry na roce a půl

blka
3. led 2011

@winii Nám domácí váha ukazuje vždycky o hodně víc, než u dr., tak už ho ani nevážím. Měl 78cm a 7790g.

winii
3. led 2011

@blka jéé tak to jste proti nám hubenější, ale zase dlouháni 😉 , no uvidíme kolik bude mít, ale radši bych kdyby povyrostla, váhu má dobrou,ale ta výška, my ještě nosíme oblečení 6-9 měsíců 😅 😀

blka
3. led 2011

@winii Ve vašem věku jsme taky takové nosili. Teď nosí 9-12 😉 . Já bych byla ráda, kdyby trošku přibral, ale to by musel jíst a ne dělat takové ofuky ☹