Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

brusinka.pusinka
31. kvě 2011

@blka Děkujeme jojo vše dohnala a je to kus baby 😉 na bazénu po nás chtějí vstupné bo vypadá na 3 i více 😉 😀 😀 😀

devlin
31. kvě 2011

Ahojte baby, mozem sa pridat? 🙂 Moja dcerka mala porodnu vahu 2,55 kg a dlzku 47 cm, teraz budeme mat 9 mesiacov a mame nejakych 7,3 kg, cize ovela menej ako rovesnici. Ale zase tieto drobne deticky su casto ovela sikovnejsie ako tuckovia 😀 😉 a mala je kojena, nikdy nemala UM

blka
31. kvě 2011

@brusinka.pusinka 😀 Ale fakt vypadá, jak velká slečna. A jak jim vysvětluješ, že 3 roky nemá?
@devlin Ahoj. Já myslím, že maličká má krásnou váhu 🙂 . O stránku napřed psala maminka, že její Klárka má tuto váhu v 15 měsících a my jsme ji taky měli až v 1,5 roce 😉

devlin
31. kvě 2011

@blka dakujem 🙂 no, siroko-daleko je najmensia a teraz pribera len 300g za mesiac, naokolo maju deticky tak minimalne 8-8,5 kg...som rada, ze som objavila tuto temu, musim si "vas" preluskat, ked bude cas 🙂 konecne niekto s drobnymi detickami 😵 a dodavam, ze som rodila v 39tt, v porodnici sme boli rarita, asi to poznate, rodili sa same deti s vahou od 3700g vyssie a my tak malicko 😝

Tvoj maly bol dobry jedak? moja, kym bola len kojena, papala dobre, s prikrmami sa trapime, ale uz je to lepsie teda...

brusinka.pusinka
31. kvě 2011

@blka nijak jen řeknu kolik ji je měsíců a hotovo zatím se vždy stáhly a nechtěly vydět nic ale mám ji v Op tak tam si spočítají kolik ji je let 😉
@devlin vítám a krásná váha

devlin
31. kvě 2011

@brusinka.pusinka dakujem, Tvoja malicka nema chybu 😉 🙂

brusinka.pusinka
31. kvě 2011

@devlin děkujeme 🙂

blka
31. kvě 2011

@brusinka.pusinka Tak to jo. Já malého v OP nemám, ale ono mu stejně nikdo netipuje tolik, kolik mu je.
@devlin My jsme taky byli rarita, ale já jsem chtěla malé miminko 😅 . Ty malá miminka jsou taková roztomilejší 🙂 . Ono to dneska není moc obvyklé, aby se termínové děti rodily tak malé, nikdo na to není zvyklý.

devlin
31. kvě 2011

@blka presne tak, aj podla mna su rozkosne 😎 aj teraz, ked porovnam mojho drobca s velkymi detmi, som len rada 😀 dlhsie si vychutnavame babatka 😵 a to nehovorim o tom, ze porod mensich deti je vacsinou lepsi

brusinka.pusinka
31. kvě 2011

@blka jj to můžu potvrdit že oni v porodce koukaly že co to za panenku však je po termínu 😉 😀 😀 😀 dlouo jsme byli nejmenší v okolí a i od maldších dětí a najednou šup a kukáme a jsme největší, bez plenek a bez problému a jíme jednou denně a to pořád 😉A co nevidět nám z toho vyroste něco podobného jako je můj syn 😉

a hold vy jste malý broučci a buď ráda alespoň je víc miminkovský ale zdravíčko je nejpřednější u těch našich papulek 😵

zuzu101
31. kvě 2011

Ahojte.No ak môžem, tiež sa k vám pridám.Môj synček sa narodil v 38tt a mal 2030g a 43cm.Čoskoro budeme mať dva rôčky a máme cca.9,5kg.Aj ja si myslím, že drobné detičky sú rozkošné a dlhšie si užívame to drobné vtáčatko a nie malého valibuka 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
31. kvě 2011

@zuzu101 jasně jen se přidej a malý je na fotkách krásný 😉

devlin
31. kvě 2011

@zuzu101 ahoj, super, dalsi drobec do partie 🙂

aj vasi drobci su taki akcni?? moja od narodenia... malo spinka, stale vyvadza nieco 😀 vecne nespokojna dusa

blka
31. kvě 2011

@devlin 😉
Akční je. Al teda jako miminko spinkával. První 2 měsíce jenom prospal. Ale co začal chodit, tak je všude 😀
@brusinka.pusinka Domča se Simčou mají stejé oči 🙂
Já su ráda, že je takovej drobek, protože je strašně nosící. Teď má rýmu, takže se chce nosit skoro furt. Včera celej den, kromě asi 2 hodin přes den + spánku po obědě a dneska taky hodně. Hlavně chce i uspávat na rukách, tak je to mazec.
Jezení celej den závidím, u nás je to fakt tragédie.
@zuzu101 Ahoj 🙂

brusinka.pusinka
31. kvě 2011

@devlin moje malá chodí od 9 měsíců a sedět začala sama okolo 6 měsíce a kolem nábytku v 7 měsíci, Přes den spinkáme jen 30-40 minut ale před pul rokem to bylo pouhých20 hihihi ale spinkáme celou noc . a u nás je to jak na kolotoči a co se jí rozvázal jazýček uplně někdy se těším až večerusne 😀 😀 😀 a relay u knížky ale většinou mě někdo vyruší viz synátor čii manžel 😉

blka
31. kvě 2011

@brusinka.pusinka Tož to byla Simonka fakt akční 😅 . 30-40 minut denně, tý jo. U nás to jsou většinou 2 hodiny. Celou noc ještě nikdy nespal, budí se 2x na mlíko a mezitím na dudlík nebo mě kope a tak. Takže bych se fakt už ráda vyspala 😅

brusinka.pusinka
31. kvě 2011

😀
@blka to jěště nic nebylo kukni co dělá teď neposedí nezastaví se ani náhodou 😉 a takhle dneska tancovala zumbu

https://www.youtube.com/watch?v=lG_Lj_Cc2_c
blka
31. kvě 2011

@brusinka.pusinka Ta je skvělááááááááááááááá 🙂

brusinka.pusinka
31. kvě 2011

@blka 😀 děkujeme a to máme denně díky cvičení s míšou a Dádou patrasovou mám i hodinu klid na práci bo malá si tancuje 😉

devlin
31. kvě 2011

@brusinka.pusinka uuzasnaa 😀 😀 super

no my mavame 30-minutove spanky cez den, aj ked teraz sa to zacina zlepsovat pomalicky a v noci sme minimalne 6x hore 😝 okrem dvoch noci od porodu som nespala dlhsie ako 3 hodiny vkuse (to ked sa stane, som rada)

blka
31. kvě 2011

@devlin Ty kojíš, že? To jsem byla vzhůru co 2 hodiny na kojení + nějaká na dudel atd. od 6 měsíců do 21 měsíců.

andrejka1974
31. kvě 2011

ahojte tak my sme sa narodili s porodnou vahou 2700 gramov a 45 cm najmensia zo vsetkych mojich deti priberali sme pomalicky velmi pomalicky po porode sme schudli a porodnu hmotnost sme mali az 2 mesiacoch v 6 mesiacoch sme mali 5,5 kg a to sme boli od prveho mesiaca na umelom mlieku v roku sme mali ledva 8 kg, v 2 rokoch 10kg a teraz mame 2 roky 8 mesiacov vysku 85 cm 12 kg a papame krasne my si takzvane drzime liniu od narodenia dvaja starsi bratia boli na tom rovnako len najstarsi prevysoval svoj priemer my sme s muzom mensi ja mam 163 cm a muz 173 cm najstarsi syn bude mat 18 a ma uz 190 cm a 70kg, 14 rocny ma 150 cm 40kg, 11 rocny 140 cm a 30 kg stihle linie a nie moc vysoky okrem najstarsieho ten neviem po kom to zdedil prerastol celu rodinu takze je to individualne

devlin
1. čer 2011

@blka ano, kojim 🙂 veru, to budenie je hrozne, ale vydrzime 😉

@andrejka1974 takze po 3 chlapoch drobna princezna 🙂

zuzu101
1. čer 2011

Ďakujem za privítanie, vidím že detičky cca.v rovnakom veku 🙂 .My našťastie so spinkaním problém nemáme(ale iba cez deň), v noci tancuje v postieľke a často sa budí.A aktívny je až, až 😀 😀 😀 @brusinka.pusinka - malá je úžasná 😀 , ten môj nie je pohybovo nadaný, on iba sále niekam uteká...

blka
1. čer 2011

@andrejka1974 Ahoj 🙂 . Po 3 klucích dočkali holčičky 🙂

rintintyna
1. čer 2011

@brusinka.pusinka jééé to je teda šikula a moc hezká holčička. Na těch fotečkách to vypadá, že by to spapala i s talířem 😀

@blka oooo jéééé, tak to je mi moc líto, že jsi narazila na takový přístup, uf, to by mě teda taky asi odradilo. My se s nutriční poradkyní poprvé setkáme až v pátek. Zatím se známe pouze po telefonu, ale už to samo bylo setkání velice příjemné. Vlastně k ní máme namířeno už dlouho, ale stále jsme se k tomu nemohli nějak dokopat. Až teda ta situace u babičky mě donutila jednat a domluvit i to setkání pak v Praze. Jestli chceš tak tady jsou její stránky www.poradnazdravi.cz Jídelníček jsem jí posílala jen tak halabala a tam teda akorát poukázala na malou pestrost u snídaní, bo jsem do té doby dávala Klárce každý den ovocnou přesnídávku, tak už se snažím víc nabízet to co máme my a pak popřípadě nějaké ovoce, nebo to mlíčko tedy na dopití, když ho nemá k ránu. Pravidelný jídelníček také teda nemáme, všelijak to flikuju, podle toho, jak jedla nebo nejedla k ránu atd. Jinak tě potěším, Klárka je sice mladší, ale také dáváme večerní kaši do flaštičky na spaní a když to nesní celé, tak si to dopíjí v průběhu noci, když se probudí, nebo když jí sní a má v noci hlad, tak děláme mlíčko a zatím to teda neřeším, že by měla vydržet celou noc už bez jídla. Ráno už jsem teda popsala zhruba jak probíhá, jinak z ovoce má hodně ráda hrozny. Kupuju větší bobule, oloupu, vypeckuju dám na půlku. Sem tam sní trochu jablka nebo hrušky, někdy dávám kousky ke kousání, jindy pomixuju do jugurtu nebo trochy pribináku. Jahody jsem rozkvedlala trochu do jahodové přesnídávky, to je na té fotce. Růžový meloun plivala, ale docela jí chutná žlutý a oranžový. Mango jsem jí mixovala také s piškoty a přidala třeba jogurt nebo něco. Z čerstvé zeleniny teda nepohrdne tou okurkou. Dnes třeba jsme byli dopoledne v kroužku a přišli až kolem jedné, Klárka byla dost unavená, tak jsem to nehrotila a polívku rozmixovala s kouskem předem uvařeného králíka (prodávají kousky v Albertu) a dala jsem jí to vypít z flašky. Máme na to savičku, kde jsme zvětšili dírku, aby protekly i kousky. Odpoledne většinou nabízím Pribinák, Lipánek, Paulu nebo tak. Dlouho jsem se tomu bránila a snažila se dávat pouze bílí jogurt, ale už na to hážu bobek a Klárce to zdá se prospívá. Taky jí chutná takový ten sýr ve špalíčkách pro děti (Apetito), ale musí být déle vytažený z ledničky, aby byl takový změklý. Jinak teda nám bylo doporučeno, ať stolujeme pokud možno zároveň (ne u televize a v obležení hraček) u snídaně to jakž takž jde, ale oběd krmím nejdřív ji, pak jí dám spát a dělám teprve pro sebe Omlouvám se, ale pro dnešek musím končit. Klárka se probudila... 😀

blka
1. čer 2011

@rintintyna Děkuji za popis vašeho jídelníčku. A kolik ti tak všeho sní? Já se i přiznám, že nemám chuť podnikat jakékoliv takové kroky v tom mixování jahod do jahodové přesnídávky, jak píšeš ty, protože on si dá třeba 2 lžičky a šmitec. A co se zbytkem. Se pak bojím, že to bude kvasit nebo něco. A hlavně, on chce přesnídávku takovou a pak by mi jí s těma jahodama třeba ani nejedl. Nehledě na to, že přesnídávku už taky neměl dlouho, nechce jí. Sní tak max. jablko a to tak, že si do něho 2x kousne ☹ . U stolu jsme jedli oběd, ale musel u toho mít knížku, jinak by nejedl. A stejně u toho dlouho nevydrží. A poslední dobou bojkotuje i ty obědy 😔
To noční jídlo taky neřeším, já se neztotožňuju s názorem, že děti od 6 měsíců nepotřebují v noci jíst. Přijde mi to jako hloupost.
Kolik Klárka váží?

rintintyna
1. čer 2011

@blka no já to nijak složitě nemixovala. rozmačkala jsem dvě větší jahody vydličkou a to že jsme měli zbytek jahodové přesnídávky to byla náhoda, tak jsem to zkusila a to co nebylo na koberci 😀 jsem pak dojedla. Stejně tak dojídám i ostatní co po ní zbude. Moc toho teda nedá, spíš to tak jako uchutnává, většinou jen pár lžiček, ale dokáže velice překvapit. Tudle jsem jí uvařila červenou čočku a aby to nebylo jalové, tak už jsem jí tam normálně dala i cibulovou jíšku, kterou dávám běžně do čočkové polévky a ají jsem to trochu dosolila, akorát česnek jsem tam nedala, ale majoránku jooo a to se teda oblizovala až za ušima. Včera jsem jí uvařila jen mraž. zeleninu hrášek,kukuřice,mrkev a trochu rýže. Po pár lžičkách se trochu spálila, bo jsem málo foukala, tak jsem se bála, že to je konec pro ten den s obědem, ale pak si s tím začala hrát, sama si vybírala rukama, co si zrovna dá a dávala teda zeleninu i rýži, měla to samosebou všude, ale to musí člověk fakt zatnout zuby. Nebo má taky ráda těstoviny, když třeba přimíchám klidně ke kupované skleničce nebo se špenátem. Pozítří chci zkusit koprovku s bramborem (normálně omáčky nedělám ani nám) a koupím krůtí medailonky a povařím to k tomu. Co nesní ze lžičky, tak zase rozmixuju do flašky a to vím, že z flašky si dá, takže mi není líto toho vaření. Jinak nutriční taky hodně mluvila o psychice jak je velice důležitá jak u matky tak u dítěte, že nevadí, že sní jen pár lžiček a pak si s tím hraje, ale že i za těch pár lžiček se má chválit chválit chválit a má být pohodová atmosféra, žádný stres. Tak se snažím pouštět aspoň rádio, Klárka sedí, tak aby měla výhled z okna . No prostě zkouším co se dá a hlavně teda v klidu bo já sama nesu dodnes důsledky takové té jídelní šikany typu toto sníš a basta a dlouho mi trvalo, než se pro mě jídlo stalo požitkem. Ono taky teď s tím letním počasím asi bude chuť opadat. Já sama bych si možná vystačila s polívkama k obědu. Jo jinak Klárka váží, jak už jsem psala zhruba těch 7 a půl kila a měří asi 72cm

blka
1. čer 2011

@rintintyna Aha aha, to jsi psala ty tu váhu. Se tu včera objevilo tolik maminek, že jsem to zapomněla přiřadit k vám.
Já se u toho kupodivu nestresuju, su v klidu. A Marečka nenutím, ono to ani nejde, když nechce, tak prostě nechce. Ale jde o to, že ho to jídlo asi snad ani nezajímá. Sám nejí, max. pár lžiček a rukama už vůbec. Celej hrášek atd. plive, takže to mu musím mixovat, stejně jako maso. To chvilku kouše a pak vyplivne. A ani nemá nic oblíbeného. Že by měl rád třeba omáčky, tak mu je budu vařit nebo polévky nebo já nevím co. Prostě nic. Má rád špenát s bramborem a vajíčkem, ale to občas a jen 1 den. Zbytky mi druhej den už moc nechce.

rintintyna
1. čer 2011

hm, hmmm, Klárce třeba ty tuhý slupky taky drhnou při polikání, tak je kolikrát vyplivne, mačká prstama a všelico. Kolik má Mareček zubů??? Klárka právěže jen 4, tak jí to kousání moc nejde a je to taky jedna z věcí na co se chci nutriční zeptat, že jako jasný, že se musí nabízet kousky, aby se naučila kousat, ale všude se píše jak je stravu důležité co nejvíc pokousat a že už vlastně v puse začíná štěpení důležitých látek, bo jenom ve slinách jsou určitý enzimy, který pak už nejsou dál v trávícím traktu. Tak nevím, zda v takovém případě, není rozumnější mixovat. Navíc, tak jak to Klárka polkne, tak to pak má s prominutím ve stolici, tak nevím, když to je třeba i se slupkou, kolik důležitých látek se v tom traktu vlastně vstřebá 😒