Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

blka
28. led 2013

@rintintyna Mareček měl 3,5 roku a měří nějakých 92cm a váží zhruba 11,5kg. A mluvit se mu taky nechtělo. Do 3 let a 3 měsíců měl zhruba 40 slov (převažovaly citoslovce) a ve školce se krásně rozmluvil. Mezitím jsme se ale stihli objednat k logopedce, tak tam musíme docházet, což se mi už moc nechce 😒 . Taky jsme kvůli tomu nemluvení byli na foniatrii a neurologii. Su zvědavá, kdy se těch doktorů zbavíme 😝

marecek4
28. led 2013

takže my měli doma malé miminko-no malé,Terka se narodila a měla 48cm a 3,75,kojená byla s bídou 5 týdnů,pak UM,spát nepotřebovala,byla velice živé dítko ale na spaní jí stačilo zdřímnout si 1/4 hodinky i v noci a mohla pokračovat v průzkumech a tak jsme to dopracovali,že v roce měla 7 kilo a 600 gramů,a na výšku cca 80 cm,byla to taková malá žížalka a dnes je z ní slečna k pohledání měří nějakých 176 a má slušných 70 kilo,pomalu se i vdávat může,jen když si nějaký dojde o ni říct tak nevím jestli nu ji dám 😀
a s mluvením jsme si taky užili svoje-do školky na doporučení chodila už od dvou a půl let a že by to pomohlo se teda fakt říct nedá,prostě nechtěla a tak nemluvila,pak než šla do školy byla i měsíc na foniatrii-naučila se vyslovovat co neuměla,ale s mluvením samotným se celkem nic moc nedělo,ale i to se spravilo a teď kolikrát mám co dělat,aby jsem je dohromady zastavila a mohla říct něco i já,z toho vyplývá,že i z malých miminek vyrostou pěkné slečny a kluci a mluvení pokud děti něco nepotřebují tak se neozvou,až je něco třeba tak si budete kolikrát říkat jak bylo dobře,když byli zticha 😀
něco jiného ale je pokud je dítko nemocné,a to samozřejmě je potřeba zjistit