Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

brusinka.pusinka
28. dub 2010

blka já nesladím malé jen včera jsem dala do žervé s jogurtem glukapur jinak nééé a my máme 9 měsíců a trošku zakysané smetany nebo zahušťuji sýrem lučina a malé nevadí alespoň jsem zjistila že není alergiš na mléko 😀

blka
28. dub 2010

Brusi, lučina se už prý může. Jogurty taky dávám a pohoda.

brusinka.pusinka
28. dub 2010

No tak zkuz zahustit lučinou jako já třeba bramboračku 😉 i mě to šmakuje nacož pak malé 😀

brusinka.pusinka
28. dub 2010

a kuky holky na malou jak dneska dojedla tiramisu na té poslední fotošce koukala kam jdu s prázdným pohárem a pak se rozplakala tak se dojedla jogurtíkem Activii 😀
Na další my vehementně pomáhá věšet prádlo a nakonec maminčino nejoblíbenější prádlo 😀

ksivcova
28. dub 2010

No holky tak diky moc za rady,ja sem se toho navyhazovala až hruza a jogurt sem taky nedala když ho nesnedl,vubec nic všecko sem vyhazovala,dokonce i čaj sem nenechala ve flaštičce dele než tři hodiny...ja už ted važne nevím co snim,když vas tady tak čtu každe vaše mrne ma neco oblibene ale ten muj absolutne nic...nechce vubec jist tak sem dneska zvolila trošku jinou taktiku...každou chvilku mu neco dam do pusinky a zjišruju co by mu asi tak chutnalo...celkem mu jede žluty meloun ale taky žadna slava..ja už važne nevim..žiju jen jeho jidlem a myšlenkou na to co bytak mohl chtit spapat už si připadam jak..no však víte..

lucie.krajcarova
28. dub 2010

Blani, tak smetanu asi ne, ale jíšku, pokud jsi už dala piškoty nebo sušenky, určitě ano! je to jen mouka. a v kaších jsou obiloviny taky. my dáváli od 9. měsíce. no s kaší, náš si někdy vymýšlí a víc než půl nesní, tak to schovám, ale je to za trest, protože to pak zřídne a musím to pak zase hustit 😖
Rozhodně nic nepřislazuju! tchyně do mě taky ryla, ale odzbrojila jsem ji, že jogurty jsou sladké, kaše taky, piškoty taky, přesnídávky taky, takže jediné nesladké jídlo je oběd, takk mu tam nebudu nic cpát... pravda je, že pijem instantní čaje, a ty sladké jsou ale dávám je, protože mi nic jiného moc nepije. někdy vodu. někdy je to prostě genetika. mně je jasné, že náš kluk bude prostě drobnější...

lucie.krajcarova
28. dub 2010

Ksivcová, těším se na léto na nabídku ovoce, myslím, že malému zachutná meloun a broskve 🙂 i když moc výživné to zas není.. 🙄 dávám mu taky pomačkané jahody s cukrem a piškoty, moc mu to jede. posladit se to musí, nejsou moc sladké.

blka
28. dub 2010

Luci, díky 🙂
Hm, tak mamču jsem tím absolutně neodzbrojila. Ona má prostě v hlavě, že nepřibírá, protože mu nic nesladím a že by z cukru přibral. Vše je prostě málo sladké.

Jé, jahody s cukrem,mňam 😎 . Ale to si asi budeme muset počkat. Teď měl jahodovou přesnídávku a byl z toho celej opruzenej.

zuzankast.
28. dub 2010

ahoj
ja taky neprislazuju, budu se snazit od cukru zoubky co nejdyl usetrit.
Luci boruvkova presnidavka je vyborna a jeste lip barvi, to pak vyprat, je umeni. Jinak jeste k tomu mlicku - ja nemyslela na alergii, ale to mnozstvi, preci jen, kdyz miminka pily jen mlicko, mely kakani ridsi, tak sem myslela jestli to nesouvisi..
Tiramisu vypada uzasne, sikulka.

Ja dnes vecer pridelavala mlicko - Juli vyzahla 340 [misto svych 240]. mela k svace jen banan venku na prochazce, tak ji asi vyhladlo.

lucie.krajcarova
29. dub 2010

Zuzi, taky jsem myslela, jestli z mlíčka nemá tu tekuteější stolici.. ale dostal mě, někdy prostě tak řídká není, i když mlíka sosá pořád hodně - asi 600 ml za noc...

holky, my měli krásný den. kámoška nás pozvala do botanické zahrady na motýli, moje dítě bylo absolutně hodné, koukal všude okolo a byl zlaťoučký 🙂 a já se mohla věnovat i kámošce. on je tak strašně hodný, když někdy jsme nebo je někdo s námi. prostě taková společenský myška 😅

zuzankast.
30. dub 2010

ahoj,
Tyjo 600 za noc, to je pekny. Tak to tim Luci asi fakt nebude..
Mne se asi zacina mala budit v noci hlady. Uz treti noc pobrekavala, myslela sem, ze lezou zoubky. Dnes sem ji ale zkusila v polospanku nakojit a ona pak krasne spinkala az do rana.Tyjo jeste nakonec zacnem znovu papat i v noci - uz sem si odvykla.

To ste si den hezky uzili, jeee, v botanicky zahrade sem jeste nebyla, musi to tam byt krasny a obzvlast s hodnym brouckem.
Ja si na malou taky nemuzu ztezovat, kdyz sme byly na sraziku, deticky tam bud spaly nebo jen tak znudene koukaly. Jedina Julinka s Kacenkou - jeji o dva dny mladsi kamaradka 🙂 - tam byly dost spolecensky a zivy. Behaly, smaly se, sem tam neco prohodily - ale spis mezi sebou, na nas dospelaky hazely jen usmevy.

lucie.krajcarova
30. dub 2010

Zuzi, my máme stejný problém! malý se mi budí kolem 4 v noci, taky hlady, a to už má v sobě 480 ml vody s UM... takže mu trochu dám a pak jsem udělala 90. za 10 minut zase řev! takže jsem udělala dalších 120 ml UM.. no vydržel spát do půl sedmé, flaška prázdná. naštěstí hlad už neměl 🙂)) nevím, co se děje, že by to chtěl dohnat? to noční buzení má už druhý týden....

zuzankast.
30. dub 2010

Zeby Otesanek? 😀 ne, tak treba jak se nam prehoupl ten rok, maj mrnata jiny naroky.. Uz me napadla i kase na noc, ale nevim nevim, driv maly nedelala dobre a stejne mela hladik.

brusinka.pusinka
30. dub 2010

luci teda to sní hodně 😉 Zuzka má pravdu jedlíček. a pokad se to ění v roce tak to se máme na co těšit 😀

lucie.krajcarova
30. dub 2010

Zuzi, na noc kaši dávám, někdy nedojí, ale většinou jo. a pak ještě tolik mlíka 😅

zuzankast.
30. dub 2010

A jakou davas na noc kasi? Nekdo tu dava Hajaju ne? Nebo to neni kase? Ja jen vim ze po Sunarce boli malou brisko.

lucie.krajcarova
30. dub 2010

Zuzi, teď tu mám sunarku a nějakou bio, ale nijak to neřeším, měla jsem i nějaké polské kaše bobovita a taky mu chutnaly. Hajaju dávám po kaši.

brusinka.pusinka
1. kvě 2010

Zuzi já dávám Hajaju ale je to jen zahuštěné mléko, kaše dávám bobovity jsou to vlastně naše hami kaše 😉 mají je moc dobré jak mléčné tak nemléčné 😀

blka
1. kvě 2010

Já dávám momentálně sunarku, asi 2x jsem měla i babylove, ale ta mi moc nechutnala 😀, přišla mi taková dost "chemická". Ty sunarky jsou lepší. Ale do DM mám ještě slevové kupony na hami, tak ji asi taky zkusím, i když ta cena je děs 😝 . Na to, že 1 kaši nemáme ani na týden 😖

zuzankast.
1. kvě 2010

Ahoj, jakou ste mely majku vcera?
My delali jen ohynek na zahrade, nez zacalo prset, stili sme udelat steaky a honem domu.
Vcera sem dala jeste mlicko, prisli sme ze zahrady dlouho, tak aby sla mala spat a v noci se budila jen jednou a to ji stacil dudla, tak ja teda nevim.. Je fakt, ze vcera porad litala, od peti, kdy sme sly babi naproti k busu az do sedmi, kdy sme delali ten ohen, tak uz sotva motala nozickama, tak mozna proto spala jak dudek 😀

brusinka.pusinka
1. kvě 2010

Ahojky Blka a Zuzi 😉 přejem krásný májový dník s pusinkami pod rozkvetlým stromem 😉
Zuzi kukala jsem album fajnové fotošky a malá je krásnáááá 😵
Blka my jezdíme do polska pro Hami kaše a také je nemáme ani na týden 😀 😀 😀 😀 ale vyjdou tam na polovic 😉 i mlíčko Hami tam kupuji jen se jmenuje po jejich Bebiko 😉

zuzankast.
1. kvě 2010

Diky brsinko
My to mame do Polska tosinku z ruky, ale tchyne tam obcas jezdi se zajezdem, tak ji asi zaukoluju, vzdy se pta, jestli chceme neco privezt, tak bude mit jeste radost

zuzankast.
1. kvě 2010

je promin brusinko 🙂

brusinka.pusinka
1. kvě 2010

Zuzi my to máme do polsak asi 20 minut ale jezdíme dál neboť tam v obchoďáku vychází levněji než přímo u hranic 😀 A také občas ukoluji babi 😉 jsem s tím mlíčkem i kaši moc spokojená 😉

zuzankast.
1. kvě 2010

to se mas, nam odsud vozi babi zatim jen bonbonky a karamelky , mnam mnam

lucie.krajcarova
1. kvě 2010

Holky, to je dobrý tip na nakupování v Polsku! odsud to mám daleko, ale naši bydlí v Ostravě, to je do polského těšína asi jen 30 km, tak si tam spolu zajedem. na kolik vyjdou ty kašičky a mlíčko? spočítala jsem si totiž, že jen za mlíko za měsíc dám více neže600 Kč, to mi přijde šílené 😕

brusinka.pusinka
1. kvě 2010

Ahojky Lucko já bydlím v Havířově což je od Ostravy 25 km 😀 😀 😀 a mlíčko tam vyjde +- balení 350g Bebiko(což je Hami mlíko) na 75 kč 😉 a kaše okolo 38 kč za pytlík 😉

lucie.krajcarova
1. kvě 2010

Brusi, tak až tam budu, tak se ti ozvu že bychom se sešli jo? akorát budu bez auta... jo tak to vychází hezky, asi 120 kč za 600 g, takové balení kupuju tady za 200 Kč🙂

blka
1. kvě 2010

Zuzi, moc krásná fotka 🙂
U nás se bude stavět májka dneska 😉

Brusi, tak toje fajn 😉

brusinka.pusinka
1. kvě 2010

Luci klidně já do ostravy za 30 kč dojedu 😀 😀 😀 😀
Blka je to fajn 😉
a kuk holky na naši malou dneska 😀