Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

blka
24. dub 2010

Brusinko, díky. Vypadá to ale úplně jinak než brambor 😅

brusinka.pusinka
24. dub 2010

Blka to jo ale chuť to má sladší ale jinak je to opravdu brambor 😉 my je pěstujeme na zahradě moc dobře se jim daří lépe než bramborům 😀

blka
24. dub 2010

Brusinko, moc díky. Dneska se po nich mrknu.

lucie.krajcarova
24. dub 2010

brusi, teprve teď jsem koukala, že máš takového velkého syna 🙂 tak snad ještě přibere, jinak by ho mohly holky přeprat 😉

s tou čočkovkou jste mi úplně udělaly chutě 🙂 uvařím ji v týdnu nám,, okořením málo a malý dostane taky. a na fazolky se moc těším!!! hlavně ať je sezona, bude více zeleniny za míń peněz.

lucie.krajcarova
25. dub 2010

Mám takový dotaz: jakou mají vaši prckové stolici? nejde mi o barvu, ale spíš o konzistenci.. náš má často takovou hodně tekutou, kašovitou - teče to. mně to nepřipadá normální. myslím, že v tomto věku už by měla být tužší.. tak bych si chtěla ověřit, jak jsou na tom jiné děti. díky.

blka
25. dub 2010

Lucie, já si myslím, že by rozhodně téct neměla. Dr. se mě na stolici vždycky ptá. Má ji hodně hutnou. Když kaká (výjimečně) v okamžiku, kdy nemá plínku, tak to leze normálně v kuse akorát v té plínce už je to rozpláclé. Někdy po ránu se mu to ani nerozplácne a zůstanou takové bobky.
Omlouvám se, ale jinak to popsat nejde 😅 .

evinkaa
25. dub 2010

Luci, my máme skoro pořád kašovitou. Většinou to má malá až na zádech. Zkusím se zeptat doktorky, jestli v tom je problém, jdeme tam 10.5., ale myslím, že to je OK. Dnes ráno jsme měli v plínce úplně tvrdej bobek a po svačině se malá pokadila, a byla to kaše. Je to jak kdy, na střídačku. Občas to skoro teče, ale to nám většinou lezou zoubky a mívá to tak maximálně 2 stoličky za sebou. 😉

tinuskaha
25. dub 2010

My mame tez hutnu stolicu,riedku len ked idu zubky ale nie az taku ze tecie.

zuzankast.
26. dub 2010

Ahoj,,,
My mame stolici presne jak pise blka. Hutnou, kdyz to chytnu vcas, tak mame normalni bobek. Jo, stane se nekdy, ze ma kasi, asi podle toho, co sni. Slehacka nas lehce projima, takze kdyz mame lipanek,je to ridsi.

Cocku sem tady u nas nesehnala, tak snad zitra ve vetsim kramu.

lucie.krajcarova
26. dub 2010

tak díky, myslím, že ta kašovitá prostě není v pořádku. už se na to zaměřím a zeptám se doktora.

brusinka.pusinka
26. dub 2010

ahojky holky tak to byl krásný víken 😉
Lucko no to on přibere ale asi až v dospělosi má to po nás 😉 a prát se umí to jo ale moc to nevyužívá je to takový malý knihomol 😉
Jinak stolici jak kdy někdy hustší kaši a jindy zase bobek podle toho co baštíme 😉
hodím sem pár fotek se zoo 😀 jsme si užívaly 😀

zuzankast.
26. dub 2010

Je, krasny fotecky!
My si taky vikend uzili, sice jen na zahrade, ale byla grilovacka a foceni taky, jen musim zprovoznit PC, abych mohla fotky pridat sem. Snad to bude tenhle tyden 😔
Luci radsi se zeptej a pak nam to napis.

zuzankast.
26. dub 2010

Ty Luci ted sem se koukla, ze malickej pije dost mlicka, myslim si ze by ta ridka stolicka mohla byt i tim. Ze to treba problem neni..

lucie.krajcarova
26. dub 2010

Brusi moc hezké fotečky. jen jsem podle oblečení myslela, že máte klučíka 🙂
Zuzi, no on to měl i dřív, když jsem ho jen kojila.. ale alergie na mléko mě taky napadla..

brusinka.pusinka
26. dub 2010

Luci nejsem typ maminy že bych měla jen růžový bonbónek 🙂 Samo máme hodně věcí holčičích ale máme i klučičí. 😉 Také hodně lidí koukalo proč má ten klučík naušnice, a pak jim došlo že to je děvče 😉 😉

blka
26. dub 2010

Brusi, krásné fotky 🙂

brusinka.pusinka
26. dub 2010

Blka dík a co už jsi vařila batáty? 😉

blka
26. dub 2010

Brusinko, nevařila, neměli je 😠 . A to jsem si mohla krk ukroutit, abych je v obchodě našla a nic 😀 .

lucie.krajcarova
26. dub 2010

Blka, u nás v Lidlu je mívají, myslím, že i v globusu.

brusinka.pusinka
26. dub 2010

Blka my je kupujeme v Kaufu už nemáme svoje 😉 Dneska malá baštila pohankové palačinky s domácí vařeným ovocíčkem jéééé té to šmakovalo. 😀 Měla tam ostružiny černý rybíz borůvky a maliny ze zahrádky a kousek banánu aby to nebylo tak kyselé 😀

blka
26. dub 2010

My jsme byli v Albertu. Já jsem je viděla myslím v Tescu. Ale díky za tipy, kde je koupit 😉

amulet
26. dub 2010

Holky, Michalce asi rostou zoubky a je pěkně ufňukaná, ale docela začala jíst. Dnes už dokonce snědla i kousek banánu. Ráno dáváme kaši. Takže už dopoledne aspoň něco sní.
Ale zkouším UM a pořád nic. Jen ode mě a teď už jsou noci hrozný. Jenže někdy jen prso drží v puse a nepije, jen dudá. Jak jí ho vezmu, hysterák...

lucie.krajcarova
26. dub 2010

brusi, zrovna chci dělat palačinky, tak je příště zkusím s pohankou. napíšeš mi jak na to?

Amulet a zkoušela jsi různé značky UM? náš už láhev miluje, úplně se na ni třese.

brusinka.pusinka
26. dub 2010

Luci já je dělám takto jen tam kvůli malé nedávám bílek 😉
* 250 g pohankové hladké mouky
* 600 ml vody
* špetka soli
* 1 - 2 vejce
* olej
a výborné jsou zapečené se špenátem a mletým maskem a se sýrem 😉 (pro dospělééééé) 😉

lucie.krajcarova
26. dub 2010

Díky brusi, tak si pořídím tu mouku, to je asi zase něco jiného než jen pohanka, že?

brusinka.pusinka
27. dub 2010

Luci jo je to pomletá pohanka na mouku 😀 😀 ale kupuji ji ve zdravé výživě, i pohankové lupínky a křupky malá je miluje 😉

amulet
27. dub 2010

UM jsem vyzkoušela hoooodně a nic. I různé flašky a dudáky.
Ale dnes jsem malou zvážila a už má 6 kg, fakt úspěch.
Tak snad se rozjí (večer už sní kaše 120 ml) a trochu přibere.
Vy už máte starší děti, tak můžou různé dobroty, my toho ještě tolik nemůžeme...

brusinka.pusinka
27. dub 2010

Amuletko můžeš pomalu dávat dobrotky , moje malá třeba miluje pohanku v jakékoliv formě 😉 Kaši nebo těstovinky a se zeleninkou nebo jen s banánem . A zkoušela jsi dávat třeba mlíčko z netekoucího hrnečku ? některé děti to tak přijmou 😉

amulet
27. dub 2010

Ona nepije moc ani čaj, šťávy, nic... Prostě se napije jen ode mě. Asi jí bude víc vyhovovat nemléčná strava, moje sestra prý mlíko taky nepila. Včera dokonce snědla asi půlku banánu, tak třeba se to zlepší.
V přírodě taky mláďátka pijou mlíčko jen od maminky a potom už ho nikdy nedostanou a taky prospívají.

blka
27. dub 2010

Amulet, můžeš dávat kukuřičné křupky 😉 .A já dávám i piškoty - ještě mám bezlepkové a pak amarantové.