Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

ivasa
31. kvě 2010

@misicka455 z toho si nic nedělej, malá měla na 5 měsících 4,55kg... Teď je jí 8 měsíců a má 5,85... Doktorka to nijak neřeší - teď teda. Ze začátku jsme kvůli tomu byly v nemocnici, ale tam nám řekli to, co jsem říkala hned na začátku, že to prostě byl, je a bude drobínek. Podle jejich propočtů by teoreticky měla mít na roce kolem 7kg, tak jsem na to zvědavá. Narodila se v termínu s váhou 2,52kg a 48cm. Ona na každém utz byla vlastně mnohem drobnější, než podle tabulek, čili jsme věděli, že to nebude mišelinka. Třeba bráchy klučina má teď 3,5roku a má 13kg 😉

Jinak nám rovnou řekli, že tabulky se nemůžou aplikovat plošně, ale že pokud je dítko trochu "jinačí", tak se mu mají udělat speciální tabulky přímo na míru - to nám udělali v nemocnici 😉

kalo
31. kvě 2010

ivasa: naše byla úplně to samé...pak v roce měla 8kg, ve dvou letech 10kg a teď jí budou 3 a táhneme a 12kilo 🙂 Já jsem taky drobná (45kg), tak bude po mě...

ivasa
31. kvě 2010

@kalo Já jsem taky drobnější, mám 48kg, proto se nad tím ani moc doktoři nepozastavují 😉

lucie.krajcarova
1. čer 2010

Pettru hlavně když je malá spokojená. doktorům se nedivím, když dítě neztrojnásobí porodní váhu, tak jej prostě musí trochu sledovat.
Blani, ještě k tomu sporťáku cortina: dali jsme pryč fusak a s těmi pásy je to lepší. ale malý mi stále sjíždí dolů!!!!!! takže nesedí, spíš pololeží 😠 jo a koukám, že malý už bude mít rok! to letí!!!!

brusinka.pusinka
1. čer 2010

Ahojky holky tak jsme denska byly na poradně a malá váží neuvěřitelných 9100g 😀 😀 😀 vážili jsme 2x 😀 😀 😀 takže za 4 týdny vážíme o 750 g víc 😉 ale míra nám zůstala, velké překvapení bylo pro pana doktora naše chuze 😀 😀 😀 jen valil oči a neměl slov 😀 😀 😀 a zuby pořád nikde 😉

lucie.krajcarova
1. čer 2010

Brusi, tak gratulace! malá to pěkně dohání! a kolik teda měří? my měli první zub v 9 měs. ale seděl až v 10.

blka
1. čer 2010

Luci, díky 😉
No jo, už bude mít rok, chlapeček můj malinkej. To je šílený, neuvěřitelný...

Brusi, tý jo, Simonka se rozhodla, že to teďka všechno dohoní 😉

My zub ještě nemáme 😀 a nesedíme ☹ . Ale konečně lozí po 4 🙂

lucie.krajcarova
1. čer 2010

Blani, tak to je super!!! koukla jsem na Marečka, je to šikovný kluk! a narodil se malinký, takže přibírá pěkně. to víš, časem to všechno dožene 😉

lucie.krajcarova
1. čer 2010

JO a viděla jsem, že máš nosítko liliputi, jak jsi spokojená? je to nosítko nebo jen šátek? právě přemýšlím, jestli ho pořídit pro druhé mimi..

blka
1. čer 2010

Luci, jo jo, je to náš drobek 😉 , ale vydá za 10 čertů 😀
Je to nosítko. Šátek ještě mám, používala jsem ho, když byl maluškej, sem tam i teď, ale moc nenosím. Nosítko je fajn, rychle nandané. Zkoušela jsem i manducu, ale ta měla nějaký silný pás kolem břicha a to mi dost vadilo. Taky mi nepřišla tak pohodlná. A hlavně je 2x tak dražší, že 😝 . A to liliputi sedí i mně, a to su asi dost hubená.
Akorát že v nosítku můžeš nosit, až prcek drží hlavičku, není to hnedka od začátku pro malé miminečko.

lucie.krajcarova
1. čer 2010

😉 jj blani, šátek mám taky, takže na malé mimi jsem vybavená. tak furt nevím.. ale liliputi je taky můj favorit

blka
1. čer 2010

Luci, ještě máš čas 😉 . Můžeš ho koupit, až bude prcek na světě, třeba vůbec nebude nosící.

brusinka.pusinka
2. čer 2010

Luci no měří 72cm ale opravdu už má vlastně to co měla mít v roku 😀 😀 😀 při narození2950g a 47 cm 😝 a jo dohání to neskutečně i doktor se diví 😀 😀 ale naší malé prostě moc chutná 😀 😉

amulet
2. čer 2010

Luci, my máme Ergo a je super. Jednoduché na manipulaci, Míše se v něm moc líbí a nás z něho nebolí záda. Dá se do něho koupit novorozenecká vložka. Ale my dřív nosili v šátku, takže nevím, jak funguje.
Jinak stále bojujeme s jídlem. Ale už jsem to vzdala a když nechce, tak to do ní prostě necpu.

zuzankast.
7. čer 2010

ahoj, tyjo brusi, krasný, to už ste veliký!
My ted s váhou stojime. je to vlasně skoro dva měsíc po KO a Juli má pořád stejně 7,6 podle naší váhy. 😒 ale je čiperná a pořád lítá, tak jak může přibírat 😀 škoda že to nepůsobí i na mě a třeba nehubnu, jak litam za ní 😀

holky potřebuju poradit, jak uvařit tu čočku. Nepíšou že by byla předvařená, tak jak na to? nenamáčí se předem nebo tak?

lucie.krajcarova
7. čer 2010

Zuzko, náš malý taky stagnuje.. nejdřív krásně přibral, ale pak týden vůbec nepapal, jak byl nachlazený, takže přírůstek nic moc...
čočku červenou namáčet nemusíš, jen uvařit. obyč. jsem namočila tak na hodinu apak vařila.

misicka455
7. čer 2010

Holky i my stojíme už skoro měsíc na váze 😒

tinuskaha
7. čer 2010

Ahojte uz dlho som tu neprispela.
My sme nakoniec isli na gastro alergia na BKM sa nepotvrdila a ani na nic ine.Predpisala nam take mliecko ktore je uz rozrobene vo flasticke 100ml vola sa infatrini nutricia.Predpisovalo sa to len do 1 roka ale teraz sa predpisuje aj skor ak babo neprospieva.dr,povedala ze ked nema 8kg tak to predpisuje.Najprv sme sa povazili na zaciatku ked sme ho zacali brat vypil vyse 30tych flasticiek a pribral za necele 3 tyzdne 340g co si myslim ze je dobre.Ale aj tak sme drobunky,no som rada ze sme sa presvihli cz 7kg 🙂

lucie.krajcarova
7. čer 2010

Tinuskaha, je to drobeček. a na alergologii vás neposlali? nám teď budou opakovat krevní testy, tak jsem zvědavá.. je to divné, malý už má 3 týdny rýmu... že by měl opravdu tak málo protilátek??? dokud se neuzdraví, nemůžemm na test..

tinuskaha
7. čer 2010

na alergologiu??nie. 😲
drobcek to teda je ale oproti vahe ktoru mal ked sa narodil(700g)je to chlap 😀 .Je predcasniatko 😔

lenocka84
7. čer 2010

my sme tiez predcasniatko, a za 7tt sme pribrali cca 2kg, ale pripisujem to UM, kedze ja uz MM nemam

lucie.krajcarova
7. čer 2010

Tinu, to jo, to je jasné, že to časem všechno dožene, to nejde vše najednou...
Lenocka, to je pěkný přírůstek. ve vašem věku jsme to měli taky i při kojení, každý měsíc kilo navíc. jen do třetího měsíce, pak se to zpomalilo.

lenocka84
7. čer 2010

@lucie.krajcarova tak ako trosku by sa mohlo, sa mi to zda az moc vela

zuzankast.
8. čer 2010

@lucie.krajcarova my ted máme taky rýmu, už od minulého víkendu, ale už je na ústupu. Je ale zvláštní, že jí nejlíp zabral panadol baby sirup. Dávala sem ho jen ze začátku, pak ošklivý hořký kapky na rýmu sinupret a ono se to naopak zhoršilo. Tak sem šla znova jen na panadol - třikrát denně. + nasivin kapičky do nosíku.Co na to berete vy?
jo a dík za tu čočku

Tinuskaha to jste mrnavy i oporoti nám 😔

lucie.krajcarova
8. čer 2010

Zuzi, fakt panadol na rýmu? my na rýmu nedáváme nic... jen na kašel hedelix, ten je dobrej. taky jsme měli hořký sirup ambrobene a malý mi to plival, tak jsem raději změnila značku. a teda zkusím ten panadol, malej ho rád 🙂

zuzankast.
8. čer 2010

no právě že malé taky chutná 😀 když se v noci budila s plným nosíkem, zkusila jsem jí dát panadol (píšou že je na chřipku) a ona pak beruška hezky usnula. Tak sem ho rovnou dávala na večer a ráno (někdy ze začátku i v noci) a vážně se to zlepšilo. Dávám taky ještě pít bezovo-lipovej čaj s medem - ten nám chutná moc 🙂

lucie.krajcarova
12. čer 2010

ahoj holky, tak jsme včra byli na opakovaných odběrech krve, tak jsem zvědavá, co zjistí tentokrát... a je zajímavé, že jsem v ordinaci zůastala i já s tím mým suchým kašlem... pan doktor mi na to dal nějaké prášky na noc, ať se vyspím. ale když zjistil, že jsem těhu, tak nebyl rád, prý bych je neměla brát.. ale v nouzi ano. takže jsem si včera jeden vzala a bylo po kašli!!!! akorát ráno jsem se probudila jak pytlem praštěná... nemohla jsem otevřít oči.. te´d si dávám kolu a to mě pomalu probouzí. to je hrozné, jak ty noční oblbováky fungují...

blka
13. čer 2010

Luci, tak ať testy dopadnou dobře 😉

amulet
15. čer 2010

Kontrola v 9 měsích - 6,26 kg a 68 cm... Paní dr to naštěstí neřeší... Možná těch 7 kilo v roce mít budeme...

ivasa
15. čer 2010

Tak gratulace amulet aspoň k těm 6,26 a 68cm 😀 Je to teda prdísek 😵
My jdeme na 9 měsíční dneska, tak jsem zvědavá, kolik naměří a naváží té naší cácoře 😕 🙂 No každopádně oblečení vel. 68 stále nosíme a stále je nám volné a větší i přes látkovku, tak asi těch 68 mít zatím nebude, no, uvidíme 🙂