Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

lucie.krajcarova
6. zář 2010

@blka gratulace k zoubkům 🙂 jak to malý zvládá? u nás byly s prvníma zubama největší probloémy, v noci nechtěl vůbec spát.
jinak jsme dnes byli na odběru krve kvůli kontrole protilátek, a malý ani nepípl, a to mu brali tři zkumavky 🙂 holt je asi statečnej po mamince 🙂

blka
6. zář 2010

@lucie.krajcarova Děkuju 🙂 . Snášel to asi dobře 😀 . Protivnej je tak nějak konstantně a v noci se budí co 2 hodiny furt 😅 .
To je Martínek šikulka, že vůbec neplakal 🙂

lucie.krajcarova
6. zář 2010

@blka jj to jsme měli taky, od narození jsem si tak nějak pořád říkala, že brečí asi kvůli zubům 🙂))))))))
jak to vypadá s těmi alergiemi, už jsi něco zjistila?

blka
6. zář 2010

@lucie.krajcarova Luci, tož to já jsem zubům nepřičítala 😀 . On je fakt dost umrčenej pořád, takže tak 😝
S tou alergií snad něco zjistím ve středu na tom gastru. Ale jestli nám jenom vezmou krev a že výsledky budou za měsíc, tak to zase budu vědět prd 😒

jojina11
8. zář 2010

ahojte boli sme na očkovanie, prežili sme, váži 5 kg a meria 61 cm, všetci mladší nás už predbehli 🙂 nech, len mi je Vladka stále taká umrnčaná, neviem , čo jej je v noci sa budí viac ako pred tým, asi sa mi skončili dobré časy

blka
8. zář 2010

@jojina11 Krásné míry 🙂
@bobacik_29 Tak jsme dnes byli na gastru. Vzali nám krev, výsledky budou za 3 týdny. Ještě máme odevzdat stolici a v úterý jdeme na potní test.

jojina11
8. zář 2010

@blka nech vám to čo najlepšie dopadne, držím palce

bobacik_29
8. zář 2010

@blka no tu stolicu sme museli doniet aj my ale trikrat za sebou.... a to co je za test o tom som nikdy nepocula veru...ozaj a malicky ako zvladal ze mu brali krv???Tak sa idete tiez na vysledky nacakat ja ich budem mat 24.9 som strasne zvedava ci jej nieco je alebo nie 😀

blka
8. zář 2010

@jojina11 Děkuju 🙂

@bobacik_29 Odběru stolice jsem se vždycky děsila, ale bude to rozhodně lepší, než chytat čůrání 😅 . Je to test, jestli nemá cystickou fibrozu. Dr. říkala, že si myslí, že to dopadne negativně, protože u toho jsou problémy s dýcháním, ale dělá to pro jistotu. Dostala jsem papír, kde je popsané, jak se to dělá. Na ručičku mu dají elektrodu na 5 minut, aby se vytvořilo více potu a pak se tam dá papírek na 20 minut, který ten pot bude zachytávat. Ty elektrody se mi moc nelíbí ☹ .
Krev zvládl v pohodě. Ze začátku řval, protože musel ležet, ale pak už i přestal plakat 🙂 .
Su taky zvědavá, jak to dopadne. Ještě nám předepsala nějaké mlíčko, které se dává před jídlem a je kalorické, jestli potom bude víc přibírat. Kdyby bylo všechno v pořádku, tak je kontrola za půl roku.

jojina11
17. zář 2010

ahojte, tak sme m MM pridali kašičku, na doporučenie doktorky, celkom dobre papá lyžičkou 🙂 musím sa na nej smiať,pretiže mi chce stále niečo rozprávať, tak si to viete predstaviť , kaša, lyžička a rozprávanie 😀 , zdá sa mi kludnejšia a ja som tiež neni nervózna, aj keď so spánkom to nemá nič dočinenia, predvčerom som ju aj vážila 5560g, pribrala 400 g, super, má pekné líčka 🙂 Pridám pár fotiek len tak aby ste videli. dnes skúsim na obed mrkvu, mám už nachystané,uvidím ako sa zatvári pri novej chuti. Inak tu strašne leje, bola som v obchode a prišla som celá mokrá , ako keby som ani dáždnik nemala. Včera sme absolvovali kontrolné sono nožičiek, všetko je v poriadku, už viac nemusíme ísť, tak sa teším.

ivasa
22. zář 2010

Ahoj holky. Taky jsem sem párkrát přispívala 🙂 Tak už to pěkně doháníme, včera byla Elinka na roční prohlídce a má krásných 7700g a 70,5cm 😵 Udělala mi tím velkou radost 😉

@blka no a co vy? Kolik teď malej má? Už začal nabírat? No a co výsledky těch testů? to je otázek, co 😅

briketa
22. zář 2010

my sme tiez boli na jednorocke a z porodnych 2.5kg a 45cm (plne donosena) ma Aili 7kg a 75 cm.
uz sme skoncili uplne s flasami, pijeme uz obycajne mlieko so sosacikoveho pohara a cez den ked sme pri jedeni pije vodu uz z obycajneho pohara, ktory ale ja drzim.
akurat mi doktorka povedala, ze jej mam davat este viac mlieka ako len rano a vecer.
este sa zbavit dudla, ale to asi este necham, kedze cakame mimco, dudel je castokrat moja spasa.

blka
22. zář 2010

@ivasa To se nedivím, že ti udělala Elinka radost, má nádhernou váhu 🙂
My jsme měli minulý týden 7200g, takže si přibírá pořád svojím tempem. Výsledky mají být příští týden, tak uvidím. Už jsem i přemýšlela, jestli budou negativní, tak že další vyšetření stopnu. Sice se neumím hádat, takže si moc dobře nedovedu představit, jak to dr. odmítám, ale brali mu krev na všechno možné i stolici jsme dávali a jak jsme byli na jiných odběrech, tak mi sestra říkala, ať už ho netrápím, že je prostě drobnej. Tak nevím. Kdyby nám nabídli endokrinologii, tak tu bych ještě vyzkoušela, ale dál se mi do ničeho pouštět nechce. Dr. z nemocnice říkala, že kdyby se na nic nepřišlo a furt byl tak drobnej, tak by se udělala gastroskopie, jestli dobře vstřebává živiny, ale to fakt nevím. Naštěstí nad tím ještě nemusím přemýšlet.
@briketa Aili má krásnou váhu, šikulka, jak to všechno dohnala 🙂 . Koukám, že i Neal byl drobný při narození. Už to všechno dohnal?
Gratuluji k dalšímu těhotenství 🙂 . Jste si posíšili 😉

majdula
22. zář 2010

@blka Uplne mi beha mraz po zadech, jak ted ctu, co jste vsechno absolvovali a jeste mozna budete muset... A opravdu musite? Zjistilo se u Marecka, ze je neco spatne? Nebo je proste jen drobnej? A ma byt po kom?

Totiz, resim uz od zacatku s Radou to same, je malickej (vahy a miry mam v albu), v roce mel 7650g a to byl velikanskej uspech... ja osobne jsem presvedcena, ze je opravdu jen malicky, kazdy prece nemuze byt prumerny, ze? Navic stabilne pribira (jak pises, svym tempem, ale krivka roste, krome pauzy kdyz mel rotaviry), od zacatku prikrmu krasne a s chuti basti, evidentne nema zadne problemy s nejakou potravinou, nezvraci, nema prujmy, neubyva na vaze, opravdu zjevne zdrave dite... navic i psychomotoricky je v poradku, davno uz chodi, je zvidavej... Z nasi strany jsme rekneme prumerni (ja 170, nasi 170 a 175), z manzelovy strany je to teda horsi, manzel je se 175 cm nejvyssi z rodiny, jeho rodice a segra maji kolem 165... Manzel jako rocni vazil jen 7200g. Takze proste prcek nema byt po kom velkej!

Jenze - nase doktorka to neustale resi. Od malicka nas posila na vysetreni vseho mozneho - alergii na lepek, mlicko (paradoxne v dobe, kdy jeste ani nedostaval prikrmy...), na gastro a tak dale... A ja stale odolavam a odmitam a je to uz hodne tezky, protoze dr. vyviji natlak typu "kdyby to bylo moje dite, tak bych na vysetreni sla, je to pro vas klid, ze jste nic nezanedbala... a blabla...". Jenze ja proste nechci trapit ditko podle me opravdu zbytecnymi odbery, dovedu si predstavit odbery z hlavicky napriklad 😢 No a ted nevim, delam dobre? Nebo to mam podstoupit, pro ten dobry pocit a spokojenost doktorky? A v cem to vsechno spociva, jak ty odbery probihaji?

Omlouvam se za roman a dik za kazdou radu od vsech s malym miminkem 🙂

blka
22. zář 2010

@majdula Až taková hrůza to není, jen několik odběrů + kardiologie 😉 . Krev mu berou ze žíly na ruce. Tyto poslední odběry jsou dělané kvůli možné alergii na mléko, kdy 1. test vyšel pozitivně, ale podle dr. z fakultky není směrodatný.
Já jsem vysoká 164cm a manžel 173cm (zhruba), takže žádní dlouháni nejsme. Když jsme se dívali na manželovy fotky jako miminko, tak byl hubený, nikde žádný fald. To bříško, co má, mu narostlo až později 😅 . Já jsem měla v roce 8 nebo 9kg.
Já taky nevím, jestli bych udělala dobře, kdybych odmítla dál pokračovat, ale to nevíš nikdy. Jak to dr. řekneš, že tam nejdeš? Dr.: Pošlu vás tam a tam kvůli tomu a tomu. A co ty jí na to řekneš? Já si nedovedu představit, jak na toto reaguji a dál se s ní dohaduji, že tam rozhodně nepůjdeme 😔
Blinkal asi tak do 10. měsíce. Jak už nedostával MM přes den, tak přestal blinkat. V noci neblinkal nikdy.

majdula
22. zář 2010

No prave. Odmita se to tezko, protoze pak mam o to vic pak vsugerovanej pocit, ze delam spatne, ze jsem spatna mama a tak... ale ja proste jen nechci prcka trapit odberama a treba podstupovat to gastro a podobne, kdyz jediny duvod proc nas tam dr. posila je to, ze je proste vahovu a mirou mimo tabulku 😖 Jiny duvod nema, jen toto.
Kdyby mel jedinej sebemensi problemecek, tak scvaknu podpatky a bez reci nakracim na jakakoliv vysetreni. Ale ted mi pro proste prijde zbytecne. Ja vim, ale to nikdy nemuzu vedet... ☹

Zatim jsem tedy s prckem absolvovala dvakrat krevni obraz a kardio (to vse zase jen proto, ze je drobnejsi, tak "pro jistotu"), ty vetsi odbery jsem zatim odmitla - zkratka jsem rekla, ze bych s tim jeste chtela pockat. Jako bylo to hodne tezke, odmitnout a postavit se do role nezodpovedne a odporujici matky ☹

blka
22. zář 2010

Hm, to věřím, že tě dr. v ten okamžik brala jako nezodpovědnou matku. My jsme se byli minulý týden převážit a mluvila o očkování MMR, že se mám domluvit s nemocnicí, jak tam budu volat na výsledky, jestli to Marečkovi může píchnout, jestli mu nebudou dělat nějaká vyšetření, např. biopsii. To jsem šla teda pomalu do mdlob, že by mu měli dělat biopsii. To bych fakt nenechala, kdyby byly výsledky OK.
Jako na druhou stranu, aspoň vím, že je zdravý. Slabá útěcha, co 😅 . Několik odběrů bylo spojeno s odběrem kvůli hladině železa, kterou měl nižší a brali jsme ho, takže to byl ušetřenej několika píchanců navíc.
Za to kardio jsem ale byla ráda. I když se dělalo jen pro jistotu, tak jsem fakt chtěla i vědět, jestli má srdíčko v pořádku.

briketa
23. zář 2010

@majdula ja som uplne s Tebou! je absolutne nenormalne nerespektovat individualnost dieti. dieta ma ist po svojej vlastnej hmotnostnej krivke, zalozenej na porodnej hmotnosti a nie na vseobecnej tabulke.
To ako keby teraz zenu co ma 150cm porovnavali rovnakym metrom so mnou co mam 180 cm....

bobacik_29
24. zář 2010

@blka tak my uz mame vysledky z gastra malej nic nezistili len mala jeden vysledok na lepok pozitívny ale dva negativne doktor povedal ze krv jej budu brat zase ked bude mat 18 mesiacov aby to skontroloval ci sa ten lepok potvrdi alebo nie ...na rehabilitacie chodime raz za tyzden uz nam dala treti cvik ale zeby to malo ucinok nemozem povedat sice trosku lepsie sedi ale v nicom inom sa nepohla dopredu ....aj ta doktorka povedala ze to nema zmyslel ze ked malo vazi tak treba pockat kym zmocnie a az potom sa pohne dopredu ...za chvilu nas caka kontrola u neurologicky som zvedava co nam ide povedat tie tabletky na svalovy tonus nam moc nepomahaju 😀 ty sa ako mas s malickym??

blka
24. zář 2010

@bobacik_29 To je dobře, že je Hanah zdravá 🙂 . Snad i ten lepek bude příště v pořádku 😉 . Nemusíte držet bezlepkovou dietu?
Já jsem taky neměla pocit, že nám ty rehabilitace pomáhají. Postupně jsem cvičila míň a míň, až jsem necvičila a stejně se krásně posunul ve vývoji sám. Taky jsem byla toho názoru, že nemá silné svaly. Ale holt nebyl tabulkovej, tak to vadilo 🙄 . Dokud jsem s ním poctivě cvičila, tak nás vůbec nechválila a až jsem necvičila, tak nás začala chválit, jak to všechno krásně jde 😅
My budeme mít výsledky v úterý. To je státní svátek, tak tam asi volat nebudu a zavolám ve středu.

bobacik_29
25. zář 2010

@blka ja tiez necvicim ukazkovo ked ma napadne tak zacvicime ale 3 krat denne to veru nie je ....dietu nam zatial nedali asi cakaju kym bude starsia .... potom mi daj vediet ako dopadli vysledky dufam ze bude vsetko v poriadku

blka
25. zář 2010

@bobacik_29 Určitě se ozvu. Taky doufám, že bude všechno v pořádku 🙂 . My jsme měli cvičit při každém přebalování. To je dobře, že vám nenasadili dietu.

blka
12. říj 2010

@bobacik_29 Ahojky, prosím tě, promiň, já na tebe úplně zapomněla 😔 . Jsem myslela, že jsem to sem psala, ale nepsala ☹ . Když jsem volala na výsledky, tak říkala, že ještě nemá výsledky slinivky břišní, ale už je to týden a ještě se neozvala, tak snad tam nic není (předpokládám, že kdyby tam něco bylo, tak by volala). A máme na hranici akorát štítnou žlázu a tuky 😕 . Takže musíme jít 1.12. na kontrolní odběr na lačno kvůli těm tukům. Ještě nám nasadí dietu, ne 😀 .
V pátek jsem byla u naši dětské dr. se zeptat, jestli už má výsledky těch speciálních čehosi na mlíko a to bylo negativní, takže alergický není 😎

kalerat
12. říj 2010

Ahoj,

tak Valču zítra čeká kontrola ve 3, měsících. Od konce srpna přibrala 300 g, tak jsem zvědavá co na to dr.

blka
12. říj 2010

@kalerat Tý jo, to přibrala málinko 😕 . Ty máš doma váhu?

bobacik_29
12. říj 2010

@blka tak ma teda potom hadam vsetko v poriadku dufajme.... a s tou stitnou zlazou nejdu nic dalej zistovat???Mozno preto pomenej pribera ...to ja chodim tak na kontrolu na endokrinologiu s najstarsou raz za polroka ona ma zvacsenu stitnu zlazu ale nebere ani lieky ani s tym nic nerobia...a hadam vam tu dietu nenasadia to by bolo na figu maly by nemohol papkat vsetko co mu chuti 🙂 ja uz s malou ozaj vobec necvicim uz chodi aspon po styroch tak som spokojna...na neurologii sme neboli na kontrole lebo Hanicka je nachladnuta uvidime na kedy nas zase objednaju a hlavne co mi povie ze nechodim na rehabilitacie 😲

kalerat
12. říj 2010

@blka no přibrala málo, ale má zdravotní komplikaci, která asi za to malý přibírání asi může. Víc ti písnu do Ip 😉

blka
12. říj 2010

@bobacik_29 K té štítné žláze mi nic neříkala, tak možná, jak půjdeme na ten kontrolní odběr, tak nás pošle na endokrinologii.
Vidíš, jaká je Hanička šikulka 🙂

@kalerat Důležité je, že přibírá 😉

jojina11
14. říj 2010

ahojte, dávnejšie som tu nebola, tak sa idem trošku pochváliť. Vladka váži 6,15 a meria 64 cm, taká malá bacuľka sa z nej stáva, ale nie je vôbec tučná, skôr tak akurát. Dokina nás pochválila, kašu nedávam, zbytočne vyhodené peniaze, nejako prestala a na večer jej stačí 150 ml mliečka a prespí až do rána, zúbok ešte nemáme, ale zato sme boli chorí, asi syn priniesol zo školy, už sa to vlečie skoro dva týždne, je to lepšie, boli sme na poradni a mali sme sa očkovať, ideme teraz v sobotu na kontrolu, naša doktorka slúži, tak sme sa tak dohodli a asi ju aj rovno zaočkuje,
Vladka, ked vidí vysávač a odsávačku, tak reve ako najatá, chúďa, ale neviem si predstaviť , ako, by som jej to inak odsala,skúšali sme aj balónikovú aj hadičkovú, ale táto nemá chybu, s ňou som jej vysala soplíky azda aj z päty.
Tak keď bude niečo nové ozvem sa, zatiaľ všetkým prajem pekný deň

blka
14. říj 2010

@jojina11 Krásně to Vladunka dohání, šikulka 🙂