Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

blka
2. čer 2011

@rintintyna Zubů má 12. Ony mu začaly růst až po roce, takže dlouho nekousal a až do vánoc jsem mu musela všechno mixovat, protože jinak nejedl. Mně se gastroentoroložka ptala, jestli mu ve stolici nezůstávají kousky jídla a když jsem řekla, že třeba hrášek, mrkev, a takové ty věci, tak říkala, že to nevadí. Ale on s kousáním problém asi nemá, jen ho to prostě nebaví dlouho 😅 . Třeba párek (ano, už i párek mu dávám a to je tak jediné, co jakžtakž jí) pokouše hezky. Nebo i to jablko. Ale prostě maso nebo asi když se mu nechce, tak ne.

brusinka.pusinka
2. čer 2011

@rintintyna děkuji a jo ona talíř vždy pomalu vylíže 😉
@zuzu101 děkujmeme
@blka teda to mě mrzí takové trable ale můžu říct že my máme zatím 11a pul zubu 😉 😀 😀 😀 ale nemáme problémy, a pokud jí alespoň něco tak si myslím že děláš dobře že mu to občas dáš i když tonení pro něj to akurátní 😉 😀

blka
2. čer 2011

@brusinka.pusinka Jo jo. Ono, když mi za den sní 3/4 jogurtu a pár lžiček oběda, tak bych mu dala i půl kila těch párků...

brusinka.pusinka
2. čer 2011

@blka plně tě chápu 😉 udělala bych to stejně

gubcikova
2. čer 2011

moja mála sa narodila v 40tt.2800g a 46cm.teraz má 19mes.a 9120g a 81cm

miruska15
2. čer 2011

Ahojte
@blka ja mam to iste doma

miruska15
2. čer 2011

@gubcikova moj ma 81cm a 9600g

gubcikova
2. čer 2011

@miruska15 😀 pol kila

iris
2. čer 2011

Ahojky, tak Emča v 10,5 měsících má obvod hlavičky 40cm, délka 69cm a váha...6430g 😒

devlin
2. čer 2011

Ahojte, vidim, ze nie sme jedini, co sa trapia s jedenim 😔 ako keby som o nas citala, su dni, ked mi nezje viac ako 2 lyzicky, niekedy ani len polovicu vyzivy 😅 Ja som si kupila jednu knihu, podla tej varim a zlepsilo sa to. Ale stale ma take dni, ked nechce skoro nic. A este jednu fintu som nasla na nu, skoro do vsetkeho davam jablcko, to jej potom ako tak chuti. A samozrejme, vsetko nahladko vymixovane...

zuzkat1
2. čer 2011

@devlin ahoj🙂 zamiesam sa do debaty🙂 aku knizku? moja mala tiez malinko papa tak ma zaujima co zachutilo tvojej... moja ma 16 mesiacov a ledva 9kil a 78cm... ranajky vobec nechce potom spapa asi polku jogurtu na obed par lyziciek poobede kusok ovocia alebo polku vyzivy a vecer par lyziciek kase alebo niekedy aj nic...medzitym v kociku piskotky alebo brumika, ci nejake chrumky kukuricne...tie obedy by bolo treba nejako vylepsit - myslim to jedenie... aj ked ja uz davam aj to co varim nam, ale nie je vzdy je to este uplne vhodne...

henrike
2. čer 2011

Ahojte! @zuzkat1, sme na tom podobne ... moja ma 15 mesiacov a nema ani 8 500 g! 😉 S papanim podla mna velky problem nema - ako kazde dieta, zje len to, co jej chuti, ale nejak nepribera. No ona sa narodila malicka ... 2 130 g a 43 cm. No a piskotky a kukuricne chrumky ani moja neodmietne 😀 no nedavam jej toho vela - to predsa nemoze nahradit normalnu stravu!

miruska15
2. čer 2011

Baby ja by som maleho iba tak v stoličke nenakrmila.My papame pri rozpravkach alebo filmoch,pesničkach jeho oblubenych.A takto ho nakrmim.Alebo ideme von a tam ho nahanam s lyžičkou a ked je škarede počasie tak vydem na schodište maly tam beha po schodoch a ja za nim.Totalne zufalstvo.A mlieko to vypije 150ml pri mobile puštam mu videa.Medzi jedlami ho ponukam niakym ovocim alebo piškotkou rožtekom.Pečivo u nas nehrozi na ranajky papame kaše,potom presnidavku ide chrnat obed,jogurt,večer bud kašu alebo puding alebo to čo bolo na obed.

gubcikova
2. čer 2011

moja doktorka vždy vraví.NEVADI ZE JE CHUDA,VED ONA MA V RITKE VTULKU,TAK HADAM NECHCETE ABY BOLA BUGRISKO. 😀 teraz mi nejedla nic,pila iba vodu.a doktorka jej robila vyteri a prisla na to ze prekonala ecoli. 😖 ked na nej neni nič vidno.ale už sa rozpapala konečne.baby aj vaše detičky sú také aktívne? väčšinovou čo poznám chudé detičky sú tak motoricky popredu vo vývine.

blka
2. čer 2011

@iris Ahoj. A jinak je Emička zdravá? Papá nebo jen tak málinko přibírá? Mareček měl v roce 6600g a 72cm 😉

stvura
2. čer 2011

@gubcikova presne ako pises, obe deti mam s vrtulou v zadku. Naozaj su popredu vo vyvine, maly mi plynule sam chodil uz ako 10.5 mesacny (v roku mal 9kg, teraz coskoro ako 3 rocny nejakych 12kg). Mala mi stvornozkuje uz od 6m a 2t, momentalne si zmyslela ze by uz rada chodit za ruky, ved uz taaak dlho stvornozkuje (ma 8m a 3dni).
Inac baby, mne sa mala rozjedla, ale nevidim ze by nejako priberala...zvysilo sa kakanie, takze...je to dobre spalovanie a pohyb... 😀

zuzkat1
2. čer 2011

@henrike no tak to ti celkom pekne pribrala od porodu..moja sa narodila ako 50cm a 3760g🙂 pribrala cca 5 kil za 16mesiacov... moja zo vsetkeho zje malo, aj z toho co jej chuti, co nechuti to neje vobec🙂ale toho je malo🙂

rintintyna
2. čer 2011

@devlin ahoj, jak se prosím jmenuje ta kniha, kterou jsi pořídila?

devlin
2. čer 2011

@rintintyna je to kniha od Annabel Karmel "Varime malym detom", napr. tu http://www.abcknihy.sk/Kniha/varime-malym-detom... Nam velmi pomohla, dobre je to nakombinovane, aj ked niektore kombinacie su pre nas trochu cudne, ale to neriesim, hlavne, ze chuti 😀

gubcikova
2. čer 2011

@stvura no moja začala presne na deň v 6mes.štvornožkovať 8,5 už za ruku a 9 už sama chodiť. 😅 je to také náročné,ale som rada.teraz pomalinky skladá take jednoduché vety napr.idem brm brm,idem hupa (húpať).najlepšie bolo ked sme v roku prišli k doktorke a ona na doktorku že :kde je?kam ide?doktorka len 😲 a nevieme odkial také slovká mala.

stvura
2. čer 2011

@gubcikova no super, sikulka...moja bude asi podobne daco..inac aj moj muz ako 9 mesacny chodil sam, takze to ma po tatovi...(ja v medzi 11-12 mesiacom, ale ja som zimne dieta). Slovna zasoba mojho maleho tiez vyrazila na kontrole v 2 rokoch dokine dych, lebo ja ho ucim vsetko pomenovat, nerozpravam ziadnou detskou recou... 🙂

bbn
2. čer 2011

@iris jsme na tom podobně, v roce 7,5 kg, 70 cm, prostě je drobná

gubcikova
3. čer 2011

@stvura ani ja sa nemajzlem ako poniektory (svokra hlavne 😠 ) ale aj tak si niečo pomenuje podľa seba.vedela povedať kupa na kúpanie a z ničoho nič hovorí tomu pipať.húpačkám hovorí bam niekedy povie hupa,alebo myka(šmyka).tak ešte tie mäkčene jej nejdu tak myška je mytka,vláčik neni ši ši,ale fu fu 😀 a jogurt je ougi

stvura
3. čer 2011

Včera som stretla kamošku z nemocnice a tak som sa potešila, že je v meste ešte drobnejšie dieťa ako moje 😎 . Takže nebude najmenší v školke...xixi...

gubcikova
3. čer 2011

@stvura u nás sú tiež chudunké detičky,ale to sú predčasne narodené.tiež sme mali s pôrodnice kamarátku a oni boli vždy o pol kila ľahšie.teraz neviem ako sú na tom.naša schudla.

brusinka.pusinka
7. čer 2011

tak jsme se přišly pochlubit děvčátka 😉 naše princezna má poslední očkování za sebou a míry má 90 cm a 12750g hold už je to kus pořádné baby 😉

rintintyna
7. čer 2011

@brusinka.pusinka gratulujeme, hezky pěkně

brusinka.pusinka
8. čer 2011

@rintintyna děkujeme

blka
9. čer 2011

@brusinka.pusinka Simonka je strašná fešanda. Na tu půjde chlapů. Už aby si taťka pořídil brokovnici 😅 . Krásné míry, ta je teda vysoká, to koukám, my máme skoro o 10cm míň.

iris
30. čer 2011

@brusinka.pusinka Vážně fešanda!!!