Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

brusinka.pusinka
2. dub 2010

Lucie jo my jíme ukázkově jen není vidno na malé, ale neřeším to je spokojená. 🙂
Ksivcova děkujeme a už se těším na foto, a netrap se tím každé dítko je jiné 😉

pipet
6. dub 2010

Lucie - Jsem zas tu=) No já měřím nějakých 175 a přítel má o 10cm méně, polovina jeho příbuzných má metr a půl, z mé strany jsou všichni vychrtlí (sama mám BMI stabilně okolo 17), takže Majda asi pochytala ty nejmenší a nejhubenější geny z celého okolí.
Aktuální míry nevím, ale podle oblečení tipuju výšku nějakých 77cm a váha bude něco pod 9 kily.

Ksivcova - nestresuj sebe ani prcka, prostě někdo je velký a někdo malý, pokud budeš víc krmit, nebude větší, ale jen tlustší a ještě si vezme s sebou špatné stravovací návyky. Ta změna lékaře mi připadá jako vhodné řešení!=)

ksivcova
6. dub 2010

Ahoj holky,tak sme dnes byli na to gastro a vubec to nedopadlo dobře..moje tušeni že neni vše jak ma byt se potvrdilmalej ma na střivku nejake kvasinky..proto take slabe prospiva..jestli mate zajem vedet vice napište mi IP rada se svami podelim o skušenosti..

lucie.krajcarova
9. dub 2010

ksivcová.. to je mi moc líto!! jdu ti napsat do IP! my jdem na roční kontrolu v pondělí a jsem přesvědčená malého nechat prověřit!!! mně se to už taky nezdá...

Pipet, tak to je fakt zajímavé!!! slyšela jsem, že v 18 měsících u holčičky se dá zjistit výška v dospělosti - její výšku vynásobíš dvěma. zatím to u vás nevypadá ani na 160 cm, ale to může být právě z partnerovy strany. U nás to vypadá jen na 172 cm, na kluka nic moc... jinak u kluků se bere míra ve 24 měsících. asi rostou déle než holky 🙂

moravanka
10. dub 2010

no ja bych podle techto odhadu z 18 mesicu musela mit nejmene 2 metry. a moje sestra taky, byly jsme obrovske decka. ale mame obe kolem 160 cm, mame male rodice. geny jou proste geny. jinak nam pocitala doktorka pravdepodobnou vysku podle vysky rodicu. ja mam 163 cm, manzel 179 a vyslo ze mala bude 170 az 172 cm. pocitala to podle nejakeho vzorce pravdepodobnosti.

moravanka
10. dub 2010

docela zajimave www.rustovyhormon.cz

lucie.krajcarova
12. dub 2010

Moravanka,tak kolik jsi tedy měřila v 18 měsících? Můj synovec je docela velký, ale ve 2,5 letech metr nemá..

lucie.krajcarova
12. dub 2010

Moravanko, pěkné stránky. jen mi vychází, že Martínkovy míry jsou průměrné, což mi teda nepřijde. a nejde udělat odhad výšky v dospělosti. myslím, že je na to asi brzy, znám výpočet, co vychází až okolo dvou let.

moravanka
13. dub 2010

podle me se da jen rict velci rodice, velke deti, mali rodice, male deti. u nas na zakladce se mali kluci v puberte vytahli i na 190 cm. takze podle me, se to ukaze az v puberte, ted se nic odhadnout neda.

zuzankast.
13. dub 2010

ahoj, hlasime se k vam, Male bude v sobotu rok a doma na vaze mi vazi 7kg a meri asi kolem 75cm, protoze mame velikost 74....Porodni vaha 2,65kg a 48cm. Ksivcova, to je mi lito, vsak to dozenem vid? .Taky bastime krasne a vse, ale malo mlicka, rano kolem 100ml a vecer tak 150ml... Od deseti mesic mame narizene kase, ale pomahaly na pribirani jen ze zacatku, ted se to ustalilo a mame za dva mesice opet jen pul kg navic. Ve ctvrtek jdu k dr na rocni prohlidku, tak sem zvedava, co mi povi.
Andy krasne ste pribraly, sikulky

zuzankast.
13. dub 2010

Jinak je Julinka ciperna, porad v pohybu a vypada spokojene a vesele, takze to beru v pohode..

ksivcova
13. dub 2010

holky,ja si v každem připade mysli po vlastni skušenosti,že to sono neni na škodu..neni to bolestive a človek ma aspon trošku jistotu.malej dostal mličko ALL 110 a ted mi krasne vypil 180 což se ješte nestalo...zitra du na poradnu no uvidime co lečba pomohla držte palce 🙂

brusinka.pusinka
14. dub 2010

Ksivcova budu držet palečky tobě i malímu, ať je to jen lepší a lepší 😉

zuzankast.
14. dub 2010

Ksivcova tak jak jste dopadli?
Musim opravit to nase piti, udelala sem Julince vetsi dirku v dudliku a vytahla mi vecer 190ml a dnes rano 120ml. Asi ji nebavilo tak dlouho [25 minut] tahat mlicko. Vcera mela tech 190 za ctvrt hodinky.tak snad se nam to zlepsi. Ale s tim sonem mas asi pravdu, opatrnosti neni nikdy dost..

zuzankast.
14. dub 2010

Konecne jsem vas cele precetla, my bastime takto:
kolem 7h kojim,ale uz moc nemam-nekdy mi mlicko mala vytahne v noci, tak jeste pred 8.h kolem 100ml UM
po 10. h kasicka asi 200ml
pak spinkame, 13.30 maso s prilohou a zeleninou 150g
16.30 pecivo s jogurtem [ velikost ruzna, znacka vetsinou Hollandia] nebo presnidavka, ovoce s piskoty apod.
19h do vcerejska kolem 150 ml UM

V noci taky nekdy kojim.ONa se tedy mala hlady nebudi, jen si povida v postylce, jenze jak je vzhuru, tak se vycura, takze ji vzdy prebalim a pak do postylky zpatky nechce, aniz by si alespon cucla ode mne 😅 takze proto mame nocni kojeni.

Jinak od 6ti mesicu pribira Julinka 250g mesicne, coz je podle vas jeste docela dost

evinkaa
14. dub 2010

ksivcova: Držím moooc palce, ať jste v pořádku. Nezapomeň sem napsat, jak jste dopadli. Já teda počkám do toho května a pokud se váha a míra malé nezlepší, asi taky budu souhlasit s vyšetřením. Budu mít větší klid. Jinak my jsme měly porodní váhu 2,67 kg a měřily jsme 47 cm.
zuzankast. : Pak sem taky napiš, jak jste dopadly s Julinkou na roční prohlídce, jo? Moje malá měla zase jednu dobu období, kdy mi ráno vypila jen tak 70 ml mlíka a večer třeba jen 60 ml mlíka. Tak jsem se snažila dohánět to přes den aspoň jogurtem a večer mléčnou kaší. Teď mi vypije ráno 210 ml mlíka (na 2x, mezitím si dá rohlík nebo chleba, ale jen maličko, nechce pečivo), pak přes den, když jí nabídnu třeba na pití mlíčko, tak si dá a večer po kaši před spaním ještě taky vypije kolem 100 ml mlíka. Nějak jí začalo chutnat nebo co. 😉 😎 Takže za ten den těch doporučovaných 500 ml vypije.

lucie.krajcarova
14. dub 2010

ZUzi, ahoj, kdy se přesně Julinka narodila? náš Marťa je 12.4., to jsou asi podobně staří. jo s tím jídlem, přes den ti jí hezky. my akorát večer dáváme kaši a pak na noc mlíko asi 260 ml, pak ještě dodělávám asi 120 ml mlíka, do rána je to pryč. ale zas k snídani si toho už tolik nevezme. dneska třeba nejedl, nepil skoro nic, jen si vzal ode mně... strašný den. rale asi to bude zubama. ráno mu brali krev na testy, píchali ho třikrát. ale je statečný, plakal jen chvíli. jestli se v testech nic neukáže, řeknu si o sono!!!! jo a přibírá měsíčně asi 220 g.

Evi a jaké mlíčko dáváte? my hami a hajaju, ještě mu chutná sunar. jo a prý těch 500 ml je včetně mléčných výrobků, já dávám jogurt a kaši, to je asi poloviční dávka. ale když mu mlíko chutná, tak ho dávám víc.

evinkaa
14. dub 2010

Luci, já vím, že to je včetně mléčných výrobků, jenže když mi třeba malá nesvačí a nevečeří (jako např. dnes, hrůza), tak jí dávám aspoň mlíčko. Od 4 měsíců jsme na Nutrilonu a jsem s ním spokojená. Kaše dávám občas Hami, občas Sunarku, ale asi největší úspěch mají kaše Nutrilon. 😉 Natálka mi dnes třeba vůbec nechtěla snídat, jen to mlíčko a 3 kousky rohlíku, pak si dala banán a celou hrušku na sváču a před spinkáním kolem půl dvanácté jsem jí ještě dala 60 ml mlíčka, takže za dopoledne mi vypila tak 270 ml mlíka, tak aspoň něco jsem do ní dostala. Pak kolem půl třetí sbaštila plný talířek fazolové omáčky (ona omáčky miluje) a pak do večera jsem už do ní nic nedostala. Jestli se přejedla nebo co... nevím. Jen si dala na noc 120 ml mlíka a místo svačiny zas tak 60 ml mlíka. Víc ani ťuk. Mívá dny, kdy do ní dostanu třeba ze všeho jen 2-3 lžičky a to je všechno. Je to občas o nervy, hlavně, když máme takový prcky, kteří nepřibírají, že? ☹

lucie.krajcarova
14. dub 2010

Evi, tak to dělám stejně - s tím mlíčkem. jo a ty nervy, to moc dobře znám. dnes jsme měli taky takový blbý den, bez omezení malý baštil jen křupky a piškoty, ani to mlíko ne...

ksivcova
15. dub 2010

Ahojky,tak sme včera byli na poradne a maly přibral za 20 dni 240 gramu..což je velmi dobre protože tolik neřibral ani za předchazejici dva mnesice..byl tam i jeden chlapeček o mnesic mledši no mne připadalo že je od meho tak o dva starši jeky byl veliky..mužete si asi myslet jak sem se citila 😒 včera mi maly po prve snedl na večeři 120 kaše huraaa,a v noci vypil na dvakrat 300ml mlička..v devet hodin snedl cely banan a pulku jablkove vyživy,tak doufam že se neco pohne..jinak je take živy hravy...jen je dost bledy ale krevní obraz je v pořadku tak uvidime..držim vam všem palce holky..sou to fakt nervaky... 🙄

ksivcova
15. dub 2010

evinkaa ,ješte sem se chtela zeptat jak delaš tu omačku ?

zuzankast.
15. dub 2010

Ahoj,
Ksivcova to je dobre, ze v krvi nic neni..
u nas KO v poradku, vejdeme se do tabulek 😅 I kdyz mne i dr jsou nejaky tabulky jedno.
Mame 7,25 kg a merime 70cm. Myslela sem ze vic.
Lucie narozena je 17.04.
Teda vcera vecer me zas prekvapila, vypila 200ml mlicka a dnes rano 150 z flasky a ode me taky dost - za to pak svacu moc nechtela, asi byla jeste syta.A jak malo stacilo - udelat vetsi dirku do dudliku. Asi prehodim kasicky na odpoledne, driv ji z nich bolelo brisko, tak sem nechtela davat na noc, ted sme ale misto Sunarky zkusily od Nestle a ta je ok.Ono bude i lepsi davat ovoce dopoledne, aby tu energii pres den vydala, je pak jak z divokych vajec 😀

zuzankast.
15. dub 2010

este sem se chtela zeptat, kdyz davate mlicko prubezne pres den, to ho delate vzdy cerstvy nebo ho ohrivate? Dodnes nevim, proc by se mlicka ohrivat nemely.

ksivcova
16. dub 2010

zuzankast...ahoj ja davam mličko jen v noci jinak nechce ani videt,ovoce take davam dopoledne,na noc nebo k večeru se mi to zda takove divne..Alex važi 7540 za tři tydny se mame jid zase ukazat ..musim davat nemlečnou kaši nebo on ted pije specialni mličko bez laktozi .. 😒

zuzankast.
16. dub 2010

Ahoj..TAk to jste oproti nam pekny.Tak drzime pesticky, at hezky pribirate jste v poradku.

Ja jim ovoce porad, tak mi to nejak neprislo. Vcera mela mala odpoledne chleba s maslem a radila stejne, ani do vany sem ji nemohla nahnat, porad chtela behat.A to koupani miluje 😀

evinkaa
16. dub 2010

ksivcova: Omáčku dělám normálně z jíšky - máslo, mouka, rozředím vodou, povařím přímo s fazolema (někdo je vaří zvlášť a přidá až ke konci vaření) a to je všechno. Stejným způsobem dělám i koprovku. K tomu dám malé brambor a vajíčko. Má to ráda. Trošku osolím a můžem baštit. 😉

evinkaa
16. dub 2010

Zuzi, já dělám přes den vždycky mlíčko čerstvý, v noci se mi malá nebudí, ale dřív jsem to dělala tak, že jsem si večer uvařila do termosky vodu a pak jen z té teplé vody udělala mlíčko a bylo to za pár sekund hotový. Taky přesně nevím, proč se má mlíko dělat vždycky čerstvé, ale na všech krabicích se to píše, tak to tak prostě dělám. 🙂

blka
16. dub 2010

Zuzankast, předpokládám, že mi v roce budeme mít podobnou váhu 😉 . Akorát asi bude delší, myslím, že 70cm máme už teď.

lucie.krajcarova
16. dub 2010

ahoj holky, my dáváme mlíko jen na noc , takže tak o půl osmé udělám 240 ml vody. když tak ve 22 večer moc mlíka nezbývá, tak dovařím tak 60-90 ml vody a má to až do rána a vzbudí se tak po sedmé.

KSivcová, to ti krásně přibral!!! Poŕaď, jak na to!!!!! náš přibere tolik za víc než měsíc..

Zuzanka, Martínek je jen o 5 dní starší 🙂 vše nej malé k zítřejším prvním narozeninkám 🙂

evinkaa
16. dub 2010

ksivcova: Jo, a ještě tu omáčku zjemním mlékem nebo smetanou. Jsem zapomněla. 😉