Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

blka
8. kvě 2010

Brusi, jo, žloutenku taky nechám.
Po pravdě, já ten prevenar chci hlavně kvůli mamče. Pořád do mě ryje, kdy ho nechám naočkovat a proč nechci a že se budu divit, až bude nemocnej.
Rotaviry bych fakt nechala, protože on, když chytne průjem a zvracení, tak to nebude moc dobrý ☹ . Ale stejně je pozdě.

zuzankast.
8. kvě 2010

ahoj,
vazila sem vecer pred jidlem, ale i tak to neberu vazne. necham si malou zvazit u dr, az tam za mesic pujdem.
My nechavali v roce ockovat proti pneumokoku, protoze manzel jako malej hrozne trpel na zanety usi, tak abysme tomu predesli. A zrovna taky koukam na ty klistata. Jezdime kazdy rok pod stan, chodime na zahradu, tak pro jistotu necham uz ted.
A zloutenku? kdy ta se dava?

blka
8. kvě 2010

Zuzi, kdy se dává žloutenka - ta nejnižší hranice, nevím. Jen vím, že ji chci nechat naočkovat. Pak se budu muset zeptat dr.

zuzankast.
8. kvě 2010

Je tolik ockovani, ze clovek ztraci prehled..
Prispevek od pojistovny - konkretne VZP je ale jen jednou tech 500,- ze jo?

zuzankast.
8. kvě 2010

tak sem to nasla, zloutenka se ockuje od jednoho roku, nektere druhy vakcin od dvou let.. nejlevnejsi kolem 500,-

lucie.krajcarova
8. kvě 2010

teda my malýmu dáme všechna povinná očkování, jen ty živé vakcíny budou tak do dvou let, říkal doktor. přemýšlím o žloutence. proti klíšťatům- váhám protože proti borelioze to není a ta je horší než encefalitida... pneumokoky jsme nechtěli. sice já v dětství měla kolikrát zánět středního ucha, ale přežila jsem to a jsem v pořádku. nechci ho očkovat proti všemu. jen se malinko bojím neštovic. je to neškodná nemoc, ale kdybych to chytla já jako dospělá, má to daleko horší průběh. a to nemluvím o tom, kdybych byla těhotná. opravdu jsem je ještě neměla, a to měli oba dva moji sourozenci a mamka mě nechala pít ze stejného hrnečku, abych to chytla a měla za sebou, a nic..

blka
8. kvě 2010

Na klíšťáky taky očkovat nejspíš nebudu, protože já sama jsem chytla boreliózu, tak su k tomu dost skeptická. Jako kdyby za pár let tady měla být záplava nakažených klíšťáků, tak asi jo, ale jinak ne. Navíc toto očkování asi není účinné furt, ale musí se každý rok očkovat. Nebo ne?

Luci, co myslíš tím, že živé vakcíny budou do dvou let 😕 ?

Zuzi, my VZP nemáme.

blka
8. kvě 2010

Já jsem si teď četla letáček na očkování toho pneumokoka,tak to bych ho po přečtení naočkovala sama a hned 😅 . Oni to umí napsat tak, aby každá maminka byla vystrašená 🙄

lucie.krajcarova
8. kvě 2010

Blani, jen to, že my nemůžeme očkovat už v 15 měsících, ale někdy do dvou let - až bude malý na tom líp. s těmi letáky máš pravdu. my to probrali s manžou, on je takový při zemi, vše umí rozumně vysvětlit, a bylo jasno.

amulet
9. kvě 2010

Blko, tak si někde přečti jiný úhel pohledu na očkování a budeš vystrašená, jakou paseku očkování může způsobit, pak se to třeba zneutralizuje.

blka
9. kvě 2010

Luci, aha 😉

Amulet, a máš odkaz na názory druhé strany?

zuzankast.
9. kvě 2010

Blani na ty klistata se ockuje pak az za tri nebo pet let..
Manza do me naopak porad hucel, at malou necham ockovat.. Ostatni kolem taky nechavali, tak sem se nechala ukecat. Ja nikdy zanet ucha nemela, netusim jak je to neprijemny nebo jak to boli, podle manzela je to na umreni, ale zname chlapy, ty jsou odrovnani i pri ryme 😝 😀

blka
9. kvě 2010

Zuzi, díky 😉

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

Vidíte holky hezká diskuse 😉 o očkování, 😉 My klíšťata necháváme kvůli tomu že jezdíme po horách a nikdy člověk neví kde ho ta mrcha kousne a i když to je jen poloviční ochrana tak ji beru 😉s ouškami jsme nikdy neměli problémy tak snad nic nebude tak zlé 😉 a žloutenku až před školkou nikdy člověk neví jaké dětí tam budou chodit 😉 , jinak zase umíme něco nového 😀 http://www.facebook.com/video/?upload#!/video/v...

zuzankast.
10. kvě 2010

Ahoj, taky sem si rikala, ze se nase diskuze rozjizdi ruznymi smery 😀 😀
Brusi pekny video, sikulka 😀
Jaky ste mely vikend? My sme si ho uzili. Byly tu na navsteve netere (dvojcata 3roky), mala s nima litala na zahrade 🙂 bylo veselo.

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

zuzy dík to uselo bít veselo 😉

lucie.krajcarova
10. kvě 2010

ahojky, tak my čekáme druhé miminko 🙂 to naše první je docela při chuti, tak mám radost 🙂

zuzankast.
10. kvě 2010

Jeeeeee, Luci tak gratulujeme, to je kraaasny!

blka
10. kvě 2010

Jeeeeeeeeee, Luci, gratuluju 😵 . A to jste plánovali tak brzo?

ksivcova
10. kvě 2010

Přidavam se ke gratulaci 😀 😀 😀

lucie.krajcarova
10. kvě 2010

Blani, jj plánovali, mám jen dvouletou rodičovskou. děkuji moc 🙂 dnes malý pěkně spapal kaši a baštil i hráškovou polévku, tak mám dvojnásob radost. a ráno snědl skoro celý krajíček toastového chleba se sýrem 🙂

blka
10. kvě 2010

Jo, tak to jo 😉 . Já si to nedovedu představit, mně stačí jeden raubíř a su z něho úplně hotová 😅. Nevím, jestli to je tou školou nebo se na ni jen vymlouvám 😀, ale mám pocit, že 2 děti bych fakt nezvládla 🤐
Šikula, to ti krásně papal 🙂

Marečkovi dneska taky jela kuřecí polívka, co jsem mu udělala 🙂 . Sice ze stehenních kostí, takže to bylo mastnější, ale aspoň mu to krásně klouzalo do krku a krásně kakal 😀

ksivcova
10. kvě 2010

Holky to se muže vyvar davat jen s kuřecich prsiček ?

lucie.krajcarova
10. kvě 2010

Blani, tak já zas nemám tu školu 😉 ale prozatím si to taky neumím představit.
Ksivcová, vývar dělám radši z něčeho, kde jsou kosti, je to výživnější. třeba kus kuřete nebo hovězího. jde to i jen z kostí, ale přece jen s obraným masem je polívečka lepší. přiznám se, že z prsou jsem ho nedělala nikdy.

zuzankast.
10. kvě 2010

Ja delam vyvarek z prsou. Mam naporcovany kureci prsa v mrazaku na zhruba 40g kousky a to dam vzdy jen varit s prilohou a zeleninkou.A v tom vyvaru to rozmixuju.
My uz bysme taky chteli druhy mimco, ale budujeme byt v podkrovi, ted bydlime o dve patra niz u moji mamky v jednom pokoji, kam bysme se fakt nevesli, takze az budem mit postaveno, bude mit Juli brasku - aspon doufam 🙂

brusinka.pusinka
11. kvě 2010

Lucinko gratulka k druhému uzlíčku štěstí 😵 😵 😵 a přejeme jen radostné chvíle 😉
My děláme vývar raději z křidýlek nebo ze skeletu , vývar z kostí je lepší 😉 ale papamě prsíčka nnebo stehýnka 😀

zuzankast.
11. kvě 2010

a proc ze je to lepsi z kosti? Uz sem si rikala, ze si asi navarim vic a dam to zmrazit, tak ze bych povarila kostru?

blka
11. kvě 2010

Já jsem měla ty kosti taky z masem, protože jsem se snažila o vykoštění stehen 😀

brusinka.pusinka
11. kvě 2010

Zuzi protože vyvaříš vše co mají v kostech tzv, morek a td a je silnější 😉 vždy se vývar dělá z kosti 😉 a klidně uvař a zamraž já to kdysi dělala do těch pytlíčku co jsou na led a měla jsem kostky 😉 vzal 5 kodtek a dolila vodou a uvařila mňamku 😉

lucie.krajcarova
11. kvě 2010

Naprostý souhlas s brusinkou, takový vývar je silný a to ti naši drobci právě potřebují 🙂