Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

iris
5. bře 2011

Ahoj holky..zdravím po delší odmlce..byla jsem s Emčou v nemocnici, ale už je to ok..jen zas ubrala, takže má 5890g, my se nemůžeme pořádně přes těch 6kg přehoupnout 😔 Ale jinak se plazí a je akční 😉

blka
16. bře 2011

Ahoj holky 🙂. Včera byli na gastru a váží 8430g, což mě potěšilo, protože před vánocema měl 7790g, takže krásně přibral . Každopádně má nižší růstový hormon, tak nás asi bude čekat endokrinologie , ale zatím nás tam neposlala. Dala mi kontakt na nutriční terapeutku, jestli chci pořešit Marečkovu výživu, aby mu nic nechybělo, ale furt nevím, jestli jí volat, protože mi prý neřekne, jak ho přinutit jíst a to bych potřebovala vědět . Ale možná jí zavolám, aspoň mi řekne, jestli mu dávat spíš přesnídávky nebo ovoce nebo jogurty nebo nevím.

@iris Přeju, ať se Emička přes těch 6kg brzo dostane 🙂 . Hlavní je, že je akční 😉

alexandr
16. bře 2011

Ahojte tak naše Justýnka vážila po porodu 2300g a měřila 44cm a teď má půl roku a měří 59cm a váží 5030g. 😉

alexandr
16. bře 2011

Snad nevadí,že jsem vám sem tak vpadla 😅 😅

brusinka.pusinka
16. bře 2011

@iris držkáme palušky aby nabrala co nejdřív 😉 přes 6 kileček 😉
@blka a alespoň někdo má docela fajn zprávy a cmukáme kluka šikovného 😉
@alexandr nevadí 😉

my byli minulý týden v nemocnici se střevní virózkou na kapakach a malá schodila 1 kg během 2 dnů, teď se snažíme nabírat pomalu nahoru ale máme jěště dietku tak to jde pomalu a malá je pořád hladová chybí ji ten 1l mléka denně 😀

alexandr
16. bře 2011

@brusinka.pusinka 😀 😀 😀

blka
16. bře 2011

@alexandr Ahojky, nevadí. Krásná váha 🙂
@brusinka.pusinka Chudina malá, tak hlavně, že už jste doma a Simonka to určitě rychle nabere se svým apetitem 🙂

Dotaz, dáváte mlíko i v noci? Já z MM přecházím na mlíčko s kaší (UM nepije) a tady na jiných diskusích mi bylo řečeno, že dítko v noci mlíko nepotřebuje, je to zlozvyk, nedobré na zuby, atd. atd. Jenže pro mě je tohle jistota, že aspoň něco sní a v tom chabém jídelníčku má aspoň nějaké kalorie a vitamíny.

brusinka.pusinka
16. bře 2011

@blka u nás díky nemocnici už také nekojíme ale um dávám večer v 19.30 hod celou lahvičku a pak i v 5 ráno a večer máme Hajaja Hami s rýžovými vločkami. přes den mívá jogurty a dvakrát 200ml mlíčka Hami máme banánové a vanilkové a čisté tak střídáme 😉Nezajímají mě názory jako to kazí zuby a je to zlozvyk a td. moje dítko prostě jí v noci mlíko a tak dávám , syn měl to také tak a zuby má ok. 5iď se svým instinktem a když to jí jen v noci dávej alespoň něco do něj dostaneš 😉

alexandr
16. bře 2011

@blka no mě se ta váha moc nelíbí,ale co už hlavně,že je zdravá.Narodila se o měsíc dříve tak moc k jídlu se neměla.Ale pořád plně kojíme a každý měsíc příbírá 500-600g.

alexandr
16. bře 2011

tady pár foteček mojí princezny s bratříčkem 😀

blka
16. bře 2011

@brusinka.pusinka Díky, já mu ho dávat budu, ale vždycky mě tyto názory rozhodí a donutí přemýšlet, jestli něco nezměnit.
@alexandr 😉 Justýnce to moc sluší, vypadá, že má i nějaký faldíček 🙂

alexandr
16. bře 2011

@blka děkuji.Jojo to ona má nějaké faldíky 🙂 Ona nevypadá na 5kg dítko o mi říká spoustu lidí 😀

blka
16. bře 2011

@alexandr Tak třeba má lehké kosti 😉

brusinka.pusinka
16. bře 2011

@alexandr krásná je 😉
@blka no to jde kolem mě dnešní věci mi některé přijdou až přehnaně vyostřené. beru sezení a chození a td. ale mlíčko a jídlo by měla mít každá mamina dle dítka a jeho nároku 😉takže ty víš jak malý papinká a co mu chutná a když je problém děláš vše tak jak máš . jen tak dále jste šikulkové 😉

blka
16. bře 2011

@brusinka.pusinka Děkuju, to jsem potřebovala slyšet 🙂
Dneska tady byla kamarádka a dívala se, jaké má Mareček hůlčičky a říkala, že mi někdo určitě řekne (nebo si aspoň bude myslet), ať mu dám najíst. Hlavně v létě, jak bude chodit v kraťáskách. Toho se děsím už teď, nesnáším ty řeči, když lidi neví, o co jde.

brusinka.pusinka
16. bře 2011

@blka hold je to tak ale nevysvětluj a nikdy se neobhajuj prostě ty víš že děláš vše co můžeš a cizí plky jsou jen plky co jedním uchem sem druhým ven 😉 můj syn má 16 vytáhl se na výšku180 cm a váží 60 kg a když se slékne je jak kdyby odešel 😉 samá ruka a noha a to sní jak celá rodina dohromady. prostě je takový a nikdy jsem si nedělala hlavu z cizích blbých řečí. každej ať se startá o svý a ať mi nikdo neříká že nemá starosti dost v dnešní době 😉 Jsi dobrá máma 😉

elviie
16. bře 2011

@blka My v noci od 5.měsíce kojíme, zajímavé je, že od konce šestinedělí do 5.měsíce spinkala celou noc bez mlíčka a teď se na něj budí...nedělám si s tím hlavu, je drobnější, tak jsem na jednu stranu ráda, že pije i v noci 🙂 Také si nedělej hlavu jestli pije v noci nebo ne kvůli zoubkům, moje zubařka mi říkala, že je je to běžné, ale je prý dobré po nočním pití zoubky (hlavně horní jedničky) otřít alespoň vlhkým hadříkem...nám naštěstí zoubky začali růst před pár týdny 😅 Mareček je krásný zdravý klučina 😵 , vím, že by mě to také nenechalo jen tak, ale musíš se nad to povznést, to jsou jen hloupé řeči hloupých lidí!

alexandr
16. bře 2011

@brusinka.pusinka @blka podle mě nejpřesněji ví co a jak kolem dítka jenom maminka.A dítko si samo určuje co chce a co né a co mu chutná.Podle mě nějaké tabulky ohledně příkrmů a co se toho týče tak je kolikrát mimo mísu.Dítě si samo určuje aby bylo spokojené 😉

alexandr
16. bře 2011

@blka no nevím jestli má lehké kosti.Je pořád jen plně kojena 😀 Je zdravá a to je pro mě priorita 😉

blka
16. bře 2011

@brusinka.pusinka Děkuji, jsi moc hodná 🙂

blka
16. bře 2011

@elviie Mareček se mi v 5. měsíci taky začal budit - co hodinu 😝 . Asi po 14 dnech interval prodloužil na 2 hodiny a tak mu to zůstalo do 15. měsíce 🤐
@elviie @alexandr Děkuju 🙂

labudka
28. bře 2011

Ahojte mamičky,
Ja mám dcérku teraz má 7 týždňov, a narodila sa s váhou 3250g 50cm a v nemocnici schudla na 3090, teraz po 7 týždňoch nabrala na 3400, je to dosť malinko. Čo je tých 50 g za týždeň. Malinká je dobručká, pekne papá, spinká, s prsníka vypije tak max.60ml. Snažím sa ju neustále prikladať a nerada by som začala s umelým mliekom.
Chcem sa opýtať -
Mala tu niektorá z Vás podobný problém že babätko už od začiatku tak málo priberalo? Lebo väčšinou píšete že až v neskorších mesiacoch sa váha zastavila.
Asi len potrebujem počuť že aj iné detičky, takto malinko od začiatku priberali, v téme kam som chodila s rovnako starými detičkami majú už skoro všetky okolo 5 kíl ☹
Ďakujem.
prajem pekný dník

kathuska
28. bře 2011

@labudka ahoj. náhodou jsem narazila na toto téma. a asi je taky přímo pro nás. malý se narodil 2720g, z porodnice jsme šli s 2520g, ted v 6 týdnech měl 3380g. taky přibíráme hrozně pomalu a maličko. hodně dlouho byl vždy u prsa, klidně hodinu, zdálo se mi že papal dost, ale né, bylo to málo. Takže teď je na UM a je to mnohem lepší. Moje mlíčko dostává už jen jako svačinky před krmením. A z flašky si vytáhne i 170 ml. Někdy mu zase naopak stačí 50, ale průměr má tak okolo té 100-150 ml. Myslím, že mám slabé mlíčko a on taky nejvíc sál dopoledne a odpoledne už na to neměl moc sílu a usínal. jsem zvědavá jak budeme ted přibírat po tom UM. každopádně asi nikdy nebudeme to baculaté miminko ale prostě drobný hubeňour 🙂

brusinka.pusinka
28. bře 2011

@labudka
@kathuska vítám vás s mrňousky 😉 a úřeji hlavně aby byli mimiskové moc moc spokojeni ať už na Um nebo na MM 😉 Záleží to opravdu od každého dítka jak moc bude přibírat a jaký bude papkáč 😉 a tabulky bych řešila jen a jen kdyby byl problém jak mají některé maminky tady 😉
Nejlepší je používat mateřský instinkt a tím se řídit 😉 a né plašit když srovnávate s jinými maminkami 😉 😉

kathuska
28. bře 2011

@brusinka.pusinka díky 🙂 je pravda, že instinkt naskakuje docela dobře. nějak se s tím popereme 😉

kathuska
28. bře 2011

musím si tu pročíst copak se tu řeší 🙂 až budu mít čas 😀

kvetinqa
28. bře 2011

ahojte. my sme sa narodili s vahou 2860 g, z nemocky sme odchadzali 2590 a teraz v 4. mesiaci sme mali 6300 g. Vraj by sme mohli mat viac, ale maly nie je velky papkac... tak uvidime🙂

blka
29. bře 2011

@kvetinqa Víc ve 4 měsících 😕 ? Kdyť je to hodně krásná váha.
@labudka My jsme měli přes 5kg až v půl roce. Ale porodní váha byla o kilo menší, než měla Tamarka. Mareček si taky přibíral svým tempem.
@kathuska Já jsem četla, že slabé mlíčko neexistuje. Že je vždy "ušité na míru" pro prcka. Ono to z té flašky teče líp a prcek se nemusí tak moc snažit.

kathuska
29. bře 2011

@blka ja to taky cetla,ale i kdyz jsem kojila dost,prakticky porad a jen vecer dokrmila,tak stejne pribral jen 300 g za mesic. kazdopadne je to pro nej urcite lehci a jine vychodisko nebylo :( hlavne aby rostl

elviie
29. bře 2011

@labudka my také přibíráme pomalu už od začátku, narodila se s mírami 51cm a 3450g a teď v roce má necelých 9kg, ale nic ji nechybí, prospívá, dál kojíme, doktorka nás chválí, má naducané tvářičky i faldíčky, jen je drobnější než ostatní děti v jejím věku 😉 A nejlepší je nesrovnávat, ze začátku jsem to řešila, ale teď už ne 😎

@kathuska slabé mléko neexistuje, také jsem se o tom bavila s dětskou doktorkou, hold budeme mít drobnější děti, já jsem sama prcek, takže u nás má být i po kom 😝

A co je malé to je hezké 😵