Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

blka
21. srp 2011

@zuzu101 Krásné míry, my takovou váhu ještě nemáme.
@brusinka.pusinka Simonka to všechno krásně dohnala. Šikula 🙂
Obě máte krásné fotky 🙂

blka
15. zář 2011

Ahoj holky. Včera jsme byli po půl roce na kontrole na gastru. Mareček se těch doktorů strašně bojí, sotva je vidí, tak brečí. Zvážit se jim ho nepovedlo, protože to, co tam vyváděl, to bylo něco. Sestřička říkala, že to ještě neviděla 😅 . Dr. nás posílá na endoskopii žaludku spojenou s biopsií, že je prý hodně podvyživený (ve 2 letech měl cca 9,2kg), tak jestli se dobře vstřebávají živiny. Tak su z toho špatná. Na jednu stranu bych to ráda odmítla, protože si myslím, že to bude zbytečné. A na druhou stranu se zase bojím, co kdyby opravdu měl nějaký problém 😔

brusinka.pusinka
15. zář 2011

@blka držíme Marečkovi pěstičky a hold musí konečně přijít na to co mu vlastně skutečně je , a snad pak nasadí léčbu jakámu prospěje . Takový Rňousek se mu nedivím i dospělí má strach z doktorů natož dítě . posíláme obětí 😉

blka
15. zář 2011

@brusinka.pusinka Děkuji 🙂 . Ono je prý i možné, že nic nezjistí a dr. po tom bude konstatovat, že je hubený proto, že je. Ale bez toho mi to neřekne. Furt se toho bojím. My rodiče to neseme hůř.

brusinka.pusinka
15. zář 2011

@blka věřím a držím palce 😀

stvura
15. zář 2011

@blka aj moj syn mal v 2r 9kg, teraz ma 3r a 12kg. Aj dcerka je drobna....podla mna ak nie je malatny, nema zle reakcie na jedlo, vyslovene nechut by som to neriesila 😎

blka
15. zář 2011

@stvura Já bych to taky takhle neřešila, ale dr. nás tam poslala. Taky z toho nejsem nadšená.

stvura
15. zář 2011

@blka no mne navrhla pichat rastove hormony, takze tolko k doktorom 😖 ...vyzera podviziveny, ci je proporcionalny s postavou? Moj je napr. mensi, takze tych 12kg co ma vyzera uplne idealne na nom, je velmi svalnaty {zvazujeme alletiku alebo tanec od januara}. Mne sa to zda otrasne pre dospeleho, nieto este pre dieta ho vlacit po vysetreniach a ked pozriem svoje a muzove fotky, tak je ako nasa kopia, obaja sme boli velmi male a utle deti.

blka
15. zář 2011

@stvura My jsme s mužem byli taky hubení. Hubený je, to ano. Jestli vypadá podvyživeně, to já sama neposoudím, vídám ho dnes a denně. Někdo řekne, že je hodně hubený, někdo řekne, že mu hubený přijde, ale ne nějak moc. Na svou váhu je velmi silný, to ano. Je to hrozné s ním chodit pořád po doktorech, taky z toho nemám dobrý pocit, obzvlášť, když to tak špatně snáší. Jenže, jak se člověk jednou dostane do jejich spárů, tak ho nechtějí pustit.

anjelicek26
15. zář 2011

Ze male dietatko, nasa 5 rocna ma 102cm a 15kg 🙄 Je o hlavy - a viac - mensia od ostatnych. Ale ona bola taka malinka vzdycky, ma to proste po mne... nam lekarka spravila len profil stitnej, vsetko v poriadku a to bolo vsetko. Proste je mala. Max je tiez uz mensi, ako ostatne deti, tiez bude drobatko...

stvura
15. zář 2011

@blka no pozrela som vase foto, je utlucky, ale i ty si drobna....skusili ste pikovit i peritol? Ma dost zeleza?

blka
16. zář 2011

@stvura Pikovit ano, peritol neznám. Pikovit měl efekt tak na týden.

stvura
16. zář 2011

@blka no u nas podobne, pikovit tyzden, potom ho syn odmietal, pri peritole sa pekne rozjedol, ale akonahle sme ho vysadili, tak sa vsetko vratilo do normalu. A to zelezo? Ked ho porovnam s mojim, sa mi zda utlucky a taky "krehky", ako dievcatko. Moje obe deti su utle, no take "huste", velmi svalnate a sice riesim vahu pri kazdej kontrole u lekarky, no vzdy si iba vypocujem a myslim svoje, lebo kolotoc vysetrenia sa mi absolvovat nechce...Drzim palce nech vsetko dopadne dobre {mna tak vcera hrialo pri srdci ked sme na ihrisku stretli starsie dievcatko ako moje ktore bolo utlejsie...aj take sa stava 😎 }

rintintyna
25. říj 2011

ahoj, tak ani nevím, zda jsem psala jak Klárka dopadla na kontrole v 18m: váha 8590 g a výška 75cm 😉 jinak na gastru veškerá vyšetření v poho a už nás nebudou dál trápit 😵 a motoricky teda opožděná. Aktuálně 20m a ještě nechodí sama. Přitom za ručičku už skoro 4m. Ale to už určitě brzy přijde 😕

blka
27. říj 2011

@rintintyna Klárka má krásné míry. Šikula 🙂 . Některé děti se bojí pustit, ale brzo se pustí a bude lítat, jak drak 😉 . To máš super, že už na gastro nemusíte. Já mám pocit, že my tam budeme chodit snad pořád nebo co 😖

My jsme byli u dr. v pondělí a Mareček vážil 9740g 😎 . Hned jsem volala na gastro, dr. chtěla vědět váhu a zatím nám teda endoskopii odložila, tak su šťastná jak blecha. Už jsem z toho začínala mít strach. V lednu máme kontrolu, tak budu doufat, že to Mareček vytáhne přes 10kg a zase nás nechá být.

stvura
27. říj 2011

@blka tak to mate dobru vahu...vcera som vazila maleho, ma 13kg, tak som pookriala (3r a 2m), mala ma okolo 8kg...
@rintintyna ale nedavas do suvislosti vahu a pohyblivost, vsakze? Moje obe deti su utle ako som uz vyssie pisala a maly mi zacal chodit uplne sam ako 10.5m a dcerka ako 11m. Ked ich vonku niekto videl len sa smial, ze taki drobni a behaju ako draci...oboch mam motoricky velmi dopredu, mala je v roku na urovni rok a pol rocneho dietata. 🙂 . Mi sme sa gastru pekne vyhli, takze do roka a pol mame pohodu 😔

blka
27. říj 2011

@stvura Taky máte krásnou váhu 🙂
Tady se taky všichni diví, když Marečka viděli lítat jak draka, tak říkali, že začal chodit brzo. A když se dozvěděli, že má 2 roky, tak se divili 😅

rintintyna
29. říj 2011

@stvura ne nedávám to do souvislosti, bo tuto diskuzi mám pročtenou od prvních stran a tam vím, že holky psali, že naopak děti chodily i dříve jak ostatní. U nás je svalová indispozice a genetická dispozice 😀

kijusqa
31. říj 2011

Ahojte babule idem vas sem skocit,moja Nelli je predcasna o 3 mesiace a teraz ma 11 mes.a korigovane ma 8 mes.ale vyzera tak na 6 mes.podla mna,teraz ma 7300g a 68cm tak sa chcem opytat ci ste mali tiez okolo 8 mesiacov takeho drobca

svetlankat
31. říj 2011

@kijusqa My sme mali v pol roku 6,65 kg a 62,5 cm, v roku sme mali 8,4 kg a 71,5 cm a to je mala narodena v termine v 4étt, Teraz ma 78cm a 10,5 kg. Cize bud kludne, ste uplne v norme. Pozri si aj tuto stranku http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

abbey1
31. říj 2011

No my máme 15 mesiacov a sotva 8kg. Je strašne šikovná, skoro behala a je stále také šidlo. stále sa dojčíme a mimo toho papá strááášne máličko, skoro nič. Ale je to aj genetika. Ja som mala V 10 rokoch 25kg a manžel je stále mini váha. Malej je vidieť i na stavbe tela, že bude šťúpla a chudučká. Neriešim to, len občas je milé, že sa ľudia pri nej pristavujú a pýtajú sa na vek, keď tak lieta a bľaboce. 😀

kalo
31. říj 2011

Dcerka: v 1 roce 8 kg,
2 roky- 10kg,
3 roky- 12kg,
4 roky- 14,5kg 🙂
Jak píše
@abbey1 hodně dělá genetika (já jsem drobná 45kg, takže moje děti určitě nebudou žádní hroši..) Už neřeším 🙂

blka
1. lis 2011

@kijusqa Ahoj. Mareček měl v 8 měsících 5830g a 66cm, takže buď úplně v klidu 😉, Nellinka má krásnou váhu 🙂 .

stvura
1. lis 2011

@kijusqa moja nie je ani predcasne narodena a je taka drobna...ma rok a mesiac a nieco do 8kg 🙂 ...podla mna je uplne v norme
@kalo mi podobne ako tvoja dcerka, dokonca i syncek ma taku vahu v 3r ako uvadzas i ty...xixi....genetika nepusti, mne ak by nevybrali mandle, tak asi stale beham ako 40kilova...takto to mam teraz dvojnasobok 😉

anjelicek26
1. lis 2011

@kalo - nasa taky tak

1rok - 8,6kg - 72cm
2roky - 10kg - 80cm
3roky - 12kg - 88cm
4 roky - 13,5kg - 92cm
5rokov - 15,4kg - 102cm

Ono vela fakt robi genetika, ja mam tiez 153cm/46kg... drahy tiez nie je vyska... 172cm...takze nema po kom 😝

luckaa
2. lis 2011

Ahoj holky,tak se k Vám s Kristýnkou připojujeme v deseti měsících měla 7600g,v neděli nám bylo 11 měsíců a máme teda 8100 co jsem vážila,tak jsem zvědavá,kolik bude v roce.
Já teda měla v těhu těhotenskou cukrovku,takže jak všichni v těhotenství přibírají,já shozovala,takže před otěhotněním jsem měla 79,3 a po porodu jsem měla 70kg.Rodit jsem šla a měla jsem 75kg,při příjmu problém,protože počítač jim nechtěl vzít -4kg 😀

mamabiba
2. lis 2011

ahojte babulky tak ja sa pridávam s prvou dcérkou, váhy a miery si presne nepamätám, ale teraz má 8 rokov, meria 137cm a váži 25kg. Ona bola chudučká vždy, ale naša pani doktorka to neriešila a keď som sa ja na to pýtala, že či nemá málo kg, tak mi vždy odpovedala: podľa tabuliek má menej a podľa vašej postavy je akurát 😀 😀 , ja som tiež také tintítko, meriam 170 a vážim 50kg...bez diety. Teraz uvidíme ako bude druhá. tá je celkom cvalík. narodila 49cm a 3140g a teraz má 58cm a na poslednej poradni pred týždňom mala 5800g.

rubinka
2. lis 2011

@andykov - Moja malá ked mala presne 5 mesiacov tak mala takéto miery: Váha: 6670 g, Výška 62 cm takže o nic viac ako vy. Teraz má 14 mesiacov a 76,5cm a cca 9,5 kg.

brusinka.pusinka
12. pro 2012

zdraím všechny drobečky 🙂 my se k Vám už asi hlásit nemáme ale drobci jsme byli🙂 už je to veliká slečna🙂 měří 108 cm a váží 16 kg🙂 máme 40 měsíců (3 roky a 4 měsíce) 😀 😀 😀 a přejeme všem plné zdraví a krásné vánoce a štastný nový rok 2013 😀

rintintyna
28. led 2013

@brusinka.pusinka jééé ahoj brusinko🙂. Tak to my jsme drobci pořád. Klárka má 3 roky za necelý měsíc. Měří 89cm a váží 12 a čtvrt kila 😀 taky s mluvením jsme zatím dost na štíru. Chodíme k logopedce a v diagnoze má hraniční vývoj řeči. Klárka má prostě na vše spoustu času 😀 bude to asi jako s tím chozením. Začala až ve 20 měsících....ale začala a to je podstatné 😵