Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

blka
29. srp 2010

@bobacik_29 To su ráda, že i jiné maminky pláčou. Manžel si vždycky ťuká na čelo 😒 .
My tam jdeme kvůli alergii na mléčnou bílkovinu.

bobacik_29
30. srp 2010

@blka a to ta tam az teraz poslali??kedy mu zistili tuto alergiu???mojej totiz tiez zistuju ci ju nahodou nema tak ja dufam ze nie, co vsetko taka alergia obnasa nahodou nevies???ja sa ti do takychto veci moc nevyznam 😝

blka
30. srp 2010

@bobacik_29 Zjistili ji tak v červenci. Dr. poslala výsledky na gastro s tím, že si nás pozvou a jím to přes měsíc trvalo 🤐 . Alergie na BKM se projevuje tím, že má dítko průjem nebo ekzém. My nemáme nic 😅

bobacik_29
30. srp 2010

@blka no ved ani moja nic nema tak sa necham prekvapit 😀 ale tiez budem mat vysledky az konom septembra...zajtra idem na tu rehabilitaciu som zvedava co to tam ideme cvicit 😝

blka
30. srp 2010

@bobacik_29 To je hrozné, jak dlouho ty výsledky trvají 😒
Zítra se ozvi, jak jste dopadli se cvičením.

bobacik_29
31. srp 2010

@blka tak som tam dnes bola v tomto krasnom pocasi ordinacne hodiny pondelok az piatok od 7.00 a si predstav ze tam nikto nebol skoro ma porazilo tak pojdem uz asi az v pondelok zase pozriet alebo tam najskor zavolam sice beru beu objednania ale spoliehat sa na to ci tam budu nie je nic moc 😀

blka
1. zář 2010

@bobacik_29 Tak to naštve 🙄

samsa
1. zář 2010

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla, byly jsme s malou na půlroční prohlídce, takže v 6.ti měsících a 2 týdnech měla 5,9 kg, za měsíc nabrala jen 100 g, přitom jí krásně. Trochu jsem z toho měla depresi, ale jinak je šikovná, psychomotoricky naprosto v pořádku, tak snad je to ok.

kalerat
2. zář 2010

Ahoj,

tak jsme byly v pondělí na prohlídce v 6-ti týdnech, 4390 g a 54 cm. Dr. říkala, že sice nepřibírá dle tabulek, ale jinak vypadá spokojeně. Tak jsem ráda, že to tak bere.

@samsa Krásné míry 🙂

zuzkat1
2. zář 2010

@kalerat 😀 musim sa smiat🙂 moja sa narodila ako 3760gramova a v 6tich tyzdnoch mala 4245g🙂 (zapisujem si to) takze takze ta tvoja je uplne ukazkova🙂

zuzkat1
2. zář 2010

@kalerat vobec si nerob starosti, pekne ti rastie a to je hlavne..nie tempo akym pribera🙂 moja este stale patri medzi mensie deti (nie az tak najmensie) vacsina deti v jej veku (7,5 mesiaca) ma uz cez 8 ci 9 kil a my sme sotva prekrocili 7 oblecenie nosime pre 3-6mesacne a dokonca mame 2-3 kusy aj mensie a dr je s nou uplne spokojna🙂

kalerat
2. zář 2010

@zuzkat1 no přibrala oproti vám o 100 g více 😀

zuzkat1
2. zář 2010

@kalerat no vidis🙂 mojmu dr sa ta jej vaha nepacila a chcel vseliake blbosti po mne🙂 ako UM a tak... zmenila som lekara😀 a moja nova dr je s nou nadmieru spokojna🙂 lebo pribara a rastie sice svojim tempom ale na tom nezalezi a je to spokojne babo co je najhlavnejsie..a nie nejake tabulky🙂

kalerat
2. zář 2010

@zuzkat1 ty jo, no tak to bych taky odešla 😲

zuzkat1
2. zář 2010

@kalerat 🙂

rintintyna
3. zář 2010

ahoj, slíbila jsem info z půlroční kontroly:takže váha 5010g a délka 63cm. Jinak paní doktorka chválila a že i u tak malých miminek stačí, když v půlroce zdvojnásobí porodní váhu a to se Klárce podařilo i s rezervou, jinak dneska první mrkev

blka
3. zář 2010

@rintintyna Super, gratuluju 🙂 . Klárka je nááádherná 🙂
Ty maličké děti jsou protě krásnější, to mi nikdo nevymluví 😉

rintintyna
3. zář 2010

@blka díky moc 😵 no všechny miminka jsou ta nejkrásnější pro svoji maminku aspoň zaručeně 😉

blka
3. zář 2010

@rintintyna Jo, to máš pravdu 😉

bobacik_29
6. zář 2010

@blka tak my sme dnes boli na tom cviceni pohoda dali nam iba jeden cvik lebo ze mala ma iba slabsi svalovy tonus a malo vazi tak preto nic moc nerobi prezili sme to v celku fajn cvicit mame 3x za den ...daj mi vediet ako ste dopadli na tom gastre potom ok???

bobacik_29
6. zář 2010

@rintintyna mala je fakt nadherna na tych fotkach 😀

brusinka.pusinka
6. zář 2010

@rintintyna krásná panenka vypadá jak šušu lalinka 😵 jnak všechny moc zdravíme 😵
My už asi nebudeme patřit mezi malé miminka 😀 😀 😀 kde přijdeme ptají se nás kolik má let jako třeba na aquaparku 😀 😀 😀 😀 😀 a ušude se platí od 3 let , no asi to dělá to její žvatlání a lítání kolem 😀 😀 😀 a vlasy 😀

jojina11
6. zář 2010

@rintintyna blahoželám, malá je veľmi podarená, zlatučká, okatá princezná

blka
6. zář 2010

@bobacik_29 Tak to je super, že máte jen 1 cvik 🙂 . My na to gastro jdeme ve středu.

@brusinka.pusinka A kolik už váží Simonka? Ono vlásky a žvatlání udělají hodně, to máš pravdu 😉

brusinka.pusinka
6. zář 2010

@blka my máme 10 kg 😀 a 78 cm 😀 no už jsme normáální 13 měsíční holky 😉

blka
6. zář 2010

@brusinka.pusinka Jé, krásně to Simonka dohnala. Šikulka 🙂

brusinka.pusinka
6. zář 2010

@blka jj jí jednou denně 😀 😀 😀 ráno začne a v noci skončí 😀 😀 😀 1l mléka kojeneckého + moje ráno a večer kojení a mezitím pořád baští a lítá 😀 spinkáme jen po oběde a to 2 hodinky 😉

blka
6. zář 2010

@brusinka.pusinka Tý jo, ta má apetit 🙂

brusinka.pusinka
6. zář 2010

@blka no ani nemluv hihi jak vidí něco na stole nebo někoho žvejkat je problém 😀 😀 😀 mám na stole stále ovoce aby mohla jen tak uďubnout 😉 ale jíme 5 jídel denně jak se patří a pak mezi jídla v podobě toustového chleba s lučinou a buchty a nebo jen tak mléko s piškotami 😉 to jsou její pamlsky a také zelenina no sice s těmi svými 2 zuby nic moc nenadělá ale ona si poradí jak na to 😉 A co vy jak se daří Marečkovi 😉

blka
6. zář 2010

@brusinka.pusinka Daří se mu dobře 🙂 . Taky nám už konečně rostou zoubky 🙂 . Obě jedničky nahoře.