Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

misicka455
27. kvě 2010

Týnko tak ať kontola dopadne dobře 😉

lucie.krajcarova
27. kvě 2010

holky, kolem 8-9. měsíců 8 kg není špatné 🙂 to by do roka mohli dát aspoň těch 9 kg, to my neměli.
Rintintyna, dej vědět, jak jste dopadli. jinak já malého stále pravidelně vážím. nejlépe před koupáním, nejdřív si stoupnu na váhu já a pak spolu a přírůstek je jeho váha. mám aspoň přibližný přehled. no za poslední týden jsme 30 dkg zhubli, je to bída..

rintintyna
27. kvě 2010

tak jsme zpátky a nedopadlo to zase tak špatně, respektive váha 3750g a délka 54cm, takže když se to dá do percentilového grafu, tak se určitě nejedná o podvýživu. Nevím proč se paní doktorka divila, že kojím a ještě dokrmuji svým, když to po nás tak požadovala, asi jí na tom prostě zaráží, že tedy je ten přírůstek i přesto tak malý. Znovu jsem odvykládala, jak jsem na tom byla v mládí já, jak členové rodiny atd. a také jsem zmínila tu moji celoživotní anémii, která se v závěru těhu a pak po porodu ještě zhoršila a paní doktorka řekla, že to je důležitá informace a uděláme jak můj, tak Klárčin krevní obraz. Tak mi vzali krev a s Klárkou musíme zajet do nějaké laboratoře. Ovšem co se ostatního týká, tak jsme byly moc chválený, teda Klárka, že už krásně vydrží pozorovat a soustředit se a když jí dala paní doktorka na bříško, tak zvedala hlavu, že div neudělala kotrmelec a to paní doktorka říkala, že tu hlavičku zvedá až moc tím jak je lehoučká. Tak jsem měla velkou radost, že aspoň tak 😵

blka
27. kvě 2010

8.-9. měsíc 8kg? Pro nás utopie 😅 . To budeme mít tak v 1,5 roce nejdřív 😔

Lucie, takhle jsme taky Marečka vážili a vždycky to bylo o dost víc, než u dr. Nechápu 😕

Rintintyno, pochvala vždycky potěší 🙂 . Máte krásnou váhu 🙂

misicka455
27. kvě 2010

Tak já váhu musela půjčit aspoň ná týden kámošcejinak bych se z toho už zbláznila takže udem vážit v sobotu tak jsme zvědavá.

petra.a
27. kvě 2010

rintintyna...myslela som, ze je to boj s tym bastenim, lebo napr. zeleninku na obedik sa mu velmi papat nechce. Normalne mu teda stravu nevazim, ale ked vezmeme nejaku kupovanu konzervicku, tak mi spapa max polku. A bananik, ktory lubi nemoze papat kazdy den.

lizatko1009...este kojim, skusali sme UM, ale nechce papat z flase, skusili sme uz aj x poharikov a x roznych flias, takze som mu posledne 2 tyzdne zacala davat do UM na vecer krupicku od Nestle, aby som mu to trochu zahustila. Takze takto mi to mliecko spapka vsetko a je to aj vidiet, pretoze sa na neho aspon neco nalepilo 🙂 . Predtym som do neho vecer dostala tak 60 ml a tearz uplne v pohode 210 ml s krupickou.

lizatko1009
27. kvě 2010

petra napis mi co a ako kedy a kolko jete cez cely den, tak ja som kojila do 7 mesiaca a tiz nevedel pit z flase a nejako sa naucil, tak sme uz na um, ale nas nema byt ani po kom tlsty.

petra.a
28. kvě 2010

rano vstavame medzi 7 - 8 hodinou, niekedy si cucne, niekedy nechce. Potom cca 9:30 dame jogurtik (ten zboznuje a spapa ho cely), predtym sme davali dopoludnia ovocie, ale ked sme zaviedli jogurtik, tak ovocie sme zaradili na popoludnie cca 16:00-17:00. Z ovocia ma najradsej bananik a teraz som mu zacala davat este hrusticku. Jablcko nechcel, ale spapa ho zase vo vyzive. Striedam vyzivu a cerstve ovocie. Ale najviac bojujeme na obed, prestal jest. Na zaciatku, ked sme zavadzali prikrmy, tak papal dost vela, az som bola prekvapena. A potom sa to utnulo a nejako nechce zeleninku papat. Spapa par lyziciek a dost. Kupovanu stravu davam iba vtedy, ked nie sme doma. Ale ono je to v podstate jedno, pretoze tie Hami a Hipp spapa len tak polovicku.
+ MM ked si povie, ale cez den uz ani to velmi nechce (mm skor v noci, ked sa zobudi, tak chce cicinku). Na vecer pred spanim som mu davala UM, ale na lyzicku sme sa trapili az bol z toho unaveny, pretom som mu to zacala zahustovat s tou krupickou. Uz som rozmyslala, ci mu nezacnem to UM davat castejsie, ale neviem ci je dobre zahustovat mu to.

dadis
28. kvě 2010

@petra.a a instantne kasicky na veceru nechce papat? Nasa Sasulka lubi Sunarku. Obed tiez velmi nemusi...spapa priblizne polovicu Hippky od 8.mesiaca, alebo podobne mnozstvo doma varenej stravy /niekedy ani to, domace moc nemusi 😖 /...

brusinka.pusinka
28. kvě 2010

ahojky děvčátka tak my měly včera 10 měsíců ale na poradnu jdeme až v uterý míry pak doplním 😉 Jinak jsme udělali pár fotek může to juknout na tu naši křepelku

blka
28. kvě 2010

Simonka je krásná 🙂

brusinka.pusinka
28. kvě 2010

Blka děkujeme a odhadujeme že Těch 9 kg mít už bude 😉

blka
28. kvě 2010

To krásně přibírá 🙂

blka
28. kvě 2010

@lucie.krajcarova Na jiné diskusi jsem viděla, že nejsi spokojená se sporťákem cam. Já teď vybírám sporťák a už jsem myslela, že to vyhraje ☹ . Máme sporťák na kombinaci a přesně, jak jsi psala, pásy jsou moc vysoko. Jdou mu kolem uší a to mi přijde pěkně na prd.
Já bych tak potřebovala, kdyby existoval dětskej obchod, ve kterým by měli všechny typy kočárků, já bych tam přijela a vybrala si. A né, že na netu to mají, přijedeš tam a nemají ho 😠 a ještě musíš objet 5 obchodů, protože v každým mají jinej a nevidíš je vedle sebe 😝
Ještě mám v merku teutonku, ta je prý pro menší děti, no tak nevím...

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

Blani, u nás jsou spíš pásy moc nízko, teď si uvědomuju, a tak yje to naprd... mám ale starší verzi, tak nevím, jak je to u nových, jestli to už vychytali. teda teutonia, to je už zas jiná cena... co se týče obchodů, v praze byl ráj kočárků, tam jich měli fakt spousty. ale zas ne úplně všechny ☹

blka
28. kvě 2010

Luci, já bych ji koupila jetou. Nová je fakt dost drahá. I ta jetá není zrovna levná ☹ . Aha, nízko, hm, já bych ho chtěla zkusit, ale vůbec si neuvědomuju, že by je tady někde měli 😒

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

Blani, já mám z roku 2007 a za 6500 Kč, to byla solidní cena. ale fakt je to o vyzkoušení.. jaký kočár máte teď?

blka
28. kvě 2010

Luci, máme caren gondola http://www.kocarky-sara.cz/kombinovany-kocarek-... Chtěla jsem houpací kočár pro miminko 😉

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

Blani, ten se mi moc líbil. škoda že nemá vajíčko nasazovací na podvozek ☹

blka
28. kvě 2010

Luci, má 😉 .Vajíčko stálo myslím 1500,- a adaptéry 100,-. My jsme je koupili, ale nikdy nevyužili.

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

fakt? tak to je dobrý, pro mě novinka 🙂

pettru
28. kvě 2010

ahoj holky, moje mala mela pri narozeni 3,4kg a 52cm a v roce 8,45kg a 73cm amejak mala mi teda neprijde 😀 proste je akorat...i kdyz jedna z nasich doktorek uz se desila, ze by mela vazit pres 10kilo a nevazi...sabca ji pekne a dost, tak to neresim 😉

blka
29. kvě 2010

Luci, jo jo 😉 . Ale já bych příště koupila kvalitní vajíčko. Sice jsme naštěstí zatím nehodu neměli (ťuk ťuk ťuk), ale přece jenom by kvalitní bylo lepší a asi i pohodlnější. Toto je takové dost nevypolstrované a tvrdé. Nevím teda,jak jsou na tom ty kvalitnější, neošahávala jsem je, ale myslím, že líp. Ale hold první dítě a sbírání zkušeností, tak na druhé budu snad vědět víc 🙂
Navíc jsme to nacvakávání vůbec nikdy nevyužili.

@pettru To máte krásnou váhu 😉 . Mně ten náš prďola taky nepřijde nijak extra malej. Ale je teda pravda, že na sobě nemá ani kousilínek tuku. Lezou mu žebírka, chudáčkovi 😅

ksivcova
29. kvě 2010

Ahoj holky,chci se zeptat s čeho muže mit malej zelenou stolici?stravu sem nemnenila 😒

misicka455
29. kvě 2010

@ksivcova my máme taky zelenou stolici nejprve jsme z toho byla na mrtvici, ale po všech testech dopadlo vše výborně takže to svedly na mléko a plus ještě bereme železo takže to máme asi z toho, ale raději si s malím skoč k dr.at ti udělá výtěry a budeš mít klid někdy zelená stolice znamená nějakou virózku 😒 A nejedl něco s velkým obsahem železa?

gabinka.j
30. kvě 2010

Ahojky všem, moje malá měla při narození 2150g a 45cm. Byl to pro mě šok, ale ted to lehce dohání! Jsou jí skoro 4 měsíce a má něco malinko přez 5 kg! Stále plně kojím a beruška se má k světu! 🙂

gabinka.j
30. kvě 2010

@pettru myslím, že dr někdy moc přehání když dítko neroste podle tabulek. Moje starší dcera měla při narození 2620g a v roce měla 8920g a naštěstí to nikdo neřešil!! Vypadáto, že některé děti mají prostě dané, že budou drobnější. Třeba za pár let budem řešit opačný problém?! 🙂

misicka455
30. kvě 2010

Tak my za pár dnů pět měsíců a na váze pět kilo 😒